Idoviren

okres Brno-venkov
A jsem bezva

2 body

• 31.5.2013  13:27
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Nosím vyhrnutý límec kabátu. Do křesla mlátím jezdeckým bičíkem. Do jablka zásadně koušu I O U. Snažím se hrát na housle a zásadně nejezdním taxi. Jsem totálně sherlockovaná...

• 14.12.2013  10:23

Už je to delší dobu co jsem to viděla, ale dodnes si pamatuju, že se mi to moc nelíbilo. Vlastně to byla nuda k uzoufání s hlavní hrdinkou, která je docela na facku. Líbily se mi tam vlastně jen dvě věci. První je ta nehoda s jehlicí do vlasů na tenise (docela k tomu sedí hláška Leslieho Nielsena "Když má někdo dítě v šedesáti, to je náhoda, ale když na někoho spadne piano z desátýho patra... To je holt smůla"). A druhá byla nějaká vtipná odpověď, kterou pronesla ta oživená mumie, ale já si nemůžu vzpomenout co to bylo... A to je v kostce celých 107 minut utrpení z Paříže roku 1912.

• 8.7.2013  22:10

Fantastic Mr. Fox mi už od začátku na tváři vykouzlil takový ten idiotský úsměv, který se vám přihodí, když se vám něco hrozně líbí. Dostala mě skvělá animace, která je laděná do úžasných barev a strčí všechny pixarovky hravě do kapsy. Hlas George Clooneyho Foxovi parádně sedí, myslím, že jsem ho doposud nedovedla pořádně docenit. Všechno je to zabaleného do vtipného a napínavého příběhu se spoustou zvířecích hrdinů. A pro mě je největším překvapením zůstává to, že Alexandre Desplat dokáže komponovat filmovou hudbu i bez piana. Nevídané...

• 12.11.2013  19:49

Při prvním promítání jsem Jennifer's Body odsoudila jako naprostou krávovinu... Ale pak mi došlo, že jsem ji brala moc vážně. Tak jsem si ji pustila ještě jednou, načež jsem vypla tu část mozku, která se tváří že umí řešit logaritmy a vážně jsem se skvěle bavila. Ani nevím jestli to byl úmysl tvůrců, nebo tu masožravou srknu opravdu mysleli vážně, ale nakonec se mi všechny ty (ne)fórky, naivnost a pitomost postav, ujeté šaty, pořád stejná Megan Fox docela dost líbily. Za mě čtyři hvězdy, protože jestli má Jennifer's Body něco co ostatní filmy ne, tak je to písnička New Perspective od Panic! At the Disco. A to už něco znamená.

• 27.10.2013  16:28

Nejdřív mě na filmu hodně věcí štvalo, třebas ten ukecaný Hubert a plno dalších maličkostí. Jenže Koralina je nejen parádní knížka, ve filmové podobě vás dokáže okouzlit jak příběhem, tak i zvukem (píseň myší, nebo Koralinina nevlastního otce), obrazem (loutky, barevnost a knoflíkové oči), ale taky atmosférou která zdolá nejednoho dospělého. Knížku zbožňuju a film nakonec taky.

• 12.7.2013  20:01
    Nová dcera (2009)

Film je natočený podle povídky od Johna Connollyho, po jejímž přečtení jsem se příšerně bála. Pravda, nebylo to zrovna včera, ale povídka je to napsaná opravdu skvěle. A tak si nemůžu odpustit srovnání s filmem, který sám o sobě není nic moc, ale v porovnání s literární předlohou ztrácí ještě víc ze svě nijakosti. On totiž naprosto v ničem nevyčnívá, není zvlášť dobrý, ale stejnou mírou ani není špatný. Napětí je pořád na stejné, neexistující úrovni, kam se schovalo společně s kradmou hrůzou, protože tu ve filmu taky nenajdete. No a nejsympatičtější postavou je kocour, což naprosto vystihuje pomíjivost The New Daughter.

• 19.1.2013  21:54
    Psychoville (TV seriál) (2009)

Sním, či bdím? Já se snad koukám na Halloweenské speciály Malé Velké Británie?… Ne nekoukám, to se jiná banda chlapů z toho podivného ostrovního národa převlíká do praštěných kostýmů a servíruje vraždy k čaji. Psychoville má skvělé postavy (klaun Jelly mě možná i zbaví fobie z klaunů), děsivé momenty, výbornou atmosféru a postupně absurdnější a černější humor. Nejdřív jsem váhala a chtěla dát jen čtyři hvězdy, pak jsem si ale vzpomněla na perfektní Imeldu Staunton a nemohla jsem dát nic jiného, než rovnou pětku.

• 27.10.2013  12:17

Co mě dostalo už u úvodních titulků byla skvělá melodie na housle. No a pak už to šlo od desíti k pěti. Kde film ztrácí na děsivosti pomůže si nějakou tou hutnou nechutností a i když je to děsivé dost, pro zpestření tam přihodí nějakou tu tělní tekutinu, nebo gejzír jakékoli ohavnosti, která může vytrysknout doslova odkudkoli. Ale sečteno, podtrženo je Drag me to hell je čtyřhvězdičkovým hororem s perfektní hudbou.

• 27.10.2013  12:28

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků vůbec, navíc z něj mám vždycky hrozný hlad. Hlavní hrdina je typický nerdovský ňouma, jen trochu ztřeštěnější a možná ještě víc rozcuchanější. Navíc má sympatickou opici Steva, plno vynálezů a vlastní laboratoř. Zataženo občas trakaře je film plný barev, skvělé hudby, kopců zmrzliny, gigantických lívanců i s javorovým sirupem a lodí z toastů a plátků sýra. Je to jeden z filmů, který mi vždycky zlepší náladu a rozhodně ho budu chtít vidět ještě mockrát.

• 29.5.2013  14:55

Hrozně zvláštní. Jako kdyby tvůrci nakoupili všechny fóry, které se do dobrých komedií nedostaly pro přílišnou nevtipnost, či trapnost a nebo u diváků vzbuzovaly nutkání k pláči. Tak všechny tyhle rádoby vtipné scénky vzali a udělali z nich nevtipný film, k který doplnili řadou scén sázejících převážně na křepčení a tančení. Jedna minihvězda za cover Ooops... I did it again a "kuřácký koutek". Musela jsem se nutit film dokoukat a chvílemi jsem shledávala druhou stranu očních víček mnohem zajímavější než tenhle kryptofašistickej buržoázní škvár. A Anny Semenovič je mi spíš líto, běh jí musí zbůsobovat nepředstavitelná muka...

• 2.7.2013  20:21
    Monstrum (2008)

Cloverfield má něco, co ostatní filmy nemají. A mně se ty odlišnosti natolik líbily, že je nemůžu kritizovat. V Cloverfield najdete postavy, které drží při sobě. Nesnaží se jeden druhého podrazit a nejsou podkládané podle charakterových šablon. Jako jednotná družina se (možná nelogicky) pokouší o záchranu někoho jiného, i když to znamená, vrátit se do nejvíc ohrožené části města. Dál vám Cloverfield nic, ale vůbec nic nevysvětlí. Nechá vás přemýšlet, dumat a soustředěně zírat. Navíc má kameru v ruce někdo, kdo v ní nemá třas, takže je toho docela dost vidět. A jako poslední důvod, film vůbec nedopadne tak jak si přejete. Možná by tahle skutečnost měla srážet body dolů, ale mě se ta nepředvídatelnost líbila.

• 4.9.2013  18:06
    The Cottage (2008)

Já zbožňuju Andyho Serkise (z Pána prstenů a z Burke and Hare) a Reece Shearsmitha (jako skvělého knihovníka z Psychoville). A tak jsem doufala, že by to mohlo být skvělé. Dát ty dva dohromady je jako dát si na lívance s jahodama trochu javorového sirupu. Nebo taková byla aspoň moje představa. Jenže ti dva si nejsou v The Cottage rovnocenní a vtipy jsou postavené na tom, že jeden uráží toho druhého. Film to mohl být parádní, ale není. Nevím jestli mu chybí lepší atmosféra, propracovanější vrahoun, víc vtipů (víc jako ten s kuklou) nebo víc jahod. Pro mě průměr, ale je ho škoda.

• 4.9.2013  18:34
    VALL-I (2008)

Perfektně animovaný svět odpadků, animace dokonalá v celé své špíně. Něco jako labutí píseň pro přestárlého a dosluhujícího robota, který ale jednou najde kytku a tím odstartuje svá roztomilá dobrodružství napříč prostorem i časem. Parádní pohádka se sympatickým hlavním hrdinou a dobrým příběhem. Přiznám se, doposud mě ze všech verzí budoucnosti nejvíc děsila ta se zombie apokalypsou, ale jestli mám skončit jako megacvalda se zakrnělýma nohama na vznášedlo-lehátku, na lodi s ostatvníma vznášejícíma se tlusťochama, to radši začnu jíst lidské mozky a slintat si na triko.

• 5.6.2013  14:24

Mnohem napínavější a akčnější než předchozí díl. Taky se smypatičtějšími postavami, zahrané skvělými herci. Skvělá hudba a znepokojivá atmosféra vylidněné půlky Londýna. Moc hezky rozjetý začátek. Jediné, co bych vytkla, byla přílišná předvídatelnost. Ale ani ta 28 týdnů poté neubírá ze zasloužených čtyř hvězd.

• 27.10.2013  22:12
    Jekyll (TV seriál) (2007)

Žila jsem v přesvědčení, že Jekyll a Hyde se zahrát nedá. Pak přišel James Nesbitt a nakopal tuhle představu okovanou botou do zadku. Jekyll je jeden z těch seriálů, které musíte vidět. Podobně jako Sherlock si vezme literární předlohu a převede ji do současnosti. Je to napínavé, mistrovské a dokonale parádní.

• 27.10.2013  16:49

Tak trochu jako Little Miss Sunshine, nebo Ruby Sparks a taky trochu jako Safety not Guaranteed. Rozpačitý příběh o maloměstském podivínovi, který je obklopen milující rodinou a stejně pošahanými přáteli. Všichni nosí přiblblé pletené svetry a jsou na Larse hrozně milí a hrají s ním komedii "Bianca je opravdová". Komedie, u které se sice smíchy nepotrháte, ale stejně se vám bude líbit.

• 14.12.2013  10:31

Obsahuje SPOILER. Můj zamilovaně milovaný film. Jednou jsem viděla na youtube jakési video, kde si dva mladíci zpívají o tom, jak jeden voní po palačinkách a druhý je sektářský vdovec, a nakonec se políbí na balkóně. Ta scéna se mi tak líbila, že jsem prohledala celý internet odshora dolů a podívala se i za ledničku a nakonec jsem objevila Les Chansons d'amour. A svět se pohnul. Přiznávám, některé části jsou tak zvláštně, táhle francouzské, písničky jsou tak trochu depresivní,ale celé je to dohromady naprosto dokonalé. A hlavně, má to prostě skvělý konec.

• 3.8.2014  11:55

Smyčka to je dokonalá, to ano, ale kde je původní impuls k jejímu vytvoření, aha? A hlavní hrdina je hrozně, ale hrozně nesympatický voayer v teplákovce. Navíc věděc ve filmu o cestování časem v sobě nemá ani špetku Christophera Lloyda.

• 27.10.2013  15:53

Styl Yimoua Zhanga se mi prostě hrozně líbí. Má ve svých filmech prapodivné dějové zvraty, všichni tam pletichaří a vždycky je to neuvěřitelně vizuálně působivé a podkreslené skvělou hudbou. A ani Kletba zlatého květu není výjimkou, má císařskou rodinu, ve které nemůžete věřit ani šálku čaje, má pestrobarevné kulisy, které ukrývají tajemství celých dynastií a celé je to čínsky velkolepé. Li Gong je vážně skvělá císařovna, navíc ji ve filmu provází skvělá melodie.

• 8.3.2013  21:04

Jedna velká rokoková pařba ve Versailles (dodnes budu Marii vděčná za to, že mě dala dohromady s The Strokes), skvělá přehlídka kostýmů a až nechutně chutně vypadající plejáda sladkostí. Ale všechno je to moc dlouhé moc ucourané a na tom nic nezmění ani ten nejbarevnější bonbón a ani ta nejnadýchanější krajka. Jinak báječně rozmařilá a zkažená Rose Byrne a skvělě ztracená a rozmazlená Kirsten Dunst.

• 2.12.2012  22:14

Nikdy bych neřekla, že Kingovy povídky jsou nezfilmovatelné. Spíš bych řekla něco ve stylu, že jsou některé hrozně pitomé a nudné a tudíž je naprosto zbytečné, otravovat s nimi nejen čtenáře, ale i diváky. A proto se mi Nightmares and Dreamscapes nelíbí. Každý díl je stejný, obsahuje jakousi zhovadilou zápletku, kterou provází hodně WTF momentů a k tomu pár nechutností a všechny díly jsou zakončeny rádoby geniálním koncem, který se tak strašně snaží být překvapivý, až je překvapivě nezajímavý.

• 20.1.2014  14:24
    Re - cycle (2006)

Přiznám se, na začátku jsem se bála. Japanshock je moje slabé místo. Jenže pak se z dlouhovlasých monster, co na vás bafají zpoza každého rohu stala výprava do fantazie ve stylu Čaroděje ze země Oz, Masky zrcadla, Nekonečného příběhu či Fantaghiro, jenže v takovém divném zombie stylu, říznutém drogou, která by se možná měla zakázat a navíc nechutně sladkými momenty. A k tomu ten divný konec, ráda bych myslela divný ve stylu zajímavý a podněcující k přemýšlení, ale on byl prostě divný a ušmudlal tím celý ten film a pak už to byla nuda k uzoufání...

• 21.1.2014  13:57

Máte rádi Mladé v partě a obzvlášť ten díl kdy jedou na vědomostní soutěž mezi univerzitami? Pak tenhle film musíte vidět, je to vlastně docela to samé, jen s vícero hereckými překvapeními a hezounem McAvoyem v hlavní roli. Průměná komedie z ostrovů, s průměrnou hudbou a předvídatelným koncem, kterou zapomínáte už v průběhu sledování, ale stejně na ní něco je.

• 5.3.2013  22:09

Kdykoli vidím na podzim na polích ležet mlhu, tak si představuji, jak tam ten nebohý Tuk sbírá řepu... Mladý Andersen je neskutečně depresivní film, ale s výbornou atmosférou a skvělými postavami (Meislinga prostě musíte nesnášet k zbláznění).

• 8.3.2013  20:41
    Fantom opery (2004)

Chtěla bych vidět film očima někoho, kdo nečetl knihu. Když jsem totiž fantoma viděla poprvé, jsem byla naprosto šokovaná a zhnusená. Nemohla jsem uvěřit tomu, že udělali z výborné knížky takovou načinčanou šaškárnu a že příběh postavěli pravděpodobně jen na názvech kapitol. Chyběla mi tak velkolepost a postrádala jsem všechny ty detaily a spletitosti příběhu. Ale pak jsem z hlavy nemohla dostat Masquerade, The point of no return, Angel of music a co víc... Think of me... A tak jsem si řekla YOLO a začla film brát jako film, který vychází z muzikálu s tím uvědoměním, že všechny muzikály jsou pitomé. No a tak se mi nakonec začal Fantom líbit... Až na Patricka Wilsona, ten mi prostě na Raoula nesedí.

• 27.10.2012  22:16

Já na tomto filmu zbožňuju naprosto všechno. Já vím, že obsahuje dějové zvraty jako z telenovel, že děj se táhne jak chromá želva a to ignorování fyzikálních zákonů by nejednoho učitele dohnalo až do polstrované cimry, ale to všechno je natočené tak úžasným způsobem a tak to všechno sedí, že to prostě nemůžu nemilovat. Ta neskutečná poetika každého záběru mi prostě bere dech. Yimou Zhang se musel s každým záběrem doslova mazlit, protože každý obraz v Klanu je dotažený až k dokonalosti a je neuvěřitelně esteticky bohatý. A tahleta barevná nádhera má taky skvělou hudbu, bubny nikdy nebyly tak sexy!

• 3.11.2013  14:03

Řada nešťastných příhod u nás vyšla i knižně a já jsem dokonce několik dílů četla, takže jsem tehdy před osmi lety šla do kina s jistou představou o utrpeních sirotků Baudelairových, ale ze sálu jsem odcházela zklamaná. Ale pár let uběhlo a já si za tu dobu film oblíbila. S vychvalováním začnu u skvělého obsazení, Jim Carrey je jako hrabě Olaf tak ďábelský, zlý a prohnaný, že by mu člověk uvěřil i tu bradku. Dál Meryl Streep, Luis Guzmán, Jude Law jako vypravěč a Billy Connolly. Celá ta stylizace na mě působí hrozně dobře, je to něco mezi náhledem do hlavy emo puberťáka, stoletím páry a putovním obludáriem. Má to vtip, napětí, sympatické hrdiny s tragickým osudem a podle mě, je to věkově neomezené.

• 29.1.2014  15:07

Mlhavě si pamatuju, jak sem jako malá viděla Napoleona, tehdy ještě na VHS z videopůjčovny a zapamatovala si jen jeho pád na kole. Jenže nedávno jsem viděla Napoleona znova a chci si zapamatovat mnohem víc. Charakteristické Napoleonovy pohyby, jeho řeč a sněhule. Pokusím se do svého slovníku začlenit "Gosh!". Líbí se mi jak je to celé divné, když nemusí dávat smysl čokoláda, tak proč by měl Napoleon. V tomhle filmu jsou všichni ujetí a všechno je tam tak trochu na hlavu, ale to je na něm tak super. Volím Pedra! Gosh!!!...

• 28.7.2013  08:49

Četla jsem Noční hlídku už jako knížku a v některých věcech jsem se trochu ztrácela. A Noční hlídka jako film, je ještě nesrozumitelnější. Bere si s předlohy věci, které se nenamáhá divákům vysvětlovat, ukazuje jim něco, čemu nemohou bez předchozího přečtení porozumět. Dokonce ani já sama jsem si nebyla v mnoha věcech jistá. Noční hlídka je neuvěřitelný chaos, který se mi ale přesto líbí a já pořád doufám, že jednou v něm přijdu úplně na všechno.

• 4.8.2014  15:57
    Občan pes (2004)

Surrealistická pohádka plná barev? Fajn, sem s ní. Jenže surrealistická pohádka plná barev se nekoná. Barvy jsou tam sice na začátku trochu přepálené, ale to není náplň slov "plná barev" ani zdaleka.. Přestože má film pár velmi dobrých nápadů a podává je velice hezky, všechno je to obalené spoustou nudné vaty, navíc se do toho přimíchalo spotustu písniček a thajský jazyk opravdu není zpěvný jazyk. Hlavní hrdinové se chovají jako trotlové a ne tím hezkým, roztomile podivínským způsobem, prostě s Vámi 100 minut cloumá nutkání je všechny do jednoho pobít. Ráda bych dala Psovi víc, ale já se musela nutit k dokoukávání a to si víc než dvě rozhodně nezaslouží.