Vítejte v New Yorku (2014)

Gérard Depardieu zahrál skvěle zhýralého židovského politika ve vysokém postavení aspirujícího na prezidenta Francie. Výborně mu sekundovala v roli ambiciozní manželky "chovající velkou lásku k Izraeli" Jacqueline Bisset. Kéž by si lidé všude na světě z toho vzali ponaučení, koho volí do politických funkcí.

Útok na Wall Street (2013)

Nemůžu si pomoct, ale tento film mi vyloženě sedl. Bylo se na co koukat od začátku do konce.

Hannibal (2013) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem nic nečekal, ale velmi mile mě překvapil. Děj, postavy, kamera ... výborné. Mads Mikkelsen jako postava Hannibala Lectera skvělý. Jediné mínus je, že Jack Crawford nějak změnil barvu, ale to už tak nějak patří k seriálům z americké produkce.

Hra na zajíčka (2010)

Nĕco tomu filmu chybĕlo a to byl vtip. Potom jsem ještĕ nepochopil o co šlo v té hře na zajíčka. Jinak ale v pohodĕ.

Hashmatsa (2009)

Na tomto dokumentu nic kontroverzního nevidím. Realita ve své nahotĕ. Takhle to tedy funguje. Tvůrce si zasluhuje obrovské uznání.

Růžena (2011)

Poválečné drama vykreslené ve své nezmĕkčené podobĕ. Pro mĕ přesvĕdčivé. Více takových filmů.

Žid Süss (1940)

Kdysi moudrý človĕk řekl zhruba toto: "Vůbec nezáleží na tom, jestli jsou Protokoly siónských mudrců pravé nebo ne, rozhodující je to, že se naplňují ..." Jeden z mála filmů a myslím, že se celkovĕ dají spočítat na prstech jedné ruky, kde jsou bez obalu ukázány typické židovské vlastnosti. To je, jakýmkoliv způsobem získat peníze a za peníze potom moc. Film je možná vytvořen na objednávku, ale to nijak nesnižuje závažnost jeho poselství. Kvalitu filmu také velmi zvedají výborné herecké výkony nejen hlavního představitele.

Přání smrti 3 (1985)

Asi nejlepší film série. Hodnĕ jsem se bavil.

Katyň (2007)

Stĕžejní dílo polské kinematografie, velmi slušnĕ natočené.