Idoviren

A jsem bezva

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.6.2013  14:24

Mnohem napínavější a akčnější než předchozí díl. Taky se smypatičtějšími postavami, zahrané skvělými herci. Skvělá hudba a znepokojivá atmosféra vylidněné půlky Londýna. Moc hezky rozjetý začátek. Jediné, co bych vytkla, byla přílišná předvídatelnost. Ale ani ta 28 týdnů poté neubírá ze zasloužených čtyř hvězd.

• 27.4.2013  19:47
    30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)

Už dlouho jsem nebyla z klipu tak nadšená. Tolik barev, puntíků a zpomalovaček se ještě nikomu nepodařilo naskládat do jednoho videoklipu v tak perfektním seskupení, aby vám to vykouzlilo na tváři výraz naprostého úžasu. Já si nemůžu pomoct, ale když se na ten klip koukám, tak si musím v hlavě pořád dokola opakovat "Jako kdyby někdo vzal moje nejveselejší sny a udělal z nich zmrzlinu.". Tolik barev není snad ani ve šmoulím domečku...

• 4.8.2014  09:52
    47 róninů (2013)

Ach Keanu pomoz, já vůbec nevím, o čem to bylo, a proč se mi to nelíbilo. Je dost možné, že jsem v průběhu usnula, ale nevypovídá to o tom filmu něco?

• 13.11.2013  19:53

American May je taková vyhlídková jízda do světa tělesných modifikací, někdy až příliš názorná, ale stejně nezavřete oči protože to chcete vidět. Mary sama je skvělá postava s tím svým fajnovým přístupem a chladnou hlavou, která je ale plná šílených a brutálních věcí. No a ke konci vypadá trochu jako Leonid Rogozov...

• 15.1.2014  20:10

American Psycho je trochu psycho. Celé je to tak trochu vtipně ujeté a zároveň mrazivě děsivé. Nejlepší scéna se sekyrou od Nicholsona a jeho horského bláznění. Bale je jako narcis-zabiják-byznysmen nahání hrůzu a to vás ani nemusí nahý a celý od krve prohánět po hotelu s motorovkou.

• 20.1.2014  16:42

Parádně obsazená komedie, díky které už definitivně žeru Setha Rogena, ale ani James Franco nebo Jay Baruchel nezůstávají pozadu. Parádní humor a pro mě nečekaný dějový zvrat. Ano, zapomněla jsem si přečíst obsah a šla do toho jako do komedie s Jamesem Francem, suďte mě. Ale můj verdikt? Apokalypsa je vtipnou záležitostí, kterou určitě budu chtít vidět znovu.

• 2.7.2013  20:43

Já Misi Kleopatru můžu kdykoli. Hlášky z tohoto filmu se staly nedílnou součástí mého slovníku a k jejich citaci mě ponoukne i pohled na písek. Zbožňuju ty drobnosti, ty nesmysly a Caesara. Celý film je poskládaný z nadsázky, skvělých vtipů a šíleností. Všechno je tak barevné a hravé, že to nemůžu nezbožňovat. Hudba, kostýmy, čočka a písek. Být Mise Kleopatra člověk, postavím pro něj velkolepý palác za tři měsíce a budu jej až do konce svého života uctívat.

• 4.8.2014  09:35

Některé věci by mohly odkoukat Hunger Games a některé zase radši ne. Někdy totiž Battle Royale opustí tu svou krutou řež a vrhne se na patetos a to jí prostě nesluší. Co mi přišlo trochu zvláštní byl fakt, že ve filmu byl každý do každého zamilovaný (stejně se nakonec povraždí hlava nehlava, ale to už je jiná hra). Každopádně je to kult, který mohl být trochu lepší, což znamená, že američani natočí remake, který obsadí jednou kopií Joshe a Jennifer vedle druhého.

• 22.1.2014  21:49

"Hele kluci, někdo nám poslal místo scénáře čtverečkovanej papír, ale my z toho stejně natočíme biják jako kráva!!!" A tak vznikla Battleship. Vzali nějaké uniformy, nějaké čluny, nějaké důchodce a nějakou loď a pár reklam na parfém a udělali z toho takovou zvláštní slátaninu, že si nejsem jistá, jestli je mám odsuzovat a nebo je obdivovat. Co mi na Battleship přišlo nejvtipnější, byla ta povzbuzující a majestátní hudba, která podtrhovala každý moment filmu. Taky bych to tak v životě chtěla... Ale radši bych ke všemu Carminu Buranu.

• 3.12.2013  20:53

High School musíte dát alespoň dvě, ale nejlíp tak tři, promítání než se vám začne opravdu líbit. Nejdřív se vám nebude připadat vůbec vtipné, pak vám bude vadit hlavní hrdina s tím svým nadšením a výrazem hada nakopnutého do rozkroku. (Vím, že hadi rozkrok nemají, ale kdyby měli, tvářili by se jako Jon Lovitz) Ale až High School High uvidíte potřetí, potrháte se smíchy, protože je to opravdu dobrá parodie. Nenahraditelný kabriolet, nesundané kalhotky a nebohá kočka!!!

• 2.7.2013  20:36
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Jsem hrozně ráda, že jsem vyrůstala u Buffy, než třeba u Upířích deníků. Říkejte si co chcete, ale vždycky jsem chtěla být tak úžasná jako ona, umět ten kop s otočkou, mít ty její ostré lokty a zářivé lokny a to nemluvím o tom nosánku. V sériích můžete pozorovat jak se vaše oblíbené postavy vyvíjí (a jak v tom pokračují v Angelovi jako spin-offu) a vy se najednou nemůžete rozhodnout, kterou z nich chcete být až vyrostete. Vynikající díly střídají průměrné, aležádný díl bych neoznačila za slabý, či zbytečný. Navíc má poslední řada důstojný a velkolepý konec. Za mě pět, protože až vyrostu, chci být silná jako Buffy, chytrá jako Willow a mít Gilesův přízvuk.

• 4.9.2013  17:54
    Bídníci (2012)

Stálo mě dost odvahy pustit si Les Misérables, kdy jsem zjistila, že mají skoro tři hodiny. Ale byla jsem příjmně překvapená, že jsem se zase tolik nenudila. I když je zjevné, že film sází hlavně (a jenom) na obsazení a výpravu. A co se týče zpěvu? No, mějtě mě za blázna, ale já myslela, že tam budou taky mluvit.... Nestalo se... Les Misérables vzali mou zažitou představu o tom, že v muzikálech se zpívá jen někdy, pod krkem, zmlátili ji a nechali polomrtvou v příkopu. Zpívalo se pořád, o všem a zpívali všichni. A to mě trochu vytáčelo.

• 18.12.2013  22:04
    Carrie (2013)

Strašně slabé. Není to ani děsivé, ani znechucující, napínavé, mrazivé či dramatické. Prostě je to absolutně nijaké a pokud by se k tomu mělo přiřadit nějaké přídavné jméno, bylo by to "nudné". Hned od prvního školáckého pletichaření je vám jasné, že to dopadne blbě. A pak už vám přijde zbytečné i nadávat nad demencí všech těch postav, protože to u tohohle filmu ani nemá cenu. Možná je to Kingem, možná není... Ale spíš to je Kingem.

• 24.6.2013  10:47

První válečný film, u kterého jsem několikrát nadšeně vykřikla "Ty jejich tlapičky!!!". Napínavé a roztomilé. Možná jsem nenáročný divák, ale rozhodně jsem velmi potěšený, nenáročný divák.

• 31.5.2013  14:49

Začne to jak čekáte a skončí jak jste si rozhodně nepředstavovali. Cabin in the Woods si vezme mrazivý moment snad z každého žánru hororu co jich jen plátno může nabídnout a poskládá z nich film, u kterého se budete bavit tím, že až do poslední minuty nevíte, jak to vlastně dopadne. Každý hororový nadšenec tenhle film bude sledovat se zorničkami jako talíře a rozněžněně nakloněnou hlavu na stranu, protože nic tak děsivě matoucího ještě neviděl. Plus typické postavy z hororových teen béček, versus postavová esa ze sci-fi. A Amy Acker je super a hotovo.

• 4.8.2014  09:24

Mnohem lepší než první díl a tak mnohem krvavější! I když je možná trochu s podivem, jak moc norové milují humor s lidskými střevy. Dvojka si vážně nebere servítky ohledně zabíjení kohokoli a jakkoliv, v amerických filmech s železnou pravidelností přežívají děti a pes, tady to nemá jisté ani ten pes. U mě palec nahoru za neuvěřitelně vtipně podanou surovost!!! Yay!

• 22.1.2014  21:43
    Devil (2001)

Zaprášené Španělsko a mizerně strašící duchové. Má to atmosféru, má to del Tora, ale nějak to nestačí. Malý Carlos je fajn a ta bomba zapadlá na dvoře taky, ale jakoby byly všechny charaktery hrozně nalajnované a nemohly z role nijak vybočit. Kucahřka bude furt uťápnutá, zahradník (vím, že jsou v poušti, ale já vážně nevím, co tam ten chlap dělal) bude vždycky zloduch od pohledu starej pán bude vždycky hodnej a napůl mrtvej. Nemyslela jsem si, že to řeknu, ale Ďáblova páteř byl hrozně bezpáteřní film.

• 1.7.2013  22:15
    Dům v růžích (TV seriál) (2002)

Téma strašidelného domu se možná jeví jako to nejjednodušší z celé škály hororových námětů, ale opak je pravdou. U strašidelného domu totiž může autor lehce sklouznout k tomu, že mrazivou atmosféru neurčitého zla zamění za směsici hloupých a komických scén, kterými bude terorizovat skupinu blbů v divným baráku. A něco takového se stalo i Rose Red. Všechny postavy jsou stejné, protože všem bez rozdílu přejete brzkou a bolestivou smrt. Atmosféra nižádná a šokující odhalení se ztrácejí v dalších šokujících odhaleních. Ale i přes tyto nedostatky a přes fakt, že nemám ráda Stephena Kinga, něco na Rose Red je. A to něco mě nutí dát tři hvězdy, ačkoli si je tato minisérie vůbec nezaslouží.

• 4.8.2014  09:17

Je to něco jako Malá veká Británie a trošku říznutá Monty Pythony, ale stejně je to v některých momentech naprosto geinální. Australani zdědlili po Anglánech víc než lásku k čaji, to je jasné. Skvělé jsou taky animace prokládající scénky, například posilující Ježíš, nebo prdění pusou napříč obrazy (snad tomu porozumínte, až se na to podíváte).

• 8.11.2013  19:15
    Enderova hra (2013)

Vážně skvělé. Nejdřív jsem se obávala mladého Butterfielda, jelikož si mě znepřátelil v Merlinovi, ale jako mladý Ender opravdu zazářil. Geniálního velitele zahrál bez ztráty jediného frčku. Vůbec celá je posádka "draků" funguje naprosto perfektně. Film má svižné tempo, nenechá vás nudit ani na jedinou chviličku a má taky velmi povedenou hudbu. Do kina jsem šla bez větší znalosti děje a taky jsem nečetla knižní předlohu, takže mě jeden moment opravdu zaskočil a dost silně na mě zapůsobil. Myslím, že víte který myslím...

• 6.9.2013  10:10

Skvělé obsazení na obou stranách. Děsivý zloun Christopher Lloyd a odvážný hrdina Bob Hoskins za tým lidí, proti kterému stojí "takhle nakreslená" Jessica Rabbit a její podařený chlupaťoučký manžel Rodger. Jako malá jsem králíka Rodgera hrozně nesnášela, kvůli tomu jeho "P-p-p-p-p-please!!!" a taky proto, že všechno pokazil. Ale Falešnou hru jsem jako celek vždycky měla moc ráda. Pokaždé mě dostala kombinace hraného a animovaného světa a taky všechny kreslené vychytávky, jako třeba zpívající meč, nalepovací díra do zdi nebo mizící inkoust. A funguje to na mě dodnes.

• 8.7.2013  22:10

Fantastic Mr. Fox mi už od začátku na tváři vykouzlil takový ten idiotský úsměv, který se vám přihodí, když se vám něco hrozně líbí. Dostala mě skvělá animace, která je laděná do úžasných barev a strčí všechny pixarovky hravě do kapsy. Hlas George Clooneyho Foxovi parádně sedí, myslím, že jsem ho doposud nedovedla pořádně docenit. Všechno je to zabaleného do vtipného a napínavého příběhu se spoustou zvířecích hrdinů. A pro mě je největším překvapením zůstává to, že Alexandre Desplat dokáže komponovat filmovou hudbu i bez piana. Nevídané...

• 7.5.2013  10:55

Vidoq má podivnou kameru, ukazuje ty nejodvrácenější tváře Paříže a ty nejhorší zuby devatenáctého století. Ale má skvělé postavy, vynikající atmosféru a zelený kabátek Etienna Boisseta. Můžete namítnout, že kabát dobrý film nedělá, ale ruku na srdce, dovedete si toho malého leprikónka přestavit v něčem jiném? Vidoqa znám už osm let a vždycky se na něj ráda podívám znovu protože vím, že se rozhodně nudit nebudu a vydám se na nebezpečný výlet do těch nejzkaženějších sfér "města milenců".

• 8.3.2013  20:41
    Fantom opery (2004)

Chtěla bych vidět film očima někoho, kdo nečetl knihu. Když jsem totiž fantoma viděla poprvé, jsem byla naprosto šokovaná a zhnusená. Nemohla jsem uvěřit tomu, že udělali z výborné knížky takovou načinčanou šaškárnu a že příběh postavěli pravděpodobně jen na názvech kapitol. Chyběla mi tak velkolepost a postrádala jsem všechny ty detaily a spletitosti příběhu. Ale pak jsem z hlavy nemohla dostat Masquerade, The point of no return, Angel of music a co víc... Think of me... A tak jsem si řekla YOLO a začla film brát jako film, který vychází z muzikálu s tím uvědoměním, že všechny muzikály jsou pitomé. No a tak se mi nakonec začal Fantom líbit... Až na Patricka Wilsona, ten mi prostě na Raoula nesedí.

• 19.1.2013  21:56
    Frankenstein (1994)

No páni! Tento film jsem hrozně dlouho odkládala, protože kniha je perfektní a já jsem nevěřila, že by se jí mohl třeba jen rovnat. Ale Frankenstein mě naprosto ohromil, film je snad ještě lepší než předloha. Má grandiózní výpravu, skvělou práci s kamerou a fenomenální atmosféru. Snad ještě nikdy, jsem neviděla lépe zfilmovanou knihu. Nejenže Frankenstein přináší dechberoucí a extratemnou podívanou, má taky něco navíc. Má taky mladého Kennetha na koni. A mladého polonahého Kennetha. A taky mladého, polonahého Kennetha se sekyrou. Velkou sekyrou.

• 5.6.2013  20:28
    Grimm (TV seriál) (2011)

Většinou si netroufám hodnotit a komentovat neukončený seriál, protože nikdy nevím, kam se může posunout, ale u Grimma si to můžu dovolit z jednoho prostého důvodu. Každý díl, je úplně to samé. Jako když vezmete šablonu, která ve čtyřech bodech vypadá asi takhle. 1- Objeví se několik brutálně zohavených mrtvol. 2-Na místě činu je podezřelý, který je wessen. 3-Padne na něj podezření. 4-Ukáže se, že je nevinný a nakonec s Nickem bojuje. A tak vypadá díl od dílu víceméně stejně. A mě se to přesto líbí. I když na postavě hlavního hrdiny, Nicka Burkhardta, je sympatické jen to, jak vyslovuje svoje příjmení. Jeho natvrdlost a rádoby tajemnost je prostě divná a dohromady se svou snoubenkou Juliette tvoří ten nejnesympatičtější pár na světě. Zato roztomilý ňouma Monroe je úžasný. A v neposlední řadě charismatický kapitán Renard, jehož výslovnost latiny si sice koleduje o exemplární potrestání, ale stejně je to záporák jak má být. Prostředí Portlandu má taky něco do sebe. Nepochybuji o tom, že tamní lesy se opravdu jen hemží potvorami z pohádek. Za mě má tedy Grimm čtyři hvězdy, není to nejlepší seriál pod sluncem, ale něco na něm je, A to něco mě právě baví,

• 28.10.2013  12:43
    Hellraiser (1987)

Konečně vím, odkud je ten chlápek z hřebíky na ksichtě. A to je asi tak jediný přínos tohoto filmu. Hlavní hrdinka je ztělesnění všeho, co na osmdesátkách všichni nenávidíme a nikdy se k tomu nevrátíme, ať bude retro jakkoli šílené. Velké, kudrnaté helmy, příšerně výrazné náušnice a ještě k tomu je ta ženská je škaredá jako noc. Celkově mi přijde příběh jaksi neúplný a nedotažený, chtěla bych víc prostoru pro pekelníky. Tak jako mě nikdy Clive Barker neokouzlil svými povídkami, tak mě nejspíš nikdy nezíská svým filmovým Hellraiserem.

• 4.8.2014  09:51
    Hercules (2014)

Co naplat, Dwayne Johnson není Kevin Sorbo. Pokud jste ve filmu (tak jako já) čekali jak se popere s úkoly, tak jste se dost (tak jako já) spletli, protože všechno o úkolech už bylo v traileru. Taky mě dost naštval John Hurt, ale to pochopíte, až to uvidíte. Takže mi z toho zase vychází slabý průměr, Hercules všehovšudy pořád křičí, pořád bojuje, všichni pořád bojují a moc srandy si s nimi taky neužijete.

• 29.5.2013  14:55

Hrozně zvláštní. Jako kdyby tvůrci nakoupili všechny fóry, které se do dobrých komedií nedostaly pro přílišnou nevtipnost, či trapnost a nebo u diváků vzbuzovaly nutkání k pláči. Tak všechny tyhle rádoby vtipné scénky vzali a udělali z nich nevtipný film, k který doplnili řadou scén sázejících převážně na křepčení a tančení. Jedna minihvězda za cover Ooops... I did it again a "kuřácký koutek". Musela jsem se nutit film dokoukat a chvílemi jsem shledávala druhou stranu očních víček mnohem zajímavější než tenhle kryptofašistickej buržoázní škvár. A Anny Semenovič je mi spíš líto, běh jí musí zbůsobovat nepředstavitelná muka...

• 14.11.2012  20:33

Celý film jsem si nemohla zvyknout na vlasy Sama Worthingtona... Jinak je Hněv na můj vkus dějově chabý a působí na mě vůbec dost prázdně, nijak zvlášť neurazí, ale rozhodně nenadchne. Všechno je takové nucené a narychlo splácané do jedné velké akce, která na mě nefunguje. Raději bych se koukala na dokument o tom, jak si Sam coby Perseus poklidně rybaří a onduluje tu svou bujnou kštici. Já těm jeho vlasům prostě pořád nevěřím...

<< předchozí 1 2 3 4