Manželská krize (2003) (seriál)

Ak ste už skúsení diváci romantických snímkov ako ja, budete musieť asi uznať, že tento "film" je nedocenený a i keď pôsobí nízkorozpočtovo, u mňa prekonal doposiaľ všetky romantické filmy typu Zápisník jednej lásky s Goslingom. Na druhej strane sa priznávam, že som dosť ovplyvnený "láskou" ku Kim Dickens, ktorá tu hrala postavu Danni. V žiadnom inom filme som necítil taký sexuálny náboj ako tu, v žiadnom inom filme som sa tak netešil, keď sa znova na scéne objavila Kim ako hlavná ženská postava. Tým dvom to proste prajete. Z romantiky by si mali scenáristi brať príklad z tejto snímky, scény len tak na tráve, !!v bazéne!! či na parkovisku pred supermarketom sú dokonalé. Hlas Kim v telefóne pri nesmelom vyznaní citov je rozkošný, rovnako tak moja obľúbená scéna v reštaurácií. Myslím že tam sa už zo strany Kim ani nedá hovoriť o hraní, mal som pocit že je do herca sediaceho oproti naozaj zamilovaná, pretože neviem ako sa dá zahrať červenanie sa. Úsmev po "I just wanna be with you" je nezabudnuteľný. Sexuálna scéna je už len čerešnička na už tak skvelej snímke.

Entergalactic (2022)

Tak sa zdá že niečo konečne prekonalo moje obľúbené Chico & Rita. Máme tu animák s ešte krajšou animáciou, avšak niekedy kazí dojem akoby malý framerate - sekanie. To je ale všetko čo sa týka nedostatkov filmu. Aj keď je dej zo súčastnosti, vďaka svojej animácií pripomína mne tak srdcu blízku budúcnosť. Najpríjemnejšie na celom tomto diele je hudba. Áno, je tam čisto černošská hudba, ale žiadny gangsterský rap. Snáď všetky mega songy sú od Kida Cudiho, ktorý daboval v originále aj hlavnú postavu. O hudbe by sa dalo písať hodiny. Celkovo snímku nadhodnocuje do výšin. Kid používa často vo svojich piesňach elektro tóny a vysoké basy, čo je zase ďalšia moja šálka kávy a ktoré len dopĺňajú pocit hudby budúcnosti ako aj spomínaný dojem, že je snímka akoby okolo roku 2050. Proste čo song to orgazmus, za zmienku stojí pieseň In Love. Postavy sú sympatické, obzvlášť som i obľúbil Meadow, ktorá je dokonalá po každej stránke. Po druhom pozretí môžem v pohode napísať, že za rok 2022 sa u mňa jedná o najlepší film - hudobný, romantický a animovaný.

Eternals (2021)

U Eternals je na prvý pohľad vidieť, že sa Marvel Studios pokúša o strasenie stigmy továrne na osvedčený zábavný produkt a že sa pokúša o osobitejší autorský prístup. Ako vôbec prvá marvelovka film napríklad obsahuje sexuálnu scénu a v postave Phaista aj otvorene homosexuálneho hrdinu, ktorý dokonca aj vychováva s partnerom dieťa. Práve to je dôvod, tak nízkeho hodnotenia na všetkých svetových filmových fórach, pretože už nám pchajú buzerantov aj do filmov a my si máme na to akože zvyknúť. Už sa teším kedy bude v Marvelovke prvý pedofilný hrdina a tiež si len na to budeme musieť zvyknúť. Úchylná režisérka Chloé Zhao nám tak skazila zážitok z filmu, čo ale napráva neutíchajúca akcia. Hlavnou stránkou filmu je hviezdne obsadenie. Z Angeliny Jolie srší sexepíl ako v žiadnom inom filme. Finálne zhodnotenie - ak by nám nejakí liberáli nepchali LGBTQWIZS81...aj do filmov a neotravovali by nás tým, jednalo by sa určite o jednu z najlepších doterajších Marveloviek, aj vďaka akcií, obsadeniu, či slušnému novému príbehu, ktorý sa už netočí stálo okolo Ironmana, Kapitána Ameriky, či iných známych hrdinov.

Sissi a Yetti (2007)

Tak toto bolo niečo. V posledných rokoch mám v obľube pridávať do svojej zhliadnutej zbierky počítačovo animované snímky cez fakt, že už som za 33.rokom svojho života. Ale je všetkým jasné, že počítačovo animované snímky nie sú len pre deti. Od tejto snímky som nič nečakal, lebo je málo známa a dokonca z Nemecka. Ale ľudia, ja som plakal. Od smiechu. Film som videl s českým dabingom a keď som videl miestnu galériu, videl som v nej peknú princeznú, no keď sa ozval mužský hlas, ktorý ju daboval, skoro som od smiechu stratil vedomie. Bolo to ako sledovať nejakého nechutného transvestitu, ktorý sa vydáva za princeznú. Naozaj český dabing chválim, i keď mi je jasné, že princeznú v každej krajine daboval muž. Ak sa chcete zabaviť, baví vás Shrek a podobné, určite odporúčam. Toto aj dokonca pripomína voľné pokračovanie zo sveta Shreka.

Nekrotronic (2018)

Zlákala ma vedomosť, že je to "cyberpunk" futuristic, sci-fi fantasy, na čo som ja maniak a tiež vedomosť, že sa tu budú premávať nohy Monici Bellucci v silonkách. Nečakal som od toho veľa, no bola to jazda. Na začiatku by ste nečakali, ako sa film vyvinie a kam povedie. Je to poriadny "electro" shit, ktorý som si užil naplno. Skvelá scéna, ktorú som si musel pustiť viac krát bola po hodine a štvrť, kedy postava sexi Torquel zabíja všetko čo sa hýbe pri piesni "Ily" (I love you baby). Škoda len že nebola scéna dlhšia. Graficky vyzerá všetko prekvapivo kvalitne, možno až na to rohaté monštrum. Herci podali dobré výkony. Rozhodne si s odstupom času tento film pozriem znova.

The Miracle Season (2018)

Odporúčam si nečítať komentár pred zhliadnutím snímky, ak si neplánujete prečítať ani jej popis. Spoiler: Prekvapivo mám veľmi rád športové snímky, pričom už šport nesledujem vôbec žiadny, keďže nemám ani televízor, odkedy som prestal sledovať, ako v ňom Amerikou vlastnené televízie klamú ľudí. Ešte viac prekvapivé je, že moje doteraz najobľúbenejšie športové filmy boli o americkom futbale, ktorý je podľa mňa nudný, pretože je prerušovaný každých 15-20 sekúnd. Táto snímka je o ženskom volejbale, čo je tiež niečo, čo nevyhľadávam, ale je to v skutku "krásna" ale smutná a dojemná snímka. Neprečítal som si o nej nič než som si ju pozrel a nečakal som že to bude tak emotívne. Čakal som, že je to o tíme, ktorý proste maká a vyhrá celý šampionát, ale v skutočnosti je to o tíme, ktorý stratí po tragickej nehode svoju veľmi živú a aktívnu kapitánku. Navyše je to všetko podľa skutočnej udalosti a mňa sa obzvlášť snímka dotkla, keďže ja som po dopravnej nehode prišiel o bývalú spolužiačku, ktorá po 10 rokoch od školy zahynula v autobuse cestou do práce. Postava Caroline Found bola rovnako veľmi živá a plná života, no osud nám väčšinou berie presne takých milovaných ľudí. Film sa až tak nezameriava na zápasy, ktoré sú dosť postrihané, akoby chcel režisér udržať pozornosť divákov, ktorí rovnako ako ja neholdujú volejbalu, ale pri tak zaujímavom a smutnom deji, by som popravde vydržal sledovať čokoľvek. Neuveriteľný zážitok vo vás zanechá aj soundtrack. Keď začala pieseň Confident od Demi Lovato, to sa len tak nezabudne. Akoby bola stvorená pre volejbal. Taktiež skvelá pieseň, ktorá sa hodila bola na konci od Neil Diamond - Sweet Caroline a to už som musel aj ja zatínať zuby, aby som udržal slzy. Naozaj veľmi pekná snímka.

Zkurvenej pátek (2000)

Nečakal som že sa tak nasmejem. Hodnotím plným počtom nie preto, že by to bol megafilm, alebo najlepšia komédia, ale že ma film pozitívne prekvapil a dokázal rozosmiať. Raz som sa dokonca poriadne zasmial na zdrogovanom negrovi, čo prišiel do obchodu vrátiť ukradnuté CDčko, čo bola asi najlepšia scéna filmu. Film dosť vyzdvihuje vtipný Ice Cube, ktorý tu dokáže rozosmiať už len svojím pohľadom a vždy vážnou tvárou. Ďalšia vtipná postava bola v podaní Jacoba Vargasa. Akurát som nepochopil, čo vo filme robili tí dvaja väzni, ktorí nemali žiadny príbeh a ich výskyt bol viac než podivný.

Mocný vládce Oz (2013)

Oz: The Great and Powerful je rozhodne skvelý a zábavný film a aj keď má niečo cez dve hodiny, utečie pomerne rýchlo. Jednoducho preto, že sa v ňom stále niečo deje alebo hýbe. Štýlový úvod natočený vo formáte 4:3 a čiernobielo celkom jasne naznačí, že režisér Raimi chce veľmi pokukovať na fanúšikov legendárneho Čarodejníka a samotná krajina Oz je tak farebná, že najskôr zistíte, že existujú farby, o ktorých ste donedávna vôbec netušili. James Franco si to vyložene užíva a krásne Mila Kunis a Rachel Weisz snímku príjemne zohrejú. Škoda len že trištvrte filmu sa už Mila z filmu vytratí a jej postava sa zmení na škaredú čarodejnicu. Jej tvárička tam potom chýba. Je to divné, keďže Rachel sa zmeniť nemusela. I tak je to jeden z najlepších filmových zážitkov.

Šťastné a Veselé (2005)

Na Vianoce 1914 uprostred bojiska, na ktorom sa stretli armády Francúzska, Nemecka a Škótska, sa vďaka pôsobivému speváckemu výkonu mladého nemeckého dôstojníka Nikolausa Sprinka, stalo niečo, čo porušilo všetky nepísané pravidlá vojny. Nepriatelia na život a na smrť si dali pauzu. Stovky vojakov vyliezli zo zákopov, otvorili šampanské, pokecali o živote a rodine, zahrali si futbal, spoločne sa pomodlili a potom sa vrátili k svojim povinnostiam. Snímka, ktorá dokazuje že aj Nemecko malo srdce a že vojaci sú tiež v srdci dobrí ľudia. Krásny filmový zážitok a i keď až tak nevnímate vianočnú atmosféru, mrzí ma, že som si film nepozrel cez vianočné sviatky.

Jako malé děti (2006)

Výborný filmový zážitok aj cez prepálenú stopáž. Linka melodrámy, citových rán a poníženia sa strieda s humorom. Nevtieravú tieseň však smiech nezaplaší, len poskytuje nadhľad a milosrdný odklad búrlivej noci, ktorej záverom je očistenie. Celá herecká zostava pôsobí veľmi kompaktne, postavy sú dobre napísané, chémia funguje, ústredný konflikt bez problému vtiahne, tak prečo teda nedať najvyššie hodnotenie? To je práve ten najväčší paradox celej veci. Čert zober prepálenú stopáž a naháňania príliš mnohých zajacov naraz. Je to dobrá dráma a (nielen) svojim rovesníkom ju odporúčam všetkými desiatimi. Krásna Kate Winslet a Jennifer Connelly potom už len chutnými čerešničkami.