Bio Ráj (1988)

Nadherny film, krasna hudba. Toto ma uplne dostalo.

Amy (2015)

Vynikajuci dokument plny autentickych zaberov. Rozklad osobnosti v priamom prenose. They tried to make me go to rehab, I said, no, no, no...

Vorstadtweiber (2014) (seriál)

Rakuska dramedia o starostiach a radostiach bohatych viedenskych paniciek a ich manzeloch, ktori uz maju vsetko ale furt im je malo.

Hašišbába (2012)

Pani na dochodku ma problem vyzit so 600 Eur na mesiac a tak zacne dilovat hasis. Casom vsak zisti, ze zhodnotena surovina sa da predavat s vacsou marzou. Spacecakes od Paulette sa stanu coskoro vyhladavanym artiklom. Neocakavany uspech jej vsak zacina prerastat cez hlavu a zacina sa ozyvat mafia aj policajti. Riesenim je prestahovanie celeho kolacikoveho biznisu do Amsterdamu. Paulette je pohodovy, "rodinny" filmik. (STV2)

Rango (2011)

Netradicny animak hlavne pre dospelych.

Šeptající fantom (1975)

Slovenska kriminalka z normalizacneho obdobia. Tajomny podrezavac neda bratislavskym pipkam spat a udatna vysetrovatelka nevaha pri vysetrovani nasadit vlastny zivot. Bratislavske socikovske realie, pekne bratislavcanky 70-tych rokov, vysedavanie v baroch, bitky, volgy verejnej bezpecnosti. Casy, ked sa este hulilo vzdy a vsade. Kapitankin manzel, mimochodom lekar, huli pri vareni vecere, kapitanka (aj ked vie ze je tehotna) si nema problem zapalit cigaretku pocas telefonovania. Herecke obsadenie celkom slusne, najviac sa mi pacil mlady Huba, ktory hra sportoveho redaktora a flakaca pobehujuceho s fotakom na krku po bratislavskych baroch.

Kniha džunglí (1967)

Kebyze to ma hodnotit moja dcera, dostalo by to 5 hvieziciek. Ja som vsak pri tom zaspal. Davame si teraz jungle book maraton a verzia z roku 2016 bola po kazdej stranke lepsia. Viem ze je tazke porovnavat tieto dve verzie ale tato klasicka disneyovka ma jednoducho nenadchla.

Kniha džunglí (2016)

Prvy film, ktorý som si pozrel s dcerou. Pacilo sa obom :-)

Okupace (2015) (seriál)

Kvalitne spracovaná téma hybridnej vojny. Štipka sci-fi, štipka politiky a máme z toho tučný seriál.