Fiftis

Fiftis

okres Banská Bystrica
Ďakujem v prípade udelenia bodu. / 29 rokov / ♂ / Body nevymieňam.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 22.10.2018  12:59

Ďakujem. Konečne sa to uberá tým správnym smerom, kedy bude naša stará skupina bojovať proti sebe a Rick doplatí na svoju ďalšiu stupiditu, pretože ešte stále nepochopil že svet už nieje taký ako predtým a nikdy nebude. Takže sa nakoniec snáď dočkáme, že Maggie zabije Ricka, Michonne Maggie atď..

• 15.10.2018  17:36

Spoilery: Takže o hviezdičku viac než u predchádzajúcej epizódy, lebo dnes nám pribudli len ďalšie 2 rasové páriky a Neganovi boli vidieť aspoň oči, čo bolo cool. Z Daryla sa o pár častí stane konečne gay, čo zlomí srdcia mnohým jeho fanúšičkám (už len nájsť novú kočku pre Taru) ..a namiesto Ricka prišiel o ruku Aaron, čo je pekný podvod čo sa týka komixovej predlohy, navyše Aaron nikoho nezaujíma takže to nebol taký šok aký by bol v prípade Ricka. Maggie čoskoro prepustí na podmienku Earla, nevadí jej že jej skoro prizabil syna, lebo aj jej otec bol alkoholik, tak s ním má súcit. No a záver epizódy skončil božskou fajkou pre nášho pádre.

• 8.10.2018  14:01

Potešil som sa keď som videl stopáž novej časti, ktorá ukazovala 59 minút. Taký hrozný a nudný začiatok 9.série som si ale nepredstavoval ani vo svojich nočných morách. Absolútne žiadna akcia, žiadny dej, množstvo nesympatických "interracial couples" - Rick Michonne, Ezekiel Carol, v ďalšej časti Jerry a moslimská bomba... Ďalej kde je tá akčná Maggie, ktorá chcela na konci 8.série zatočiť s Rickom? Nemá teraz snáď rovnaké zmýšľanie ako on? ..Kde je Negan? Postava ktorá ťahala tento seriál by si asi zaslúžila byť v úvodnej časti. Teším sa, ako budú zase časti len o dvoch postavách a mnohých neuvidíme zase 4 časti, lebo tých postáv akoby nebolo veľa, tak ešte pridáme 200 ľudí zo Spasiteľov. ..Som fanúšikom tohto seriálu, mám ho dokonca v TOPke, ale už aj ja mám toho dosť. Aby sme sa na nejakú Alexandriu dívali od polovice 5.série, kde sa riešia vzťahy ľudí a aby sme sa dívali na bozkávania, to si ozaj môžem pustiť telenovelu a aspoň mi tam nebudú predhadzovať liberálne zmýšľanie typu miešania rás a toleranciu rôznych etnických skupín a polojaponských detí s menom Hersel (čo sa naozaj hodí). Tento seriál zachráni naozaj už len to, ak bude toto posledná séria a stará Rickova skupina sa definitívne rozdelí na skupiny, ktoré medzi sebou budú nakoniec bojovať na život a na smrť.

• 23.9.2018  21:12

Ďalší z milióna rasovo motivovaných filmov, tentokrát pre zmenu z väčšej časti z prostredia Afriky, čo je príjemná zmena. Dozvieme sa tu aj o rasistickom a dobyvateľskom anglickom impériu a aj o tom, aká bol v skutočnosti Churchill sviňa.. (na ktorú sa aj v skutočnosti podobal, čo je divná náhoda). Rosamund Pike žiari, ako v každom filme. Hudba síce nenápadná ale príjemná dobová zo 40.rokov minulého storočia. Dobové kostýmy a automobily tiež na jednotku, čo si ja osobne vždy vážim, pretože som milovníkom filmov z tohto prostredia, obzvlášť keď si dajú záležať na vizuál filmu. Stopáž je veľmi dlhá a práve tento fakt filmu škodí, aj keď je to zaujímavý a pravdivý príbeh, ktorý si zaslúži vyrozprávať. Film je ale nevyrovnaný - začiatok zaujme - koncom filmu je to len politické naťahovanie a človeka už ani nezaujíma, ako to dopadne. Každopádne pre mňa príjemná zmena, pozerať sa na film z prostredia konca 40tych rokov zasadeného do Afriky.

• 24.7.2018  18:34
    Pasažéři (2016)

Tento film ma dostal na celej čiare. Už pri prvom zhliadnutí som prežíval skvelý filmový zážitok a okamžite sa tento film dostal na vrchol tých najlepších a hlavne najobľúbenejších filmov, aké som kedy videl. Toto dielo má všetko, čo ja na filmoch môžem - odohráva sa vo vesmíre, v ďalekej budúcnosti, nieje v ňom veľa postáv, je vážny ale zároveň sa pri ňom aj dobre nasmejete, no a samozrejme výborné herecké výkony (najviac ma prekvapil Michael Sheen). Tento film je asi len jeden z troch, ktorý som si pozrel hneď aj na druhý deň a bavil som sa rovnako ako deň predtým. Celkovo som ho videl už 10-15x (v čase kedy som písal tento komentár) a určite sa to číslo navýši. Zakúpený Steelbook aj Blu-ray. Môžem teda s čistým svedomím povedať, že je to moja srdcová záležitosť. Podľa môjho názoru je to jeden z najlepších romantických a tiež vesmírnych filmov tohto storočia.

• 4.6.2018  20:32

To som iba ja mal pocit, že sa dívam na nového Bonda? Perfektné vychytávky ako od "Q", auto naháňačka zo Spectre, znovuzrodenie údajne mŕtveho hlavného hrdinu ako v Skyfall, na chlp totožná "ázijská herňa" zo Skyfall, Halle Berry bondgirls všade kam sa len pozriete, absolútne typické Bond intro nenápadne posunuté ako záverečné titulky, no a zo stoličky som definitívne spadol pri poslednej vete: "Čierny panter sa vráti v.." ..Ale k samotnému filmu. Ja som sa príjemne bavil a nenudil, začnem však chybami. Prečo sa aj súrodenci "králi Afriky" správali ako typickí negri z Brooklynu? (podávanie rúk, ukazovanie prostredníka..) A tiež čierna hip-hop hudba sa mi veru do Afrického prostredia nehodila. Inak ale príbeh bol veľmi dobrý, dokonca som viac fandil "zlatému panterovi" pretože som naozaj necítil, že by náš panter ochránil celú Wakandu. Naopak plán Killmongera sa mi zdal lepší, takže ma film veľmi nedonútil fandiť dobru. ..Marvelovka, ktorá ma bavila milión krát viac, než napríklad Thor: Ragnarok či Captain America: Civil War.

• 25.2.2018  11:23

Jeden z najlepších dokumentov o priebehu 2.sv.vojny kvôli veciam, ktoré sa inde nedozviete. Pritom sú všetky zakladané na skutočných udalostiach, len mnohým proste nevyhovujú. Samozrejme že dokument je po vizuálnej stránke dosť amatérsky, ale zase sa nebojí použiť zábery z množstva filmov ako napríklad Saving Private Ryan, aby mal divák lepšiu predstavivosť. Páči sa mi, že je tu povedaná dôležitá vec, že aby sme pochopili príčiny 2.sv.vojny, musíme sa najprv pozrieť na 1.sv.vojnu. Preto sa v tomto dokumente pozrieme na obe svetové vojny, dôvod Hitlerovej vojny proti judaizmu a komunizmu a tiež sa dokument venuje temnej strane Stalina, Roosvelta a Churchila. Zaujímavosťou pre mnohých budú rozhovory židov o pracovných táboroch a o tom, čo sa v nich dialo. Čo sa mi však páčilo úplne najviac je to, čo si neprečítate snáď nikde a čo je zamlčované. A to fakt, že Berlín bol po prvej svetovej vojne vďaka židom a komunistom oficiálne vyhláseným mestom sexu a hriechu. Sami si urobte názor, v dokumente sú použité aj skutočné zábery. Odporúčam všetkým, pozrieť sa na druhú svetovú vojnu bez ružových okuliarov. Históriu píšu víťazi.

• 24.2.2018  16:19

"Bojovali sme proti nesprávnemu nepriateľovi. Mali sme poslať Nemcov na Bolševikov." Vynikajúci film z kolekcie old school vojnových filmov. George S. Patton bol jeden z najlepších generálov, ktorí kedy stáli na bojisku a človeka tu zaujme mnoho vecí a tiež sa o Pattonovi dozvie veci, o ktorých možno ani nevedel. Vyobrazenie vojny je skvelé, ale s tým vojnové filmy nemali problém ani v tak skorých rokoch, v akom bol natočený aj tento. Na čo ospevovať a opisovať film, ktorý získal 8 Oscarov? Dovolil by som si teda napísať že mi chýbala vo filme Pattonova záhadná smrť a dokonca nebola ani spomenutá. Ale ak by náhodou bola vo filme spomenutá jedna z konšpiračných teórií, že za jeho smrťou stoja židia, kvôli jeho povojnových vyjadreniach o národných socialistoch, tak by asi tento film ani nebol v nominácií Oscarov. Odporúčam tento film všetkým fanúšikom vojnových filmov, ktorý aj pri jeho neskutočne dlhej stopáži vôbec nenudí.

• 27.12.2017  22:04
    Dead of Summer (TV seriál) (2016)

Jeden z najlepších seriálov aké som za poslednú dobu videl. Priam som sa cítil akoby som čítal knižku. Okrem mojej obľúbenej Elizabeth Mitchell tu hrali predovšetkým mladí a neznámi herci, ale u mnohých si prajem aby sa objavili aj v ďalších filmoch a seriáloch lebo hrali ozaj kvalitne (Alberto Frezza, Eli Goree, Amber Coney a Elizabeth Lail). To by som rád zdôraznil, lebo mňa tento seriál bavil aj vďaka mnohým dobre zahraným postavám. Nemal som len jednu obľúbenú postavu. Po hororovej stránke to bolo viac než slušné, dnes je divák náročný a nezľakne sa všetkého ale moje očakávania seriál splnil aj po tejto stránke. Dej sa odohráva v 80.tych rokoch, takže sa dočkáme úžasných dobových skladieb, ktoré neskutočne sedia aj pri poriadne krvavých scénach. Plot twist je skvelý, možno sa ich tam udeje aj viac. Vedľajšie príbehy postáv (v každej časti o inej postave) sú zaujímavé a niektoré sú dôležité pre ďalšie pochopenie, takže tam nie sú len na vyplnenie času. ..Ja som sa bavil. Odporúčam.

• 20.11.2017  23:46
    47 metrů (2016)

Začiatok na mňa pôsobil tak, že som sa spýtal sám seba, načo som sa do toho vôbec pustil. Typický začiatok o filme so žralokmi. Dve absolútne nány, ktoré sú síce atraktívne, ale z ich pubertálneho správania sa vám chce strčiť prsty do krku. Nechcem preháňať, ale ako sa tie dve sliepočky spustili do klietky, bolo to ako z Hollywoodskeho sna od Spielberga a ja som čumel, až som nedýchal. Samozrejme aj kvôli strachu - žraloky proste neznášam, ale išlo o celkový priebeh a situácie. Tento film proste skončí ako všetky Bčka v zabudnutí a svedčia o tom aj tunajšie hodnotenia, ale ja keď nemôžem film ani pozastaviť aby som mohol ísť na wc, tak nemôžem dať inak ako plný počet. Mám si to chuť pozrieť okamžite znovu. A to aj keď vás koniec doženie do absolútnej zúrivosti. Verte mi. ..Keby nebolo trápnych prvých 10 minút a posledných 9, tak aspoň pre mňa by to bol absolútne ten najlepší film o žralokoch a že som ich videl dosť.

• 11.11.2017  17:13

Zmiešané pocity. Je to jeden z tých filmov, ktoré si možno nezaslúžia priestor ani v televízií, nie to ešte v kine. Proste len tak na stiahnutie a pobavenie. Ale aj keď to bolo neuveriteľné a lacné Bčko, tak sa na to dalo dívať a akcia -skoro- vôbec neprestávala. Navyše tam hrali moji obľúbení herci. Elizabeth Mitchell, Frank Grillo a Mykelti Williamson sú skvelí herci. Práve kvôli nim som sa rozhodol tento film pozrieť. S príbehom mám tiež zmiešané pocity. Bol prehnaný no cez to zaujímavý. Dúfam že takého sviatku sa nikdy tento svet nedožije. No a tých záporákov so svastikami a konfederačnými vlajkami si mohli odpustiť. Ako horor či sci-fi slabé, no ako akčný film tesne nadpriemerný.

• 19.9.2017  21:54
    Úkryt v zoo (2017)

Človek nevie ako má tento film brať. Či ako smiešny historický dokument o zverstvách ktoré sa páchali na chudákoch židoch, alebo ako dokumentárny film o zvieratkách z produkcie National Geographic. Čakal som väčšiu akciu, namiesto toho som dostal len pomalý, vlečúci sa dej, bez štipky adrenalínu. Nechápem mnohé komentáre tu prítomných idiotov o tom, že si ani neuvedomovali aké zverstvá robili nacisti počas druhej svetovej vojny. Ja som vlastne zabudol že čo je vo filme, tak to je hneď aj pravda. Zabudol som že Nemci znásilňovali malé židovské dievčatká a strieľali zvieratká. Fuj, nacisti hnusní. Je to len ďalšia nechutná propaganda a nebyť vždy skvelej a oskarovej Jessici Chastain, tak by som to ofľusal odpadom.

• 1.10.2016  19:23
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Také pre deti. Slabé príbehy a v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milion krát lepšie než Klonové vojny, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Dobré to je len keď sa objaví Darth Vader, ale ten sa veru často neobjaví. A Ahsoka je tu aspoň vyspelejšia narozdiel od Klonových vojen, tak aspoň tá je sexi :D Inak je to slabé. Aj hlavná postava lezie na nervy ako sa silou mocou snaží stať Jedim ale nejde mu to...

• 27.8.2016  21:02
    Speed Racer (2008)

Neuveriteľná nuda. Špeciálne efekty sa môžu rovnať King Kongovi z tridsiateho tretieho. Až je človeku z toho zle. Neviem či som sa počas filmu viac smial alebo hanbil za tých, čo to vôbec vypustili do sveta. Niečo podobné ako Spy Kids, ale tých ospravedlňuje fakt, že to bolo z prelomu storočí, toto je už z modernejšej doby. John Goodman hrá Freda Flinstonea a Christina Ricci je vo filme odpudivá až hrôza a pripomína sestru Majky z Gurunu. Alebo skôr brata. ..Emilea Hirscha mám rád a Matthew Fox bol jedinou zaujímavou postavou, to je k mojim kladom všetko. Inak to bola riadna trapáreň, toho šimpanza tiež neviem kto tam vymyslel. Je neuveriteľné že Hollywood dokáže vyprodukovať aj niečo takéto.

• 10.8.2016  18:12

Film, ktorý si neberie žiadne servítky a jasne ukazuje, že v dnešnej dobe, kedy sa islamizuje celá Európa, ľuďom nevadí prítomnosť samotného Hitlera, prechádzajúceho sa po Nemeckých námestiach a mávajúci ľuďom z auta. Súhlasím s názormi tu prítomných spolukomentátorov, že Hitler vo svojich prejavoch má dnes pravdu a pritom len tvrdí to, čo za svojho života tvrdil skutočný Hitler. Oliver Masucci stvárnil Hitlera bravúrne, priam na Oscara a pritom vo filme nevyzerá ako netvor, ale ako nejaký spasiteľ, ktorý dnešným nemeckým občanom priam chýba. Tí mu na uliciach bez hanby hajlujú a ani nevedia, že sa jedná len o vtip a že sú natáčaní kamerou. Vyjadrenia obyčajných ľudí v uliciach Nemecka jasne dokazuje, že sú nespokojní a že nič nezmôžu proti názoru vysoko postavených vládnych činiteľov. Záver filmu je tiež na zamyslenie, všade sa predovšetkým kvôli islamu presadzujú radikáli a myslím že keby dnešnú podobu sveta Hitler videl, tak by bol rovnako natešený ako na konci filmu.

• 2.6.2016  18:57

Celkom sklamanie. Spoilery. Dal som 3 hviezdy pre dobrý výber hercov a ich výkony a za fakt, že mám rád postapokalyptické filmy, ktoré sa odohrávajú v takýchto bunkroch. Problém je však že v prvom filme som zaspával na začiatku filmu, ktorý bol nudný až hrôza, ale potom sa to úžasne rozbehlo. Tu sa to vlečie celý film, postavy sa rozprávajú čo robili predtým a to nudí tak, že som to zrýchľoval a dopracoval som sa až k posledným 15tim alebo 20tim minútam, kedy sa konečne film dostal tam, kde som si to prial už 80 minút. Prišlo však ďalšie sklamanie, pretože narozdiel od úžasných a monstróznych príšer z jednotky sme sa tu dočkali jednej helikoptéry z Transformerov a jedného malého červa, ktorého by sa nebál nik normálny. Navyše po špeciálnych efektoch vyzeral ako z 90.tych rokov. Myslím že nápadov na pokračovanie jednotky by bolo neúrekom a mrzí ma, že z toho vzniklo toto. Prípadnej trojke by som ale ešte venoval svoj čas.

• 20.5.2016  13:41

Epizóda dva je oveľa pochmúrnejšia, vážnejšia a o trochu lepšia než jednotka. Toto považujem za najväčšie plus. Mne osobne dosť pripomína Epizódu V - The Empire Strikes Back, ktorá sa taktiež nekončila nejakým absolútnym víťazstvom. Narozdiel od jednotky je tento diel o väčšej akcií, čo je len dobre. Hayden Christensen bol výbornou voľbou do role dospievajúceho "Dartha Vadera". Tiež je skvelé, ako sa Obi-Wan Kenobi podobá na Qui-Gon Jinna z predchádzajúceho dielu a Anakin na mladého Obi-Wana. Kamera a strih sú na špičkovej úrovni a zvukové efekty boli v dobe premiéry jedny z najlepších. Osobne, ak mám napísať najobľúbenejšiu scénu, ktorú som mal už pred 10timi rokmi najradšej, je tá v aréne. V dnešnej dobe už asi mladých toľko neočarí, ale v tej dobe to vyzeralo veľmi realisticky. Na záver pochválim výkon Christophera Leeho, ktorý sa zhostil role výborne. Hneď som si jeho postavu obľúbil. Škoda že nedostal ešte viac miesta. Výborný diel Hviezdnych vojen, ktorý postupne doplňoval skladačku celého príbehu Star Wars.

• 5.2.2016  12:26
    Diablo (2015)

Konečne western s mladým Eastwoodom. Veľmi sa na svojho otca podobá a v tomto filme dvojnásobne. Je to akoby starý Clint omladol. Mrzí ma že sa Scottovi zatiaľ veľmi nedarí, lebo ešte nehral v žiadnej vyloženej bombe ale myslím že je rovnako talentovaný ako jeho otec. Prajem si, keď bude mať 40-50 rokov aby hral v množstve westernov, pretože nieje nič lepšie, ako sa opakovane dívať na westerny s jeho otcom. Ale k filmu. Hneď vytiahnem to najlepšie - čakajú vás hneď 2 prekvapenia, ale viac prezradiť nemôžem. Každý kto má rád staré westerny s Clintom by si tento film mal pozrieť i keď nieje tak dobrý ako tie klasiky, ale práve tá podoba otca a syna vás až zamrazí a tiež tie 2 prekvapenia. Herecké výkony výborné, na hudbu si bohužiaľ po 14.hodinách od pozretia veľmi nespomínam a finále ako som si prial, ale veru nečakal.

• 21.1.2016  19:55

Vynikajúci filmový zážitok. Na tento film som sa veľmi tešil, pretože som veľkým fanúšikom newyorských dvojičiek. I keď na dnešnú dobu vyzerajú úplne jednoducho, veľmi sa mi páči ich dizajn a konštrukcia. Nikdy sa mi nepodarilo na ne dostať a je to môj už nesplniteľný sen. Dnešná moderná technológia už dokáže zázraky a tento film úžasne Svetové obchodné centrum oživil. Ak by sa vôbec našiel človek, ktorý nevie že tieto budovy už neexistujú a videl by tento film, tak by tomu neveril. Príbeh je veľmi zaujímavý a nenudí, pretože je rozprávaný aj humorne a človek nechce veriť, akú námahu si tento prechod po lane vyžiadal. Kto nevie ako to nakoniec dopadlo a či sa tento najnebezpečnejší prechod podaril sa musí v kresle poriadne zapotiť a čím väčšia televízna obrazovka tým lepší filmový zážitok. Soundtrack úchvatný ako je to už zvykom v Zemeckisových filmoch. Síce som dosť ovplyvnený tým, že tieto budovy sú moja srdcovka, i tak radím tento film k tomu najlepšiemu za rok 2015 a na zážitok pri prvom pozeraní nikdy nezabudnem.

• 28.12.2015  12:41

Spoilers everywhere. Ďalší výborný film od Quentina Tarantina, ktorému sa nebojím dať plný počet. Inak ja dávam plný počet aj filmom, ktoré dosahujú asi tak 80%né uspokojenie. Tomuto filmu síce niečo chýbalo a mal aj pár chýb, ale to je každého osobný názor. K tomu, čo chýbalo - taký Django mal plno miest, kde sa dej odohrával a plno krásnych scenérií, tu som sa cítil trocha stiesnene. K tých chybám - nie som úplný milovník tých Tarantínovských prestrelov a sci-fi scén ako napríklad krv z otrávených ľudí, ktorá striekala ako z hadice (podobne to bolo v Kill Billovi) alebo explodovanie Bobovej hlavy, akoby na neho niekto použil guľku na upírov. Ale ako som napísal, to je každého osobný názor. Film je hlavne plný kecov, ako každý film od Quentina, ale ani tu tie keci nenudia. Na western som čakal viacej strieľania ale je fakt, že tých postáv tam veľa nebolo. Škoda tiež, že bolo menej "outdoor" scén. Najviac sa mi páčil Jemes Parks a Ribana Zoë Bell. Hudba bola skvelá, hlavne piano Tichá noc. Dalo by sa ešte veľa napísať, niektoré situácie som si predstavoval inak, ale celkovo to bolo super, 182 minút mi tak rýchlo ešte neubehlo a škoda toho konca, ja by som rád ešte videl krátke pokračovanie v deji. (27.12.2015)

• 4.12.2015  20:54
    Město 44 (2014)

Vynikajúce poľské veľdielo. Doposiaľ zatiaľ pre mňa samozrejme neznámi poľskí herci podali skvelé výkony hodné hollywoodskych hviezd a rád by som si pozrel aj iné filmy v ktorých niektorí z nich hrali. Celkové hodnotenie tu na ČSFD nič moc extra, ale tento film rozhodne nieje nejaký len tak na rýchlo natočený ale akoby sa Poliaci snažili nakrútiť nejaký pamätný film, ktorý sa pustí vždy v ich domácnostiach napríklad na výročie dňa konca vojny. Poviete si, že ste videli strašne veľa vojnových filmov a tento vás nemôže prekvapiť, ale mýlite sa. Nemyslím si že ste niekedy predtým videli vo filme napríklad krvavý dážď alebo tak brutálne zabíjanie postáv, ktoré možno ani nedovŕšili 10 rokov. Rozhodne tento film odporúčam a ak by to aj nebola vaša šálka kávy, určite si na konci filmu nepoviete, že to bola strata času.

• 6.7.2015  14:19
    Mein Kampf (2009)

To čo som pozeral? Tu sa nedá nájsť štipka slušného slova. Napíšem najväčšie hlody a dúfam, že vás tým odradím od pozerania. Adolf Hitler sa v mladosti kamarátil so starým maďarským židom. Ten samý žid písal knihu menom Mein Kampf a ten samý žid tiež ostrihal Hitlerovi fúzy na tie jeho typické. Hitler mal na líci odtlačok hákového kríža po tom, ako sa mu otlačil v noci vankúš s podobnou nášivkou. Takto by som mohol pokračovať. Tento film je akousi paródiou na Hitlerovu mladosť, ale bež štipky vtipu. A tiež bez štipky pravdivosti. Tento film si ani nezaslúži takýto názov, snáď po druhej najznámejšej knihe po biblií.

• 30.6.2015  12:18
    Kříž cti (2012)

Konečne som zhliadol ďalší skvelý film z druhej svetovej vojny, tak trochu z iného uhla. Ku všetkému je to dokonca severský film. Chuť na túto snímku som dostal keď som si prečítal obsah, ktorý je viac než zaujímavý. Počas druhej svetovej vojny sa zostrelí nemecký a britský bombardér a tí čo prežijú sa schovajú na jedinom bezpečnom mieste - v malej chatke. Kto by si vedel predstaviť, ako tam môžu byť spoločne vojnoví nepriatelia. Ďalším lákadlom pre mňa bol čím ďalej viac obľúbený Stig Henrik Hoff a tiež Potterovský Rupert Grint. I keď film vyzerá nízkorozpočtovo a odohráva sa skoro výhradne v chatke, dokáže zaujať či po príbehovej stránke, tak aj po tej hereckej. Na filme sa mi veľmi páčilo, akým smerom sa uberal a ako sa v podstate film otočil o 360 stupňov s blížiacim sa záverom. Zaujímavé bolo tiež sledovať, že tieto scény, ktoré nám režisér ponúkal sa odohrali aj v skutočnosti. Pre mňa veľké prekvapenie a skvelý filmový zážitok.

• 13.3.2015  19:54

Podľa mňa je to niečo úžasné. Nepostrehol som vo filme žiadne hluché miesto. Príbeh je zaujímavý. Čo sa týka hudby, tak rovnako ako v Django Unchained si človek povie, že takáto hudba sa do westernu predsa nehodí, ale akonáhle sa započúvate, tak ste v tranze. Narážam na priebeh približne deväťdesiatej minúty, kedy je akcia na maxime, všetko sa spomalí, všade lietajú gulky a do toho skvelá pieseň. Už dlho ma asi takto film nepotešil a zároveň zdvihol náladu. Film odporúčam aj ľuďom, ktorí nemajú westerny v láske. Možno po tomto filme zmeníte názor. Na Rakúsko - Nemecký film je to skutočne bomba. Netajím sa, že Nemecké filmy nenávidím, ale po tomto som si spravil chuť. Vychválim hlavne Tobiasa Morettiho, známeho zo seriálu Komisár Rex.

• 4.3.2015  09:34

Neznášam pankhartov čo zbohatli len kvôli svojim rodičom a nič v živote nedokázali a nepohnú ani prstom. Hlavnému hrdinovi v tomto filme ani to nestačí a musí byť dominantný ešte aj v sexe, inak sa mu jeho dvojcentimetrový čurák nepostaví. Nahota je na nule a ak boli vo filme ukázané aspoň kozy, tak aj to prevažne kozy pána Greya. Od úplného odpadu to zachránil fakt, ktorý je bežný aj v reálnom živote a to fakt, že jedna panna čaká na svoju prvú skúsenosť neskutočne dlho a nakoniec svoj pavučinou ovešaný veniec daruje aj tak tomu najväčšiemu debilovi, čo do konca života neprestane ľutovať.

• 23.2.2015  21:43
    Malcolm X (1992)

Ďalší z milióna filmov z prostredia odohrávajúceho sa v 60.tych rokoch minulého storočia o rasovej neznášanlivosti. Obsadiť do hlavnej úlohy Denzela Washingtona bol správny krok, pretože inak by tento film asi skončil v mori s ostatnými priemernými filmami. Najväčšou chybičkou filmu je asi jeho neskutočne dlhočizná stopáž. Film by som radšej rozdelil na dva diely, pretože takto bolo skutočne ťažké pri filme zotrvať bez pauzy. I keď Denzelovi to pristalo s lookom 60.tych rokov a s okuliarmi s hrubým rámom. Je ešte dobré poznamenať že režisér Spike Lee (ktorý je čierny) sa s filmom nepáral a poriadne naložil bielym formou toho, ako sa po stáročia správali k čiernym bratom. To sa mi páčilo, i keď som beloch, ale mám rád, keď sa veci povedia priamo, tak ako to je.

• 23.2.2015  21:33

Tento film je ďalším z rady komédií, ktoré nám zlepšovali náladu v televízií v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Nebola to zas až taká super komédia, ani romantika a vlastne ani krimi a preto dávam len priemerné hodnotenie. Tom Hanks a aj Hooch ale dokázali pár krát pobaviť. Tom Hanks ešte nebol na vrchole slávy, ale už aj tu som si ho veľmi obľúbil. Táto komédia opäť asi už nepobaví dnešnú mládež tak, ako nás starších v minulosti, ale i tak by som ju odporučil, ak sa niekto chystá na zábavu v kruhu najbližších.

• 23.2.2015  21:29

Je to klasický druhý diel, ktorý sa priživuje na nápade svojej jedničky. Eddie Murphy tu už veľmi vo forme nieje a už sa bohužiaľ chová niekedy až príliš nedôveryhodne a okolie mu to až príliš žerie. Aj tá krimi detektívna zápletka dosť pokrivkáva, takže sa divím, že som chcel tretie pokračovanie vôbec vidieť. Ukecaný černošský policajt, hudba Axel F., autá, naháňačky, výbuchy, zlý chlap .. Niečo také sme už videli v televízii mnohokrát a popravde neviem dodnes, o čom tento film je. Film ma nedokázal ani po čase vtiahnuť do deja a jediné, čo si hneď vybavím, je fajn hudba.

• 23.2.2015  20:40

Film je klasickým westernom, aj keď pri jeho sledovaní budí dojem, akoby s typických westernov niečim vybočoval. Jeho dej je postavený v celku jednoducho. Dostať Billy Kida a okolo toho sa príbeh točí. S môjho pohľadu považujem za škodu, že film sa nedrží skutočných faktov. Opiera sa len na pár historických bodoch, ale inak je celý vymyslený. Spracovanie je ale veľmi dobré. Prestrelky, bitky, salóny s whiskey, a dlhé jazdy v sedlách koní sú zoradené v správnom slede, preto film nie je nudný. Rovnako dobre sa vo filme prelína medzi sebou napätie, akcia a smútok. Na záver treba objektívne priznať, že film rozhodne nemôže byť konkurenciou niektorým jeho slávnym westernovým predchodcom, ale rozhodne je to western, ktorý dokáže pritiahnuť a upútať diváka.

• 23.2.2015  17:58

Film opisujúci život jedného z najväčších zločincov svojej doby. Williama H. Bonyho alias Billyho Kida. Mne sa film veľmi páčil, Emilio Estevez v roli Billyho Kida je proste skvelý a tiež jeho brat Charlie Sheen je úplne úžasný. Film má zaujímavý dej, obsahuje napínavé, sem tam aj humorné scény, pekné prestrelky atď... Najlepšie je na tom to, že Billy Kid je vlastne skutočná postava, ktorá kedysi existovala a veľmi sa mi ešte páčila myšlienka filmu o kamarátstve a o tom, aké je dôležité, aby kamaráti držali spolu za každých okolností. Vynikajúci western, v ktorom si strihol aj Tom Cruise svoje dvojsekundové cameo.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51