Idoviren

okres Brno-venkov
A jsem bezva

2 body

• 4.9.2013  18:47

Bezchybná atmosféra, která se postupně stupňuje od nepříjemného mrazení, přes napnutí k prasknutí a nakonec vás donutí zavřít oči. Krom skvělého příběhu se mi na The Conjuring hrozně líbí ten styl sedmdesátých let, nejvíc je to znát na oblečení a pokud chceme zacházet do detailů, mně se hrozně líbí ty noční košile až na zem. A když se všech pět, k smrti vystrašených, dcer v těch nočních košilích sejde dohromady, vypadá to prostě senzačně. A ještě něco je na The Conjuring úžasného, a to sice zvuky a pazvuky od Josepha Bishary. Zářil už v Insidious a tady to rozjížní na pištivé smyčce zrovna tak skěle a děsivě.

• 23.1.2014  19:10

Abych pravdu řekla, jsem docela nadšená, i když nejsem zatvrzelá fanynka Jane Austen. Je to možná otravně romantické a přecukrované, ale z nějakého důvodu se mi to líbilo. Spojení doby, která je symbolem potlačování těch nejbouřlivějších emocí a dneška, kdy se neskrývá nic, je už samo o sobě hrozně zajímavé pozorovat a přitom to není vůbec tak otravné, jako kdyby se někdo rozhodl natočit "austenovku 21. století". Až do konce jsem napjatě čekala, jak tahle slaďoučká romance bude končit. Skvělé obsazení co se Stifflerovy mámy, Doktorky Quinnové týče a hlavní představitelky týče. A parádní pan Nobley.

• 21.1.2014  13:46

Z Waltera Mittyho jsem docela nadšená. Většinou mě filmy o nalezení sama sebe, o následování vnitřního hlasu (toho co nechce všechny zabít), či o splnění si snů odrazují, ale Walter a jeho tajný život je něco docela jiného. Má v sobě všechny zmíněné myšlenky, ale nehlásá je tak agresivně, tolik diváka nepobízí k tomu, aby se sebou něco udělal. Jen vám úžasným způsobem naznačí, jak úžené to může být, když se přece jen za tím vnitřním hlasem (tím hodným) vydáte a prožijete všechny ty krásy, barvy, zvuky a vůně, co jen ve světě jsou. Skvělý soundtrack, parádní kamera a skvělá dobrodružství, která můžeme skoro srovnat s Bilbovými. Navíc z Bena Stillera se s věkem (vousy a větrem ošlehanou tváří) stává docela fešák.

• 13.11.2013  19:53

American May je taková vyhlídková jízda do světa tělesných modifikací, někdy až příliš názorná, ale stejně nezavřete oči protože to chcete vidět. Mary sama je skvělá postava s tím svým fajnovým přístupem a chladnou hlavou, která je ale plná šílených a brutálních věcí. No a ke konci vypadá trochu jako Leonid Rogozov...

• 22.1.2014  21:49

"Hele kluci, někdo nám poslal místo scénáře čtverečkovanej papír, ale my z toho stejně natočíme biják jako kráva!!!" A tak vznikla Battleship. Vzali nějaké uniformy, nějaké čluny, nějaké důchodce a nějakou loď a pár reklam na parfém a udělali z toho takovou zvláštní slátaninu, že si nejsem jistá, jestli je mám odsuzovat a nebo je obdivovat. Co mi na Battleship přišlo nejvtipnější, byla ta povzbuzující a majestátní hudba, která podtrhovala každý moment filmu. Taky bych to tak v životě chtěla... Ale radši bych ke všemu Carminu Buranu.

• 4.9.2013  17:54
    Bídníci (2012)

Stálo mě dost odvahy pustit si Les Misérables, kdy jsem zjistila, že mají skoro tři hodiny. Ale byla jsem příjmně překvapená, že jsem se zase tolik nenudila. I když je zjevné, že film sází hlavně (a jenom) na obsazení a výpravu. A co se týče zpěvu? No, mějtě mě za blázna, ale já myslela, že tam budou taky mluvit.... Nestalo se... Les Misérables vzali mou zažitou představu o tom, že v muzikálech se zpívá jen někdy, pod krkem, zmlátili ji a nechali polomrtvou v příkopu. Zpívalo se pořád, o všem a zpívali všichni. A to mě trochu vytáčelo.

• 31.5.2013  14:49

Začne to jak čekáte a skončí jak jste si rozhodně nepředstavovali. Cabin in the Woods si vezme mrazivý moment snad z každého žánru hororu co jich jen plátno může nabídnout a poskládá z nich film, u kterého se budete bavit tím, že až do poslední minuty nevíte, jak to vlastně dopadne. Každý hororový nadšenec tenhle film bude sledovat se zorničkami jako talíře a rozněžněně nakloněnou hlavu na stranu, protože nic tak děsivě matoucího ještě neviděl. Plus typické postavy z hororových teen béček, versus postavová esa ze sci-fi. A Amy Acker je super a hotovo.

• 14.11.2012  20:33

Celý film jsem si nemohla zvyknout na vlasy Sama Worthingtona... Jinak je Hněv na můj vkus dějově chabý a působí na mě vůbec dost prázdně, nijak zvlášť neurazí, ale rozhodně nenadchne. Všechno je takové nucené a narychlo splácané do jedné velké akce, která na mě nefunguje. Raději bych se koukala na dokument o tom, jak si Sam coby Perseus poklidně rybaří a onduluje tu svou bujnou kštici. Já těm jeho vlasům prostě pořád nevěřím...

• 18.12.2012  23:14

Na Hobita jsem byla zvědavá už od první chvíle, kdy se o jeho zfilmování začalo šuškat. Převést na filmové plátno tak skvělou knížku a přitom zachovat atmosféru, nenaštvat fanoušky a nic důležitého nevynechat, to zvládne jen opravdový nadšenec pro Tolkienovo dílo. A to Jackson bezpochyby je. Ano Hobit trvá bezmála tři hodiny, ale každá minuta má svůj význam. To co bylo v knížce jen nastíněné, se ve filmu rozjede naplno (např. hromoví obři) a dává Neočekává cestě větší epičnost než jsem původně očekávala. Ano družina třinácti trpaslíků Vás může poplést, ale film na diváka nijak netlačí, aby se v nich vůbec snažil vyznat. Musíte je přijmout jako jednu soudržnou skupinu a možná si zapamatovat, že jeden z nich je nejmladší, jeden umí střílet a jeden je jen tak mimochodem králem a taky je sem tam spočítat. Že je adaptace příliš doslovná a přeplněná zbytečnostmi? Nevadil nedostatek detailů a absence zybtečností všem rejpalům u Pána prstenů? Hobit bude asi film, který je určený převážně pro nadšence literární předlohy. Vám všem ostatním bude vadit to, co my na něm milujeme. Ale já nadšenec jsem, a proto nemám nic, co bych mu vytkla.Líbí se mi návaznost na Společenstvo, líbí se mi obsazení (Freeman se pro roli Bilba opravdu narodil), líbí se mi hádanky ve tmě, líbí se mi výborná hudba (zpívající trpaslící), líbí se mi Radagast, zbožňuju celou výpravu trpaslíků i s poníkama, líbí se mi vrrci (doufám, že jednoho dostanu k Vánocům), líbí se mi Thorin, líbí se mi atmosféra, líbí se mi Gandalfovy šibalské úsměvy a nejvíc ze všeho se mil líbí to, že mě Hobit zase vzal do Středozemě a to naprosto úžasnou, Neočekávanou cestou.

• 26.6.2013  20:19
    Imaginaerum (2012)

Kdybych byla pózér a povrchní intelektuál, tak jsem nadšená a okamžitě si běžím sehnat sněžítko bez sněhu s arabeskou. Ale nejsem pózér a vzhledem k tomu, že Imaginaerum považuji za jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla, tak asi nebudu ani povrchní intelektuál. Příběh se táhne odnikud nikam a všechny postavy jsou hrozně nesympatické. Ano, zase mi vadí pofidérní paruka, tentorkát u umírajícího staříka. Povedená vizuální stránka, ale jen v momentech, kdy se vás Anette Olzon (ta zpěvačka z Nightwish) nesnaží omámit tím, že nahne hlavu na stranu. Nemá ta divná paní něco s krkem?

• 26.1.2014  23:57
    Lana Del Rey - Blue Velvet (hudební videoklip) (2012)

Lanu zase tak moc neprožívám a Lynche vlastně ještě míň, ale o to víc je možná moje hodnocení objektivní. A nebo ne?... Klip si ode mě dostává zasloužené čtyři hvězdy už za tu parádní stylizaci, která má podle mě ale mnohem větší potenciál a mohli se do toho víc opřít. Skvělý námořník trhající kopretinu, to je snad nejpochmurnější věc na celém internetu. Ale fakt, mohlo to být klidně víc psycho...

• 20.1.2014  16:28
    Maniak (2012)

Woode, ty kluku jedna okatá!!! To už si po Frodovi nechceš zahrát nějakou obyčejnou roli? Nějakého zoufale zamilovaného mladíka, poťouchlého studenta matematiky, nebo snad fanouška undergroundové metalové hudby, který přes den vede útulek pro pejsky??? Proč tě poslední dobou vídáme jen v rolích zabjáků a úchylů? Pro tvoje modrý voči? Maniac má skvělou hudbu a dobrou atmosféru a i ten vrahoun Wood je fajn, jen je to někdy trochu nudné a to je škoda.

• 25.5.2013  23:02

Já se na to tak strašně těšila. Chtěla jsem něco stejně ujetého a skvělého jako RRRrrr!!! Ale nic takového se nedostavilo. Pár vtipných momentů, skvělá potvůrka Marsupilami, vynikající Jamel Debbouze a docela slušný Chabat. Chtěla jsem film našlapaný absurdností a hláškama co mi potrhají bránici a dostala jsem akorát nevhodný záchvat smíchu u té scény v jeskyni a zcela jiný pohled na Merovingiana z Matrixu.

• 22.1.2014  20:53
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Po první sérii jsem si těmi pěti hvězdičkami nebyla zase tak jistá, ale po druhé sérii bych tam nejraději přidala šestou. To skvělé z první série (hudba, která je vlastně variací na Sherlocka+dokonalá a detailní výprava která dokonce dává na ulice koňské koblihy+herecké obsazení, které ze mě dělá členku týmu Drake, nebo možná jeho zakladatelku+atmosféra, která se podle mého může rovnat Game of thrones) se všechno nějak umocnilo a ještě to na sebe nabalilo skvělé příběhy. Nevím, jestli jsem kdy byla napnutější u nějakého seriálu, ale u sledování posledního dílu jsem málem rozkousala stůl.

• 4.9.2013  19:18
    Ruby Sparks (2012)

V mnoha směrech naprosto perfektní. Výtečný Paul Dano jakou osamělý ňouma Calvin. Barevná Ruby, která poslechne na písmeno. A Scotty jako pes, který čůra jako fenka. Jenže tím, jak si film zahrává s možná až příliš vážným tématem ztrácí lehkost a nadsázku, která se mi tolik líbila na Little Miss Sunshine a kterou bych u Ruby Sparks uvítala spíš. Jinak je Ruby Sparks film s báječným nápadem a perfektním koncem. Navíc je tady dokonalá hudba od Nicka Uraty se všemi těmi houslemi, violloncelly a kontrabasy. A to se mi líbí.

• 7.1.2013  18:35

Nuda, nuda, šeď, šeď... Nicneříkající tlachání stoletého upíra. Dark Shadows mají někde v hloubi pitomého scénaře dobrý nápad, ale pak je to všechno pohřbené pod tunami idiotských zvratů a pitomých vtipů. Teda, myslím, že to měly být vtipy... Všechno v tomhle filmu by mohlo být tak skvělé, barevné a na hlavu padlé, ale není. Opravdu málokdy se vidí tak zmršený potenciál. Dark Shadows ode mě dostanou jednu pidihvězdu za Christophera Leeho. A víckrát o tom filmu nechci slyšet.

• 26.1.2013  21:53

Jake jako okouzlujícího zabiják s rapírem, nebo fleretm, kdo by se staral, když s ním vypadá tak dobře. Hodně krve a nějaký ten sníh. Čí násilnické JÁ by nejásalo?

• 31.5.2013  13:09
    Total Recall (2012)

Srovnávat s originálem by bylo trapně neoriginální a proto zmíním jen těch pár důvodů, proč se vůbec na nový Total Recall podívat. Zajímavá práce s kamerou. Colin Farrell tak jak ho známe, (i když mi přijde, že na tuhle roli vypadá příliš oduševněle). Docela dobré prostředí. A co je hlavní, skvělý odkaz na původní Recall ve scéně na letišti. A to je asi tak všechno, víc si z toho filmu prostě neodnesete.

• 4.9.2013  17:45

Mistři v zírání nasadili v už v předchozím díle laťku dost vysoko a abychom se v druhé části nenudili, vzali k sobě další postavy, které na sebe mohou vzájemně zírat. Všichni se tváří příliš vážně i když jde jen o běžné rozhovory, opravdu bych chtěla vidět tu rodinnou schůzi na téma "Kdo nechal prkýnko nahoře", protože něco tak vážného nemůže skončit jinak, než defenestrací. A navíc, nemůžu si pomoct, ale Pattinson je mi hrozně nesympatický. Prostě mám vždycky hroznou chuť praštit ho přes obličej lopatou a vykouzlit mu na tváři alespoň nějaký výraz. Rozbřesk jako film má potom kostru z dějových zvratů ve stylu "Co se to sakra děje?". Načež se všichni tváří vážně. Závěrečnou část upírské ságy si budu pamatovat jen kvůli scéně, kdy Jaspera drží dva Volturiovi a najednou se odnikud vynoří ruka a vlepí mu facku. Ta scéna působí (nejspíš neúmyslně) velmi vtipně a já u ní vyprskla smíchy. A dostala jsem chuť mu taky fláknout.

• 28.7.2013  08:42
    V/H/S (2012)

Hrozně se mi líbí ta forma, která v jednom filmu spojuje několik hororových kraťasů dohromady. Pro mě byla nejděsivější část byla čtvrtá i se svým překvapivým koncem. Koneckonců všechny jsou mrazivé a neotřelé. Škoda jen, že kameru vždycky dali někomu, kdo s ní uměl jen mávat, třepat a natáčet podlahu. Nebýt toho, určitě bych dala o hvězdu víc.

• 5.6.2013  20:28
    Grimm (TV seriál) (2011)

Většinou si netroufám hodnotit a komentovat neukončený seriál, protože nikdy nevím, kam se může posunout, ale u Grimma si to můžu dovolit z jednoho prostého důvodu. Každý díl, je úplně to samé. Jako když vezmete šablonu, která ve čtyřech bodech vypadá asi takhle. 1- Objeví se několik brutálně zohavených mrtvol. 2-Na místě činu je podezřelý, který je wessen. 3-Padne na něj podezření. 4-Ukáže se, že je nevinný a nakonec s Nickem bojuje. A tak vypadá díl od dílu víceméně stejně. A mě se to přesto líbí. I když na postavě hlavního hrdiny, Nicka Burkhardta, je sympatické jen to, jak vyslovuje svoje příjmení. Jeho natvrdlost a rádoby tajemnost je prostě divná a dohromady se svou snoubenkou Juliette tvoří ten nejnesympatičtější pár na světě. Zato roztomilý ňouma Monroe je úžasný. A v neposlední řadě charismatický kapitán Renard, jehož výslovnost latiny si sice koleduje o exemplární potrestání, ale stejně je to záporák jak má být. Prostředí Portlandu má taky něco do sebe. Nepochybuji o tom, že tamní lesy se opravdu jen hemží potvorami z pohádek. Za mě má tedy Grimm čtyři hvězdy, není to nejlepší seriál pod sluncem, ale něco na něm je, A to něco mě právě baví,

• 30.10.2013  20:04
    Partička (TV pořad) (2011)

Zpočátku byl můj vztah k Partičce takový nijaký, jenže se mi časem dostala pod kůži a má na svědomí mnoho mých záchvatů smíchu. Improvizace se ne vždycky povede, ale u těchto pánů mi na tom nikterak nesejde, protože mě jejich improvizace prostě baví.

• 15.9.2013  17:42

Dlouho jsem se na War horse nechtěla podívat, protože jsem se bála, že to bude moc smutné. Měla jsem se radši bát toho, že to bude příliš americké a trochu moc nudné. Ale i přes tu nudu a kýč se mi vybavuje docela dost kladů. Začněme s koňmi, ti jsou bezkonkurenčně super. Jen ke komukoli se dostane hlavní koňský hrdina Joey, je už předem odepsaný. Ten kůň neumí skákat a ještě ke všemu je posel smrti. Pak má War horse skvělou hudbu od Johna Williamse. Jak jinak, že Spielbergu?... Parádní scéna s Joeym běžícím přes území nikoho, zatímco kolem něj vybuchují granáty. A jako poslední klad mi dovolte jmenovat Benedicta Cumberbatche. Má knír, uniformu a je na koni.

• 30.10.2013  20:33
    Vřískot 4 (2011)

Podle mého skromného názoru, je největším přínosem písnička Something to Die For od The Sounds. Díky ti, Vřískote čtyřko, že jsi mě přivedla k téhle nadupané švédské bandě. Amen. Jinak je film relativně obyčejný, místy až nudný a s dalším obličejem z Culkinovic klanu docela matoucí.

• 24.6.2013  10:47

První válečný film, u kterého jsem několikrát nadšeně vykřikla "Ty jejich tlapičky!!!". Napínavé a roztomilé. Možná jsem nenáročný divák, ale rozhodně jsem velmi potěšený, nenáročný divák.

• 14.6.2013  20:26
    Jackass 3 (2010)

Já už vím, co se mi na Jackass líbí. Já na nich zbožňuji to jejich nadšení. Jak jsou zapálení pro každou bláznivinu a do každé ztřeštěnosti jdou s takovým elánem, jako pes, kterému jste hodili tři tenisáky. Johnny Knoxville ví, že to bude bolet, ale stejně si stoupne do bůvolího výběhu na kolečkových bruslích, a ještě zatancuje pod dohledem diskokoule. Jedno zkouškové mi tahle banda šílenců zachránila zdravý rozum. A mým nejoblíbenějším kouskem je jednoznačně Hon na kachny, něco tak ujetě bláznivého a pitomého mě nemůže nechat chladnou. Plus barevné kostýmy a skvěle vybraná hudba.

• 21.1.2014  13:31
    Já, padouch (2010)

Po druhém shlédnutí jsem musela jednu hvězdu ubrat. Despicable me jsem si pamatovala docela jinak, v mých zaprášených vzpomínkách byl film mnohem vtipnější, originálnější a minions byli méně otravní. Hádám, že se tím z Padoucha stává záležitost, která snese jen pár promítání, dokud se vám úplně nezprotiví. Vtipné a milé, ale zapomenutelné.

• 4.8.2014  09:43
    Loft (2010)

Nebýt toho konce mohl to být lepší film a taky vyšší hodnocení, ale co. Nesympatičtí herci, kteří se v průběhu filmu potácí vzpomínkama kde, koho a jak. Začátek je slušný a atmosféra by se tam našla, jenže s každým dalším zachrchláním těchhle nizozemců se pomalu, ale jistě vytrácí. Až nakonec nezbyde vážně nic, takže sečteno a podtřženo, slabý průměr.

• 22.1.2014  21:29

Komedie nekomedie. Je vám mizerně? Pusttě si It's kind of a funny story a bude vám líp. Nepřenese vás to magickým portálem barev a vtipů do absolutního veselí, ale je to jako jeden z momentů kdy si řeknete, že to nakonec není na světě tak špatný. Je to jako koukat na duhu, vypít hrnek teplého kakaa, zabalit se do velké osušky, nebo se vyhřívat v letním západu slunce. A navíc má Zacha Galifianakise.

• 27.10.2013  15:45
    Podivní (2010)

Je tomu pár let co jsem četla knížku Mlha od Jamese Herberta a tehdy jsem z ní byla pořádně vyděšená. Objeví se tam mlha neznámého původu a lidi kteří s ní přijdou do styku začnou šílet. Ubližují si a mučí druhé všemožnými způsoby. A pak najednou koukám na The Crazies a říkám si, že je to to samé. Jen jsem se tolik nebála, ale možná už stárnu... Je to dobré, ale pořád mám takový pocit, že tomu něco chybí.