kornflakeska

kornflakeska

Natalija Něudačina

okres Praha

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Život Adèle (2013)

  Na tento film jsem se neuvěřitelně těšila už od jeho uvedení na festivalu v Cannes. Následně jsem si pořídila komiksovou předlohu Bleu est une couleur chaude a naprosto jsem se do ní zamilovala. (Nestává se mi často, že bych knihu/komiks četla pětkrát po sobě). Má očekávání tak ovšem vzrostla. Kdo četl komiks, varuji - film je opravdu VOLNĚ inspirován předlohou, což mě malililinko zklamalo (narace v předloze je o dost dynamičtější a více dramatická). Tudíž jsem ráda, že podtitulek filmu je Chapitre 1 et 2, ta třetí tam chybí. Nehledě na to však musím prohlásit, že Vie d´Adele je nejrealističtější film, který jsem kdy viděla. Při sledování jsem měla pocit, že opravdu prožívám něčí osobní příběh. Ani jediná scéna nebyla přetažená za vlasy či ukázána sentimentálně. Film je naprostým vizuálním skvostem a zkrátit jej o půl hodiny by znamenalo ho úplně zničit. Léa Seydoux je okouzlující jako vždy a Adele Exarchopoulos na mě udělala skvělý dojem. Už se nemůžu dočkat DVD verze.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Pravděpodobně nejnápaditější film, jaký kdy byl natočen. Mohu se na něj dívat neustále. Vše je naprosto dokonalé, vizuálně, zvukově, dějově atd. apod. Do hlavní hrdinky se nelze nezamilovat. Asi si to půjdu pustit znovu...

 • poster

  Moja ljubov (2006)

  Animovaný skvost. Neotřelá technika malby, skvělé vyprávění,v nemž se neustále prolíná snová atmosféra s realitou. Zapůsobil na mě i religiózní kontext, který se u Petrova vyskytuje velice často. Další předností je absence kýčovitého happy endu. Alexandr Petrov je zkrátka nadaný umělec. Doporučuji k zhlédnutí také Rusalku.

 • poster

  Iluzionista (2010)

 • poster

  Drž hubu! (2003)

  Brečím smíchy i po stodvacáté, což se mi u jiného filmu nestává. Dvojice Quentina a Rubyho je nenahraditelná. Francouzský humor mě prostě bere.

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

 • poster

  Pokání (2007)

 • poster

  Píseň moře (2014)

  Brilantní. Jeden z nejkouzelnějších animovaných zážitků, pro mě osobně ještě o úroveň výš než The Secret of Kells. Harmonické, svěží, atmosférické, vizuálně překrásné a hudebně podmanivé. Úžasná práce s proměnou barev, tvarů a perspektivou. Prozatímní favorit roku 2015. A dosti pravděpodobně jím i zůstane.

 • poster

  Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

  Viděno v přepočtu asi tak padesátkrát a jednu dobu jsem uměla všechny repliky postav nazpaměť. Vynikající animace a děj je dokonce dynamičtější než v knižní předloze (nehledě na to, že Gaiman je naprostý génius). Perfektní stylizace postav, prostředí, navíc je vše doplněno adekvátním humorem. Selick bez Burtona mě dokázal velice příjemně překvapit.

 • poster

  Ukradené Vánoce (1993)

  Má halloweenová každoroční podvečerní tradice.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace