Idoviren

Idoviren

Lucie Uhlířová

okres Brno-venkov
A jsem bezva


1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 4.8.2014  09:24

  Mnohem lepší než první díl a tak mnohem krvavější! I když je možná trochu s podivem, jak moc norové milují humor s lidskými střevy. Dvojka si vážně nebere servítky ohledně zabíjení kohokoli a jakkoliv, v amerických filmech s železnou pravidelností přežívají děti a pes, tady to nemá jisté ani ten pes. U mě palec nahoru za neuvěřitelně vtipně podanou surovost!!! Yay!

  • 4.8.2014  09:51
  Hercules (2014)
  **

  Co naplat, Dwayne Johnson není Kevin Sorbo. Pokud jste ve filmu (tak jako já) čekali jak se popere s úkoly, tak jste se dost (tak jako já) spletli, protože všechno o úkolech už bylo v traileru. Taky mě dost naštval John Hurt, ale to pochopíte, až to uvidíte. Takže mi z toho zase vychází slabý průměr, Hercules všehovšudy pořád křičí, pořád bojuje, všichni pořád bojují a moc srandy si s nimi taky neužijete.

  • 27.4.2013  19:47
  30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)
  *****

  Už dlouho jsem nebyla z klipu tak nadšená. Tolik barev, puntíků a zpomalovaček se ještě nikomu nepodařilo naskládat do jednoho videoklipu v tak perfektním seskupení, aby vám to vykouzlilo na tváři výraz naprostého úžasu. Já si nemůžu pomoct, ale když se na ten klip koukám, tak si musím v hlavě pořád dokola opakovat "Jako kdyby někdo vzal moje nejveselejší sny a udělal z nich zmrzlinu.". Tolik barev není snad ani ve šmoulím domečku...

  • 4.8.2014  09:52
  47 róninů (2013)
  ***

  Ach Keanu pomoz, já vůbec nevím, o čem to bylo, a proč se mi to nelíbilo. Je dost možné, že jsem v průběhu usnula, ale nevypovídá to o tom filmu něco?

  • 20.1.2014  16:42

  Parádně obsazená komedie, díky které už definitivně žeru Setha Rogena, ale ani James Franco nebo Jay Baruchel nezůstávají pozadu. Parádní humor a pro mě nečekaný dějový zvrat. Ano, zapomněla jsem si přečíst obsah a šla do toho jako do komedie s Jamesem Francem, suďte mě. Ale můj verdikt? Apokalypsa je vtipnou záležitostí, kterou určitě budu chtít vidět znovu.

  • 18.12.2013  22:04
  Carrie (2013)
  **

  Strašně slabé. Není to ani děsivé, ani znechucující, napínavé, mrazivé či dramatické. Prostě je to absolutně nijaké a pokud by se k tomu mělo přiřadit nějaké přídavné jméno, bylo by to "nudné". Hned od prvního školáckého pletichaření je vám jasné, že to dopadne blbě. A pak už vám přijde zbytečné i nadávat nad demencí všech těch postav, protože to u tohohle filmu ani nemá cenu. Možná je to Kingem, možná není... Ale spíš to je Kingem.

  • 4.8.2014  09:17

  Je to něco jako Malá veká Británie a trošku říznutá Monty Pythony, ale stejně je to v některých momentech naprosto geinální. Australani zdědlili po Anglánech víc než lásku k čaji, to je jasné. Skvělé jsou taky animace prokládající scénky, například posilující Ježíš, nebo prdění pusou napříč obrazy (snad tomu porozumínte, až se na to podíváte).

  • 8.11.2013  19:15
  Enderova hra (2013)
  *****

  Vážně skvělé. Nejdřív jsem se obávala mladého Butterfielda, jelikož si mě znepřátelil v Merlinovi, ale jako mladý Ender opravdu zazářil. Geniálního velitele zahrál bez ztráty jediného frčku. Vůbec celá je posádka "draků" funguje naprosto perfektně. Film má svižné tempo, nenechá vás nudit ani na jedinou chviličku a má taky velmi povedenou hudbu. Do kina jsem šla bez větší znalosti děje a taky jsem nečetla knižní předlohu, takže mě jeden moment opravdu zaskočil a dost silně na mě zapůsobil. Myslím, že víte který myslím...

  • 14.12.2013  09:58

  Jako Petře, to s tou mrkví v Hůrce dobrý, ale pak se ti to začalo trochu vymykat kontrole, což? Druhý díl Hobita se opravdu na hony odloučil od knihy a já pořád nevím, jestli je to dobře, nebo ne. Na hodně věcí jsem se ve filmu hrozně těšila, načež jsem byla vcelku zklamaná. Byla jsem zvědavá na Medděda, na jeho dům, na jeho jedinečnost a velkolepost a dostalo se nám vychrtlého a rozčepířeného chlapíka, co po nocích běhá po lesích. Těšila jsem se na Temný hvozd, ale ten se odbyl tak krátce, že než jsem si pořádně stihla užít to všudy přítomné zoufalství, objevili se sliční elfové a pak se příběhu drželi jako nemoc. Takhle bych se v tom mohla rýpat donekonečna, chtěla jsem aby měl drak větší hlavu, aby Bilbo opravdu jel na soudku, aby jezerní lidé nevypadali jako kolotočáři a aby se nerozdělila trpasličí družina (kam to povede?!). Jenže i přes ty všechny mouchy, se mi Hobit líbil. A hodně.

  • 25.1.2014  14:02
  Insidious 2 (2013)
  *****

  Jít na Insidious Chapter 2 pro mě byla opravdu zkouška odvahy, která mě málem stála čisté prádlo a doživotní fóbii ze skříní, ale ničeho nelituju. Druhý díl je v každém ohledu perfektní hororový film, který by si dokonce zasloužil korunu, nebo alespoň vystavit v muzeu. Všechno v něm dokonale sedí, hudba je až geniálně děsivá (ta smršť smyčců mě donutila zavřít oči už u titulků), herci jsou skvělí (možná i změním názor na Patricka Wilsona), atmosféra je tak mistrovsky vybudovaná, že diváka drží ve stavu naprosté a ochromující hrůzy celou stopáž, ale nejvíc se mi líbí jak se Wanovi podařilo navázat na příběh prvního dílu. Insidious 2 jsou prostě nezapomenutelná záležitost, i když jsem dost často radši zavřela oči...

  • 22.11.2013  11:53
  John Newman - Love Me Again (hudební videoklip) (2013)
  ****

  Písnička je to skvělá a klip jakbysmet. Nemůžu si pomoct, ale já v tom prostě vidím odkaz na Romea a Julii. Jak mají oba za zády partu, která je na nože s partou toho druhého. A jak spolu utečou a pak...

  • 14.1.2014  13:59

  Dlouhé jak polární noc, ale přesto bych nevystřihla jedinou minutu. Napínavý, děsivý, tísnivý a velmi silný. Hanks na to pořád má a nemít srdce z kamene tak brečím jako želva. Captain Phillips, ale přesto nehraje tolik na city, jak byste možná od amerického filmu čekali, stopáž plnou chrabrých a upocených námořníku nekříží jediný střih na ustrašené rodiny, které zapalují svíčky a pláčou až srdce usedá. A navíc, Henry Jackman a jeho skvělá hudba, ten chlapík to z elektronikou vážně umí, jak dokazoval v X-menech a Kick-Ass. Všechny faktory tedy dělají z Phillipse kapitána nad kapitány (Sparrow, Morgan, America nebo Corelli).

  • 26.12.2013  21:02

  Nevěděla jsem, že Ledové království je pohádkou na motivy Sněhové královny, ale pořád jsem ji tam tak nějak viděla. Zmrazené srdce, pravá láska versus žádné city a led a sníh. A i kdybych nevěděla, že Ledové království koketuje s mou oblíbenou pohádkou, měla bych z tohohle animáku radost. Je zimní, má všechny dějové zvraty typické pro disneyovky, má ukecanou komickou figurku, je dětsky optimistický a s dobrým koncem. A navíc mi přijde, že Elsa a Anna jsou jako Rouge z X-menů rozdělená na dvě postavy, podívejte se a uvidíte.

  • 20.1.2014  14:06
  Lásky čas (2013)
  ***

  Chtěla jsem, aby to bylo skvělé. Tak trochu jsem doufala, že by se mohla objevit romantická komedie, která bude dokonalá v všech ohledech, jako je nezapomenutelná You've got mail. Jenže čím větší bylo moje očekávání, tím horší bylo i moje zklamání. Nemám co vytknout k hereckému obsazení, samotnému nápadu, či některým skvělým momentům. Bohužel jsou to opravdu jen momenty, které jsou zbytečně prokládány nudnými dovysvětleními poselství, které se film snaží předat. A to z About time dělá další zapomenutelnou, utahanou a otravnou romantickou komedii.

  • 22.1.2014  21:34

  Je to tak trochu hrozná blbost, ale hrozně vtipná blbost. Vážně. Movie 43 se skládá z několika absurdních, vtipných, překvapivých, hvězdně obsazených a ujetých kraťasů, o kterých vlastně nemůžu ani nic říct, protože vás nechci ochudit o ten překvapený výraz, který budete mít při pohledu na dárek, který má Johnny Knoxville Seannovi Williamovi Scottovi. A vy ho mít budete. A ten smích co pak přije. A on přijde....

  • 24.5.2013  20:32

  Desetkrát lepší než všemi opěvovaná Alenka od Burtona a tisíckrát lepší než Imaginárium Dr. Parnasse. Výborná hudba (úvodní titulky jsou perfektní). Pěkná obrazová stránka a pokud zavřete oči u té divné scény kde se sejdou všechny národy země Oz ve slamácích, tak si to i užijete. Jen mi vadila ultradobrá Glinda a ultrakřehká porcelánová panenka. Naopak skvělou postavou je mluvící opičák, který mi připomínal mého kocoura. A Rachel Weisz to jako zlé čarodějnici děsně sekne.

  • 20.1.2014  14:51

  Kupodivu, docela dobré. Víc se mi líbila ta část o útrapách mladého a ztraceného zombíka, než ta, kdy společně bojovali za svou lásku a oživovali ostatní zombíky. Že tuhle metodu ještě nevyzkoušeli ve Walking death? To je pořád nožem do hlavy, mečem do oka, zastřel ho, zapal ho.... Každopádně mě tenhle film nutí k takové palčivé otázce. Proč je to vždycky hezká holka, co se zamiluje do zrůdy? Vlkodlak, upír, upír, upír, upír, bůh a teď i zombie? Copak se nemůže urostlý a roztomilý voják zamilovat do holky, která chrčí, má hnusný zuby, slintá si na triko plné zaschlých krvavých fleků a má po celém obličeji něčí mozek? Zamyslete se nad sebou pánové...

  • 19.10.2013  20:04
  Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)
  *****

  Pět hvězdiček za první řadu, která je bezchybná. Banda vězeňkyň, která má každá jiný komplex, jiný trest, jiný zločin a patří do jiného gangu. Skvělý styl vyprávění, líbí se mi ten nadhled, vtip a celková podoba. Oragne Is the New Black se tímto stává dalším z mých oblíbených seriálů. Možná se kvůli němu nechám zavřít, nebo si najdu holku a nebo se prostě začnu oblíkat jako pomeranč a šroubovák už nikdy nebudu vidět jako šroubovák.

  • 20.1.2014  14:30

  Nepatřím mezi fanynky Johnnyho Deppa. Jsem holka, ale tuhle slabost mi nejspíš zapomněli při narození implantovat, stejně jako zapomněli na proděravění uší. Takže když má nudný film zachránit herec, kterého moc ráda nemám, asi to nemá moc šancí na úspěch, že? Lone Ranger má své světlé/vtipné chvíle, ale jinak je to jen příliš dlouhá óda na opilecké blábolení jednoho zkrachovalého piráta. Lepší film z divokého západu je třetí díl Back to the future, nebo Wild Wild West.

  • 20.1.2014  16:33

  Nepopadala jsem se zrovna za břicho, ani jsem se neudusila smíchy, ale přesto jsem se dost slušně bavila. Trochu mi to připomínalo Burning Palms, ale bylo to o dvě třídy lepší. Skvělé obsazení a nějaké ty originální nápady navíc. Je to zvláštní, ujeté, vtipné, svižné, ale nesmíte u toho moc přemýšlet. Spíš vůbec...

  • 3.6.2013  22:22

  Zach Galifianakis tak jak ho milujeme. Hlavně když ostatní vytáčí k nepříčetnosti. Víc prostoru pro Kena Jeonga, jako všemi mastmi mazaného padoucha Leslieho Chowa, kterého nakonec ani nejde nenávidět. Jemu prostě musíte fandit. A mezi tím obyčejně nebezpečné příhody hochů od Vlčí smečky. A k tomu jedna nečekaná tělesná modifikace.

  • 20.1.2014  14:39

  Čekala jsem, že to bude mnohem, mnohem horší, což nejspíš tenhle film zachránilo. Willovi tahle role generála moc nesedla, všichni ho známe a milujeme jako toho chlápka, co nikdy nic nebere vážně, nerespektuje autority, dělá si ze všeho srandu a dohonil ceflapoida. A jeho syn umí takovou zvláštní věc s obočím, umí z něj udělat vlnovku a vyjádřit s ní tu bouři emocí, co prožívá. Celkem je After Earth takovou docela nudnou výpravou za dobrodružstvím. Možná za to všechno může Shyamalan, protože poslední dobou točí prostě divné filmy.

  • 15.7.2013  21:18
  Pěna dní (2013)
  *****

  Můžete tvrdit, že Gondry je génius, ale on zfilmovat dokonalou knihu Borise Viana. Ale musím uznat, udělal to opravdu skvěle. Když jsem Pěnu dní četla, myslela jsem si, že se na plátno přenést nedá. A ejhle, najednou sedím v kině a pod nos jsou mi serivírovány speciality od Gouffého, obláčky voní po skořici a Ellingtonova hudba zaobluje pokoje. Líbí se mi, jak se ten báječný svět proměňuje. Jak se boří společně s tím, jak chřadne nebohá Chloé. Jak ubývá barev a světla a vše končí černobílým smutkem. Navíc se mi líbí sama Chloé. Pěna dní je báječný film, může mít dvě hodiny a může ji nechápat a odsuzovat, ale já ji chci stejně vidět znovu.

  • 8.1.2014  16:16
  Rivalové (2013)
  ****

  Asi je třeba zmínit, že jsem holka. Což tak nějak znamená, že F1 nejsou můj šálek čaje. Jenže Rivalové jsou něco naprosto parádního. Skvělá kamera (barvy a retro), vážně dobrá hudba (klasický Zimmer), burácení motorů (jsem holka, ale tohle mě stejně bere) a skvělé obsazení. Hemswothe nijak ráda nemám a jako Thor mi přijde neskonale odporný, ale jako James Hunt působí vážně dobře a Daniel Brühl mu skvěle kontrastuje jako profesionální a uměřený Lauda. Celkově je Rush vážně skvělý film a sama jsem až překvapená, že můžu být tak nadšená z filmu o závodení ve Formuli 1.

  • 1.7.2013  22:41

  Na nejnovějším Star Treku je toho dost k naštvání. Tak třeba pokud máte epilepsii, filmy J. J. Abramse nebudou to pravé pro vás, světla se vynoří i z míst, kde by rozhodně být neměla. Dál mě docela mrzela postava Harrisona/Cumberbatche, která až příliš stála na nezměrnosti charisma toho urostlého Brita a charakterově mi přišla nedotažená a plochá. Taky mi vadila šedá verze budoucnosti, kdy se do této barvy oblékne úplně všechno a všichni. Ale na druhou stranu, barevný a prosvětlený vesmír na Eterprise skvěle kontrastuje s tou nepřívětivě ocelovou planetou Zemí a Cumberbatch je skvělý všude. Takže nakonec musím dát čtyři, protože i přes drobné nedostatky je Star Trek Into Darkness skvělý, napínavý a ani na chvíli mě nenudil.

  • 6.6.2013  09:31
  Stoker (2013)
  ***

  Prvním problémem Stokera je Mia Wasikowska. Já si nemůžu pomoct, ale ten její nezaujatý a znuděný výraz mě hrozně vytáčí. Navíc si myslím, že celý film je postavený na tom, jak odněkud, zpoza něčeho a nebo někam kouká. (A taky má film od filmu stupidnější účes, za což možná nemůže, ale to ji neomlouvá) Většnou bývám nadšená z postav záporáků a vrahů, protože je to mnohdy nejchytřejší, nejcharismatičtější a nejkomplikovanější postava celého filmu. U Stokera jsem ale toho zajímavého psychopata nemohla najít, protože podle mě, komplikovanou postavu nedělá plastová vodní pistolka. Co na Stokerovi stojí za zmínku, je vizuální stránka. Mě naprosto ohromila scéna s česáním vlasů. A můj finální verdikt? Prvních dvacet minut filmu jsem nahodila svoje přemýšlecí vrásky a marně se snažila přijít na to, o co vlastně jde, nebo kdo má co za lubem. A když mi ani potom nebylo jasné, co se děje, nechala jsem Stokera aby mě oblbnul atmosférou, rodinným sídlem, klavírem a divnou módou. No a pak už to docela šlo.

  • 3.8.2014  11:52
  The Damned (2013)
  ***

  V průběhu tohoto hororu negraduje strašení, lekání ani krveprolití, stupňuje se tu totiž bádání postav nad příčinou onoho trochu až zanedbatelného strašení. No a já si pořád říkala, kdyby tak radši umírali, místo toho, aby (mizerně a zbytečně) bádali. Asi už stárnu.

  • 20.1.2014  14:16

  Mnohem lepší než předchozí díl, ale pořád tomu něco chybí, abych z toho mohla být nadšená. Nemůžu si pomoct, ale Chris Hemsworth prostě nikdy nebude můj šálek čaje, což trochu stahuje film, kde hraje hlavní roli trochu dolů. Na druhou stranu fandím Lokimu, který dostal víc prostoru ke svému pletichaření. Takže můj závěr? Bylo to svižné a napínavé (usnula sem jen jednou) a pěkné na pohled, ale pořád to nebyl nijak úžasné a někdy to bylo možná až trochu hloupé. Myslím tu Anglii proděravělou portály...

  • 11.7.2013  20:25
  Trans (2013)
  **

  Trance se mi mohl líbit a ani by mi nevadila ta často vytýkaná překombinovanost, co mi ale nejvíc kazí radost je fakt, že jsem vůbec nebyla zvědavá na to, jak film vlastně dopadne. Protože závěr zase tak úžasný není, vlastně jsem ani nepostřehla, kdy se celá zápletka začala "geniálně a dechberoucně" rozuzlovat. Po senzačním rozjezdu to jde s napětím od destíti k pěti, spousta zbytečností a nahoty. Nejsem prudérní a Rosario je opravdu krásná, ale bojím se, že Trance bude znám jako "Ten film kde je Rosario Dawson úplně nahatá" a na příběh, skvělého McAvoye a Cassela, ne její podmanivý hlas a ty hrozně učesané vlasy přes uši se zapomene.

  • 11.9.2013  21:28

  To její páčo. Docela se mi zamlouvala postava toho zabijáka. To její páčo. A to unesené děvče bylo sympatické a dalo se mu fandit. To její páčo. The Call má vcelku slušnou atmosféru. To její páčo. No a Halle Berry... Já nevím, ale něco mi na ní nesedělo. Asi to její páčo...

<< předchozí 1 2 3 4