Fiftis

Fiftis

okres Banská Bystrica
Ďakujem v prípade udelenia bodu (body nevymieňam) / 31 rokov / ♂ / Banská Bystrica / Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 15.5.2020  14:08

Skoro 70 rokov stará snímka a ja som sa o nej dozvedel len nedávno. Mám slabosť pre filmy z obdobia 50.rokov minulého storočia a je jedno či sú to filmy priamo točené z tohto obdobia alebo súčasné snímky zasadené do tejto doby. Tu navyše hrá ikona 50.rokov Marilyn Monroe. Pre fanúšikov footfetishu slabých na srdce túto snímku radšej neodporúčam, lebo by to mohlo byť to posledné čo uvidia. Radosť pre oči. Snímka je krásna vo farebnom prevedení, preto by som odporučil zhliadnuť radšej tú. Herci sú skvelí, má to krásny nádych 50.rokov, od hudby, cez kostýmy po vozový park. O hviezdičku menej za príliš zdĺhavé a nudnejšie dialógy, ale inak som sa príjemne bavil, má to aj prvky komédie.

• 15.5.2020  14:00
    Kraj světa (2019)

Najlepšie by asi bolo, keby ste nevedeli o čo pôjde. Vtedy vás to prekvapí ako mňa. Pre mňa to bolo celkom aj dobrá komédia, mnoho krát som sa zasmial, hlavne kvôli jednému nášmu opálenejšiemu hrdinovi. Špeciálne efekty "psov" sú príšerné, ale ja si na to nepotrpím, aby bol snímok dobrý, len keď sú scény realistické. Neviem prečo ľudia hodnotia tak negatívne, ale ja som sa v podstate ani na chvíľu nenudil. Nebral som tú snímku ako ašpiranta na Oscara, ale ako snímku, ktorá mi má minúť 98 minút z môjho voľného času. Na záver pochválim nápad, mám rád takéto prekvapujúce postapokalyptické snímky, nabudúce by nemuseli byť s deťmi, ale s dospelými hrdinami, aby to bolo viac uveriteľnejšie.

• 15.5.2020  13:40
    Bloodshot (2020)

Musím konštatovať, že triky sú v Bloodshot tony, sú vydarené (aj keď samozrejme úplne nerealistické) a film celkovo vyzerá niekoľkonásobne drahšie, než koľko naozaj stál (42 miliónov $). Výbuchov, prestreliek, virtuálnych realít a nanočastíc si užijete tony. A všetko je to prekvapivo brutálne, vzhľadom k prístupnosti slabých PG-13. Obzvlášť by som rád vyzdvihol scénu na mrakodrape. Nevyzerá to vôbec zle, tú scénu som hltal očami. Veľká kvalita a potlesk pre špeciálne efekty. Vin Diesel navyše vôbec nestarne. Pochválim výkon aj Alexa Hernandeza známeho z videohry Mafia III. Rovnako tak nápad tejto snímky nieje zlý. Pre mňa pozitívne prekvapenie, ubehlo to ako voda a prekvapuje ma až také nízke hodnotenie, ale dnes je to tu samý náročný divák.

• 15.5.2020  13:29
    The Son (TV seriál) (2017)

Najskôr pochválim. Prvá epizóda je dosť chytľavá. Zaujímavý príbeh, sakramentsky charizmatický James Bond Pierce Brosnan a skvelý nápad miešať príbeh jednej postavy v jej začiatkoch a na sklonku života. Pre mňa bola táto doba pomaly najzaujímavejšia. Keď sa človek narodil v dobe indiánov a dožíval svoj život už v "modernej" dobe, kedy sa začínali objavovať prvé automobily. Ale k veci. Príbeh malého (alebo mladého) indiána je zaujímavý len v prvotných epizódach, potom by ste ho pomaly mali chuť zabiť. Čo sa týka príbehu novšej doby, ten je zase príliš rozvetvený a sú tam akoby zbytočné nudné príbehy. Na western dosť nudné strieľania a súboje. O hviezdičku som dal naviac za poslednú epizódu. Záver bol celkom dobre spracovaný a zaujímavý.

• 15.5.2020  13:10
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

V prvom rade treba upozorniť, že je to čisto Fantasy a vôbec žiadny Horor. Ani 10 ročné deti by sa nebáli. Nie preto že by boli scény málo strašidelné, ale preto, že tam žiadne nie sú. Čo sa ale týka nápadu, tak môžem len a len chváliť. Nápady o kúzelných kľúčoch sú dobré, len škoda že málo využité. Zamotané je to poriadne, určite sa často nachytáte, že kto je dobrý a kto zlý. Inak mladí herci podali veľmi dobré výkony a ja začínam uvažovať o čom bude pripravovaná 2.séria. Musím pochváliť špeciálne efekty pri vytvorení duchov. Bolo to naozaj krásne spracované a uveriteľné. No teda duchov. Píšem že tam nieje nič strašidelné. Boli to len rozprávajúce priesvitné lietajúce postavy. Rozhodne jeden z najlepších seriálov tohto roka. Bavil som sa sledovaním.

• 15.5.2020  12:41
    Police Squad! (TV seriál) (1982)

Divák sa baví od prvej scény až po poslednú a to aj po niekoľkých zhliadnutiach. A je mu úplne jedno, že je Police Squad! vo svojej podstate šialená hovadina. Už ako dieťa som Bláznivú strelu miloval a zakaždým, keď bežala v televízii, som ju musel vidieť. Leslie Nielsen aj tu predviedol naozaj vynikajúci herecký výkon a je pravdou, že som si ho vďaka tejto úlohe obľúbil a mám ho rád do dnes. Je síce pravda, že sú nejaké scény až príšerne moc umelé, ale napriek tomu nedokážem hodnotiť inak ako všetkými piatimi hviezdičkami, pretože sa u sledovania zakaždým bavím ako malé dieťa. Väčšina srandičiek je vybičovaná k nezastaviteľným výbuchom smiechu a kombinácie drsných policajných právd namierených skrze Leslieho nenapodobiteľný Pokerface sú skvelé.

• 15.5.2020  12:30
    Mejdan (1967)

Myslím si že Elvis Presley nebol len dobrý spevák, ale išlo mu to aj ako hercovi. Škoda len, že všade musel v snímkach aj spievať. Muzikály nie sú mojím obľúbeným žánrom. Nápad tejto snímky je veľmi dobrý. Výmena identít. Chudobný suchár si vymení identitu s bohatým handsomom. Problém je však absencia iných žánrov. Žiadna sranda, akcia, dráma. Žiadne napätie ani niečo, čo by vás nútilo dodívať sa do konca. Piesne od Elvisa tiež nič moc. Samé pomalé slaďáky, žiadny rock´n´roll. Je pravda že je už rok 67 ale aj tak. Možno by tento snímok upútal divákov v minulosti, ale po prelome milénia už pomaly zapadá prachom medzi VHSkami. A zrejme sa už nánosu prachu nikdy nezbaví.

• 15.5.2020  11:42

Veľmi slabá retro snímka a to som sa na ňu veľmi tešil, pretože tam hrá moja obľúbená herečka 50.rokov Dorothy Malone. Tá bola krásnym doplnkom tejto snímky. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. Oceňujem aspoň jednu veľmi kvalitnú scénu pri zrážke lietadiel. Až som sa divil ako to urobili v roku 1957. Musel som si to pustiť 3x.

• 15.5.2020  11:28

Dosť slabý western, ktorý toho veľa neponúkne. Ledva sa dokonca dostaneme z interiérov, takže snímka pôsobí, že je všetko natáčané v štúdiu. Strieľa sa minimálne, je to jeden z tých ukecaných westernov. Nieje tam skoro žiadna výrazná postava, žiadny výrazný zločinec, môžem ale pochváliť herecký výkon ako vždy dobrého Roberta Stacka. Chýbalo akoby ženské zastúpenie, neviem ani či tam mala nejaká žena vôbec slovo. Akcia nulová, kostýmy je chváliť zbytočné, ešte neviem v ktorom westerne by boli vyložené zlé, takže to je vlastne už zvyk. No a len tak medzi rečou, hudba tiež nič moc, ak tam bola jedna melódia tak je veľa.

• 15.5.2020  11:03

Chcel som ísť na to do kina, ale akurát sa objavil na Slovensku Covid-19. Bad Boys navždy sú po veľmi dlhej dobe filmom, ktorý po dlhšej tvorivej pauze nadväzuje na zavedenú značku a neživí sa len na podstatne lepších predošlých dieloch. Navyše, ide o tretí diel, ktorý nejde podľa zabehnutých konvencií ale prináša plnohodnotný ďalší diel do príbehu tejto dvojice. Tretí diel totiž ponúka presne to, čo by si fanúšik predošlých dvoch filmov vlastne prial vidieť. Návrat oboch titulných predstaviteľov presne v štýle, v akom ich máme radi, hromada humoru, napchatá akcia tak správne cez mieru a návrat niekoľkých známych tvárí. To všetko navyše podporené ešte o niečo temnejším príbehovým rámcom ako posledne. Výsledný kokteil tak funguje na jedničku a vy sa budete baviť od začiatku do samotného konca.

• 8.5.2020  15:19
    Kingová (TV seriál) (2011)

Skôr čisto priemerný seriál, ktorý je však známy svojím foot fetishom a že som si ho užil viac než dosť. Pomaly každých 60 sekúnd záber na nylonky a stilettá sexi ryšavej detektívky Kingovej v hlavnej úlohe. Seriál aby vybočil z priemeru sa snaží vsadiť práve na šteklivé scény s hlavnou postavou, ktorá istými náznakmi flirtuje hádam s každým. Navyše sa pokúša otehotnieť a tak pomaly v každej časti nejaká tá návšteva u gynekologičky s roztiahnutými nohami či nejaká tá sex scéna. Problém však je že ani tým nevybočuje z priemeru. To by musel byť už ozaj odvážnejší a od 18 rokov a sem tam ukázať niečo zakázané. U mňa 4 hviezdy, pretože ja som si užil Kingovej nôh viac než by bolo treba a navyše Amy Price-Francis je veľmi očarujúca a sympatická žena, preto som si ju ako detektívku v skutku obľúbil.

• 2.5.2020  21:55
    Like a Boss (2020)

Zrejme aj vy ste sa pozreli, alebo sa chcete pozrieť na tento film len kvôli skutočne pôvabnej a neobvykle vyzerajúcej Salme Hayek. A to ste rovnako ako ja vedeli, že to bude neskutočná sprostosť. Áno, Salma vyzerá skutočne skvele, od typu a farby účesu, po nezvyčajné svetlé šošovky, až po skvelé kostýmy. Navyše akoby mala aj nový predkus, rozprávala dosť cez zuby. K tomu jej krásny a sexi španielsky prízvuk. Ale ani ona toto celé nemohla vyzdvihnúť ani na úctyhodný priemer. Prvých 10 minút neskutočne trápnych kecov medzi dvomi liberálkami, jednou nechutnou mature a jedným geyom. Navyše čiernym geyom aby rasovej rovnosti bolo učinené zadosť. Jedna trápnosť za druhou, či sa bavíme o dialógoch, alebo uši píliacom speve, až po nechutný hrubý otravný hlas jednej z našich hlavných hrdiniek. Prajem veľa trpezlivosti a úspešné dopozeranie až do vytúženého konca.

• 1.5.2020  17:40
    Archer (TV seriál) (2009)

Toto je absolútna bomba. Asi som objavil seriál presne na mieru. Nechápem, že som sa o tomto seriáli dozvedel len tento rok. Milujem každú jednu postavu. Nenútený humor, úžasná akcia, skvelé príbehy, sem tam tie najtvrdšie nadávky, sex alebo aspoň sexuálne narážky v každej časti. Seriál nestráca na kvalite ani po novších sériách, ktoré urobili celkom odvážnu zmenu a síce, že sa celé série venujú jednému príbehu a vždy v inej dobe. Naozaj som si už po prvej časti tento seriál obľúbil. Animácia je veľmi príjemná. Na každej postave mám niečo rád. Pochváliť môžem aj český dabing, kde sa objavujú hlasy mnohých mojich obľúbených dabérov ale hlavne dabériek so sexi hlasmi. Kiež by tento seriál nikdy neskončil.

• 1.5.2020  17:32

Hemsworthov hrdina Tyler je prototyp sympatického zamračeného drsniaka, ktorému nemám problém uveriť špičkovo vytrénovaného vojaka, ktorý s prehľadom zlikviduje presilu ozbrojených nepriateľov. Svoju pôsobivosť má aj jeho postupne vznikajúci vzťah so zachraňovaným (a napodiv nijako otravným) teenagerom. Ak by vám potom na konci "náhodou" kvapla nejaká tá slza dojatia, vôbec by som sa nečudoval. Úžasná je predovšetkým kamera. Tie dlhé počítačové scény bez strihu asi začínajú byť novou senzáciou Hollywoodu a ja som len rád, lebo to vyzerá úžasne. Pri každej bitke Hemswortha kamera behá okolo bojujúcich a vy sa len divíte ako je to možné, navyše bez strihu. Kamera sa bojujúcim dostane pomaly aj do nosa. V takej blízkosti kamery sa bojuje. Pochválim ešte dočasného záporáka Randeepa Hooda, ten bol v skutku zaujímavý a podal parádny výkon.

• 1.5.2020  17:23

Až sa nedá uveriť, že to točil Clint Eastwood. Ale to nieje jeho chyba, že to takto dopadlo. Je to chyba, že zaujímavosťou tejto skutočnej udalosti je len 5 sekundový výbuch bomby. Novinárka platiaca za senzačné informácie sexom je až príliš otrlá, Jewell aj jeho matka zas až moc prostoduchí, agenti FBI až prehnane zatvrdlí. Umiernenosť prichádza len so Samom Rockwellom v úlohe druhoradého právnika, ktorý do prípadu vnáša trochu efektného divadla a trochu súkromnej irónie. Kúzelne obracia oči v stĺp, kedykoľvek jeho klient, nočná mora každého advokáta, poruší záväzok mlčania a ako naivný chlapec ponúka pomoc mužom zákona, ku ktorým by tak rád patril a ktorí na neho pritom skúšajú podraz za podrazom. Rozprávačsky je to skrátka máličko nuda, hoci všetky remeslá vykazujú solídnu úroveň a vedľa Rockwella si postupne získa náklonnosť aj hrdina Paula Waltera Hausera, ktorý svoje pohnutia zajedá obrími sústami.

• 1.5.2020  17:14

Postava Harley Quinn, vyšinutej antihrdinky, je zaujímavo vymyslená aj komiksovo spracovaná postava s veľkým potenciálom ozvláštniť filmy, v ktorých sa objaví. Dôkazom toho bola skvelá snímka Samovražedný oddiel z roku 2016, kde sa Harley prvýkrát objavila v podaní Margot Robbie. Celý film oživila a priniesla nutnú dávku humoru. V Birds of Prey však ani zďaleka charakter Harley nevynikol. Z minula máme overené, že to nie je chyba Margot, ktorá svoju postavu zvláda stvárniť skvele, na mieste je teda začať viniť nudnejší a blbší scenár a zápletku celkovo. Už len spôsob, ktorým sa hlavná postava postavila do úlohy osvieteného rozprávača a sprievodcu kazí celý zážitok z filmu. Napriek plagátom aj popisu spolupráce superhrdiniek sa štvorica dá dokopy až k záveru filmu divným, neohrabaným spôsobom. Naozaj, priateľstvo na päť minút. Navyše sa to počas tejto scény hemží emancipáciou, feminizmom a ženskou nesúdržnosťou.

• 1.5.2020  17:07
    Anastázie (1997)

Nejak prekvapivo ma táto rozprávka minula v mojom detstve. Zvonára u matky božej som videl, ale toto ma obišlo. Zaujala ma galéria. Hlavná hrdinka, je krásna, ale pre mňa prestala byť zaujímavá, ako sa vyzliekla z tých chudobných šiat. V nich bola atraktívna, zlatá a sexi. Hlavne v tej čiapke. Potom ako bohatá snobka sa mi už nepáčila. Veľmi ma to nebavilo ani po romantickej stránke. Vôbec som hlavnej dvojke nefandil. Bolo tam aj veľa zla, tak by som to nedal pozrieť ani deťom. Ostatné postavy boli neatraktívne, nikoho iného než Anastáziu som si neobľúbil. Takže možno je aj dobre, že som túto rozprávku v detstve nevidel, ale možno to hodnotím takto teraz, keď mám 31 a nemám už k tomu taký vzťah. Možno som bol až veľmi kritický, ale nebavilo ma to.

• 1.5.2020  16:59

Po rozprávačskej a dramaturgickej stránke je Fantasy Island vyložene tragický ..a nepodarený je aj vo všetkých ostatných aspektoch (vrátane zmätených hereckých výkonov). Problém pritom nie je primárne v tom, že tvorcovia na jeho natočenie nemali dosť peňazí (7 miliónov dolárov je skutočne extrémne veľa), ale hlavne v tom, že film skrátka odflákli, prípadne boli neschopní a film sa im rozpadol pod rukami do neuveriteľného blábolu. Predovšetkým je dej filmu neskutočne debilný, nekonzistentný a nezmyselný, okrem iného aj preto, že nie je akokoľvek definované, či tie splnené priania sú realita, divadlo, sny, halucinácie, mágia alebo kombinácia všetkého a prípadne i čo z toho vyplýva a aké to má potenciálne dôsledky. Hrdinovia filmu sú strašne zle zapísaní a správajú sa v lepšom prípade hlúpo, v horšom prípade nepochopiteľne. Fantasy Island zlyháva ako dobrodružný film, ako horor, ako komédia i ako mysteriózny thriller.

• 1.5.2020  16:45
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Pozerať sa na rodinku tupých maďarov je v skutku komické, ale museli by tu hrať páni herci a nie tieto vykopávky z tretej cenovej. Kraus bol dobrý asi len v Uragáne, respektíve v Hurikáne, ale role mimo publika mu nesedia. Ja som to pozrel celé, pretože v roku 2008 som mal ešte televízor, vtedy vám ešte v telke nepodsúvali samé liberálne sračky ako dnes, ale i tak som sa nejak extra pri tomto seriáli nebavil. Navyše Maďarku Rákovú v skutku nemusím a jej hlas mi píli uši. No a hlavne sa to skoro nedá pozerať kvôli idiotskému Bystrianskemu, ktorý hrá len debilov vo všetkých seriáloch a Kras ho pchal všade čo režíroval, akoby spolu niečo mali. Holt prežil som to a už nikdy viac.

• 1.5.2020  16:36

To bol zážitok vidieť tento film v detstve. Videl som ho viac krát. Asi dnes tie efekty vyzerajú pre mladých komicky, ale vidieť vtedy súboj s obrím škorpiónom to bolo teda niečo. Ale asi najlepší a najstrašidelnejší súboj je s gergonou medúzou s hadmi namiesto vlasmi, na ktorú keď sa pozriete tak sa z vás stene kameň. Vtipná a zároveň roztomilá je aj kovová sova. Myslím, že ak je vám dnes (2020) nad 30, tak ste na tento snímok museli naraziť aspoň raz v televízií. Ak mám byť úprimný, aj dnes by som si ho s radosťou pozrel. Pokiaľ ste ho nevideli tak neváhajte, ale nezabudnite ani na sekundu, že je to snímok z roku 1981. Takže prižmúrte pri niektorých veciach aspoň jedno oko.

• 1.5.2020  16:24
    Ztracený svět (TV seriál) (1999)

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov môjho detstva. Veronica Layton (Jennifer O'Dell) mi pomohla prežiť pubertu. Veľmi dobrý seriál s dinosaurami, ale je pravda že dnes tie efekty vyzerajú neskutočne odporne a amatérsky. Pamätám si však, že vtedy som seriál pozeral so strachom v očiach. Vidieť ale polonahú amazonku v zničených šatách mi vždy pomohlo poraziť strach a dopozerať to do konca. Postavy boli zaujímavé a obľúbil som si ich viac. Nemal som rád len starého chrena profesora Challengera. Spomínam si dokonca že som mal rád aj úvodnú znelku. Ešte dnes vo mne spôsobuje veľa spomienok na seriál. Niekedy je človeku ľúto za týmito seriálmi našeho detstva.

• 1.5.2020  16:10
    Pán šelem (TV seriál) (1999)

Kedže som svoju sexualitu poznal už dávno pred štartom tohto seriálu, nejak ma nelákalo dívať sa na polonahého gigola, ktorý pobehuje džungľou. Treba však povedať že aj tento seriál som mal rád vo svojom detstve. Nieje to primitívne, príbehy sú zaujímavé. Nečakajte však nejakého Herkulesa. Nieje to sci-fi. Daniel Goddard podal veľmi dobrý výkon, vôbec mi nevadil, práve naopak, dosť ten seriál ťahal. Akurát tak nebol nik iný, kto by za to stál. Kto by bol zaujímavý. A dokonca hlavný hrdina nemal pri sebe ani žiadnu sexi riťku, ktorá by zase potešila mužské publikum. V tej dobe to bol kvalitný seriál, dnes by už nezaujal asi nikoho. Škoda. Náročnosť divákov napreduje rýchlo.

• 1.5.2020  16:01
    Sheena (TV seriál) (2000)

Jedna z mojich najobľúbenejších ženských hrdiniek. Mal som tento seriál rád vo svojom detstve, ale je pravda, že dnes by už nezaujal. Nenamýšľajte si, hlavná hrdinka je tupá nána. I keď tak možno vyzerá, tak nieje. Je rozumná a inteligentná. Tie šaty samozrejme robia svoje. Je super, že je oblečená tak ako je. Ale samozrejme nečakajte ani náhodu nejakú vykúkajúcu bradavku, je to seriál aj pre deti, ktorý bežal o 13:30. Bola kopa dobrých kvalitných seriálov tejto doby na ktorých som vyrastal a tento patril medzi moje top, ale ako som už písal, dnes by ma určite pri opätovnom pozeraní tak nezaujal ako kedysi a ak ste ho nikdy nevideli, tak by som vám ho ani neodporučil, lebo dnes sú diváci náročnejší.

• 26.4.2020  22:01
    Pod vodou (2020)

Eminem v hlavnej úlohe, aspoň myslím, nebol som si celkom istý. Ani neviem prečo som dal 3 hviezdy, je to skôr na dve ale pop*či ELECTRO hudba pri záverečných titulkách ma neskutočne nabudila. Ak nerátam retrowave, synthwave a spacewave, tak electro je môj najobľúbenejší štýl hudby a túto pieseň som si vypiekol na maximum, že sa skoro prišli sťažovať susedia, lebo sa blíži nočný kľud. Každopádne začiatok je veľká kvalita, tešil som sa veľmi, ale akonáhle oblečú skafandre a pôjdu prvý krát pod vodu, tak neskutočná blbosť a nuda. Neviem či sa niekto nehral na Aliena. Čakal som niečo iné. Ani ten Cassel nemal čo hrať. Veľa dier. Aspoň že to nevyzeralo lacno. Príšerky na vysokej úrovni a aj všetko pod vodou. Ale nudný dej, odpudivé postavy, žiadny frajer alebo drsniak, všetci potentovaní od strachu. Skla-ma-nie.

• 19.4.2020  15:59
    Riphagen (2016)

"Vin Diesel" ako lovec nacistov. Treba upozorniť, že od trištvrte hodiny sa to ťahá ako sopeľ na rukáve, ale pokiaľ venujete titulkám pozornosť a nesledujete očami svoj bordel v izbe, tak vás to bude držať a budete chcieť vedieť, ako to celé dopadne. Síce som si tľapol po čele, ako som videl poslednú scénu s ambicióznym mladým policajtom, ktorý by vyhral Darwinovu cenu, ale i tak som bol s finále spokojný. Snímka je vizuálne krásna a odporučil by som ju vidieť minimálne v 720p HD. Hudba tiež výborne zvolená, ale opäť aj hudbe akoby dochádzal dych. Som veľkým milovníkom škandinávskych filmov z obdobia 2.svetovej vojny a teraz sa zdá, že už aj holandských filmov z tohto obdobia. Jeroen van Koningsbrugge alias Vin Diesel úplne úžasný. Borec. Chcem s ním vidieť viac filmov.

• 15.4.2020  22:21
    Marianne (TV seriál) (2019)

Mám zmiešané pocity. A to zo všetkého. Nielen z príbehu ale aj z hlavnej protagonistky Victoire Du Bois. Raz sa mi páčila, raz som ju neznášal, raz bola zlatá, raz som ju mal chuť zabiť. Marianne v tele stareny bola vtipná, zaujímavá, odpudivá a strašidelná zároveň. Akonáhle opustila jej telo, už to nebolo tak dobré. Časti z obdobia detstva hlavných protagonistov v skutku nudili a boli skoro zbytočné. Niektoré strašidelné scény môžem pochváliť, ale i tak ma to hororovo neuspokojilo. Ale to už dlho nič. Neviem či moje neuspokojenie sa dá vysvetliť tým, že bolo cítiť, že je to francúzsky mini seriál, alebo preto, že to bol viac menej teen seriál. Každopádne na zabitie času to nieje tak zlé. Len nečkajte veľkolepé finále alebo nejaké šokujúce zistenie o čarodejnici Marianne.

• 15.4.2020  22:03
    Captive State (2019)

To bola hotová katastrofa. Ani sa mi nechcelo veľmi čítať titulky. Nápad dobrý, začiatok celkom zaujímavý, ale potom som neveril vlastným očiam. Viac menej ani neviem o čom to bolo. Od akýchsi mimozemšťanov sme sa presunuli k černošským parkuristom a následne k obtlstému policajtovi, ktorého zvádzala sexi Vera Farmiga, ale on si uvedomil, že už vyše 10 rokov je impotentný, tak sa radšej vzal a odišiel. Následne nám kvôli korektnosti k menšinám bol podsunutý medzirasový pár, aby sme si uvedomili že množiť sa medzi rôznymi rasami je v poriadku a že čierni migranti sú tiež len ľudia, preto Refugees Welcome. Potom tam nejaký ďalší afroameričan (neviem ani ktorý, stále sa mi plietli) povedal, že sa veci vyriešia jedným jointom. V tom momente som si to dal na polovicu obrazovky a na druhej som pozeral nejaké nové porno videá, ktoré by ma upútali. A potom som sa v tom stratil už úplne a ani neviem kam na konci letel John Goodman. Asi také je moje stručné hodnotenie.

• 15.4.2020  21:44
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Tento mini seriál som si zamiloval. Asi to nieje prekvapenie, keď mám medzi obľúbenými seriálmi samé vojnové kúsky. Toto bolo ale veľké prekvapenie. Christopher Abbott absolútne úžasný. Dávam tomu mesiac a stavím sa, že ho budem mať medzi obľúbenými hercami. Už v snímke Sweet Virginia (2017) bol skvostný. Až mi je divné, že tu vyzerá o 10 rokov mladšie. Respektíve - nečakal by som, že dokáže na mňa pôsobiť, že má nejakých 20-22 rokov. Tiež pochválim prenádhernú sestričku Tessu Ferrer, strašne ma mrzí že to s ňou skončilo tak otvorene. Ale hold to je vojna. Tiež ma mrzí málo priestoru pre režiséra snímky Georgea Clooneyho. Hral tu veľmi zaujímavú postavu, z ktorej by som si dal viac. Tiež Hugh Laurie, ktorého nejak zvlášť neobľubujem sa mi tu páčil a tiež škoda malého priestoru. Úžasné šokujúce momenty a v skutku smutný koniec. Ja chcem viac !!

• 15.4.2020  21:33

Neviem či sa to niekedy stane, že si niekto prečíta tento komentár, kto už videl seriál The Boys (2019) a bol rovnako ako ja hotový zo sexi Elisabeth Shue, ale ak áno, tak táto snímka je pre neho povinnosť. Je tu s ňou jedna poriadne horúca scéna. Inak musím napísať, že snímka mala jeden poriadny handicap ale zvládla ho. Mám na mysli, že nieje 2x príjemné dívať sa 111 minút na nechutného alkoholika, ktorému z ľútosti prajete rýchlu smrť a tiež nemáte chuť sledovať život šlapky i keď pekelne sexi šlapky. Treba ale uznať, že im fandíte a že im to celkom pristane. Na druhej strane vám ale navodia dosť depresívnu náladu. Keď sa nad tým ale zamyslíte, tak ak vám snímka navodí takýto pocit, tak asi na nej niečo je. Asi je to úspech, ak sa vám snímka vryje pod kožu.

• 15.4.2020  21:22

Veľmi zaujímavá snímka, ktorá ale stráca dych. Na konci som ani za boha nevedel, či mám dať 3 alebo 4 hviezdy. Ale kedže som milovníkom škandinávskych snímok z obdobia 2.svetovej vojny tak nakoniec za štyri. Ako prvé ma už pri traileri a pri galérií upútala sexi Marika Lagercrantz, ktorá tu hrá zvodnú učiteľku, ktorá rada podrží svojmu neplnoletému žiakovi. Už to je zaujímavý námet na film, dovolím si tvrdiť. Spracovanie je veľmi dobré na to, že je to Švédsko-Dánska snímka navyše z roku 95. Až ma mrzí že som ju neobjavil skôr. Aj keď nieje ničím prevratná a mal som chuť hodnotiť priemerne, mám stále v sebe pocit, že ju ešte aspoň raz chcem vidieť. Rozhodne ak kvôli ničomu inému tak kvôli úžasnému výkonu práve spomínanej Mariky. Rozhodne si vyhľadám viac snímok v ktorých hrala. A tiež by som si to rád pozrel znova kvôli tomu sexuálnemu náboju medzi žiakom a učiteľkou v prvej trištvrte hodine. Komu z nás sa nepáčila nejaká naša učiteľka? Škoda toho strácania tempa v druhej polovici, inak ma to v skutku potešilo.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96