kraval

kraval

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.3.2016  13:23

Absolutní sračka, kde postavy melou totální nesmyly. I díky rychlodabingu jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem v poslední době viděl.

• 12.3.2016  11:48
    8. míle (2002)

Uvěřitelně drsnej Detroit, trocha dobrýho rapu a překvapivě fajn herecké výkony.

• 12.3.2016  11:44

Nolanův styl natáčení (bohužel) často připomíná Spielberga svou technickou zdatností, jež na mě působí mnohdy až chladným dojmem. Batman Begins je však příkladem filmu, kde je jistá míra sterility přímo vyžadována pro vykreslení prostředí temného Gothamu.

• 9.3.2016  22:14
    Grimsby (2016)

Dobře vystavěná jednoduchá komedie s nenudící akcí a humorem (“překvapivě”) připomínajícím Diktátora.

• 9.3.2016  11:27

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Surreální hříčka o ňoumovi, co nerozeznává sny od reality, doprovázená skvělými vizuálními nápady.

• 23.2.2016  08:47
    Slib (2014)

Dobře zachycená atmosféra, skvělá režie a herecké výkony. Scénář má sice několik slabších míst, ale Obietnica je bezesporu nadprůměrným filmem.

• 23.2.2016  08:41
    Deadpool (2016)

Deadpool sice není Kick Ass, ale nabízí rozhodně humor komiksu vlastní (je zábavnější než všiechny X-men filmy a Avengers dohromady). Pokud stojíte o akčňák, který se nebere příliš vážně, je tento film správnou volbou.

• 21.2.2016  20:06
    Playgirls II (1995)

Toto není film, pročež žádám o jeho bezodkladný výmaz z filmové databáze. Děkuji

• 21.2.2016  20:05

• 21.2.2016  20:01
    Kameňák 3 (2005)

• 21.2.2016  19:58

• 18.2.2016  17:10

Dokument o dětech 404 rozhodně není černobílý, jelikož dosvědčuje i existenci Rusů, kteří se homosexuálů zastanou či ujmou. Osobní (vnitřní) problémy homosexuálů jsou všude téměř stejné s největší vazbou na rodinu a její přijetí skutečnosti. Film však (jak český název trochu zavádí, jelikož onen Putin dobře zní) nevypovídá zcela o vině státu (a zavedeného zákona), ale spíše o konzervativních hodnotách ruské společnosti (kterých samozřejmě vládnoucí garnitura využívá) - ne o uměle vyvolané nenávisti. O tom, jak moc se situace pro gaye změnila po přijetí zákona film téměř nevypovídá, což je jeho největší slabinou (pokud se matka de facto zřekne svého dítěte kvůli jeho homosexualitě, není to výsledkem nějakého pár let starého zákona). Gay průvod je však v Moskvě protizákonný, zatímco v Praze je sice zcela zbytečný, jelikož na menší města nemá žádný či neplánovaný vliv (“Podívejte se, co se to v tý Praze zase děje!”), ale je legální. Na západě utíkají gayové do velkých (liberálních) měst, z Ruska musí utíkat na západ.

• 16.2.2016  19:21

Young Adam je velmi podhodnoceným filmem, který je založený na chladné atmosféře, výborně snímaných obrazech a skvělých (přirozených) hereckých výkonech. Asi po hodině přijde narušení pomalého tempa zčásti zbytečným přísunem nových postav, ale nakonec si vyprávění zachovává celistvost. Ano, brzy víte, o co ve filmu jde - no a? Takto bychom mohli osočit celé filmové žánry - akční, romantické, komedie, horrory atd. A “že to není řemeslně špatné, ale co z toho” je totální žvást - takhle se můžeme vypořádat s celým výtvarným uměním a možná s veškerým uměním vůbec, jelikož nám nepřináší nic hmatatelného.

• 15.2.2016  10:28

Vynikající film, jež jede po celou svou minutáž na vlně úvodní nejkratší povídky, která je sama o sobě geniální. Další černohumorné historky jsou precizně vystavěné, a ačkoli mají společné téma, vůbec se navzájem nepodobají. Divoké historky nezaostávají ani formou - např. záběr z kamery připevněné na těžkých dveřích.

• 15.2.2016  10:19
    Slídil (2014)

Slídil je výborný především díky Gyllenhaalovi, který zde vystupuje skutečně jako prototyp slizouna. Snímek sice bulvární novinařinu vyhrocuje do extrému, nicméně tepe do živého, udržuje myšlenku a je prezentován dobrou formou.

• 15.2.2016  09:59
    Pouta (2009)

Ondřej Malý v životní roli bestie v nadprůměrném dramatu, jež přináší syrový vhled do praktik tajné policie v období normalizace, avšak celý olbřímí propletenec nemá tak silné vyústění, jak jsem čekal.

• 15.2.2016  08:57

Skvělá konverzační komorní komedie se senzačním Villeretem.

• 15.2.2016  08:48
    Lolita (1997)

Osobně se přikláním spíše k této verzi než k verzi Stanleyho Kubricka. Jeremy Irons je opravdu skvělý Humbert (nic proti Jamesi Masonovi) a Dominique Swain je perfektní dívčí femme fatale a oba významně podporují dobře zachycenou vypjatou atmosféru příběhu.

• 15.2.2016  08:33
    Black Books (TV seriál) (2000)

Panoptikum plné suchého humoru okolo Blackova antikvariátu jednoduše funguje. Spojení Morana s Bailleym je skutečně znamenité a Greig opravdu skvělá.

• 15.2.2016  08:23

Stylově natočené kriminální drama s výborně zvoleným Thorntonem a hutnou atmosférou vykreslenou dobrou kamerou.

• 15.2.2016  08:13

Fajn detektivka téměř bez detektivů vypovídá spíše o vztazích mezi nemocničním personálem, než o samotném zločinu.

• 14.2.2016  10:28
    Miss Potter (2006)

Miss Potter je nuda, která zabíjí - romantický žvást.

• 14.2.2016  10:21
    Ant-Man (2015)

Fajn komedie - nic víc, nic míň. Při sledování Ant-mana si užijete pár dobrých akčních scén, párkrát se zasmějete chlápkovi, co se neustále zvětšuje a zmenšuje, a párkrát vám bude velmi trapně (“Avengers mají teď dost starostí s tím, aby jim nějaké město nespadlo na hlavu” - chňa chňa chňa).

• 13.2.2016  14:12
    Batalion (1927)

Když Pražský točil o pražských neduzích, vytvořil skvěle a citlivě sestřihané sociální drama s výborným Karlem Hašlerem v hlavní roli. Batalion je dílem, jež by bez větších problémů obstálo ve světové soudobé konkurenci.

• 12.2.2016  17:22

Krom skutečností, že se jedná o první československý zvukový film a že je trochu zajímavý jakožto obraz třicátých let na našem území, není nic, proč byste se na toto hloupé melodrama měli dívat. Film má všechny neduhy prvních zvukových filmů točící se okolo posedlostí filmařů zvukem (hudbou, ruchy i slovem).

• 12.2.2016  10:22

Skvělý vizuální vhled do revoluce v Ejzenštejnově osobnosti na pozadí výročí Říjnové revoluce (a jeho filmu Říjen). Za velké klady snímku považuji skutečnosti, že tvůrci nepředkládají dokola stále stejné věci (ve filmu o filmaři tvořícím nové dílo de facto chybí samotné natáčení, ačkoli se mluví o tom, jaké jsou s ním problémy) a že se soustředí především na Ejzenštejnovu jinakost.

• 11.2.2016  17:13

Hoří má panenko je špičkou české komedie. Více netřeba.

• 11.2.2016  17:05

Spinal Tap je skvělý fiktivní dokument se super fórky. “Většina kytarovejch aparátů má maximálně desítku, ale tenhle... jedenáctku”.

<< předchozí 1 2 3 4 5