ghosteen

ghosteen

Slovensko

• 17.10.2016  11:08

V poslednej dobe ma rýchlokvasené filmy podobného typu neberú, ale ... Aj keď je to miestami príliš pritiahnuté za vlasy, preexponované a neviem aké, dobre padne každej mame sadnúť si do kina a zažiť na chvíľu ten úlet :) ak to bolo točené s týmto zámerom, 5 hviezdičiek si to zaslúži. Ostatné ma dnes nezaujíma, občas je predsa dobre neriešiť neviem akú hlbokú pointu filmu (hlavne keď ju ten film nemá).

• 24.5.2016  15:12
    Švadlena (2015)

Film vystihuje pohľad mladých, ktorí sa často cítia kvôli rečiam iných ľudí odstrkovaní alebo sa im neraz stane presne to, čo Kate, sú označkovaní do konca života. Úsmevný a zároveň smutný príbeh skrývajúci neraz toľko právd o nás, ľuďoch, sa dobre pozerá vďaka réžii, hercom a ich výkonom a v neposlednom rade sprievodnej hudbe, ktorá dokonale vystihuje náladu snímky. Kate je vždy graciózna, skvelá a jej herecký partner ma najprv prekvapil, ale ich hru som si užívala. Obsadenie postáv, nevynechajúc Katinu "mamu", bolo akoby šité každému na mieru. Celkové hodnotenie - určite si to ešte pozriem.

• 3.4.2014  16:15
    Century of the Self, The (TV seriál) (2002)

Mnohí zasa prehliadli jednu podstatnú osobu, ktorá ovplyvnila beh dejín, ale o ktorej sa takmer nikdy u nás nedopočujete. Edward L. Bernays je človek, ktorý stál v zákulisí dôležitých udalostí. On vytvoril naše vnímanie tovaru, ovplyvnil to, čo nosíme, prečo nosíme a ako si vôbec vyberáme veci. Skonzumovali sme všetko to "staré predpotopné" a stali sme sa dokonalými konzumentmi. Áno, Freud bol autorom myšlienky, ale Bernays ju aplikoval a treba podotknúť, že veľmi účinne. Človek, ktorý žil 103 rokov a vyše 80 z nich pôsobil vo sfére propagácie, a to nielen v biznise, ale aj v ekonomike, dokonca ako pracovník CIA, ovplyvňuje svojimi činnosťami aj súčasnosť. Sme predsa individualisti a máme potrebu sa vyjadrovať a prezentovať. Dnes je to samozrejmosť, ale v podstate sme boli "vytvorení", naprogramovaní na to, aby sme sa správali tak, ako sa správame.