Idoviren

Idoviren

Lucie Uhlířová

okres Brno-venkov
A jsem bezva


1 bod

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Nosím vyhrnutý límec kabátu. Do křesla mlátím jezdeckým bičíkem. Do jablka zásadně koušu I O U. Snažím se hrát na housle a zásadně nejezdním taxi. Jsem totálně sherlockovaná...

 • poster

  Mladí v partě (TV seriál) (1982)

  Umíchat absurdnost s geniálníma hláškama a podávat po britsku, prosím! Není snad situace, na kterou by se nedala aplikovat nějaká hláška z tohoto seriálu. Ať už jde o prosté "Ty dobytku!!!" či "Spánek způsobuje rakovinu, to ví každej!". The Young Ones můžu vidět znovu a znovu, můžu je znát celé nazpaměť, ale vždycky mě rozesmějí. A můj astrologický diagram říká, že mě nikdy bavit nepřestanou. Možná dokud si neseženu vlastní houfnici....

 • poster

  Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

 • poster

  Psychoville (TV seriál) (2009)

  Sním, či bdím? Já se snad koukám na Halloweenské speciály Malé Velké Británie?… Ne nekoukám, to se jiná banda chlapů z toho podivného ostrovního národa převlíká do praštěných kostýmů a servíruje vraždy k čaji. Psychoville má skvělé postavy (klaun Jelly mě možná i zbaví fobie z klaunů), děsivé momenty, výbornou atmosféru a postupně absurdnější a černější humor. Nejdřív jsem váhala a chtěla dát jen čtyři hvězdy, pak jsem si ale vzpomněla na perfektní Imeldu Staunton a nemohla jsem dát nic jiného, než rovnou pětku.

 • poster

  Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Můj nejoblíbenější seriál. Znám jej nazpaměť a dokážu citovat jednu repliku za druhou. Ale ani znalost každé scény a každé hlášky Red Dwarf nebrání v tom, aby mě bavil pokaždé když se na něj rozhodnu kouknout. Nestárnoucí klasika, která mě změnila když jsem se na něj jako malé škvrně koukala v televizi. Červený trpaslík je seriál seriálů a já jej miluju k zbláznění.

 • poster

  Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

  Pět hvězdiček za první řadu, která je bezchybná. Banda vězeňkyň, která má každá jiný komplex, jiný trest, jiný zločin a patří do jiného gangu. Skvělý styl vyprávění, líbí se mi ten nadhled, vtip a celková podoba. Oragne Is the New Black se tímto stává dalším z mých oblíbených seriálů. Možná se kvůli němu nechám zavřít, nebo si najdu holku a nebo se prostě začnu oblíkat jako pomeranč a šroubovák už nikdy nebudu vidět jako šroubovák.

 • poster

  Queer as Folk (TV seriál) (2000)

 • poster

  Ripper Street (TV seriál) (2012)

  Po první sérii jsem si těmi pěti hvězdičkami nebyla zase tak jistá, ale po druhé sérii bych tam nejraději přidala šestou. To skvělé z první série (hudba, která je vlastně variací na Sherlocka+dokonalá a detailní výprava která dokonce dává na ulice koňské koblihy+herecké obsazení, které ze mě dělá členku týmu Drake, nebo možná jeho zakladatelku+atmosféra, která se podle mého může rovnat Game of thrones) se všechno nějak umocnilo a ještě to na sebe nabalilo skvělé příběhy. Nevím, jestli jsem kdy byla napnutější u nějakého seriálu, ale u sledování posledního dílu jsem málem rozkousala stůl.

 • poster

  Elegant Gentleman's Guide to Knife Fighting, The (TV seriál) (2013)

  Je to něco jako Malá veká Británie a trošku říznutá Monty Pythony, ale stejně je to v některých momentech naprosto geinální. Australani zdědlili po Anglánech víc než lásku k čaji, to je jasné. Skvělé jsou taky animace prokládající scénky, například posilující Ježíš, nebo prdění pusou napříč obrazy (snad tomu porozumínte, až se na to podíváte).