Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Akční

Dvojitý milenec (2017)

„Když se na mě takhle díváte, cítím, že existuji.“ Kdyby režisér psal scénář se stejnou bravurou jako kameraman snímal jednotlivé scény, byl by to skvělý film. Takhle je potěšení na film koukat, ale utrpení sledovat děj.

Monstrum (2008)

Jedna hvězdička za to, že na to jaká to je sračka, si s tím museli autoři dát fakt práci.

Tady a potom (2015)

Po všech formálních stránkách úžasný film. Ale nuda k neukoukání.

Stále spolu (2014)

Obsah nehodnotím. Sice nejsem zrovna fanda do podobného způsobu žití, ale rozhodně takovéhle fungování rodiny nevnímám jako něco kontroverzního nebo špatného. Snad jen regresivního. Dokáži si představit, že takhle nějak to fungovalo ještě na začátku 20. století leckde v Evropě. A je pravděpodobné, že mnohé české rodiny dnes žijí hůř. Jenže se to neodehrává na samotě v šumavských hvozdech, ale v panelácích. A dotyční se tím nechlubí. Rozhořčené komentáře veřejnosti pak vnímám spíš jako alergickou reakci – norma už je dneska jinde, a tak (zjevně) mnoho lidí pobuřuje představa soužití partnerů v nesymetrickém vztahu. A možná také fakt, že skutečně existují bílí, kteří zištně a poměrně cynicky využívají systém. Z formálního hlediska mi ale film přijde nedodělaný, resp. nedořečený. Kromě základní observace se divák nedozví nic. Skutečně žije rodina tak izolovaně? Opravdu jsou tak výjimečný případ? A pak je tu strašlivě špatně zvládnutá scéna s "tchyní na obhlídce". To ať se na mě nikdo nezlobí, ale to i american smile je v porovnání s danou scénou příkladem hřejivé upřímnosti.

Angst (1983)

Iritující zážitek. Protagonista hrál skvěle – možná až moc dobře, protože ta zkratkovitost a nelogičnost chování mě opravdu rozčilovala. Hodně. A pak roztřesené záběry, které hodně kontrastovaly s jinými, náročnějšími – točenými z jeřádbu atp. Když koukám na ostatní hodnocení, asi prostě nejsem dostatečnej fajnšmekr. Rozhodně toto nepovažuji za tak zásadní film – a že jsem už viděl poměrně dost divností.

plakát

Ejzenštejn v Guanajuatu (2015)

Jako jo, na rozdíl od Goltzia to má příběh, který se někam hýbe, a dá se to s jistou dávkou zaujetí sledovat celou stopáž (*spoiler* vyjma artovýho gay porna, to mě bůhvíproč moc nebralo *spoiler*). Na druhou stranu to není takový vizuální propletenec, jako předchozí snímek, který tak nějak dává od zčátku najevo, že jeho středobodem je právě ukázat, kam až dneska vyjadřovací prostředky filmařů sahají, takže všechny ty rádoby krutopřísný audiovozuální vyfikundace působí spíš rušivě, v lepším případě jako manýra. Jak jsem si myslel, že Greenaway bude režisér mého gusta, po třetím zhlédnutém filmu se kloním spíše k opaku. Proto 3 hvězdy.

Superman 4 (1987)

Tři hvězdy v tomto případě značí "opravdu hodně blbý béčko, tak blbý, až je to zábavný – velmi zábavný". Takže asi tak.

Ovládací panel