Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

 • Animovaný
 • Drama
 • Komedie
 • Akční
 • Dobrodružný

O mně

 

 

FILMY:

 1. Nejoblíbenější filmy - VE VÝSTAVBĚ
 2. Oblíbení filmový herci - VE VÝSTAVBĚ
 3. Oblíbené filmové herečky - VE VÝSTAVBĚ
 4. Oblíbení filmový režiséři - HOTOVO
 5. Oblíbení filmový scénáristé - VE VÝSTAVBĚ
 6. Nejlepší vizuální efekty - VE VÝSTAVBĚ
 7. Soundtracky - HOTOVO
 8. Oblíbení skladatelé - HOTOVO

SERIÁLY:

 1. Oblíbené seriály - VE VÝSTAVBĚ
 2. Oblíbení seriálový herci - VE VÝSTAVBĚ
 3. Oblibené seriálové herečky - VE VÝSTAVBĚ

 

 

VE VÝSTAVBĚ

 

 

MOJI NEJOBLÍBENĚJŠÍ HERCI ZE ZAHRANIČÍ: (TOP 10)

Robert Carlyle Tom Hanks Morgan Freeman Ewan McGregor Clint Eastwood

 • 1. Robert Carlyle - Pravděpodobně můj nejoblíbenější herec vůbec. Charismatický skot (ten přízvuk fakt žeru), který většinou hraje "padouchy" resp. lidi pohybující se na pokraji zákona. Jeho největší životní rolí je pravděpodobně postava Begbieho z kultovního filmu o revoltě proti konzumní společností pomocí drog Trainspotting. Opravdu mě pobavila jeho postava Felixe DeSouza, která je charakterově velmi podobná právě Begbiemu v méně slavném filmu 51. state (Pozn. nebýt jeho dosahoval by tento film zhruba tak na 2* ze čtyř, které jsem mu udělil). V současné době exceluje také v seriálu Once Upon a Time jako Mr. Gold / Rumpelstiltskin, kde v podstatě s Lanou Parrillou táhne celý seriál. 

Nejoblíbenější hraná postava: Mr. Gold / Rumpelstiltskin - Once Upon a Time

Mr. Gold / Rumpelstiltskin - Once Upon a Time

 • 2. Tom Hanks - Je snad vůbec možné nemít rád Toma Hanska? Vždyť ten chlap je génius. Kdo by neznal dobrosrdečného prosťáčka Forresta, který změnil chod světa, nebo snad kapitána Johna J. Millera v Zachraňte vojína Ryana. Exceluje také ve filmech Zelená míle, Trosečník, či Terminál. Skvělé herecké výkony a jistá záruka kvality to je Tom Hanks.

Nejoblíbenější hraná postava: Forrest Gump - Forrest Gump

Forrest Gump - Forrest Gump

 • 3. Morgan Freeman - Pokud byla řeč o záruce kvality tak Morgan Freeman jí tedy rozhodně je. Tento pán má za sebou nespočet vynikajícíh hereckých výkonů. V roce 2004 byl oceněn oscarem za vedlejší roli ve filmu Million Dolar Baby. Tohoto herce mám rád a možná ho až předceňuji, nicméně jsem ho zatím viděl pouze v jeho úspěšnějších filmech tak si ten pohled na něj nechci pokazit. Přímo fenomenální je jeho výkon v Vykoupení z věznice Shawshank.

Nejoblíbenější hraná postava: Ellis Boyd „Red“ Redding - Vykoupení z věznice Shawshank

Ellis Boyd "Red" Redding - Vykoupení­ z věznice Shawshank

 

 • 4. Ewan McGregor - Daší skotský klasik a můj velmi oblíbený herec. Nemůžeme o něm říct, že by byl typickým holywoodským hercem, který jde od blockbusteru k blockbusteru. Jeho pravděpodobně nejslavnější rolí je Obi-Wan Kenobi z hvězdných válek, odkud mi pravděpodobně nejvíce utkvěl v paměti a přirostl k srdci. Jeho další vyjímečnou rolí je také ústřední postava Trainspottingu Marek Renton, či také září v hlavní roli Burtnovi Velké ryby.

Nejoblíbenější hraná postava: Obi-Wan Kenobi - Hvězdné války - pomsta sithů

Hvězdné války - pomsta sithů

 • 5. Clint Eastwood - Herec a režisér v jednom. Ve velké části vlastních filmů i sám hraje. začínal ve dnes již westernových klasikách odkud se vyparcoval do role holywoodské velkohvězdy velké persóny v oblasti světové kinematografie, Moji oblibu si získal především rolí starého ovdovělého a mrzutého válečného veterána odcizeného okolnímu světu a rodině v Grand Torinu, kterému rodina přistěhovaleckých Hmongů změní život.

Nejoblíbenější hraná postava: Walt Kowalski - Grand Torino

Walt Kowalski - Grand Torino


 

Leonardo DiCaprio Harrison Ford Paul Newman Jared Leto Kevin Spacey

 • 6.Leonardo DiCaprio - Několikanásobně oceněný herec (tedy zatím vším možným jen ne Oscarem). Dle mého taky jeden z těch herců, které vlastně nejde nemít rád. Jeho postavy jsou velmi osobité, explozivní a často i psychicky narušené. Musím vytknout především skvěle zahranou postavu profesionálního extraktora Doma Cobba v Nolanově počátku i detektiva Teddyho Denielse z prokletého ostrova. Zvláště mezi těmito dvěma postavami mám velké dilema, kterou hodnotit jako moji nejoblíbenější od tohoto herce.

Nejoblíbenější hraná postava: Dom Cobb - Počátek

Dom Cobb - Počátek

 • 7. Harrison Ford - Postavy hrané právě Harrisnem Fordem jsou moji dětští hrdinové, proto není pochyb proč jsem ho umístil do své TOP 10. Tento dnes již letitý pán ztvárnil nezapomenutelné role světové kinematografie - šarmatního mezigalaktického pašeráka Hana Sola z původní trilogie Hvězdných válek a charismatického profesora archeologie a dobrodruha Indiana Jonese. Jestli pro mě bylo předešlé dilema s výběrem mé nejoblíbenější role u Lea těžké, pak zde je to téměř nemožné. Vítězství je nakonec opravdu jen o malinký chloupek.

Nejoblíbenější hraná postava: Indiana Jones - Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones - Indiana Jones a poslední­ křížová výprava

 • 8. Paul Newman - Tohoto herce jsem si do svých oblíbených přidal až nedávno, neboť teprve až v poslední době se dostávám ke starším filmů a zjištuju, že mají své kouzlo a v ledasčem předčí své mladší rivaly. Paul je opravdu charismatický herec a hlavně jeho spojení s Robertem Redfordem opravdu funguje. Velmi se mi od něj líbila role Henryho Gondorffa v Podrazu a šarmantního vězně Luka Jacksonna v Rosenbergově filmu Frajer Luke.

Nejoblíbenější hraná postava: Henry Gondorff - Podraz

Henry Gondorff - Podraz

 

 • 9. Jared Leto - Jared Leto je opravdu zvláští herec. Za svoji hereckou kariéru zatím neměl přespříliš rolí, ale když už se někde rozhodnou ho obsadit rozhodně to stojí zato - co je tento chlap ochoten v rámci role udělat je opravdu obdivuhodné. Za svojim momentálně poslední roli ve filmu Klub poslední naděje, kde hraje transsexuála nakaženého HIV byl dokonce odceněn Oscarem. Mimo jiné se také věnuje hudbě a je frontmanem kapely 30 seconds to Mars.

Nejoblíbenější hraná postava: Nemo Nobody - Mr. Nobody

Nemo Nobody - Mr.Nobody

 • 10. Kevin Spacey - Na závěr nesmí chybět nikdo jiný než impozatní Kevin Spacey. Tento šarmatní a velmi inteligentní a charismatický muž patří mezi současné špičky a nejoblíbenější herce vůbec. Už jeho první velká role v Obvyklých podezřelích, kdy hraje "nenápadného koktavého zlodějíčka Verbala" mu vynesla zlatou sošku. Stejně tak září i ve filmech jako jsou např. Sedm, Americká krása(oscar za hlavní roli) či svět podle Prota.

Nejoblíbenější hraná postava: Verbal - Obyklí podezřelí

Verbal - Obvyklí podezřelí

 


MOJI NEJOBLÍBENĚJŠÍ HERCI Z ČESKÉ REPUBLIKY: (TOP 5)

Zdeněk Svěrák Miroslav Donutil Jan Werich Vlasta Burian Rudolf Hrušínský

 

 • 1. Zdeněk Svěrák - Společně s Mírou Donutilem můj nejoblíbenější český herec současnosti. Vyniká svým vytříbeným smyslem pro humor, velkým charisma a bohatýmy hereckými zkušenostmi, ať z prostřednictví kinematografie, či prken, která znamenají svět. Svěrákovi herecké výkony jsou opravdovým pohlazením po duši a takových herců máme zatraceně málo.

Nejoblíbenější hraná postava: Cimrman - Jára Cimrman ležící, spící

 Cimrman - Jára Cimrman ležící, spící

 • 2. Miroslav Donutil - Už jako malý jsem poslouchal záznamy s pořadů Miroslava Donutila a jeho historky znám snad dodnes nazpaměť. Tomuto pánu patří můj obrovský respekt a obdiv za jeho vlídné vystupování, kouzelný humor i převeliké herecké a vypravěčské zkušenosti.

Nejoblíbenější hraná postava: Poručík Troník - Černí baroni

poručík Troník - Černí baroni

 

 • 3. Jan Werich - Co bych to byl za čecha, nemít rád jednoho z nejlegendárnějších českých herců, spisovatelů, vypravěčů a skutečného "krále" české kinematografie 20. století. Tak velké charisma a milý humor jemu vlastní se v dnešní době už tak snadno nenajde. Pro mě opravdu pan Někdo!

 Nejoblíbenější hraná postava: Já první - Byl jednou jeden král

Já první­ - Byl jednou jeden král

 

 • 4. Vlasta Burian - Král českých komiků, skvělý divadelní i filmový herec a režisér. Viniká svým laskavým a osobitým humorem. Dodnes nezapomenu na scénku kdy Burian "operuje" zraněný palec radovi (Čeněk Šlégl) a můžu se potrhat smíchy stejně jako když mi ji poprvé jako malému klukovi pouštěl děda. Opravdu kam se hrabou dnešní komedie typu Troška.

 Nejoblíbenější hraná postava: Kryštof Rozruch - U pokladny stál

Vlasta Burian - U pokladny stál

 

 

VE VÝSTAVBĚ

 

 

MOJI NEJOBLÍBENĚJŠÍ REŽISÉŘI ZE ZAHRANIČÍ: (TOP 10)

Steven Spielberg Guillermo del Toro Quentin Tarantino Christopher Nolan David Fincher

 • 1. Steven Spielberg - Nevím přesně proč ale jméno Steaven Spielberg je pro mě synonymem režiséra. Je to asi první osoba, kterou si při vyslovení tohoto postu představím sedícího na té režisérské sesli. Osobňe si to odvozuji tím, že jsem jeho filmy viděl jako jedny z prvních, když jsem byl malý a proto mi tak přirostl k srdci i on. Celkově jde o jednoho z nejkultovnějších režisérů naší doby a proto mu rozhodně patří můj obdiv. Kdo by neznal kultovní filmy jako Jurský Park, Čelisti, E.T Mimozemšťana, Schindlerův Seznam a nebo Indiana Jonese.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Indiana Jones a poslední křížová výprava

 • 2. Guillermo del Toro Jeho filmy mají charakteristickou atmosféru a náladu. Pro své názory a znalost žánru je považován za jednoho z nejlepších Horových vypravěčů. Charakteristické jsou pro jeho filmy i poněkud brutálnější scény a celkově smutné vyznění, nicméně jako řežisér si zasluhuje určitě místo v mém žebříčku. Pokud od něj něco vidět pak jednoznačně Faunův Labyrint, protože to je rozhodně film, kde nic nechybí - fantazie, emoce, vypjatý příběh, temná atmosféra, skvělý soundtrack. Vše to do sebe zapadá jako důmyslně sestrojená skládanka.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Faunův Labyrint

 • 3. Quentin Tarantino - Režisér jež rád narušuje pravidla a zákony dané klasickou kinematografií. Přišel s něčím novým, kdy ve svých dílech kombinuje nejrůznější žánry a nechává se inspirovat jak klasickou kinematografií tak i děním okolo sebe samého. Dle jeho slov by měla být filmařina stejně svobodná jako literatura, s čím nemohu nesouhlasit. Pro mě osobně jak skvělý režisér tak scénárista. Jeho příběhy mají spád a jsou vždy skvěle pojaté. Byl by hřích zde nezmínit díla jako Pulp Fiction, či Hanebné pancharty.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Pulp Fiction

 • 4. Christopher Nolan - Můj velký vzor co se týče režisérského povolání.Člověk, který se zabývá tajemstvím a neprobádánými spektry našeho světa za němiž se rozhodně nezastavuje (pozn. Interstellar). Obdivuji snad všechny jeho filmy pro jejich originalitu a naprostou vyjímečnost na poli kinematografie i přesto, že i Nolan se inspiroval mnohými ze starších děl. Jak je ale dnes těžké vymyslet něco zcela originálního, aby jste nezpustili jako lavinu kritiku o kopírování starších nápadů? Povím vám to - je to nemožné. Proč však nutně přicházet s něčím úplně novým když to staré se ještě neokoukalo. Z mého pojetí to možná teď trochu vyznělo, že Nolan všechna své díla kopíruje což však nebyl zájem. Rozhodně jeden z nejnadějnějších řežisérů současnosti. Myslím, že se máme ještě určitě na co těšit.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Počátek

 • 5. David Fincher - Režisér, jemuž jsem na chuť přišel až v poslední době. Určitě proto není o něco méně zajímavý a nadaný jako ostatní z desítky. Na jeho filmech se mi líbí jeho tajemná a nemnější atmosféra, kterou však pozoruji spíše na jeho starších snímcích jako jsou např. Sedm, Hra, Klub rváčů. Z řady těch novějších mě velmi uchvátil podivuhodný případ Benjemina Buttona (filmová adaptace knihy F. S. Fitzgeralda), Zmizelá, či soudní drama z prostředí vývoje Facebooku - The Social Network.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Sedm


 

 

Peter Jackson James Cameron George Lucas Darren Aronofsky Hajao Mijazaki

 • 6. Peter Jackson -  Režisér, který je prostě svůj, za což ho velmi obdivuji. Své jméno si na poli kinematografie vydobil hlavně kultovní trilogií Pán prstenů jež dle mého názoru opravdu nemá chybu a jedná se o kinematografický vrchol v daném žánru, nicméně podle mnohých jeho filmy od té doby upadají. Co se týče např. Hobita měl jsem zprvu velmi rozpolcené pocity. Jsem sice čenář knihy a znalec původního Tolkienova příběhu, přesto mě nová trilogie, která je pro mnohé trnem v oku nadchla už jen proto, že jsem opět mohl bezstarostně vyplout do středozemě a užít si tuhle podívanou znovu (Tím nechci srovnávat Pána prstenů z Hobitem - to ani nejde). Doba pokračuje a do ústředí se dostává digitální triková technologie což je na jednu stranu dobře a má půlka milovníka VFX to schvaluje, přesto jsem však znepokojen nad vývojem dnešních filmů, kdy se příběh dostává do ústraní právě pod tlakem efektů. To už bych však zabíhal od tématu. Co se Petra týče líbí se mi jeho nadšení pro věc - "Je to takový kluk v mužském těle, s potřebou si dále hrát". Abych však nemluvil pouze o příbězích ze středozemě vytknu zde např. i Pevné pouto, jež sice nebylo velmi dobře kriticky přijato avšak mě se jako film vcelku líbil (Jdu proti mase :) ).

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Pán prstenů

 • 7. James Cameron - Motivy jeho filmů je převážně vztah člověka s technologií. Poprvé byl mezi velké režiséry přijat po snímku Terminátor, který je kultem (pozn. občas mi připadá, že to slovo používám až přespříliš často) až dodnes (pozn. v současnosti se chystá jeho čtvrté pokračování jsem osobně zvědav co z toho vyleze, ačkoliv moc optimistický ohledně toho nejsem). Nemohu opomenout ani Titanic, jehož skalním fanouškem tedy příliš nejsem, ale rozhodně jej respektuji jako "velký filmový trhák". Co mě naopak od Jamese potěšilo v poslední době je Avatar - poprvé v životě jsem byl na něčem v kině dvakrát (po normální projekci jsem musel zavítat i do IMAXU) a nemohu říct, že bych se byď na sekundu nudil. Z mého pohledu je film dokonalý z hlediska příběhu, po režijní, kamerové i vizuální stránce, která je naprosto strhující.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Avatar

 • 8. George Lucas - Možná se ptáte co tu dělá George Lucas proč právě on? Však toho zase tolik nerežíroval ne? Vymyslel hvězdné války - "That´s fucking enough!". Jakožto velký fanoušek Hvězdných válek jsem si prostě George Lucase nemohl odpustit i když se v jeho případě jedná o jediné podstatné režijní dílo. Stále však myslím, že člověk, který vymyslel a dal dohromady tak úspěšnou ságu jako je Star Wars má právo být zařazen mezi mích deset nejoblíbenějších zahraničních režisérů. Vžyť hvězdné války jsou v dnešní době značka, kterou znají snad úplně všichni a celkově se jedná o jeden z nej(známější, kultovnější, lepší...) příběh v dějinách celé kinematografie, který dodnes udává směr skoro celému žánru sci-fi (Pozn. což je opravdu něco mimořádného když vezmeme v potaz, jak rychle se toto odvětví vyvíjí ve spojitosti se současnými speciálními efekty a kolik filmů je pod touto nálepkou publikováno). Hvězdné války prostě určovali,určují a myslím, že mohu s klidným svědomím říct, že ještě budou určovat chod tohoto žánru.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Hvězndé války

 

 • 9. Darren Aronofsky - Režisér, jehož zde rozhodně nemohu opomenout, stejně tak jako jeho filmy s ním spojené. Requiem za sen, Fontána i Černá labuť(pro mě z jeho tvorby nejvýznamější) mají společnou velmi temnou atmosféru a velký emociální zážitek, který v diváku zanechají po jejich shlédnutí. Jedná se o peřsně ten typ filmů, po kterém bezmocně koukáte do prázdného plátna, či monitoru s ústy dokořán, ptajíc se sami sebe co to sakra bylo? Dle mého by se rozhodně mělo nad filmy zamýšlet. Nejsou zde jen pro naše pobavení, ale chtěji nám i něco sdělit, ukázat myšlenku, či nás varovat, proto je velmi důležité nad filmy rozsáhle diskutovat a rozebírat je. Přesně takové filmy jsou filmy pana Aronofského.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Fontána

 • 10. Hajao Mijazaki  - Na závěr opravdová hvězda a muž světového formátu. I když se zde nejedná o režiséra v pravém slova smyslu jeho dílo a zkušenosti, stejně tak jako jeho nezměrná fantazie a zápal pro věc jsou dechberoucí. Co dokázala tento pán na poli klasického anime nemá žádné obdoby. Snad jen proto je považován za jednoho z největších průkopníků tohoto žánru vůbec a člověka, který ukázal japonskou kulturu celému světu. Vždy, když se koukám na některý z jeho filmů musím opravdu smeknout neboť co dokáží japonci stvořit a hlavně vymyslet je neuvěřitelné. Dodnes, ač nejsem skalním příznivcem anime dám přednost jeho filmům před americkým animákem.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Princezna Mononoke


 


MOJI NEJOBLÍBENĚJŠÍ REŽISÉŘI Z ČESKÉ REPUBLIKY: (TOP 5)

Miloš Forman Karel Zeman Jan Svěrák Jan Hřebejk Jiří Menzel

 • 1. Miloš Forman - Dle mého netřeba déle odůvoďňovat jeho přítomnost v mojí TOP 5. Snad nejslavnější český režisér všech dob a hlavně ten, který nás ukázal světu. Filmy jako Přelet nad Kukaččím hnízdem, Amadeus, či muzikál vlasy znají snad po celém světě. Za tento ohromný přínos české, ( nebo vlastně i světové) kinematogarfii patří tomuto pánu můj velký obdiv.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Přelet nad Kukaččím hnízdem

 • 2. Karel Zeman - Kouzelník filmového plátna,  Mélièsův nástupce. I těmito přizvisky již byl titulován proslulý český režisér, výtvarník a animátor Karel zeman. Světové uznání si získal především díky snímkům jako Vynález Zkázy, Baron Prášil anebo jeho nejslavnějším dílem vůbec - Cestou do Pravěku (Pozn. ta později inspirovala samotného Spielberga k natočení Jurského parku). V mém žebříčku je zařazen ohromný pokrok, který přinesl převážně filmovými efekty české kinematogarfii.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Cesta do Pravěku

 • 3. Jan Svěrák - Můj nejoblíbenější český režisér současnosti. Po otci sdědil vynikající smysl pro humor, což se i odráží na jeho filmech jsou milé, humorné a velmi příjemné na shlédnutí. Dodává mi naději, že to s českým filmem ještě není tak bledé jak to vypadá, když vycházejí filmy jako Babovřesky, které strhují rekory v návštěvnosti. Jan Svěrák působí jako velmi inteligentní a vyrovnaný člověk a jeho filmy jsou klenotem této doby (Snad jen s vyjímkou tří bratrů :) ).

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Vratné lahve

 • 4. Jan Hřebejk - Převážně proto, že Pelíšky! Tohoto režiséra jsem jak jistě napovídá úvodní věta zařadil do svých TOP 5 převážně díky této české porevoluční klasice vyprávějící o době před ní. Podle mého se jedná o klasiku, kterou by měl každý alespoň jednou vidět, ale řekněme si to jinak - Kdo viděl pelíšky pouze jednou? Z jeho komedií se mi také líbilo Pupendo na podobný náměť, i když slabší než Pelíšky, či muzikál s Dejdarem v hlavní roli Šakalí léta.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Pelíšky

 • 5. Jiří Menzel - Na závěr naopak jeden předrevoluční režisér, který si pozici v mé TOP 5 zasloužil díky nezapomenutelným filmům jak jsou Vesničko má středisková, Na samotě u lesa, Postřižiny. Na Menzlových filmech obdivuji jejich osobitost a líčení příběhů obyčejných lidí žijícíhch obyčejné životy. Další pán, díky kterému je o naší zemičce ve spojeností s kinematografií slyšet.

Nejoblíbenější film od tohoto režiséra: Na samotě u lesa

 

 

 

VE VÝSTAVBĚ

 

 

 

VE VÝSTAVBĚ

 


 • Pán Prstenů (1-3)
  63644855.jpg63644855.jpg63644855.jpg
  Top 5: (Obdobně jako u Star Wars ságy není vůbec lehké zvolit absolutní favority, kteří by svou pozici na 100% upevnili. Mezi moje favority patří.).
  - The Shire(LotR I)

  - Rohan theme(LotR II)
  fandsa10.jpg

 • Gladiátor
  63644855.jpg
  Za zmínku stojí určitě minimálně dva kousky a to závěrečná "Now we are free" v podání úžasné Lisy Gerrard a neméně slavná "Barbarian Horde".
  - Now We Are Free

  - Barbarian Horde
  (moje oblíbená část přichází v 9:17 :) ) gladia10.jpg

 • Fontána
  63644855.jpg
  Doprovodný soundtrack k Fontáně je kapitolou sám o sobě a dopomáhá k dokonalému a velmi zasahujícímu emotivnímu prožitku z filmu. Clint Mansell zde odvedl náramný kus práce a výsledná audiokompozice je naprosto strhující.
  - Last Man

  - Together We Will live Forever

  - Death is the road to awe
  founta11.jpg


Gravitace
63644855.jpg
Soundtrack k Gravitaci je pro mě něčím naprosto unikátním obzvlášť zakomponovaný ve finálním výstupu a je to z velké části on, kdo tvoří celkový dojem z díla, kdy se prolíná s prázdnotou a tichem nekonečného vesmíru. Už při prvním poslechu finálního kusu nazvaného dle filmu "Gravity" mi běžel mráz po zádech a když jsem pak usedl do sedačky IMAXU na úžasnou 3D projekci nemohl jsem být více nadšen.
Gravity

 

Zde je TOP 10 mých nejoblíbenějších hudebních skladatelů co se filmových soundtracků týče.

 

           

 • 1.  John Williams - Pan někdo, mistr a veliká persóna ve světě hudby. Mezi mé oblíbence patří především díky nezapomenutelným a epickým melodiím k sáze Star Wars, Indiana Jones, nebo některým dílům Harryho Pottera.
 • 2.  Hans Zimmer - Společně s J.Williamsem můj nejoblíbenější skladatel a opět velká ikona filmové hudby. Ptát se proč Hans Zimmer by bylo asi trochu nemístné, nicméně přesto zde uvedu některé tituly, které si obzvlášť rád poslechnu. Gladiátor, Poslední Samuraj, Trilogie - Temný rytíř, nebo třeba Piráti z Karibiku.
 • 3.  Clint Mansell - Přesně tři důvody přítomnosti tohoto skladatele v TOP 10. Fontána, Černá labuť a v neposlední řadě Requiem za Sen.
 • 4.  Yann Tierse - Za úžasný počin ve formě Amélie z Montmartru.
 • 5.  Javier Navarrete -  Skvělý emocionální soundtrack k Faunovu labyrintu.

 

     Ludovico Einaudi

 • 6.  Steven Price -  Prostě a jednoduše protože gravitace! Při tomto soundtracku opravdu běhá mráz po zádech.
 • 7.  Howard Shore - Tátátadadá....tadadátadadá dadadá konec tečka, každý si domyslí! Samozřejmě Pán prstenů.
 • 8.  James Horner -  Mým oblíbencem hlavně a převážně díky titulu Avatar, protože ta hudba vás opravdu ještě víc dostane do hloubi tohoto magického světa - opravdu smekám (dodat můžu ještě například soundtrack k Titanicu).
 • 9.  Ennio Morricone - Italský mistr převážně westernové klasiky. Kultovním se stal díky němu například soundtrack k filmu Tenkrát na západě, či Hodný, zlý a ošklivý.
 • 10. Ludovico Einaudi - Ludovico není úplně typickým příkladem filmového skladatele ale rozhodně zde nesmí chybět. jeho hudba je velice inspirativní a dostane člověka do té správné pohody. Ve spojitosti s filmem bych mohl poukázat třeba například na soundtrack k filmu nedotknutelní.

 

VE VÝSTAVBĚ

 

 

 

 

Ovládací panel
5 bodů

Reklama

Reklama