Idoviren

A jsem bezva

1 bod

1 2 3 4 následující >>
    • 2.7.2013  20:43

Já Misi Kleopatru můžu kdykoli. Hlášky z tohoto filmu se staly nedílnou součástí mého slovníku a k jejich citaci mě ponoukne i pohled na písek. Zbožňuju ty drobnosti, ty nesmysly a Caesara. Celý film je poskládaný z nadsázky, skvělých vtipů a šíleností. Všechno je tak barevné a hravé, že to nemůžu nezbožňovat. Hudba, kostýmy, čočka a písek. Být Mise Kleopatra člověk, postavím pro něj velkolepý palác za tři měsíce a budu jej až do konce svého života uctívat.

• 1.7.2013  22:15
    Dům v růžích (TV seriál) (2002)

Téma strašidelného domu se možná jeví jako to nejjednodušší z celé škály hororových námětů, ale opak je pravdou. U strašidelného domu totiž může autor lehce sklouznout k tomu, že mrazivou atmosféru neurčitého zla zamění za směsici hloupých a komických scén, kterými bude terorizovat skupinu blbů v divným baráku. A něco takového se stalo i Rose Red. Všechny postavy jsou stejné, protože všem bez rozdílu přejete brzkou a bolestivou smrt. Atmosféra nižádná a šokující odhalení se ztrácejí v dalších šokujících odhaleních. Ale i přes tyto nedostatky a přes fakt, že nemám ráda Stephena Kinga, něco na Rose Red je. A to něco mě nutí dát tři hvězdy, ačkoli si je tato minisérie vůbec nezaslouží.

• 22.1.2014  21:43
    Devil (2001)

Zaprášené Španělsko a mizerně strašící duchové. Má to atmosféru, má to del Tora, ale nějak to nestačí. Malý Carlos je fajn a ta bomba zapadlá na dvoře taky, ale jakoby byly všechny charaktery hrozně nalajnované a nemohly z role nijak vybočit. Kucahřka bude furt uťápnutá, zahradník (vím, že jsou v poušti, ale já vážně nevím, co tam ten chlap dělal) bude vždycky zloduch od pohledu starej pán bude vždycky hodnej a napůl mrtvej. Nemyslela jsem si, že to řeknu, ale Ďáblova páteř byl hrozně bezpáteřní film.

• 7.5.2013  10:55

Vidoq má podivnou kameru, ukazuje ty nejodvrácenější tváře Paříže a ty nejhorší zuby devatenáctého století. Ale má skvělé postavy, vynikající atmosféru a zelený kabátek Etienna Boisseta. Můžete namítnout, že kabát dobrý film nedělá, ale ruku na srdce, dovedete si toho malého leprikónka přestavit v něčem jiném? Vidoqa znám už osm let a vždycky se na něj ráda podívám znovu protože vím, že se rozhodně nudit nebudu a vydám se na nebezpečný výlet do těch nejzkaženějších sfér "města milenců".

• 15.1.2014  20:10

American Psycho je trochu psycho. Celé je to tak trochu vtipně ujeté a zároveň mrazivě děsivé. Nejlepší scéna se sekyrou od Nicholsona a jeho horského bláznění. Bale je jako narcis-zabiják-byznysmen nahání hrůzu a to vás ani nemusí nahý a celý od krve prohánět po hotelu s motorovkou.

• 4.8.2014  09:35

Některé věci by mohly odkoukat Hunger Games a některé zase radši ne. Někdy totiž Battle Royale opustí tu svou krutou řež a vrhne se na patetos a to jí prostě nesluší. Co mi přišlo trochu zvláštní byl fakt, že ve filmu byl každý do každého zamilovaný (stejně se nakonec povraždí hlava nehlava, ale to už je jiná hra). Každopádně je to kult, který mohl být trochu lepší, což znamená, že američani natočí remake, který obsadí jednou kopií Joshe a Jennifer vedle druhého.

• 30.10.2013  20:16

Pro mě je You've Got Mail synonymem dokonalé romantické komedie, všechno v ní perfektně sedí a jednotlivé prvky do sebe dokonale zapadají. Ať už jde o skvělý soundtrack, New York nebo básnění o Pýše a předsudku. Navíc se mi hrozně líbí, že film jde přes všechny roční období, jsou v něm Vánoce i Halloween, takže se na něj dá dívat kterýkoli den v roce. Dvojice Ryan a Hanks je jako pro sebe stvořená, jak spolu hrají hru na kočku a na zlého lišáka, jak je k sobě už od začátku něco táhne, jen se to nejdřív tváří jako nenávist. Řeknu to zcela upřímně a ničeho nelituju, já miluju You've Got Mail.

• 2.7.2013  20:36
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Jsem hrozně ráda, že jsem vyrůstala u Buffy, než třeba u Upířích deníků. Říkejte si co chcete, ale vždycky jsem chtěla být tak úžasná jako ona, umět ten kop s otočkou, mít ty její ostré lokty a zářivé lokny a to nemluvím o tom nosánku. V sériích můžete pozorovat jak se vaše oblíbené postavy vyvíjí (a jak v tom pokračují v Angelovi jako spin-offu) a vy se najednou nemůžete rozhodnout, kterou z nich chcete být až vyrostete. Vynikající díly střídají průměrné, aležádný díl bych neoznačila za slabý, či zbytečný. Navíc má poslední řada důstojný a velkolepý konec. Za mě pět, protože až vyrostu, chci být silná jako Buffy, chytrá jako Willow a mít Gilesův přízvuk.

• 3.12.2013  20:53

High School musíte dát alespoň dvě, ale nejlíp tak tři, promítání než se vám začne opravdu líbit. Nejdřív se vám nebude připadat vůbec vtipné, pak vám bude vadit hlavní hrdina s tím svým nadšením a výrazem hada nakopnutého do rozkroku. (Vím, že hadi rozkrok nemají, ale kdyby měli, tvářili by se jako Jon Lovitz) Ale až High School High uvidíte potřetí, potrháte se smíchy, protože je to opravdu dobrá parodie. Nenahraditelný kabriolet, nesundané kalhotky a nebohá kočka!!!

• 27.10.2013  16:35
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

Nejdřív jsem četla knížku a nemohla jsem od ní odlepit oči, zhltla jsem ji za den a pak už jen chodila s očima doširoka otevřenýma, protože Nikdykde je příběh, který vám nedá spát a nenechá vám jediné nezměněné místo v hlavě. Jenže seriál je tak trochu úplně jiná liga, dost možná i úplně jiný sport. Nevím jestli za to můžou devadesátá léta, kulisy z papundeklu, divní herci, málo peněz, nebo z toho mám obvinit rovnou celou Anglii. Chybí mu napětí, atmosféra, sympatičtí hrdinové a ostrý obraz. Doufám, že si jednou třeba Steven Moffat řekne, že natočí remake Nikdykde a bude to kulervoucí a Islingtona bude hrát Cumberbatch.

• 19.1.2013  21:56
    Frankenstein (1994)

No páni! Tento film jsem hrozně dlouho odkládala, protože kniha je perfektní a já jsem nevěřila, že by se jí mohl třeba jen rovnat. Ale Frankenstein mě naprosto ohromil, film je snad ještě lepší než předloha. Má grandiózní výpravu, skvělou práci s kamerou a fenomenální atmosféru. Snad ještě nikdy, jsem neviděla lépe zfilmovanou knihu. Nejenže Frankenstein přináší dechberoucí a extratemnou podívanou, má taky něco navíc. Má taky mladého Kennetha na koni. A mladého polonahého Kennetha. A taky mladého, polonahého Kennetha se sekyrou. Velkou sekyrou.

• 26.1.2013  23:16

Jako malá jsem mohla Labutí princeznu vidět znova a znova a ještě jednou k tomu, "Mou nekonečnou láskou" jsem si zpívala hodiny a vždycky jsem se třásla napětím, jestli se Derekovi podaří Odettu osvobodit. Přiznávám, že příběh je to prostinký a děj taky nic moc, ale pro mě je Labutí princezna přímým spojením s dobou, kdy jste ještě mohli beztrestně nosit růžové lacláče s kapsami na kolenou.

• 3.12.2013  21:07

Geniální komedie. Waynův svět šel do velkoobchodu s filmovými hláškami a koupil to nejlepší co tam měli, a že toho bylo hodně. Jedna, pro mě skoro až ikonická, replika nabitá humorem střídá druhou a všechno je to kombinované se skvělými ksichty a úzkými boky mladého Mika Meyerse. Všechny tyto faktory dávají dohromady kultovní podívanou. Nemůžu si pomoct, ale navždycky jsem se zamilovala do Waynovy verze Bohemian Rhapsody. A když po něčem toužím, musí to být mé, ó ano, musí to být mé...

• 6.9.2013  10:10

Skvělé obsazení na obou stranách. Děsivý zloun Christopher Lloyd a odvážný hrdina Bob Hoskins za tým lidí, proti kterému stojí "takhle nakreslená" Jessica Rabbit a její podařený chlupaťoučký manžel Rodger. Jako malá jsem králíka Rodgera hrozně nesnášela, kvůli tomu jeho "P-p-p-p-p-please!!!" a taky proto, že všechno pokazil. Ale Falešnou hru jsem jako celek vždycky měla moc ráda. Pokaždé mě dostala kombinace hraného a animovaného světa a taky všechny kreslené vychytávky, jako třeba zpívající meč, nalepovací díra do zdi nebo mizící inkoust. A funguje to na mě dodnes.

• 27.7.2013  20:28
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Můj nejoblíbenější seriál. Znám jej nazpaměť a dokážu citovat jednu repliku za druhou. Ale ani znalost každé scény a každé hlášky Red Dwarf nebrání v tom, aby mě bavil pokaždé když se na něj rozhodnu kouknout. Nestárnoucí klasika, která mě změnila když jsem se na něj jako malé škvrně koukala v televizi. Červený trpaslík je seriál seriálů a já jej miluju k zbláznění.

• 28.10.2013  12:43
    Hellraiser (1987)

Konečně vím, odkud je ten chlápek z hřebíky na ksichtě. A to je asi tak jediný přínos tohoto filmu. Hlavní hrdinka je ztělesnění všeho, co na osmdesátkách všichni nenávidíme a nikdy se k tomu nevrátíme, ať bude retro jakkoli šílené. Velké, kudrnaté helmy, příšerně výrazné náušnice a ještě k tomu je ta ženská je škaredá jako noc. Celkově mi přijde příběh jaksi neúplný a nedotažený, chtěla bych víc prostoru pro pekelníky. Tak jako mě nikdy Clive Barker neokouzlil svými povídkami, tak mě nejspíš nikdy nezíská svým filmovým Hellraiserem.

• 5.6.2013  20:49

Prvotřídní humor, výborní herci a geniální Cimrman. Mohlo to být pět hvězd, Ale o chloupek to Járovi uteklo. O všechny ty chloupky na těch postřílených zajíčcích!!!! Myslete si co chcete, ale já tu scénu prostě přes srdce nepřenesu.

• 27.10.2012  23:22
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Umíchat absurdnost s geniálníma hláškama a podávat po britsku, prosím! Není snad situace, na kterou by se nedala aplikovat nějaká hláška z tohoto seriálu. Ať už jde o prosté "Ty dobytku!!!" či "Spánek způsobuje rakovinu, to ví každej!". The Young Ones můžu vidět znovu a znovu, můžu je znát celé nazpaměť, ale vždycky mě rozesmějí. A můj astrologický diagram říká, že mě nikdy bavit nepřestanou. Možná dokud si neseženu vlastní houfnici....

• 27.10.2013  16:22
    Vincent (1982)

Malý Vincent je tak trochu emo pošuk, ale diváci ho milují, jelikož jeho životní příběh plný utrpení je vyprávěn ve verších a navíc nám ho vypráví Vincent Price, se svým do židle přikovávajícím hlasem. A ani já nejsem výjimka, protože příběh malého a utrápeného Vincenta považuji za jednu z nejlepších pohádek. Jen není pro děti.

• 27.10.2012  22:56
    Mazací hlava (1977)

Když koukám na film, chci si odnést nějaký dojem. Chci se pobavit, chci se bát anebo někomu držet palce. Ale u Mazací hlavy mi bylo až fyzicky špatně, ten film je tak odporný a prázdný, že bych radši 90 minut s Arnoldem Rimmerem opravovala ucpanou trysku na slepičí polévku. Film je se mi tak moc hnusí hned z několika důvodů. Prvním jsou zvuky, film totiž není doplněn žádnou hudbou, ale pouze nějakým neurčitým randálem, který má nejspíš navodit atmosféru města, ale u mě to evidentně dost selhalo. Dalším důvodem je děj, který je sice jednoduchý, ale pohřbený příliš hluboko ve stupidních vizích, že vlastně ani neexistuje. No a posledním důvodem jsou ty vize, kdyby se nahradily reklamou na zubní pastu, určitě by ode mě Hlava dostala alespoň jednu hvězdu, ale takhle....

1 2 3 4 následující >>