Absolut Warhola (2001)

Zaujimavy nemecky frasko-dokument od polsko-nemeckeho rezisera o rusinskych pribuznych Andyho Warhola.

Adaptace (2002)

Zaujímavý scenár, ale na moj vkus to bolo príliš ukecané.

Americký sniper (2014)

Strhlo ma to, musim priznat, ale na 4 hviezdy to nestaci. Pribeh velmi jednoduchy, zapletka ziadna. Ale po vizualnej a hudobnej stranke je to zmaknute na urovni. Bodaj by nie, $ 58 mega sa musi prejavit. Trosku mohli ubrat z tej US propagandy. Vojny nie su nikdy cierno-biele, jedni dobri, druhi zli. A uz vobec nie ta iracka. Co ma pobavilo najviac bola ta gumena babika, ktora mala byt akoze jeho dieta. Uz viac okato to nemohli spravit :-)

Amy (2015)

Vynikajuci dokument plny autentickych zaberov. Rozklad osobnosti v priamom prenose. They tried to make me go to rehab, I said, no, no, no...

Anděl Páně 2 (2016)

Mam averziu voci ceskym rozpravkam, vacsinou ide o strasidelne trapnosti, ale pri tejto som ostal velmi milo prekvapeny. Super vtipne dialogy a pekne prostredie. Niektore hlasky boli vyslovene "nekrestanske", katoliban musel zurit :-) Velka skoda toho slovenskeho dabingu, ceske filmy by sa mali vysielat v originaly. Chapem ze to bolo pre decka, ale neverim, ze by to nepochopili aj bez toho vyslovene zleho dabingu.

Atlas mraků (2012)

Najskôr som sa strácal, mnoho rýchlych skokov medzi príbehami ma rušilo, ale postupne som si zvykol. Film ma zaujal natoľko, že mi tých 172 minút ubehlo veľmi rýchlo. Najviac sa mi pozdával matrixovský príbeh z budúcnosti a taktiež postapokaliptická časť. No úplne najlepšou scénou bolo spúšťanie plachty na plachetnici v otrokárskom pribehu. Nerád pozerám filmy viackrát, ale v tomto prípade urobím výnimku veľmi rád. Tento film si to určite zaslúži.

Babie leto (2013)

Drsný príbeh z prostredia košickej rómskej mafie. Hlavný hrdina "Biely" sa vracia z basy do Košíc, aby si tu vybavil nevyrovnané účty. Film je sfilmovanou knihou Koniec sveta od autora menom Agda Bavi Pain. Kedže som knihu čítal a veľmi ma zaujala hlavne svojim jazykom verne zachytávajúcim košický slang (mix východoslovenských nárečí, maďarčiny a rómčiny) tešil som sa aj na filmové spracovanie. Ostal som však trošku sklamaný. Filmu chýba to, čím bola kniha najsilnejšia. Košický slang sa vo filme síce hojne vyskytuje, ale pôsobí veľmi neprirodzene a málo autenticky. Neviem koho nápad bol obsadiť bratislavského nácka Rogela do úlohy košického šráca. Úplný fail. Každopádne film ako celok nie je vôbec zlý, hodnotenie 33% si určite nezaslúži. Ja mu dávam poctivé 3 hviezdy.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Poviedkovy western od bratov Coenovcov a velmi prijemna zabava. Krasne sialane a absurdne pribehy, remeselne vynikajuco spracovane, k tomu kvalitna hudba. Western ako lusk.