• Romantický

Matky na tahu (2016)

V poslednej dobe ma rýchlokvasené filmy podobného typu neberú, ale ... Aj keď je to miestami príliš pritiahnuté za vlasy, preexponované a neviem aké, dobre padne každej mame sadnúť si do kina a zažiť na chvíľu ten úlet :) ak to bolo točené s týmto zámerom, 5 hviezdičiek si to zaslúži. Ostatné ma dnes nezaujíma, občas je predsa dobre neriešiť neviem akú hlbokú pointu filmu (hlavne keď ju ten film nemá).

Švadlena (2015)

Film vystihuje pohľad mladých, ktorí sa často cítia kvôli rečiam iných ľudí odstrkovaní alebo sa im neraz stane presne to, čo Kate, sú označkovaní do konca života. Úsmevný a zároveň smutný príbeh skrývajúci neraz toľko právd o nás, ľuďoch, sa dobre pozerá vďaka réžii, hercom a ich výkonom a v neposlednom rade sprievodnej hudbe, ktorá dokonale vystihuje náladu snímky. Kate je vždy graciózna, skvelá a jej herecký partner ma najprv prekvapil, ale ich hru som si užívala. Obsadenie postáv, nevynechajúc Katinu "mamu", bolo akoby šité každému na mieru. Celkové hodnotenie - určite si to ešte pozriem.

The Century of the Self (2002) (seriál)

Mnohí zasa prehliadli jednu podstatnú osobu, ktorá ovplyvnila beh dejín, ale o ktorej sa takmer nikdy u nás nedopočujete. Edward L. Bernays je človek, ktorý stál v zákulisí dôležitých udalostí. On vytvoril naše vnímanie tovaru, ovplyvnil to, čo nosíme, prečo nosíme a ako si vôbec vyberáme veci. Skonzumovali sme všetko to "staré predpotopné" a stali sme sa dokonalými konzumentmi. Áno, Freud bol autorom myšlienky, ale Bernays ju aplikoval a treba podotknúť, že veľmi účinne. Človek, ktorý žil 103 rokov a vyše 80 z nich pôsobil vo sfére propagácie, a to nielen v biznise, ale aj v ekonomike, dokonca ako pracovník CIA, ovplyvňuje svojimi činnosťami aj súčasnosť. Sme predsa individualisti a máme potrebu sa vyjadrovať a prezentovať. Dnes je to samozrejmosť, ale v podstate sme boli "vytvorení", naprogramovaní na to, aby sme sa správali tak, ako sa správame.