American Horror Story - Asylum (2012) (série)

2.séria je rovnako skvelá ako prvá, ale je pravda, že je pomalá a občas sa zadrháva. Nápad je to ale skvelý. 60.roky minulého storočia a mentálny ústav pre zločincov plný mongolov. Bolo skvelé sledovať tých istých hercov čo v 1.sérií, ale v iných rolách. Nezabudnem na song Sœur Sourire - Dominique. Absolútne dokonalý pre mentálne zaostalých a nehanbím sa priznať, že po neustálom počúvaní tejto piesne v druhej sérií mi iQ kleslo o 50% a začal som škúliť. Celé to prostredie ústavu ale vyzeralo super a dokonca mi táto séria veľmi chýba. Možno asi najlepšia. (Píšem to v čase, kedy som videl 6 sérií).

Projekt Modrá kniha - Série 1 (2019) (série)

Ja som dostal presne to, čo som od toho čakal. Som milovníkom 50.rokov minulého storočia. Po vizuálnej stránke je to proste úžasné. Kostýmy, vozový park aj interiéry. A dokonca mám pocit, že je tam nejaký jemný filter čo zdokonaluje farby. Čo sa príbehu týka, bol som prekvapený. Netušil som, že každá časť bude o inom príbehu. Takto je to ako Akty X, ale novšie a milión krát lepšie. Ale nevadí, že to má vždy iný príbeh, pretože príbeh našej hlavnej postavy sa vyvíja každou epizódou. Ten proste pokračuje v každej časti. Príbehy o UFO sú slabšie, čo je škoda, pretože o tom to v podstate má byť. O Arei 51. Ale i tak je to dosť duchárske. Zaujme to veľa ľudí, ktorí sa o tento typ filmov zaujímajú. S netrpezlivosťou očakávam 2.sériu.

Jeder stirbt für sich allein (2016)

V nacistickom Nemecku sa tu nachádza šikovne vyrobené a solídne konané dramatické obdobie, založené na povojnovom románe Hansa Fallady a založené na skutočnom príbehu. Brendan Gleeson a Emma Thompson hrajú Otta a Annu Quangelových, dvojicu stredného veku v Berlíne v roku 1940. Nenávidia nacistov a zúfalí a zúriví pri strate svojho syna v bitke, púšťajú sa do malých, ale veľmi nebezpečných činov odporu: zanechanie anonymných pohľadníc proti Hitlerovi na schodiskách a na verejných miestach - trestný čin s veľkým kapitálom. Daniel Brühl hrá policajného inšpektora. Potenciál príbehu spočíva v skutočnosti, že ide o druh odporu, ktorý si môže niekto predstaviť, akokoľvek realizovaný, akokoľvek plachý, akokoľvek osamelý. Gleeson, Thompson a Brühl hrajú veľmi dobre a je to kvalitne spracovaný film.

Indignation (2016)

Snímku som si pozrel kvôli dobe, v ktorej sa odohráva. Atmosféra 50.rokov je slušná. Konečne film, kde nešetrili na kostýmoch, kuliasách a predovšetkým na autách. Príbeh ma však veľmi neoslovil. Pripadal mi veľmi orezaný a myslím že pár scén vystrihli. Soundtrack nebol vôbec zlý, dokonca niektoré songy boli skvelé, ale málo využité a zneli len veľmi krátko. Logan Lerman a Sarah Gadon tomu filmu dodali aspoň nadpriemerné herecké výkony a možno aj to film nakoplo do tých správnych otáčok a mne nedovolilo sa veľmi nudiť. Avšak nad priemer sa to proste nedostane.

Krvavá pomsta (2016)

John Travolta a Ethan Hawke vo westerne? Shut up and take my money! Bohužiaľ vám ale garantujem, že si po 4 - 5 mesiacoch na nič z tejto snímky ani nespomeniete. Nieje tu nič originálne. Žiadny nápad. Všetko sme už videli inde a lepšie. Réžia úbohá. Aj výkony hercov boli čisto priemerné. Scenérie jedna veľká nuda. Rovnako strieľačky a akcia. A je tu absencia pekných žien. Čo bolo dobré boli zbrane (aspoň na tom si dali záležať), kostýmy (hlavne ženské) a ku podivu aj hudba (respektíve melódie). Miestne hodnotenie je správe a adekvátne. Nieje to ani super ani podpriemerné. Čistý čistulinký priemer.

Teenage Cocktail (2016)

Veľmi originálny námet. Snímku som si pozrel kvôli mojej milovanej Nichole Bloom, známej z videohry Until Dawn. Je to síce dráma ako vyšitá a to určite mnohým nebude sedieť, ale má to svoj šmrnc. Najlepšie kamošky si začnú privyrábať "livestream" bozkávačkou a masturbačkou. A to až do chvíle, kedy ich obe aj pod maskami všetci spoznajú. Je to aj depresívne a také drámy ja mám rád. Ak dráma tak nech je poriadna. Veľká škoda malej propagácie tejto snímky, ako pozerám, tak nik ani nevie že existuje a to je chyba. Je to snímka aj poučná, pretože takto sa zabávať môžu aj vaše deti, ak to už aj nezačali robiť. Rozhodne odporúčam.

The Escape (2016)

Kraťas, na ktorý som sa pozrel kvôli Jonovi Bernthalovi a práve ten ho pozdvihol. Bohužiaľ to ale nestačilo ani na priemer. Pretože ma mrzí že to bola len prostá reklama na BMW. O nič iné tam nešlo. Len aby ste si kúpili bavorák. Naháňačky celkom dobré, prišiel dokonca aj vrtuľník, takže lacné to nebolo, ale vodiči "kukláčov" sa správali ako magori. A Vera Farmiga si tam ani neštekla. Neviem na čo tam vôbec išla ukázať svoju perfektnú riťku. Dakota Fanning ako dosiahla pubertálny vek, mi príde neskutočne odporná (nemyslím jej vzhľad, ale charizmu). Kiež by bola zase ešte len dieťa. Myslel som, že z nej vznikne hviezda, ale rozhodne som sa zmýlil. Owen v pohode.

The Exception (2016)

The Exception je výborný film. Dokonca veľmi dobrý. Vždy je o krok pred divákom. Netreba od neho očakávať spektakulárnosť hollywoodskych veľkoprodukcií ani naturalizmus ich bojových scén. Hoci ich tu pár je (a nepôsobia lacno), o ne tu nejde. Čo sa týka hercov, ansámblu dominuje Jai Courtney v hlavnej úlohe. Ak pripustíme, že postavy sú v tomto rozprávaní hlavne funkciami, je nutné prispôsobiť tomu aj herecký prejav. Celkovo sa dá povedať, že herectvo prakticky všetkých zúčastnených (nielen Jai Courtneyho) vynikajúco korešponduje s tónom a celkovou atmosférou filmu. Štýlovosť The Exception cítiť prakticky z každého záberu a divák, ktorý nepozerá filmy iba pre výbuchy, by mal byť nadmieru spokojný. A záverečný cynický „povzdych“ režiséra je odmenou pre tých, čo to vydržali až do konca a boli ochotní pristúpiť na režisérovu hru s divákom.

Traded (2016)

Tak ja som tomu dal šancu, lebo sa musím priznať, že ma trailer celkom zaujal a zavše vyložene vyhľadávam aj tie menej známe westerny, či nejaký neprekvapí. Tento bohužiaľ neprekvapil. Ale určite má pár svetlých chvíľ. Ale to nestačí. V prvom rade má jednu veľmi sympatickú a charizmatickú hlavnú postavu. Kovboj ako vyšitý. A dokonca aj príbeh je zaujímavý a originálny. Čo je ale problém je málo gradácie, akcie a chýbajú aj pekné scenérie, ktoré si veľmi vo westernoch všímam. Nie som veľkým kritikom, ale ako pozerám hodnotenia, tak som dal ešte o hviezdičku menej než väčšina ľudí a to ma teraz mrzí. Ale tých 50% by som predsa len nakoniec dal, ale bolí to.

Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

Je ťažké napísať o tomto snímku komentár, možno aj preto, že je to ťažká snímka. Navyše z Veľkej Británie a to dá naozaj zabrať. Herci dobrí, ale žiadna extra sláva (okrem bohyne Gemmy Arterton), rovnako tak ich podané herecké výkony. Príbeh síce celkom kvalita, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. Hudba ušla ale taká tá nemastná neslaná. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Dej celkom odsýpa, ale čo na tom keď finále snímky je už vopred jasné. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a nedostavilo sa ani nijaké potešujúce prekvapenie. Je to taká tá skoro priemerná záležitosť.