grysom

okres České Budějovice

4 body

<< předchozí 1 2
    • 5.12.2018  20:25

Tohle je tak skvělej film! ^o ^)

• 4.7.2018  23:04

„Když se na mě takhle díváte, cítím, že existuji.“ Kdyby režisér psal scénář se stejnou bravurou jako kameraman snímal jednotlivé scény, byl by to skvělý film. Takhle je potěšení na film koukat, ale utrpení sledovat děj.

• 26.9.2016  01:03
    Lost Highway (1997)

Nuda k neukoukání.

• 23.7.2016  19:23
    Monstrum (2008)

Jedna hvězdička za to, že na to jaká to je sračka, si s tím museli autoři dát fakt práci.

• 23.12.2015  21:45
    Tady a potom (2015)

Po všech formálních stránkách úžasný film. Ale nuda k neukoukání.

• 13.12.2015  18:58
    Stále spolu (2014)

Obsah nehodnotím. Sice nejsem zrovna fanda do podobného způsobu žití, ale rozhodně takovéhle fungování rodiny nevnímám jako něco kontroverzního nebo špatného. Snad jen regresivního. Dokáži si představit, že takhle nějak to fungovalo ještě na začátku 20. století leckde v Evropě. A je pravděpodobné, že mnohé české rodiny dnes žijí hůř. Jenže se to neodehrává na samotě v šumavských hvozdech, ale v panelácích. A dotyční se tím nechlubí. Rozhořčené komentáře veřejnosti pak vnímám spíš jako alergickou reakci – norma už je dneska jinde, a tak (zjevně) mnoho lidí pobuřuje představa soužití partnerů v nesymetrickém vztahu. A možná také fakt, že skutečně existují bílí, kteří zištně a poměrně cynicky využívají systém. Z formálního hlediska mi ale film přijde nedodělaný, resp. nedořečený. Kromě základní observace se divák nedozví nic. Skutečně žije rodina tak izolovaně? Opravdu jsou tak výjimečný případ? A pak je tu strašlivě špatně zvládnutá scéna s "tchyní na obhlídce". To ať se na mě nikdo nezlobí, ale to i american smile je v porovnání s danou scénou příkladem hřejivé upřímnosti.

• 10.11.2015  19:49

Achjo...

• 7.10.2015  21:08
    Angst (1983)

Iritující zážitek. Protagonista hrál skvěle – možná až moc dobře, protože ta zkratkovitost a nelogičnost chování mě opravdu rozčilovala. Hodně. A pak roztřesené záběry, které hodně kontrastovaly s jinými, náročnějšími – točenými z jeřádbu atp. Když koukám na ostatní hodnocení, asi prostě nejsem dostatečnej fajnšmekr. Rozhodně toto nepovažuji za tak zásadní film – a že jsem už viděl poměrně dost divností.

• 1.8.2015  18:33

Jako jo, na rozdíl od Goltzia to má příběh, který se někam hýbe, a dá se to s jistou dávkou zaujetí sledovat celou stopáž (*spoiler* vyjma artovýho gay porna, to mě bůhvíproč moc nebralo *spoiler*). Na druhou stranu to není takový vizuální propletenec, jako předchozí snímek, který tak nějak dává od zčátku najevo, že jeho středobodem je právě ukázat, kam až dneska vyjadřovací prostředky filmařů sahají, takže všechny ty rádoby krutopřísný audiovozuální vyfikundace působí spíš rušivě, v lepším případě jako manýra. Jak jsem si myslel, že Greenaway bude režisér mého gusta, po třetím zhlédnutém filmu se kloním spíše k opaku. Proto 3 hvězdy.

• 1.8.2015  18:22
    Superman 4 (1987)

Tři hvězdy v tomto případě značí "opravdu hodně blbý béčko, tak blbý, až je to zábavný – velmi zábavný". Takže asi tak.

• 1.8.2015  18:05

Kdyby byl film vždy doprovázen živým simultálním dabingem v podání Samanthou Bifidus, dal bych hvězdičky 3. :)

• 1.8.2015  17:58
    Maximální rychlost (2007)

Cítím se znásilněn...

• 27.3.2015  22:24
    Whiplash (2014)

So fucking american...

• 25.12.2014  11:20
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Jasně, spousta nedostatků a "už to neni, co to bejvalo", faktem ale zůstává, že jsem se u tohoto filmu nasmál nejvíce z celé letošní české produkce.

• 19.12.2014  15:25

Jakozto fanda do Kusturici jsem rad, ze i v americkem prostredi neztratil tvar.

• 17.12.2014  22:22

Cakla artovka? Beru vsema deseti! Teda chci rict peti. Srdcovka.

• 29.11.2014  21:54
    Feeders 2: Slay Bells (1998)

Z objektivniho hlediska odpad, pro brakare ale nejmin ctyri hvezdy. Obzvlast s zivym, jeste vice parodujicim overvoicem. :)

• 4.11.2014  19:40
    John Wick (2014)

Klidne me ukamenujte, ale vic jak 2* temhle jatkum nedam...

• 20.10.2014  11:19
    Sara (studentský film) (2014)

Naprosta katastrofa. Spatne natocene, scenar naprosto desive hruzostrasny. Hodne nezvladnute tezke tema.

• 24.9.2014  12:55

Prijemna odpocinkovka, ktera rozhodne nenudi a i z hlediska kamery zaujmou nektere napady, na druhou stranu to nepatri mezi filmy, ktere bych potreboval videt znova. 3 1/2 hvezdicky

• 7.9.2014  21:03
    Oběť (1986)

Davam ctyri hvedy, ale spis proto, ze tusim, ze si to film zaslouzi. Abych to vedel, budu na to muset kouknout jeste alespon jednou. A pokud mozno na co nejvetsim platne.

• 29.8.2014  22:57

V zasade to asi neni tak spatny film, ale v kontextu Solondzovy tvorby je to slabej kus.

• 17.8.2014  13:41
    Sharktopus (TV film) (2010)

Propagacni spoty resortu pospojovany dementnimi postavami a naprosto neoriginalnim dejem. Mira klise presahuje unosnou mez, stejne tak spatne zahrana umrti. Jeden z nejnudnejsich filmu co jsem kdy videl (vcetne artovych zalezitosti).

• 17.8.2014  11:37
    Schamlos (1968)

Na to, ze je to becko jak vysity me pribeh bavil a byl prekvapive napinavy a ne tak stupidni, jak by se cekalo. Naprosto souhlasim s komentarem od fragreho.

• 14.8.2014  20:17

Na film jsem šel dost skeptický a spíše z nedostatku jiné činnosti a byl jsem mile překvapen. Konečně film s upíry, který řeší jiné věci než pít/nepít a zabít/nezabít vlkodlaka. Navíc zvládá zapojit decentní humor a všimnout si faktu, že upíři jsou vlastně jen dlouhožijící fetky. No a nakonec nesmím zapomenout na propracovanost vizuální stránky filmu.

• 14.7.2014  23:08

Od autora slabsi kus. Kratky dokument, zbytecne vycpavany sice komickymi, ale naprosto nesouvisejicimi sekvencemi s klukem, ktery hrani si na vojaka nebere jako hru. Reziserova zdanliva vyhoda pozice rodaka se nakonec ukazala jako problem, protoze ve filmu nezazni spousta veci, ktere by byly treba k celkovemu vyzneni filmu, ale jakozto mistnimu mu asi prijdou natolik samozrejme, ze se ve filmu vubec neobjevi. Ve zkratce, ackoliv problematiku ma autor nastudovanou dobre, coz vyplynulo pri diskuzi po filmu, nedokazal to prenest na platno.

• 4.7.2014  21:46

Desive (ne)herecke vykony, hrozive spatne efekty, stupidni pribeh a nervy drasajici kamera. Esence beckovosti, ve zkratce. :)

• 24.6.2014  18:35

Moje snaha tvarit se intossky nesaha tak daleko, abych tomuto filmu mohl dat vic jak dve hvezdicky. Misty dobre, urcite zajimave obsazenim, ale prilis mnoho hluchych mist.

• 24.6.2014  00:05
    Pan Nikdo (2009)

Dve hodiny zaberu z hudebnich klipu.

• 12.6.2014  21:53

Vizualni onanie pro radoby intelektualy a poroty festivalu. A to ja rad. :)

<< předchozí 1 2