Evropské kmeny (2021) (seriál)

Par dobrych napadov a postav, ale celkovo je to take nemastne neslane.

Meky (2020)

Mna zaujala hlavne linia s Lacom Lucenicom. Az teraz mi doslo, ze za velkou castou zbirkovych pesniciek stoji prave Lucenic, priekopnik elektronickej hudby v Ceskoslovensku.

Sociální dilema (2020)

Hrane "dokumenty" som nemal nikdy velmi v oblube. Tema je zaujimava a je dobre ze sa o tomto fenomene robia filmy, ale spracovanie poriadne pokrivkava. Tie hrane vsuvky mi vyslovene liezli na nervy niekedy.

Loli paradička (2019)

Nechcem velmi hodnotit kvalitu filmu, kedze ide o velmi atypicke nizkorozpoctove regionalne dielo a radsej by som vyzdvihol spolocensky presah, ktory tento film urcite ma. Romska komunita zije na Slovensku znacne izolovane od majority, maju v podstate svoj svet a interakcia s vacsinou je ozaj minimalna. Zrazu tieto stojate vody rozburi film, ktory dokaze obe komunity spojit. Napriklad: zamestnanci obce Varhanovce (50% romovia / 50% neromovia) si prave vdaka tomuto filmu spravili spolocny vylet do kina. Dalsi priklad: kino Mladost vo Vranove praska vo svikoch uz treti vikend po sebe. Romovia aj neromovia sa prisli spolu zabavit na "nas" film. Smeju sa spolu na vtipnych dialogoch, krutia spolu hlavami nad hlupymi xenofobnymi recami a odchadzaju spokojni domov. Pre niekoho samozrejmost, pre niekoho velka vec.

Pinocchio (2019)

Znepokojujúce a bizarné. Chcete vidiet Pinokia s obhorenými nohami alebo obeseného Pinokia? Nech sa páči, v tejto divnej ''rozprávke'' uvidíte nie len to.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Zabavna rozpravka pre dospelakov. Na toto by som sa dokazal pozerat kludne cely den.

Vlastníci (2019)

Film pri ktorom sa budete cely cas rehotat, ale nakoniec si uvedomite, ze to vlastne vobec nebolo vtipne. Schodza vlastnikov bytov ako prierez spolocnostou, kde kazdy sleduje svoje vlastne zaujmy a neschopnost dohodnut sa. Velmi dobra podivana!