ageller

ageller

okres Praha

3 body

• 10.10.2017  12:16

Nejlepší film Arnauda Desplechina. Řekla bych skoro - jestli se vám tohle vůbec nelíbí, tak snad ani další jeho filmy nezkoušejte. Je ale pravda, že poprvé jsem z kina vyšla trochu nespokojená, ale byl to takový ten film, co na něj musíte neustále myslet. A od té doby už jsem ho viděla aspoň desetkrát, takže za mne je to prostě pět *

• 10.10.2017  12:14

Premiéra jako opening MFF Cannes. Film má dvě verze - distribuční a festivalovou. Distribuční verze byla zkrácena o 20 minut kvůli projekcím v multikinech, ale ve většině zemí se objeví také. Festivalová verze má těch avizovaných 114 minut a je to ve skutečnosti režisérská verze, jak se často říká director's cut. V distribuční verzi chybí tři zábavné scény - cesta do Izraele, monolog Alby Rohrwacher o vztahu herečky a režiséra a skype rozhovor s Ismaelovým bratrem Ivanem (také skvělý Louis Garrel). Bez nich film ztrácí tempo a řekla bych, že i kvůli sestřihu působí zmateně.

• 26.2.2017  12:49
    Hany (2014)

Pokud se vám tento film líbil a nejste a) příbuzní a kamarádi, b) z Plzně, tak se prosím zkuste podívat na nějaké filmy, které experimentují s formou, ať už české nebo světové. Protože jste asi neměli v životě štěstí na dobrou kinematografii (a tím myslím komerční i tzv. uměleckou) a věřím, že budete příjemně překvapeni.

• 4.7.2016  08:38

Já jsem vlk z Vinohrad a všechny vás sežeru. Jak se dalo čekat, poslední Němcův film má mít mezi diváky buď zastánce nebo odpůrce. Konec konců Jan Němec se konfliktů nebál a sám si servítky taky nebral. Akorát, že jeho historky byly vždycky lepší než ty vaše, a lepší historka vždycky vyhraje. Životní peripetie režiséra Jana Němce, film natočený podle jeho knihy povídek Nepodávej ruku číšníkovi, od cesty do Cannes v roce 1968 až do slavného návratu do Karlových Varů. Nečekejte ale nějaký milý a uhlazený film ani, že se režisér bude nějak zbytečně moc zabývat fakty. A pokud jste překvapení z formy filmu, tak jste pravděpodobně neviděli žádný Němcův porevoluční film a je možná na čase se dovzdělat (nebo se s tím smířit). Česká premiéra na MFF KV 2016, v kinech od září 2016. MFF Rotterdam ohlásil, že v příštím roce (2017) uvede velkou retrospektivu filmů Jana Němce od Démantů noci po Vlka z Královských Vinohrad.

• 24.4.2016  13:47

Mario je typický starý prudivý řidič, kdo to nezná, nejel nikdy dálkovým autobusem. Je fajn vidět, že nejenom Češi jezdí na tyhle skvělé zájezdy do Chorvatska a že to může inspirovat k lepším filmům než jsou Účastníci zájezdu. Celovečerní debut režiséra Rafa Reyntjense.

• 31.5.2015  21:55

Za mne osobně nejlepší film festivalu v Cannes. Zdánlivě obyčejně vyprávěný příběh je skvěle zahraný i napsaný. K pozitivům patří rozhodně i střih a délka filmu. Končí ve chvíli, kdy má, což se mnohdy nedaří i těm nejlepším režisérům. Rumunská nová vlna je zjevně stále plně při síle.

• 23.9.2014  23:34

Česká premiéra na Ostrava Kamera Oko. Cronenberg je opět ve formě. Dobře, není to Cosmopolis, nejsou to Východní přísliby. Ale svoje fanoušky rozhodně nezklame. Je to divný, temný a trochu odporný. Herci jsou v každém případě skvělí. Mě nejvíc potěšila Mia Wasikowska, která opět potvrdila, že si umí vybírat zajímavé filmy a skvělé režiséry.

• 23.9.2014  23:31
    Bílý Bůh (2014)

Česká premiéra na Ostrava Kamera Oko. V kinech od ledna 2015.

• 3.9.2014  11:31
    Vojačky (2014)

Česká premiéra na MFF Ostrava Kamera Oko 2014.

• 3.9.2014  11:30
    Superega (2014)

Česká premiéra na MFF Ostrava Kamera Oko 2014.

• 20.8.2014  14:11

Česká premiéra na Ostrava Kamera Oko 2014 - hlavní soutěž Oficiální výběr.

• 13.6.2014  11:24
    Mami! (2014)

Premiéra v Hlavní soutěži v Cannes. Česká distribuce Artcam, slovenská ASFK.

• 13.2.2014  10:12

Film poezie. Otec a syn. Policie vs Armáda. Fotbal. Rumunsko. Sníh. 90 min. Premiéra na Berlinale 2014. Cena Best Feature Romanian Film na Transilvania Int Film Festival. Premiéra na Slovensku - Art Film Fest Trenčanské Teplice. Premiéra v ČR - Ostrava Kamera Oko.

• 20.1.2014  17:09

Cena za režii a scénář MFF Mar del Plata, Zlatá mušle MFF San Sebastian.

• 15.1.2014  19:15
    Žárlivost (2013)

Dávám čtyři hvězdičky v rámci Garrelova vlastního vesmíru, jinak by to hodnocení bylo nižší. Když člověk přenese přes srdce nepříjemnou Annu Mouglalis, tak ten film rozhodně není špatnou studií mezilidských vztahů. Hodne také pomáhá krásná klasická černobílá kamera Willyho Kuranta. Je vidět, že je to kameraman Francouzské nové vlny. Česká premiéra na MFF Ostrava Kamera Oko 2014.

• 30.10.2013  16:27

Film, kvůli kterému jsem se definitivně rozhodla vyřadit Johnnieho To ze svých oblíbených režisérů. Od Exiled a série Election uběhlo holt hodně času a současné Johnnieho filmy už tyhle opusy dávno nepřipomínají. Na nějakého průměrného akčního režiséra by tenhle film byl asi slušný výkon, ale od autora, díky kterému se žánrové filmy dostávají do Cannes a na další významné filmové festivaly, je prostě Drogová válka totální slabota. S frekvencí natáčení jeden až dva filmy za rok se nedá tvořit stále stejně skvěle, ale mě už prostě přijde, že převážil čistý zájem o zisk a na nějakou dřívější snahu inovovat radikálně žánr se zapomnělo.

• 21.7.2013  13:51
    Milovaná (2007)

Dokumentární intimní portrét natočil Arnaud Desplechin o svojí rodině. Vystupuje v něm sám a objeví se tu i jeho sourozenci a rodiče. Ve snímku, který vznikl kvůli prodeji rodinného domu, můžete vidět inspiraci, jakou byla Deplechinovi jeho rodina pro jeho následující hraný film Vánoční příběh. Za kamerou nečekaně Caroline Champetier, slavná francouzská kameramanka, která ale s Desplechinem na jeho hraných filmech nespolupracuje.

• 21.7.2013  01:23
    Tokio! (2008)

Čtyři hvězdičky jdou Tokyo! jedině za skvělý film Leose Caraxe. Ty zbývající dva jsem nikdy vidět nepotřebovala. Na pana Merda si často vzpomenu. Nehledě na jeho nový život v Holly Motors.

• 31.5.2013  11:33

Jemná poetika vyprávění, krásná kamera v posledním filmu Harrise Savidese (Christopher Blauvert jako druhý kameraman dílo dokončil), reklamní lákavá upoutávka, defilé bot a kabelek a líbivé hlasité písničky. Kdo má Sofii Coppolu za tyhle věci rád, a to zejména její poslední film Somewhere, tak bude opět spokojený. Režisérka si, nevím ani jak, dovede vždy vybrat velmi zajímavé a důležité téma - u nás to tak možná díky české provinčnosti nevypadá, ale kdo byl někdy v USA nebo Californii, ví o čem mluvím. Bohužel v provedení SC je tohle téma pojaté povrchně, nezajímavě, bez potřeby vyjádřit nějak, jakkoliv svůj názor. Politika do filmu SC prostě nepatří, přitom právě znuděné dětičky bohatých rodičů bývají skvělými kritiky společnosti. Vzpomeňte si na Francouzskou novou vlnu. Navíc režijně opět bez invence, možná prostě bez talentu. Tři hvězdičky ode mě dostává protože je Bling Ring na Copolly filmografii spíš nadprůměr a protože oceňuju, že se snaží (asi i upřímně) točit filmy o sobě, o svém prostředí a svých problémech. Kdyby se do hodnocení promítal český distribuční název, tak by musela jedna hvězdička dolů za ten dovětek "Jako VIPky". Jak říkají hrdinové filmu OMG!

• 29.5.2013  20:24

Výborný film. Zapřeháněla bych si, že tzv. "pozdní Polanski", tedy další divadelní kus, který obstojí právě díky filmovému zpracování, postavenému na dobrých hercích. Jestli nesnášíte Seigner či Amalrica, tak asi do kina raději nechoďte. Kromě zjevného tématu věčného milostného souboje žen a mužů a pnutí lidí od submisivitě k dominanci je zde v pozadí i současný Západní svět a jeho obsesivní a neukojená potřeba "být prcán". Zábavnou částí hry je to, že Polanski obsadil do ženské role svoji manželku a Amalric vypadá jak jeho mladší dvojník. Jeden z dobrých příkladů toho, že nemusí být na škodu, když si režisér filmem řeší svoje vlastní problémy. Premiéra v hlavní soutěži Festivalu v Cannes 2013.

• 24.4.2013  14:26
    Mekong Hotel (2012)

"Tajemný příběh thajského hotelu na břehu řeky Mekong" Pro fanoušky Apichatponga Weerasethakula, milovníky thajské kinematografie, videoartu, asijských mýtů, drnkání na kytaru a filmů na hranici mezi dokumentem a fikcí je tohle povinnost. Mekong Hotel je film na hranici mezi bdělostí a usínáním, nejen obsahem ale i formou. Já jsem si u něj pár minut zdřímla a nebylo to na škodu. Navíc je to další příklad současného hnutí kinematografie směrem k středometrážním snímkům. Mekong Hotel uvádí do kin Cinema Glok 9. května 2013. Info zde: www.ostravakameraoko.cz