kraval

Tadeáš Král

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.2.2016  11:41

12 úkolů pro Asterixe je rozhodně jeden z nejlepších animáků vůbec, který díky své klipovitosti a pravidelnému dávkování vtipu neztrácí vůbec na tempu.

• 10.2.2016  11:36

Překvapivě příjemná romantická komedie, jež oproti většině svých amerických sourozenců obsahuje i nějaký nápad.

• 12.3.2016  11:48
    8. míle (2002)

Uvěřitelně drsnej Detroit, trocha dobrýho rapu a překvapivě fajn herecké výkony.

• 16.2.2016  19:21

Young Adam je velmi podhodnoceným filmem, který je založený na chladné atmosféře, výborně snímaných obrazech a skvělých (přirozených) hereckých výkonech. Asi po hodině přijde narušení pomalého tempa zčásti zbytečným přísunem nových postav, ale nakonec si vyprávění zachovává celistvost. Ano, brzy víte, o co ve filmu jde - no a? Takto bychom mohli osočit celé filmové žánry - akční, romantické, komedie, horrory atd. A “že to není řemeslně špatné, ale co z toho” je totální žvást - takhle se můžeme vypořádat s celým výtvarným uměním a možná s veškerým uměním vůbec, jelikož nám nepřináší nic hmatatelného.

• 3.2.2016  11:16
    Alois Nebel (2011)

Toto zpracování komiksu se příliš nepovedlo. Co funguje v sešitech jako drsně temné napětí v syrovém prostředí, v podivně rozhýbané formě působí bídně a nudně.

• 14.2.2016  10:21
    Ant-Man (2015)

Fajn komedie - nic víc, nic míň. Při sledování Ant-mana si užijete pár dobrých akčních scén, párkrát se zasmějete chlápkovi, co se neustále zvětšuje a zmenšuje, a párkrát vám bude velmi trapně (“Avengers mají teď dost starostí s tím, aby jim nějaké město nespadlo na hlavu” - chňa chňa chňa).

• 31.1.2016  19:52
    Až na dno (2014)

Zajímavý příběh o neschopnosti bohémských muzikantů starat se o vlastní dceru, v němž jde především o dobrou kameru, osvětlení a skvělou hudbu. Film je rozhodně více výpovědí příběhu někoho z daného prostředí než nějakým voláním po zákazu drog, hudby a bohémství obecně, jak zde někteří naznačují.

• 6.2.2016  18:32
    Babovřesky (2013)

Toto není film, pročež žádám o jeho bezodkladný výmaz z filmové databáze. Děkuji

• 13.2.2016  14:12
    Batalion (1927)

Když Pražský točil o pražských neduzích, vytvořil skvěle a citlivě sestřihané sociální drama s výborným Karlem Hašlerem v hlavní roli. Batalion je dílem, jež by bez větších problémů obstálo ve světové soudobé konkurenci.

• 12.3.2016  11:44

Nolanův styl natáčení (bohužel) často připomíná Spielberga svou technickou zdatností, jež na mě působí mnohdy až chladným dojmem. Batman Begins je však příkladem filmu, kde je jistá míra sterility přímo vyžadována pro vykreslení prostředí temného Gothamu.

• 15.2.2016  08:33
    Black Books (TV seriál) (2000)

Panoptikum plné suchého humoru okolo Blackova antikvariátu jednoduše funguje. Spojení Morana s Bailleym je skutečně znamenité a Greig opravdu skvělá.

• 15.2.2016  08:57

Skvělá konverzační komorní komedie se senzačním Villeretem.

• 2.2.2016  13:33

Tady někde jsou kořeny moderní gangsterky Scorseseho, Coppoly nebo De Palmy. Výborný Cagney hraje navrátilce z první světové, pro nějž (jako pro mnoho dalších) není práce, pročež se vcelku rychle stává zločincem. Film nabízí ucelený popis souvislostí, které vedly ke zformování gigantických zločineckých organizací. Pro fanouška gangsterek nutnost.

• 10.2.2016  21:07
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Obsazením, scénářem (založeném na geniálním Poláčkovo díle) a nostalgickou hudbou jedna z nejlepších českých sérií vůbec, z níž opravdu sálá atmosféra třicátých let.

• 23.2.2016  08:41
    Deadpool (2016)

Deadpool sice není Kick Ass, ale nabízí rozhodně humor komiksu vlastní (je zábavnější než všiechny X-men filmy a Avengers dohromady). Pokud stojíte o akčňák, který se nebere příliš vážně, je tento film správnou volbou.

• 21.2.2016  19:58

• 7.2.2016  11:40
    Desperado (1995)

Desperado je nejlepším filmem, co doposud Robert Rodriguez natočil. Jeho série o El Mariachim v něm jednoznačně dosáhla svého vrcholu.

• 15.2.2016  10:28

Vynikající film, jež jede po celou svou minutáž na vlně úvodní nejkratší povídky, která je sama o sobě geniální. Další černohumorné historky jsou precizně vystavěné, a ačkoli mají společné téma, vůbec se navzájem nepodobají. Divoké historky nezaostávají ani formou - např. záběr z kamery připevněné na těžkých dveřích.

• 6.2.2016  18:23

Dobrý ročník je vcelku špatný film, z něhož kýč přímo kape, a jenž se téměř nedá vydržet sledovat až do konce. O bravurní režii může psát snad jen někdo, kdo Scotta opravdu bezmezně miluje. To už i on točí podle Rosamunde Pilcher? A Russell Crowe nehraje nepřekvapivě tuto roli vůbec dobře, pročež zde platí to samé, co u režie.

• 12.2.2016  10:22

Skvělý vizuální vhled do revoluce v Ejzenštejnově osobnosti na pozadí výročí Říjnové revoluce (a jeho filmu Říjen). Za velké klady snímku považuji skutečnosti, že tvůrci nepředkládají dokola stále stejné věci (ve filmu o filmaři tvořícím nové dílo de facto chybí samotné natáčení, ačkoli se mluví o tom, jaké jsou s ním problémy) a že se soustředí především na Ejzenštejnovu jinakost.

• 28.1.2016  22:22

U této série mi jen nejde na rozum, proč nejsou filmy označené za akční komedie.

• 6.2.2016  17:48
    Fair Play (2014)

Velmi dobře zpracované téma, o němž se překvapivě málo mluví, ačkoli mnoho medailí a rekordů bylo dosaženo díky dopingu a z celý sport se tak vlastně stává wrestlingem na úkor zápasu - divadlem, jemuž nikdo nevěří. Výpravou je film sice komornější, o to více však působivý. Za zmínku jistě stojí také výtečný výběr hereček.

• 30.1.2016  15:27

Očekával jsem dobře zvládnuté existenciální drama a také jsem ho dostal. Skvělé obrazy, skvělá hudba, výborný představitel hlavní role a kvalitní scénář. Bohužel (snad jen díky malému počtu hodnocení) nízký rating, přitom jeden z nejlepších snímků Karlových Varů 2014.

• 10.2.2016  11:31
    Funny Games (1997)

Ano, od začátku víte, co se stane. I přesto váš však ta hrdlo svírající atmosféra plná beznaděje a nepomstěného násilí bude drásat po celou dobu sledování filmu. A na místech, kde máte v hlavě smysl pro nespravedlnost a kde se skrývají vaše nejtemnější pudy, vás to bude bolet obdobně jako filmové oběti.

• 10.2.2016  15:35
    Futurama (TV seriál) (1999)

Ve Futuramě se objevují jednoznačně dospělejší Simpsonovi, v nichž je navíc vidět láska tvůrců ke sci-fi prostředí, které jim na oplátku nabízí rozšířené možnosti ujetosti rozličných postav. Po úspěchu Simpsonových si Matt Groening pravděpodobně mohl splnit svůj sen. A ten sen byla Futurama.

• 27.1.2016  21:59

Nejlepší seriál a nejlepší parodie všeho - herectví, střihu, hudby, kamery, zvukařů, textů, kostýmů, efektů, exteriérů, interiérů a hororů. Přitom všem vám o negativech jednotlivých dílů ještě postavy herců postav fiktivně dokumentárně vyprávějí a vysvětlují, proč je vlastně Garth Merenghi tak skvělý vizionář a Darkplace tak geniální seriál.

• 7.2.2016  10:43
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Milý ukecaný seriál vhodný k odpolední svačině a popracovnímu oddechu.

• 9.3.2016  22:14
    Grimsby (2016)

Dobře vystavěná jednoduchá komedie s nenudící akcí a humorem (“překvapivě”) připomínajícím Diktátora.

• 10.2.2016  09:29

První polovina je opravdu skvělá - pohledné slečny kecají v autě, lap dance na hudbu z oldskúlového jukeboxu, Kurt pojídá nachos - to všechno klape. Pak však přichází ono očekávatelné akční vyústění a už je to o něco horší.

• 8.2.2016  14:22
    Hodiny (2002)

Hodiny jsou nadhodnoceným filmem, v němž nudí obzvlášť linie s vařící Maryl Streep. Síla tohoto filmu mi naprosto uniká, ačkoli herečky a herci v něm skutečně hrají.

<< předchozí 1 2 3 4 5