Fiftis

Fiftis

okres Banská Bystrica
Ďakujem v prípade udelenia bodu (body nevymieňam) / 31 rokov / ♂ / Banská Bystrica / Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98
    • 29.12.2020  15:03

Záporákov, o ktorých tu ide predovšetkým, Bonnie a Clydea, tu bohužiaľ skoro nevidíme, väčšinou len z diaľky, alebo sa kamera sústredí na detaily, napríklad na nohy. Scenár aj réžia sa snaží to najzaujímavejšie, okolo čoho sa film točí, schovať, asi aby sme s nimi náhodou nezačali sympatizovať. Často vidíme len vychladnutá telá obetí, tým nás ale snímka nepripravuje o drámu. Táto snímka je skvelá noir dráma, tempo je tak akurát a dialógy sú často vtipné a ironické. Snaha priblížiť nám hlavné charaktery sa stretáva s úspechom. Kochať sa retro atmosférou, autami a módou nám určite vydrží viac ako dve hodiny. Vynikne aj pár dialógov a nadhodené morálne dilemy, ktoré u krvavého a neodvratného finále stále rezonujú. Film nahliada na známy príbeh Bonnie a Clydea z inej perspektívy. Oni zostali romantickými ikonami, zatiaľ čo tí, čo ich dokázali zastaviť, upadli do zabudnutia. A to sa (bohužiaľ) práve snaží snímka napraviť celkom efektívnym spôsobom.

• 29.12.2020  14:53
    Brankář (2018)

Človek nevie čo ma pochváliť skôr. Či atmosféru vojnovej doby, alebo úžasnú Freyu Mavor. Tá hrala ako z partesu, neskutočný výkon hodný niekoľkých Oscarov. (Aj keď Oscarov vyhrávajú samé hovadiny, takže to je skôr urážka). Naozaj som si ju veľmi zamiloval a neviem sa dočkať na viac filmov, v ktorých hrala. Veľmi dobrý bol ale aj hlavný predstaviteľ David Kross. Pre mňa nezabudnuteľný životopisný film, ku ktorému by som sa veľmi rád po rokoch vrátil. Nie je známe, čo nám chce film povedať skôr. Či to, že život je ku*va a môže sa vám prihodiť neskutočné utrpenie, alebo že nemeckí vojaci nemali na výber a museli všetci bojovať za svoju krajinu proti komunizmu a judaizmu. Prvá polovica je skôr o tom, aké to má nemecký chlapec ťažké v zemi nepriateľov a tá druhá je o veľkom depresívnom utrpení. Pre mňa kandidát na film roka 2018.

• 29.12.2020  14:37
    O život (2019)

Ide o pomerne vydarený film, ktorého hlavnými ťahúňmi sú Anthony Mackie a Frank Grillo. Obaja podávajú kvalitné a výrazné výkony. Spolu potom tvoria dobrý tím a keďže sa na plátne nestretávajú po prvýkrát, tak si aj dobre rozumejú. V poslednom rade je potom nutné vyzdvihnúť aj soundtrack, ktorý je, dalo by sa povedať, jedným z nosných pilierov celej snímky. Použité skladby skvele podčiarkujú celú náladu tejto akčnej snímky a prináša so sebou aj početné odľahčené momenty. Na druhú stranu sa však príbeh stáva miestami trochu neprehľadným, pretože si postavy nedajú ani chvíľu pokoja, je ľahké sa v deji chvíľami strácať. Všetko sa vďaka tomu zdá byť tak nejako uponáhľané. Aj keď je plusom, že hodinu a dvadsaťšesť minút dlhý film ubehne naozaj rýchlo.

• 24.12.2020  19:13
    Niko 2 (2012)

Tak ako som si sľúbil počas minulých Vianoc, tak som si pozrel tento rok dvojku. A tak ako pri minuloročných Vianociach pri jednotke, tak aj tu som sa dosť nudil. Má to vianočnú atmosféru, celý film sa odohráva na snehu, sú tam Santove soby, polárna vlčica a tak ďalej, ale i tak mi tam niečo vianočné chýbalo. Možno hudba. Animácia rovnaká ako v jednotke, nič extra a postavy sú akoby hranaté. Pre deti je to možno fajn film, ale opäť nechápem, prečo to musí byť také "krvavé". Každý chce každého zožrať. Inak komédia toto nie je, neusmejete sa ani raz. Je to skôr film o ponaučení. Tak trojka už hádam nie je a hádam budúce Vianoce pozriem niečo lepšie.

• 7.12.2020  15:17

Greenland ma prekvapil. Je tu jasne vytýčená cesta za potenciálnou záchranou, lemovaná dostatočným množstvom čiastkových konfliktov, skrz ktoré nám film prináša dosť znepokojivú a nesporne pravdivú víziu o konci ľudstva na sklonku života - čím ďalej zúfalejšie protagonisti ktorí boli na rozdiel od väčšiny ostatných k záchrane vybraní, narážajú na všadeprítomné besnenie a násilie zo strany tých, ktorí na spásu nemajú nárok a podliehajú všeobecnej hystérii. Je vlastne dosť osviežujúce mať v hlavnej úlohe hrdinu, ktorí nie sú vôbec hrdinskí. Aj ten Butler tu hrá obyčajného chlapa a keď už dôjde k bitke, veľmi nevie, ako sa správať. Je to projektant, nie bývalý mariňák. Greenland sa zameriava na tie milióny obyčajných ľudí, ktoré vo 2012 alebo Armageddone zvyčajne vidíme len v scénach, kedy utekajú pred plameňmi v horiacich mestách. Ich nehrdinské správanie a obyčajná snaha dostať sa včas na miesto, kde by na nich mohla čakať záchrana.

• 6.12.2020  09:40
    Greyhound (2020)

Greyhound nie je žiadna historická dráma, ako sa na prvý pohľad prezentuje. Je to skôr chladnokrvná vojnová akcia s prvkami drámy odohrávajúca sa uprostred druhej svetovej vojny. A na tom nie je vôbec nič zlé. Snímka ako taká má totiž náboj a napätie už od samého úvodu, ktorého sa nepúšťa až do úplného konca. Vďaka tomu hodinu a pol dlhý film nenudí ani na chvíľku a my sme zľahka vtiahnutí do akcie. To je jedna z najlepších vecí, skutočne som nečakal že bitky a budú odohrávať počas celého filmu. Áno, je škoda že film má hodinu a 15 minút ak nerátam záverečné 20 minútové titulky. Dohromady Greyhound ponúka záživnú prehliadku, ktorá skrátka baví. Ani na chvíľku sa tu nenudíme a s napätím sledujeme 75 minútovú dlhú bitku.

• 5.12.2020  20:48
    Boss Level (2020)

Boss Level má hrozne lákavú zápletku. Svalnatý Frank Grillo tu hrá svoj obvyklý typ - drsniaka, čo to nemá ľahké s ženskými, ale je chodiacou super zbraňou, či už ide o bitky alebo automobilové naháňačky. Ak by vás Boss Level bavil, odporúčam skvelého nízkorozpočtového Wheelmana. V tom však nenájdete zabijácke karikatúry, čo sa snažia Grilla na každom kroku zabiť - ale časovú slučku, vďaka ktorej má náš protagonista veľa výhod a môže sa ​​počas 150teho pokusu dožiť večera a zachrániť svet. Grillo kope, mláti, driftuje, strieľa a hláškuje ako o život. Toto je jeho šanca dostať sa do mainstreamu a Frank tomu obetuje maximum. Fandíte mu, pretože si to zaslúži. Vo filme hrajú aj Naomi Watts a Mel Gibson. Naomi to pristane a hrá tú onú dámu v ťažkostiach. Neviem ako to robí ale vyzerá každý rok mladšie a mladšie. Režisér z Grilla urobil ďalšieho Johna Wicka, navyše v subžánri, kde je skutočne dovolené porušovať fyzikálne zákony a požmurkáva na diváka viac, než je obvyklé. Jeden z top filmov roka.

• 5.12.2020  20:38

Tento snímok mi odporučila priateľka a ako som videl, že tu hrá Keanu Reeves, tak som neváhal. Mám rád filmy o klonoch. Tento je jeden z top filmov o klonovaní. Navyše neskutočne smutný. A záver vám na pár minút nechá otvorené ústa. Áno. Je to taký obyčajný film, ničím výnimočný, ničím prevratný. Ale čo na tom, keď baví? Čo na tom, keď fandíte hlavnému hrdinovi aby si naklonoval svoju rodinku? Film stavia do popredia výhradne tú fantastickú časť, zatiaľ čo vedeckú de facto nerieši. Využívajú iba všeobecne známe fakty a postavy potom svoje zámery vysvetlia vždy stručne, jasne a výstižne. Tento snímok je skrátka upečený tak, aby bol v prvom rade hlavne zábavný, čomu sú prispôsobené i herecké výkony. Na jedno pozretie a zabudnutie ako stvorené.

• 5.12.2020  20:27
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Priznám sa že som čakal niečo lepšie, prevratnejšie. Dlho som sa nevedel prinútiť k tomuto seriálu, odrádzala ma animácia. Nakoniec som sa prinútil, ale samozrejme je to veľmi podarený seriál. Len od tých hodnotení som čakal viac, respektíve som mal veľké očakávania. Nie je to American Dad ani Simpsonovci, ale stále kvalitka. Rick je absolútne skvelý. Skvelá postava. Vtipná. Treba pochváliť ako americký, tak český dabing. Niektorým častiam niečo chýba, nie v každej sa nasmejete. Ale vy proste chcete vidieť, aké ďalšie dobrodružstvo zažije Rick a Morty. Pochválim aj vedľajšie postavy a je prekvapením, že až toľko postáv v tomto seriáli nie je. A aj tak to slušne baví.

• 5.12.2020  20:16
    Perry Mason (TV seriál) (2020)

V prvom rade som sa bál, že to bude čisto súdny a právnický seriál. Našťastie sa boje obavy nenaplnili. Skvelá doba 30tych rokov minulého storočia. Kostýmy, účesy, hudba, vozový park. Toto všetko je na jednotku. Dokonca aj herci. Nebolo treba žiadnu hollywoodsku hviezdu. Utiahli to aj menej známe tváre. Dej je kvalitný, no i na to, že sa jedná o mini seriál, zdalo sa mi že je to aj tak dosť natiahnuté. Inak čuduj sa svete, tie posledné dve časti, ktoré boli vyložene z prostredia súdnych hádok boli hádam najlepšie. Originál z 50tych rokov min. storočia som nevidel a ani sa na to nikdy nechystám, tak to neviem porovnať, každopádne môžem odporučiť. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdičkami. Takže za mňa 3 a pol.

• 5.12.2020  20:05
    Mulan (2020)

Hlavná predstaviteľka Yifei Liu podáva všestranný výkon, ktorému nechýba hĺbka. Jej Mulan je dostatočne charizmatická a Liu čoby protagonistka dobre nesie celý dej. Je skvelá a film je vďaka nej oveľa lepší. Taktiež sexi je aj filmová čarodejnica. Hudobný sprievod dobre dopĺňa celkovú atmosféru filmu. Tvorcovia totiž inak ponúkli vizuálne podmanivé dielo, ktoré sa hrá s rôznymi prvkami čínskej kultúry. To sa odráža na farbách, kostýmoch, make-upe, rekvizitách či autenticky pôsobiacich lokáciách ako sú napríklad mohutné hory čnejúce v pozadí mnohých záberov. Preto by som film odporučil vidieť cez premietačku na stene vo vysokom rozlíšení. Nová live action Mulan je osviežujúca a očarujúca prehliadka, ktorá už nie je obyčajnou detskou rozprávkou. Tvorcovia predstavujú inú, vyzretejšiu verziu pôvodného príbehu, ktorej svedčia snaha o originalitu a odpútanie sa od predlohy. Navyše, ide o kvalitne spracované dielo po všetkých stránkach, ale čo tiež čakať od Disneyho. Mulan je skrátka pôvabný a dojemný snímok, ktorý bude baviť všetky vekové skupiny. Pre mňa zatiaľ film roka 2020.

• 5.12.2020  19:55
    Palm Springs (2020)

Prednosťou je bezpochyby ústredné duo hercov s komediálnym nadaním. Funguje medzi nimi nenútená vzájomná chémia a ich charaktery sú vcelku dobre prepracované. Hoci sa snímka zvlášť zo začiatku tvári ako typická romantická komédia, v ktorej sa do seba dvaja ľudia bezhlavo zamilujú, nie je tomu tak. Je realisticky vykreslený postupný vývoj ich vzťahu. Humor je vydarený, ale samotný by celé filmové dielo neutiahol. Navyše miestami až čierny humor nie je úplne pre každého. Existencia človeka v časovej slučke stráca na význame. Z vizuálneho hľadiska zaujme predovšetkým svojou jednoduchosťou v pozitívnom slova zmysle. Jednotvárnosť stále sa opakujúceho dňa najskôr pôsobí komickým dojmom, ale postupne začne diváka skutočne vytáčať. Kvôli tomu sa niekomu môže zdať aj necelých deväťdesiat minút ako vecnosť.

• 5.12.2020  19:45
    Scoob! (2020)

Celý film začína naozaj nádejne a dýcha z neho klasická nostalgická atmosféra plná tajomných záhad. Lenže potom autori odpoja Shaggyho a Scoobyho od zvyšku tímu a tým sa všetko zvrtne. Navyše vplyvom toho poskytuje dej veľmi málo z ostatných troch postáv, teda Velmy, Daphne a Freda, ktorí sú tu vlastne len okrajovo. Pôvodné seriály totiž fungovali obzvlášť vďaka vzájomnej dynamike ústredné pätice. Nehľadiac na to však Scoob väčšinu času baví. Scenár je plný hravých hlášok a gagov, pri ktorých sa zasmejú deti i dospelí. A je vždy pozitívne vidieť, že tvorcovia mysleli aj na dospelé doprovody. V poslednom rade by sa tiež nemala opomenúť vizuálna stránka. Tá je na oko príťažlivá a podarená. Zmodernizované verzie známych hrdinov sú dobre vykonané a animácia je kvalitná, nemožno tu veľa vytýkať.

• 5.12.2020  19:35

Tak toto už je fakt trapas. Opäť si pamätám, že aj tento diel ma v mladosti bavil, bola iná doba. Ale 90tky sú už preč a pri súčasnom zopakovaní celej trilógie musím konštatovať, že som pri sledovaní dosť trpel. Pritom si to pamätám úplne inak. Holt 20 rokov dozadu. Áno, pochváľme, že na českú komédiu navyše z roku 1999 zvládli "zrkadlenie" Maisnera dokonale. Akoby skutočne vo filme hrali dvojičky Potměšilov. Jeden z nich je však nechutne až odporne otravný, až má človek chuť hodiť do monitora papuču. Tu už vás neteší ani tá legendárna znelka ukradnutá z Ružového pantera. Práve naopak vás skôr deprimuje, akoby sa sa nachádzali na kare. A toto skutočne kar bol. Kar tejto českej trilógie.

• 5.12.2020  19:27

Potenciál nebol využitý a pritom po výbornej jednotke bolo toľko možných nápadov a verzií. Vytratil sa proste vtip a prevládali trápne scénky. Major Maisner už nie je to čo býval. Áno, Hrubec je stále jednotka a dobre sa dá na ňom zabaviť, ale to je málo. Chýba výraznejšia ženská postava, pritom je toľko dobrých a pekných českých herečiek. V 90tkach ma to ešte bavilo, vtedy bola iná doba, ale teraz pri opätovnom pozretí to bolo naozaj zlé. A to nechcem vedieť názor tých, ktorí sa na toto rozhodnú pozrieť prvý krát. Rozhodne nečakajte nejaké Pelíšky či Kurva hoši gutentág. Tvorcovia si mali lepšie premyslieť, aký scenár vymyslia, než sa pustili do natáčania. Naozaj, potenciál bol veľký.

• 5.12.2020  19:16

Pamätám si to z detstva, vtedy som sa na tom dosť bavil. Vtedy boli také časy, dnes by to diváci asi neocenili, pokiaľ by sa na to dívali prvý krát. Niektoré hlášky Majora Maisnera sú však legendárne, rovnako ako jeho hlas a neskutočný smiech. Táto prvá časť trilógie sa ešte radí medzi české klasiky a určite má veľa fanúšikov. Nápad je fajn, dokonca aj hudba je tu skvelá. To hudobné intro nemá chybu. Z toho stoja chlpy všade. Nepochybujem že mnohí majú dodnes úvodnú znelku ako zvonenie na mobile. Ale je pravda že je to dosť okopírované z Ružového pantera. Ale komu to vadí? Herci tu podávajú dobré výkony, narazíme aj na pár krások. A Kuře nemá chybu.

• 5.12.2020  19:06
    Suprhrdina (2008)

Podobných paródií na takmer čokoľvek už tu bolo kopec a tento film medzi nimi rozhodne nevyčnieva. Priemerná paródia, ktorá si robí srandu najmä zo Spider-mana a čiastočne z X-Mena. Film aj tak ponúkne veľké množstvo tých najviac priblblých a miestami aj celkom srandovných situácií, ktoré určite niekoho pobavia. Výborným ťahom je hlavne obsadenie ako vždy skvelého Leslieho Nielsena, ktorý tu predvádza svoje komediálne umenia v plnej paráde. Dobre som sa na ňom bavil po celú dobu trvania filmu. Keď je na scéne on, nestráca tempo a spád. Keď si odmyslím niekoľko dosť prisprostlých vtípkov, je to naozaj pozerateľné. Účasť viacerých známych hercov v epizódnych rolách som privítal.

• 5.12.2020  18:54

Niečo tomu chýbalo, ale nakoniec sa to dostalo na silný nadpriemer. A to je dnes pri animákoch dosť vzácne. Postavy by nám mohli niekoho pripomínať, asi divákov neprekvapí, že boli v origináli nahovorené Willom Smithom a Tomom Hollandom, pretože ich vzhľad a grimasy tomu zodpovedajú. Scenár sa radšej sústredí na zábavu pre deti, nenápadných či sarkastických vtipov pre dospelých je tu len zopár. Vzhľadom k veľkému počtu postáv a celkom svižnej akcii nie je rozprávka vhodná pre tých najmenších. Spies in Disguise sa hodí pre trochu staršie deti, pretože film je dosť nabitý akciou a malým divákom orientáciu veľmi neuľahčuje, navyše možno nechcete vysvetľovať svojim ratolestiam, čo je to kloaka.

• 5.12.2020  18:45

To, čo baví, sú predovšetkým postavy a herci, hlášky a akcia, ktorej je tu naozaj plno. Aj keď je príbeh pomerne simplicitní, tak herecké výkony sú všetky do jedného veľmi kvalitné. V prvom rade stojí za zmienku hlavne Henry Cavill, ktorý svojím výkonom príjemne prekvapil. Úloha agenta Augusta Walkera mu jednoducho sadla oveľa lepšie ako rola Supermana. Tu konečne predviedol svoj talent naplno a stal sa rovnocenným partnerom Cruisovi. Ako akčným, tak hereckým. Jeho postava naozaj stojí za zmienku, je to pre mňa filmová postava roka. Možno jedna z najobľúbenejších celkovo. August Walker prešiel počas filmu neskutočnou premenou a nehanbím sa napísať, že by som si prial voľné pokračovanie, niečo ako dostal Hobbs a Shaw z Rýchlo a Zbesilo. Tu by to ale muselo byť dejovo pred Fallout. Inak milovníci adrenalínu a akcie nebudú ani trochu sklamaní. Nutné povedať, že snímka možno zaskočí svojou pomerne dlhou - dva a pol hodinovou stopážou, ale aj cez to má Fallout neuveriteľný spád a neustále nás drží v napätej pozornosti, takže sa ani na chvíľu nenudíme.

• 5.12.2020  18:35
    Bažanti (1971)

Stále celkom dobré, dá sa na tom zasmiať ale nie je to ten film ako Veľký Bazár (1973), ktorý bol lepší, ale nasmejete sa celkom aj tu. Chýba tomu však iskra. Opäť pár slušných gagov a vtipných scén, niektoré menej vtipnejšie, niektoré viac. Posledná štvrtina síce akoby strácala tempo a po ohňostroji situačného humoru v predchádzajúcej časti je trochu rozvláčny. Ale aj tak ide o film pri ktorom sa divák s chuťou zasmeje. Bohužiaľ ani tu mi veľmi nesadol koniec. Tento snímok je ako stvorený v prípade že neviete čo s načatým dňom. Inak hľadajte inde.

• 4.12.2020  00:39
    Agent (TV seriál) (2019)

Nečakal som takú parádu. Sacha Baron Cohen je skvostný herec a nikoho iného si v jeho roli nedokážem predstaviť. Naozaj aj tento seriál ma utvrdzuje v tom, že začínam mať naozaj rád takéto mini seriály. V prvom rade som rád, že sa seriál naozaj odohrával v Sýrií a nie niekde v Arizone s kulisami. Každá časť je pomerne dlhá a ubehne ako voda, čo je dôkazom kvalitného spracovania a tiež že seriál má stále čo ponúknuť a nevznikol len tak kvôli dvom - trom dobrým veciam a ostatné vyplníme vatou. Dialógy sú asi tým najlepším, čo seriál ponúka. I keď to je ťažké, keď okrem toho ponúka kvalitnú akciu, olovo lieta často a taktiež sú tu presvedčivé herecké výkony a málo známych tvárí. Pre mňa zatiaľ miniseriál roka.

• 3.12.2020  23:56
    TY (TV seriál) (2018)

Treba varovať ľudí, že druhá séria dosť kazí hodnotenie tohto seriálu. Inak vám ho vopred všetkým odporúčam. V prvej sérií je hlavne radosť sledovať obľúbenú Elizabeth Leil. Seriál je to veľmi zaujímavý. Podobný Dexterovi. Vlastne skoro akoby ho jedna mater mala, respektíve akoby ho jeden režisér robil. Penn Badgley je pre mňa neznámy pojem. V živote som ho nevidel a nepočul o ňom, ale treba napísať, že si ho už navždy zapamätám, ako úchylného zvrhlíka, voayera, vraha a suseda od vedľa. Druhá séria už akoby nemala čo ponúknuť. Všetko je nám už jasné z jednotky, pripadalo mi to, akoby mala byť len 1.séria, ale nakoniec si to tvorcovia rozmysleli. Neviem čo je na tom pravdy, ale druhá séria je podstatne horšia. Netvrdím však že som sa nudil.

• 3.12.2020  23:19
    Stín (2018)

Mám rád čínske, respektíve ázijské fantasy filmy. Musím uznať že aj tunajšia galéria vyzerá slušivo. Ale ja som už po 10.minútach vedel odkiaľ vietor fúka. Vedel som, že som urobil osudovú chybu, keď som náhodou natrafil na túto fantasy snímku. Ako pri každom filme som zatiaľ dodržal svoj sľub, že už keď raz začnem, tak to aj dopozerám. Pretože vždy dám filmom a seriálom šancu. Táto fantasy drama ma ale neočarila ani s odstupom niekoľkých minút. Dovolím si napísať, že herci sa dostali k herectvu asi veľkou náhodou a to isté platí aj o režisérovi. K strihu ma nikto neprinúti vyjadrovať sa. Čo sa týka deju, tak rovnako tak tvorcovia poriadne narazili, pretože divák nemá motiváciu pozerať ďalej. Nikomu nefandí. Sklamanie.

• 3.12.2020  23:07
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Začalo to kostrbato, teda aspoň v mojich očiach, ale nakoniec som ostal skoro závislý. Liv Lisa Fries je úplne skvelá. Zlatá. Milujem ju. Seriál pôsobí Bčkovo, ale herecké výkony neznámych hercov ťahajú celý seriál vpred. Rovnako tak dusná atmosféra 20.rokov minulého storočia. Špičkové kostýmy, skvelý vozový park starých veteránov, dobové účesy, saxová hudba. Proste všetko presne pre mňa. A ani ten dej nie je úplne na zahodenie. Sú hluché miesta, niektoré časti sú nudnejšie, niektoré zas úplne skvelé. Často ma prekvapila smrť postáv u ktorých by som to nečakal. Raz ma dokonca dostali falošným úmrtím, jednej z hlavých postáv. Naozaj, nezabudnuteľné chvíle pri tomto seriáli.

• 3.12.2020  22:56
    Ozark (TV seriál) (2017)

Stačilo by napísať že Ozark je v súčasnosti jeden z top seriálov. Ozark je akoby seriál o manželstve v kríze, ktoré musí odolať. Ani nie tak kvôli ich deckám a ich vzájomnej láske ako skôr kvôli strachu o život. Wendy a Marty musia zase raz prísť s niečím, čo im na istý čas odtiahne nôž z krku. Je to zábavné, nesmierne napínavé a miestami aj prekvapivé. Najnovšie diely som zhltol najmä vďaka úžasným hereckým výkonom. Jason Bateman si drží svoj skvelý štandard, no čoraz viac do popredia vystupuje Laura Linney ako Wendy. V 3.sérii rozširuje svoj emočný potenciál a herecký register a uchváti vás hneď v niekoľkých scénach. Spoločne so seriálom ale rastú aj ostatní herci. Skutočne kvalitný seriál na ktorý som natrafil úplnou náhodou.

• 3.12.2020  22:44

Naozaj veľmi podarená snímka, ktorá odsýpa, má rýchle tempo a nenudí. Je to poriadne bláznivá komédia. Herecké obsadenie neznáme, ale rozhodne chlapi dobre bavili od začiatku až do konca. Príbeh a scenár je v skutku kvalitný a rovnako tak dialógy. Hudba nehrá druhé husle a zaznejú veľmi silné rockové piesne. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Rozhodne ma ale nenapadá žiadna skupina ľudí, ktorej by som tento snímok nemal odporučiť, myslím že ho ocení každý fanúšik šialenej komédie, pokiaľ nehľadá niečo náročné, nad čím by musel premýšľať.

• 3.12.2020  22:32
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Ok. Pre mňa sklamanie roka. Nejdem si brať servítku pred ústa, pretože mi to tu teraz ukazuje 86% a ja som čakal niečo prevratné a originálne. Neuvedomil som si že je to vlastne totálne pre deti. Ale že totálne. Netvrdím že som čakal vulgárny South Park alebo úžasné Brickleberry. Ale nečakal som ani, že je to kľudne vhodné pre deti od 3 rokov. Neatraktívne postavy. Veľmi otravné. Animácia príšerná. Prostredie tiež. Jediný krát som sa nezasmial, pretože píšem, že je tam humor pre predškolákov. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Ale ako vždy som splnil svoj sľub, že keď niečo začnem, tak to aj dopozerám.

• 3.12.2020  22:15
    Alias Grace (TV seriál) (2017)

Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. Herci dobrí, ale žiadna extra sláva, rovnako tak ich podané herecké výkony. Áno. Sarah Gadon je úžasná herečka, vďaka nej to bolo o chlp lepšie. Príbeh síce celkom kvalita, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. Celkom nuda. Hudba žiadna, iba melódie tónov. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nie je seriál pre všetkých. Radšej z toho mohli urobiť dvoj dielny film. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a nedostavilo sa ani nijaké potešujúce prekvapenie. Proste som od začiatku vedel, že sa jedná o nudné Bčko.

• 3.12.2020  22:03

Držal som držal asi 2 hodiny ale potom som to už ozaj mal chuť vypnúť. Neskutočne natiahnutý film. Áno. Krásne scenérie, neskutočné obrázky, príroda a tak. Ale dej je jeden des. Hitler tu je v dobových záberoch zachytený pri svojich plamenných prejavoch a zároveň predvádzajúci tančeky v Orlom hniezde. Zlo tu vlastne nie je prítomné, o iných rasách a európskej fronte sa de facto nehovorí. Tento špecifický dramatický tvar diváka vťahuje viac do vnútra ústredné postavy. Divák sa nevie vcítiť do hlavnej postavy. Viac som počas filmu sympatizoval s jeho manželkou než s ním, pritom August Diehl je veľmi obstojný herec. V Nehanebných Bastardoch bol skvostný nácek. Na mňa táto snímka nezapôsobila.

• 3.12.2020  21:47
    The Beach Bum (2019)

Matthew McConaughey v hlavnej úlohe. On si v úlohe evidentne užíva veľa zábavy, ale pozerať na neho, to už taká zábava nie je. Aj oných 95 minút sa zdá ako celé popoludnie. V ďalších úlohách sa objavia moji obľúbení Jonah Hill alebo Zac Efron. Len absurdná scénka s bláznivým milovníkom delfínov Martinom Lawrencom na chvíľku vzbudí dojem poriadnej komédie. Filmu chýba tak nejako úplne všetko. Možno sa nás snažia inšpirovať, aby sme životom len preplávali, na všetko hľadeli s úsmevom a že šťastie je len stav duše. Ak máte pocit, že v živote vám ku šťastiu chýba len Matthew McConaughey v ženských šatách, medzi ženskými nohami, na párty, na jachte a predovšetkým na drogách, potom je pre vás The Beach Bum skvostnou prehliadkou, ktorú ste hľadali. A ostatní diváci, hľadajúci prakticky čokoľvek iné, si ho môžu v pokoji nechať ujsť.

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98