Idoviren

okres Brno-venkov
A jsem bezva

1 bod

• 15.1.2014  20:10

American Psycho je trochu psycho. Celé je to tak trochu vtipně ujeté a zároveň mrazivě děsivé. Nejlepší scéna se sekyrou od Nicholsona a jeho horského bláznění. Bale je jako narcis-zabiják-byznysmen nahání hrůzu a to vás ani nemusí nahý a celý od krve prohánět po hotelu s motorovkou.

• 14.1.2014  13:59

Dlouhé jak polární noc, ale přesto bych nevystřihla jedinou minutu. Napínavý, děsivý, tísnivý a velmi silný. Hanks na to pořád má a nemít srdce z kamene tak brečím jako želva. Captain Phillips, ale přesto nehraje tolik na city, jak byste možná od amerického filmu čekali, stopáž plnou chrabrých a upocených námořníku nekříží jediný střih na ustrašené rodiny, které zapalují svíčky a pláčou až srdce usedá. A navíc, Henry Jackman a jeho skvělá hudba, ten chlapík to z elektronikou vážně umí, jak dokazoval v X-menech a Kick-Ass. Všechny faktory tedy dělají z Phillipse kapitána nad kapitány (Sparrow, Morgan, America nebo Corelli).

• 8.1.2014  16:16
    Rivalové (2013)

Asi je třeba zmínit, že jsem holka. Což tak nějak znamená, že F1 nejsou můj šálek čaje. Jenže Rivalové jsou něco naprosto parádního. Skvělá kamera (barvy a retro), vážně dobrá hudba (klasický Zimmer), burácení motorů (jsem holka, ale tohle mě stejně bere) a skvělé obsazení. Hemswothe nijak ráda nemám a jako Thor mi přijde neskonale odporný, ale jako James Hunt působí vážně dobře a Daniel Brühl mu skvěle kontrastuje jako profesionální a uměřený Lauda. Celkově je Rush vážně skvělý film a sama jsem až překvapená, že můžu být tak nadšená z filmu o závodení ve Formuli 1.

• 26.12.2013  21:02

Nevěděla jsem, že Ledové království je pohádkou na motivy Sněhové královny, ale pořád jsem ji tam tak nějak viděla. Zmrazené srdce, pravá láska versus žádné city a led a sníh. A i kdybych nevěděla, že Ledové království koketuje s mou oblíbenou pohádkou, měla bych z tohohle animáku radost. Je zimní, má všechny dějové zvraty typické pro disneyovky, má ukecanou komickou figurku, je dětsky optimistický a s dobrým koncem. A navíc mi přijde, že Elsa a Anna jsou jako Rouge z X-menů rozdělená na dvě postavy, podívejte se a uvidíte.

• 18.12.2013  22:04
    Carrie (2013)

Strašně slabé. Není to ani děsivé, ani znechucující, napínavé, mrazivé či dramatické. Prostě je to absolutně nijaké a pokud by se k tomu mělo přiřadit nějaké přídavné jméno, bylo by to "nudné". Hned od prvního školáckého pletichaření je vám jasné, že to dopadne blbě. A pak už vám přijde zbytečné i nadávat nad demencí všech těch postav, protože to u tohohle filmu ani nemá cenu. Možná je to Kingem, možná není... Ale spíš to je Kingem.

• 14.12.2013  10:31

Obsahuje SPOILER. Můj zamilovaně milovaný film. Jednou jsem viděla na youtube jakési video, kde si dva mladíci zpívají o tom, jak jeden voní po palačinkách a druhý je sektářský vdovec, a nakonec se políbí na balkóně. Ta scéna se mi tak líbila, že jsem prohledala celý internet odshora dolů a podívala se i za ledničku a nakonec jsem objevila Les Chansons d'amour. A svět se pohnul. Přiznávám, některé části jsou tak zvláštně, táhle francouzské, písničky jsou tak trochu depresivní,ale celé je to dohromady naprosto dokonalé. A hlavně, má to prostě skvělý konec.

• 14.12.2013  10:23

Už je to delší dobu co jsem to viděla, ale dodnes si pamatuju, že se mi to moc nelíbilo. Vlastně to byla nuda k uzoufání s hlavní hrdinkou, která je docela na facku. Líbily se mi tam vlastně jen dvě věci. První je ta nehoda s jehlicí do vlasů na tenise (docela k tomu sedí hláška Leslieho Nielsena "Když má někdo dítě v šedesáti, to je náhoda, ale když na někoho spadne piano z desátýho patra... To je holt smůla"). A druhá byla nějaká vtipná odpověď, kterou pronesla ta oživená mumie, ale já si nemůžu vzpomenout co to bylo... A to je v kostce celých 107 minut utrpení z Paříže roku 1912.

• 14.12.2013  09:58

Jako Petře, to s tou mrkví v Hůrce dobrý, ale pak se ti to začalo trochu vymykat kontrole, což? Druhý díl Hobita se opravdu na hony odloučil od knihy a já pořád nevím, jestli je to dobře, nebo ne. Na hodně věcí jsem se ve filmu hrozně těšila, načež jsem byla vcelku zklamaná. Byla jsem zvědavá na Medděda, na jeho dům, na jeho jedinečnost a velkolepost a dostalo se nám vychrtlého a rozčepířeného chlapíka, co po nocích běhá po lesích. Těšila jsem se na Temný hvozd, ale ten se odbyl tak krátce, že než jsem si pořádně stihla užít to všudy přítomné zoufalství, objevili se sliční elfové a pak se příběhu drželi jako nemoc. Takhle bych se v tom mohla rýpat donekonečna, chtěla jsem aby měl drak větší hlavu, aby Bilbo opravdu jel na soudku, aby jezerní lidé nevypadali jako kolotočáři a aby se nerozdělila trpasličí družina (kam to povede?!). Jenže i přes ty všechny mouchy, se mi Hobit líbil. A hodně.

• 3.12.2013  21:07

Geniální komedie. Waynův svět šel do velkoobchodu s filmovými hláškami a koupil to nejlepší co tam měli, a že toho bylo hodně. Jedna, pro mě skoro až ikonická, replika nabitá humorem střídá druhou a všechno je to kombinované se skvělými ksichty a úzkými boky mladého Mika Meyerse. Všechny tyto faktory dávají dohromady kultovní podívanou. Nemůžu si pomoct, ale navždycky jsem se zamilovala do Waynovy verze Bohemian Rhapsody. A když po něčem toužím, musí to být mé, ó ano, musí to být mé...

• 3.12.2013  20:53

High School musíte dát alespoň dvě, ale nejlíp tak tři, promítání než se vám začne opravdu líbit. Nejdřív se vám nebude připadat vůbec vtipné, pak vám bude vadit hlavní hrdina s tím svým nadšením a výrazem hada nakopnutého do rozkroku. (Vím, že hadi rozkrok nemají, ale kdyby měli, tvářili by se jako Jon Lovitz) Ale až High School High uvidíte potřetí, potrháte se smíchy, protože je to opravdu dobrá parodie. Nenahraditelný kabriolet, nesundané kalhotky a nebohá kočka!!!

• 22.11.2013  11:53
    John Newman - Love Me Again (hudební videoklip) (2013)

Písnička je to skvělá a klip jakbysmet. Nemůžu si pomoct, ale já v tom prostě vidím odkaz na Romea a Julii. Jak mají oba za zády partu, která je na nože s partou toho druhého. A jak spolu utečou a pak...

• 13.11.2013  19:53

American May je taková vyhlídková jízda do světa tělesných modifikací, někdy až příliš názorná, ale stejně nezavřete oči protože to chcete vidět. Mary sama je skvělá postava s tím svým fajnovým přístupem a chladnou hlavou, která je ale plná šílených a brutálních věcí. No a ke konci vypadá trochu jako Leonid Rogozov...

• 12.11.2013  19:49

Při prvním promítání jsem Jennifer's Body odsoudila jako naprostou krávovinu... Ale pak mi došlo, že jsem ji brala moc vážně. Tak jsem si ji pustila ještě jednou, načež jsem vypla tu část mozku, která se tváří že umí řešit logaritmy a vážně jsem se skvěle bavila. Ani nevím jestli to byl úmysl tvůrců, nebo tu masožravou srknu opravdu mysleli vážně, ale nakonec se mi všechny ty (ne)fórky, naivnost a pitomost postav, ujeté šaty, pořád stejná Megan Fox docela dost líbily. Za mě čtyři hvězdy, protože jestli má Jennifer's Body něco co ostatní filmy ne, tak je to písnička New Perspective od Panic! At the Disco. A to už něco znamená.

• 8.11.2013  19:15
    Enderova hra (2013)

Vážně skvělé. Nejdřív jsem se obávala mladého Butterfielda, jelikož si mě znepřátelil v Merlinovi, ale jako mladý Ender opravdu zazářil. Geniálního velitele zahrál bez ztráty jediného frčku. Vůbec celá je posádka "draků" funguje naprosto perfektně. Film má svižné tempo, nenechá vás nudit ani na jedinou chviličku a má taky velmi povedenou hudbu. Do kina jsem šla bez větší znalosti děje a taky jsem nečetla knižní předlohu, takže mě jeden moment opravdu zaskočil a dost silně na mě zapůsobil. Myslím, že víte který myslím...

• 3.11.2013  14:03

Řada nešťastných příhod u nás vyšla i knižně a já jsem dokonce několik dílů četla, takže jsem tehdy před osmi lety šla do kina s jistou představou o utrpeních sirotků Baudelairových, ale ze sálu jsem odcházela zklamaná. Ale pár let uběhlo a já si za tu dobu film oblíbila. S vychvalováním začnu u skvělého obsazení, Jim Carrey je jako hrabě Olaf tak ďábelský, zlý a prohnaný, že by mu člověk uvěřil i tu bradku. Dál Meryl Streep, Luis Guzmán, Jude Law jako vypravěč a Billy Connolly. Celá ta stylizace na mě působí hrozně dobře, je to něco mezi náhledem do hlavy emo puberťáka, stoletím páry a putovním obludáriem. Má to vtip, napětí, sympatické hrdiny s tragickým osudem a podle mě, je to věkově neomezené.

• 30.10.2013  20:33
    Vřískot 4 (2011)

Podle mého skromného názoru, je největším přínosem písnička Something to Die For od The Sounds. Díky ti, Vřískote čtyřko, že jsi mě přivedla k téhle nadupané švédské bandě. Amen. Jinak je film relativně obyčejný, místy až nudný a s dalším obličejem z Culkinovic klanu docela matoucí.

• 30.10.2013  20:16

Pro mě je You've Got Mail synonymem dokonalé romantické komedie, všechno v ní perfektně sedí a jednotlivé prvky do sebe dokonale zapadají. Ať už jde o skvělý soundtrack, New York nebo básnění o Pýše a předsudku. Navíc se mi hrozně líbí, že film jde přes všechny roční období, jsou v něm Vánoce i Halloween, takže se na něj dá dívat kterýkoli den v roce. Dvojice Ryan a Hanks je jako pro sebe stvořená, jak spolu hrají hru na kočku a na zlého lišáka, jak je k sobě už od začátku něco táhne, jen se to nejdřív tváří jako nenávist. Řeknu to zcela upřímně a ničeho nelituju, já miluju You've Got Mail.

• 30.10.2013  20:04
    Partička (TV pořad) (2011)

Zpočátku byl můj vztah k Partičce takový nijaký, jenže se mi časem dostala pod kůži a má na svědomí mnoho mých záchvatů smíchu. Improvizace se ne vždycky povede, ale u těchto pánů mi na tom nikterak nesejde, protože mě jejich improvizace prostě baví.

• 28.10.2013  12:43
    Hellraiser (1987)

Konečně vím, odkud je ten chlápek z hřebíky na ksichtě. A to je asi tak jediný přínos tohoto filmu. Hlavní hrdinka je ztělesnění všeho, co na osmdesátkách všichni nenávidíme a nikdy se k tomu nevrátíme, ať bude retro jakkoli šílené. Velké, kudrnaté helmy, příšerně výrazné náušnice a ještě k tomu je ta ženská je škaredá jako noc. Celkově mi přijde příběh jaksi neúplný a nedotažený, chtěla bych víc prostoru pro pekelníky. Tak jako mě nikdy Clive Barker neokouzlil svými povídkami, tak mě nejspíš nikdy nezíská svým filmovým Hellraiserem.

• 27.10.2013  22:12
    Jekyll (TV seriál) (2007)

Žila jsem v přesvědčení, že Jekyll a Hyde se zahrát nedá. Pak přišel James Nesbitt a nakopal tuhle představu okovanou botou do zadku. Jekyll je jeden z těch seriálů, které musíte vidět. Podobně jako Sherlock si vezme literární předlohu a převede ji do současnosti. Je to napínavé, mistrovské a dokonale parádní.

• 27.10.2013  16:49

Tak trochu jako Little Miss Sunshine, nebo Ruby Sparks a taky trochu jako Safety not Guaranteed. Rozpačitý příběh o maloměstském podivínovi, který je obklopen milující rodinou a stejně pošahanými přáteli. Všichni nosí přiblblé pletené svetry a jsou na Larse hrozně milí a hrají s ním komedii "Bianca je opravdová". Komedie, u které se sice smíchy nepotrháte, ale stejně se vám bude líbit.

• 27.10.2013  16:35
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

Nejdřív jsem četla knížku a nemohla jsem od ní odlepit oči, zhltla jsem ji za den a pak už jen chodila s očima doširoka otevřenýma, protože Nikdykde je příběh, který vám nedá spát a nenechá vám jediné nezměněné místo v hlavě. Jenže seriál je tak trochu úplně jiná liga, dost možná i úplně jiný sport. Nevím jestli za to můžou devadesátá léta, kulisy z papundeklu, divní herci, málo peněz, nebo z toho mám obvinit rovnou celou Anglii. Chybí mu napětí, atmosféra, sympatičtí hrdinové a ostrý obraz. Doufám, že si jednou třeba Steven Moffat řekne, že natočí remake Nikdykde a bude to kulervoucí a Islingtona bude hrát Cumberbatch.

• 27.10.2013  16:28

Nejdřív mě na filmu hodně věcí štvalo, třebas ten ukecaný Hubert a plno dalších maličkostí. Jenže Koralina je nejen parádní knížka, ve filmové podobě vás dokáže okouzlit jak příběhem, tak i zvukem (píseň myší, nebo Koralinina nevlastního otce), obrazem (loutky, barevnost a knoflíkové oči), ale taky atmosférou která zdolá nejednoho dospělého. Knížku zbožňuju a film nakonec taky.

• 27.10.2013  16:22
    Vincent (1982)

Malý Vincent je tak trochu emo pošuk, ale diváci ho milují, jelikož jeho životní příběh plný utrpení je vyprávěn ve verších a navíc nám ho vypráví Vincent Price, se svým do židle přikovávajícím hlasem. A ani já nejsem výjimka, protože příběh malého a utrápeného Vincenta považuji za jednu z nejlepších pohádek. Jen není pro děti.

• 27.10.2013  15:53

Styl Yimoua Zhanga se mi prostě hrozně líbí. Má ve svých filmech prapodivné dějové zvraty, všichni tam pletichaří a vždycky je to neuvěřitelně vizuálně působivé a podkreslené skvělou hudbou. A ani Kletba zlatého květu není výjimkou, má císařskou rodinu, ve které nemůžete věřit ani šálku čaje, má pestrobarevné kulisy, které ukrývají tajemství celých dynastií a celé je to čínsky velkolepé. Li Gong je vážně skvělá císařovna, navíc ji ve filmu provází skvělá melodie.

• 27.10.2013  15:45
    Podivní (2010)

Je tomu pár let co jsem četla knížku Mlha od Jamese Herberta a tehdy jsem z ní byla pořádně vyděšená. Objeví se tam mlha neznámého původu a lidi kteří s ní přijdou do styku začnou šílet. Ubližují si a mučí druhé všemožnými způsoby. A pak najednou koukám na The Crazies a říkám si, že je to to samé. Jen jsem se tolik nebála, ale možná už stárnu... Je to dobré, ale pořád mám takový pocit, že tomu něco chybí.

• 27.10.2013  12:28

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků vůbec, navíc z něj mám vždycky hrozný hlad. Hlavní hrdina je typický nerdovský ňouma, jen trochu ztřeštěnější a možná ještě víc rozcuchanější. Navíc má sympatickou opici Steva, plno vynálezů a vlastní laboratoř. Zataženo občas trakaře je film plný barev, skvělé hudby, kopců zmrzliny, gigantických lívanců i s javorovým sirupem a lodí z toastů a plátků sýra. Je to jeden z filmů, který mi vždycky zlepší náladu a rozhodně ho budu chtít vidět ještě mockrát.

• 27.10.2013  12:17

Co mě dostalo už u úvodních titulků byla skvělá melodie na housle. No a pak už to šlo od desíti k pěti. Kde film ztrácí na děsivosti pomůže si nějakou tou hutnou nechutností a i když je to děsivé dost, pro zpestření tam přihodí nějakou tu tělní tekutinu, nebo gejzír jakékoli ohavnosti, která může vytrysknout doslova odkudkoli. Ale sečteno, podtrženo je Drag me to hell je čtyřhvězdičkovým hororem s perfektní hudbou.

• 19.10.2013  20:04
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Pět hvězdiček za první řadu, která je bezchybná. Banda vězeňkyň, která má každá jiný komplex, jiný trest, jiný zločin a patří do jiného gangu. Skvělý styl vyprávění, líbí se mi ten nadhled, vtip a celková podoba. Oragne Is the New Black se tímto stává dalším z mých oblíbených seriálů. Možná se kvůli němu nechám zavřít, nebo si najdu holku a nebo se prostě začnu oblíkat jako pomeranč a šroubovák už nikdy nebudu vidět jako šroubovák.

• 15.9.2013  17:42

Dlouho jsem se na War horse nechtěla podívat, protože jsem se bála, že to bude moc smutné. Měla jsem se radši bát toho, že to bude příliš americké a trochu moc nudné. Ale i přes tu nudu a kýč se mi vybavuje docela dost kladů. Začněme s koňmi, ti jsou bezkonkurenčně super. Jen ke komukoli se dostane hlavní koňský hrdina Joey, je už předem odepsaný. Ten kůň neumí skákat a ještě ke všemu je posel smrti. Pak má War horse skvělou hudbu od Johna Williamse. Jak jinak, že Spielbergu?... Parádní scéna s Joeym běžícím přes území nikoho, zatímco kolem něj vybuchují granáty. A jako poslední klad mi dovolte jmenovat Benedicta Cumberbatche. Má knír, uniformu a je na koni.