Příšery (1982) (TV film)

Naozaj príšerná hlúposť a je neuveriteľné, že tu hrá Tom Hanks, aj keď nikto nemohol vtedy vedieť, že to bude jeden z najlepších hercov, ktorý bude hrávať väčšinou v top špičkových snímkach. Už som plánoval tomu dať Odpad!, ale ku koncu bola veľmi príjemná spomienková exkurzia po Svetovom obchodnom centre v New Yorku a to je moja srdcovka, naozaj krásne budovy zvonka aj z vnútra. Škoda že si ich Američania sami odpálili. Vo filme sa dočkáme asi jednej príšery, ale lepšie by som mal napísať jedného chlapa v príšernej gumenej maske neidetifikovanej príšery. Scenár je tak hlúpy že sa mi to až ťažko píše, pointa je, že partia vysokoškolákov si vymyslí hru, do ktorej sa Tom Hanks tak vžije, že do smrti ostane retardovaný a uväznený v hre.

Ojetá auta (1980)

Pozrel som si to kvôli Jackovi Wardenovi z 12 Angry Men ktorý tu hral 2 zaujímavé postavy. Kurt Russell v najlepších rokoch. Až po zhliadnutí som si uvedomil, že to točil skvelý Robert Zemeckis. No musím povedať že ma to neoslovilo. Ak by som film videl možno v 90.rokoch s cz dabingom, možno by som to vnímal inak. I tak je tu ale dosť zaujímavých automobilových scén s perfektnými veteránmi. Človek až nechápe, ako môže film natočený v roku 1980 vyzerať tak profesionálne, čo sa týka efektov. Kurt Russell skáče po autách, ktoré idú v plnej rýchlosti, akoby ani nepoužil dvojníka - kaskadéra. Je to len taký oddychový film na upršanú nedeľu, nečakajte veľa.

Sintel: Příběh draka (2010)

Ako mnoho krátkometrážnych filmov si aj tento viem predstaviť aspoň v minisérií. Animácia nie je tá najkrajšia akú som videl, ale i tak je veľmi pekná. Hlavná postava je charizmatická, ale áno, videl som aj charizmatickejšie. Aj keď som starý cap, príbeh je veľmi dojímavý. Spoiler: Neviem či som pochopil že hlavná postava nosila zhruba 30 rokov rovnaké šaty. Predsa len ten posun času bol divný. Koniec spoileru. Draci sú vyobrazení kvalitne. Záverečná hudba je veľmi pekná, pustil som si ju 2x po sebe. Veľmi kvalitný holandský krátkometrážny fantasy film. Plný počet si nechám v zálohe pre ešte lepšie kraťasy.

Fly Girls (2010)

Neviem či je to pravda alebo sa to zdá iba mne, ale v dnešnej dobe sa už drvivá väčšina porno filmov točí rovnako - žiadny dej, 90% stopáže sex a príšerné herectvo od všetkých, obzvlášť chlapov. Snímku nezachránila ani jedna z najznámejších pornoherečiek Lisa Ann. Jeden z najväčších omylov tohto filmu je, že sa vždy všetky stewartky vyzlečú a už si ani neuvedomujete, že je to film o nich. Ani len tie brigadírky si nenechajú na hlave. Inak porno je na dnešnú dobu nechutné - ženy majú v tvári výraz bolesti akoby si na falus chlapi natiahli kaktus a pornoherci sú arogantné hovadá ktoré šukajú natvrdo akoby bol zajtra koniec sveta. Kde sú tie zlaté retro 70-90.roky 20.storočia. Každopádne tento diel zo "série" Boxerky, Hasičky, Pilotky, Pirátky, je asi najhorší.

The New Barbarians 1 (1990)

Hodina a 22 minút ubehnú ako voda a to, že dej je ako vždy stupidný netreba písať, pretože to je pri porne zvykom. Škoda že film nezostal pri normálnej barbarskej téme, ale pchal do toho sci-fi kryštály a nadprirodzené veci. Popravde celá tá časť o kryštáloch je zbytočná a všetko kazí, čo je smutné, pretože to je to hlavné na filme. Akurát že teleportácie primitívnych barbariek do súčasného sveta, kde sa zrazu objavia automobily, to proste nie je ono. Inak sa dočkáme myslím štyroch šukačiek plus jednej lezbickej bobrovej akcie. Sex scény sú v pohode, žiadne šialené strihy či zoomy, ale film je z roku 1990, takže vtedy ešte vedeli točiť porno. Neviem sa rozhodnúť či 3 alebo 4 hviezdy, dal by som tak 65-70%, pretože tá téma o barbaroch je lákavá. Ale po zhliadnutí mám pocit, že by som to sám ešte vedel viac zdokonaliť. Téma o barbaroch nebola úplne využitá.

Život je krásný (1946)

Pozrel som si farebnú verziu snímky a minimálne 3x som si musel skontrolovať, či som si stiahol naozaj film z roku 1946. Možno to robili aj tie farby, ale zdalo sa mi, že takto filmy nevyzerali v 40.tych rokoch 20.storočia. Ten štýl snímania bol odlišný. konečne chápem, prečo má film taký úspech a prečo je toto jeden z klenotov starej kinematografie. Na strane druhej ma to až tak nedostalo, sú tam nudnejšie a zdĺhavé miesta. A práve pointa filmu, kedy sa z hlavnej postavy stane "nežijúci" človek, je najnudnejšou pasážou celej stopáže. To ma už viac bavili scény okolo bankovníctva. Herci sú ale skvelí, hudba veľmi príjemná. Malo to dokonca aj kus vianočnej atmosféry. Vo finále teda hodnotím u mňa slušnými 65.%ami.

Okruh (1968)

Typický film s Elvisom Presleym, to znamená vymakaný začiatok, čakáte že celý film bude jedna báseň, ale uprostred sa to zasekne a zvyšok filmu dopozerávate z nutnosti. Ďalej typický film s Elvisom, pretože ako v každej bondovke tak aj v Elivsovke je kopa krásnych "elvis"girls a tiež film ťahajú z dna ku priemeru Elvisove skvelé songy. Ak sa tešíte na závodný film, tam vás dosť sklamem. Dočkáme sa tu troch závodov, z toho tie 2 posledné trvajú asi 3 minúty. Zato však musím pochváliť muscle cars z pozdných 60.tych rokov 20.stročia s perfektnými zvukmi motorov. Škoda len že pomedzi to (čo znamená asi hodina filmu) je len suché rozprávanie o ničom. Veľká škoda že tieto filmy s Elvisom nie sú o stupeň lepšie. Rád by som sa na ne inak díval pravidelne znova a znova ako napríklad na staré Bondovky.

Bosé nohy v parku (1967)

Očakával som podľa názvu snímky, že by sme sa dočkali aj pár záberov na nohy zvodnej Jane Fondy, no názov zjavne klamal. Miesto toho sme sa dočkali nôh Redforda. Film začal veľmi zaujímavo, vyzeralo to, že sa celý film bude odohrávať v nastolenom tempe, no po hodine to začalo nudiť a tiež sa ukázalo, že do filmu sa toho veľa nevložilo, pretože pôsobí nízkorozpočtovo medzi kulisami jedného otrasného bytu. Áno, je to pravdepodobne jedna z najlepších rolí Jane Fondy, ale to neznamená že jedna hviezda utiahne celý film. Na moje potešenie tu Jane pripomínala svojou ryšavou šticou moju obľúbenú Amy Adams. Robert Redford vo svojich 31 rokoch hral ako vždy dobre. V snímke sa veľa postáv neobjaví, ale polovica z nich dosť lezie na nervy, obzvlášť Redfordova svokra ako aj francúzsky "modrofúz". Posledných 40 minút bola naozaj dosť nuda.

Bitva v Ardenách (1965)

Veľmi zaujímavé vidieť nejakú bitku aj z pohľadu nemeckej strany. To sa dnes už veľmi nenosí v amerických filmoch. Väčšinou dnes filmy začínajú a končia pohľadom na Americkú vlajku. Opäť ma zlákal hlavne Henry Fonda ale mal som pocit, že v tomto filme rozhodne nehrá hlavnú rolu, dokonca tu ani nemal extra priestor vyniknúť. To najlepšie na filme sú asi zábery na tanky, fanúšikovia týchto obrnených vozidiel si naozaj prídu na svoje. Rozpočet teda nebol malý, pretože sa nejedná o žiadne makety. Áno, je oveľa viac lepších filmov z obdobia 2.svetovej vojny a to aj z tak dávnej doby, z akej je natočený práve tento film. Ale táto snímka i tak má čím zaujať, akurát si tu neobľúbite žiadne postavy a tak ani neviete, komu držať palce.

Convicted (1950)

Skoro ma porazilo než som sa dočkal, že sa na scéne objavila Dorothy Malone. Trvalo to 50 minút ale dočkal som sa. Pre mňa je to také slniečko, ktoré vždy rozjasní film. Tento je dalo by sa povedať jedným slovom - priemerný. Herci sú dobrí, ale ako Noir to nestojí za nič. Najlepšie scény sú z väzenia a z väzenskej cely. A že sa tam odohráva podstatná časť snímky, takže aspoň to je plus. Mám rád čiernobiele filmy, ale keďže tento ma ako Noir neoslovil, myslím že by sa filmu hodili úpravou pridané farby. Podľa mňa je film nevyrovnaný, raz vás baví, inokedy si počítate chlpy na ruke. Každopádne ja si môžem odškrtnúť ďalšiu snímku z filmografie Dorothy Malone.