Mizerové (1995)

Michael Bay dokázal, že vie točiť nielen veľkolepé reklamy na Pepsi ale dokázal do filmu za vlasy pritiahnuť klasickú atmosféru akčných filmov 80. rokov, kde sa primitívne zápletky a jednorozmerný európski záporáci vyvažovali údernými hláškami a dychberúcimi vizuálnymi perličkami. Ničomníci za tú dekádu nezostarli, naopak zostávajú jednými z posledných zástupcov čistých akčných filmov z 80.rokov. Buď to milujete, alebo vás to nechá chladným.

Den nezávislosti (1996)

A už je to zase tu. Vďaka vynaliezavým filmárom musí matička Zem aspoň každých päť rokov ustáť inváziu mimozemšťanov. V roku 1996 sme ale mali na mále, pretože sa do mimozemskej témy pustil aj známy megaloman Roland Emmerich. Bolo jasné, že to odnesú všetci bez výnimky, ale len Amerika bude mať tú čestnú výsadu zachrániť ľudstvo. Konkrétne programátor Jeff Goldblum, najsprávnejší americký prezident Bill Pullman a najlepší letec Will Smith, ktorého Deň nezávislosti katapultoval veľmi vysoko.

Muži v černém (1997)

Kto by nepoznal tento film. V súčastnosti trpí nekvalitnými špeciálnymi efektami ale hold také boli 90.roky. Dvojica Smith - Jones sa k sebe hodia. Film nešetrí na vtipných hláškach ako sa na správnu komédiu patrí. Odporúčam.

Nepřítel státu (1998)

Kvalitný Thriller a dvojica Smith - Hackman sa k sebe hodia. Začiatok je kvalitný natoľko, že vás už film nepustí. Na tempe nepovoľuje ani na konci filmu. Skvelá akčná Dráma.

Wild Wild West (1999)

Western a sci-fi komédia. Protiklady sa priťahujú a tu sa takmer stretli. Vďaka výkonom hercov, vtipným hláškam W.Smitha a veľmi jednoduchému príbehu vzišla na povrchu veľmi dobrá komédia. Obrovský železný pavúk vezúci hrdinov ústrety západu slnka za Monument valley - to sa nezabúda.

Muži v černém 2 (2002)

Keď sa v službe zišli prvýkrát, museli zachrániť galaxiu a zabiť prerasteného švába. To druhé bolo napodiv zložitejšie. Asi takto paradoxný svet mužov v čiernom je. Vitajte v New Yorku, hlavnom meste mimozemských stvorení. Dvojka je o trochu horšia než jednotka.

Mizerové II (2003)

Ich vyšetrovacie metódy sú skrátka extrémne a tentoraz to bude ešte oveľa horšie, pretože ako je známe, filmové pokračovania si žiadajú tromfy vo všetkých smeroch. Dokázal Michael Bay spolu s ústrednou hereckou dvojicou prekonať sám seba? ....Dokázal.

Já, robot (2004)

Chicago roku 2035 je pre detektíva Spoonera semeniskom všetkej špiny sveta a ako by to nestačilo, okrem ľudí sa teraz bude musieť vysporiadať aj s robotom podozrivým z vraždy. Už len táto jedna veta je dostatočným lákadlom filmu. Smith je zárukou dobrého filmu, navyše keď mu asistuje asi najrozumnejší robot na svete, je o kvalitný film postarané.

Štěstí na dosah (2006)

"Choď si za svojím snom a nenechaj nikoho, aby ti ho ukradol ..." Tisíckrát ohrané klišé výchovných amerických filmov sa vracia v plnej paráde pod taktovkou talianskeho režiséra a finančnou záštitou štúdia Sony. Predovšetkým však v inkarnácii Willa Smitha, ktorý sa touto rolou prvýkrát za pekný počet rokov vymedzuje ako citlivý rodinný typ, namiesto toho, aby kosil v spomalenom zábere zástupy robotov alebo aspoň cynicky hlásil v poriadne dlhom koženom kabáte.

Já, legenda (2007)

I Am Legend je podľa všetkého film, ktorý by mal ovládnuť každého. Má k tomu všetko, čo potrebuje. Režisér si urobil meno už svojím prvým filmom, Will Smith je človek, ktorý si zlé (a komerčne neúspešné) filmy nevyberá a predloha je dostatočne cool, aby sa fanúšikovia akcie a hororu mohli tešiť.