TheRoller

okres Nové Zámky
Fool on parade

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 21.10.2018  22:10
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Možno až príliš konfjúzin vlastnou formou. Ponaučenie je "all you need is love and all of the rest is confetti"? Ak nie, niečo mi ušlo. Čo je dosť možné, lebo seriál si to pýta pri nejednej príležitosti. Osobne si myslím, že vrchol to dosiahlo niekde v polovici (zisťujeme, ako je to s bent-neck lady) a potom to išlo mierne dole - zbytočne dlhé monológy jednotlivých postáv, ktoré do samotnému deju nie vždy pridali,... Finále vysoko nastavenú latku prvých epizód skôr elegantne podliezlo ako prekonalo. Gregory Alan Isakov v závere ale potešil viac ako už dlho nič. Miestami mi to zaváňalo hlavnou myšlienkou mojej seriálovej neprekonateľnej lásky, LOST, aspoň z pohľadu Olivie. Mám taký divný pocit, že raz nestačí a že to v sebe nesie ďaleko viac, ako som na prvýkrát poňal. Zatiaľ tak na 4*.

• 21.2.2018  22:24
    Oh naui gwishinnim (TV seriál) (2015)

OK, každý má svoj sentiment, svoj guilty pleasure a u mňa je to Oh My Ghostess, na plnej čiare. Mne sa na tom páčilo proste všetko. Od námetu cez cuteness s polmesiačikovitými očami s perfektne odohratou v podstate dvojrolou, Seul-gi, ktorá sa týmto stala mojou nekonečnou platonickou láskou a už ju pravdepodobne netrofne žiadna deva, cez skvelého Jo Jung Seok, podarenú kuchársku crew až po mrazivého, dokonale odohratého Lim Ju-hwana. Postupne to bolo lešpie a lepšie a v nie jednom momente som pritom reval jak nacitlivešie žieňa až mi sopel tečie doteraz. Toto je jeden z mála seriálov, o ktorých viem, že ho budem vidieť ešte veľakrát a tak nejak sa zato vôbec nehanbím. A za Šostakovičov druhý valčík ďalší palec hore. V budúcnosti pri rewatch to možno rozpitvám na drobnejšie.

• 21.2.2018  22:08
    Pasukkun (TV seriál) (2017)

Miestami sa to hralo na viac, ako to v skutočnosti bolo. Miestami som takmer určite nepostrehol a dostatočne nedocenil veci, ktoré to ponúklo. Miestami to bolo príliš komplikované v čase, kedy to šlo jednoduchšie a naopak, miestami až veľmi jednoduché, kde by človek čakal väčšie zauzlenie. Téma sa mi veľmi páčila, príbeh bol napísaný vzhľadom na to, že ide o seriál dobre a živo si viem predstaviť jeho prepracovanie do hĺbky napr. v podobe knihy, čo by bola veľká pecka. Pri niektorých nelogických pasážach má človek dokonca pocit, že ide o námet z rozsiahlejšieho diela, kde sa niektoré časti na úroveň 32x30 minút nedostali a v rámci klasického filmového "výcucu" do príbehu to výusťuje práve do spomenutých oných nelogickostí. Aj napriek veciam, ktoré kde-tu vadia, človek to v podstate nemôže ne- "bindž-wočnúť", napätie je prítomné stále a tie polhodinky odsýpajú jedna radosť. Veľmi cením de facto úplne vynechanie motívu 99% kdrám a to love story, ktorá je tu len v nevyhnutných náznakoch a všetko ostatné sa sústredí na akciu. Ústredná dvojka Lee Si-yeong a Kim Young-Kwang (prečo tu nie je v obsadení??) to odohrali naozaj bravúrne, zvyšok obsadenia taktiež skvelý. Veľmi potešila účasť miláčika Kim Seul-gi, ktorá bola perfektná tak ako vždy a všade. Záver buď zhromaždil najviac "dier" v príbehu za celý seriál, alebo pripravil na druhú sériu, ktorú by som si určite pozrel.

• 18.2.2017  02:06
    Spáči (1996)

Chlapci len chceli hot-dog a dostali celý Bacon...Kruci, teraz pri každom hot-dogu, aj keď si zaň poctivo zaplatím, budem mať divný nepríjemný pocit vidiny budúcnosti, ako mám kvôli jednému párku párok v telesnej dutine a riť jak japonskú vlajku. Seriózne, celý život posratý za jeden hot-dog, wau. Napriek slabším stránkam mi niečo bráni dať len 4, aj keď 5 je moc. Prikloním sa k lepšiemu hlavne kvôli tomu, že neišlo o klasické klišé amerického filmu "pomsta postupným vyvražďovaním a mučením aj babky bratranca zo 4. kolena všetkých zainteresovaných" a bolo to reálne reálne - ako dopadli/ako to poznačilo hlavné postavy. Zamysleniu hodná aj záverečná myšlienka, ktorá sa dá opäť vystihnúť tak univerzálnou vetou, ktorú kedysi vyriekol náš najväčší boss: Skutok sa nestal.

• 18.12.2016  23:01
    Snowden (2016)

A hero or traitor? Hero! JGL aj s gučou v krku opäť raz skvelý! Thanks Obama... 85%

• 18.12.2016  22:59

90% percent času na 90% mŕtvy DiCaprio žobre o Oscara na 120%. Dej prakticky nijaký. Na to aké to bolo živelné a realistické je asi každému - vrátane tvorcov - aj nie medicínsky vzdelanému človeku jasné, že film by mal skončiť po veľmi krátkej chvíli v dôsledku jediného slova: Sepsa. Hviezda za vždy perfektného Hardyho, druhá za medveďa a kameru. Inak dosť prúser...

• 3.10.2016  23:02
    3-iron (2004)

Konečne rola, ktorej text by som zvládol aj ja. Ani neviem, prečo som dal predtým štyri hviezdy. Neobyčajné, originálne, snové a tak krásne. Vidieť je naozaj lepšie ako tisíckrát počuť. Veľa sa nehovorí, ale aj tak sa veľa povie. Na konci som sa usmieval ako tí pekní Kórejčania a žalúdok mi zaplavila teplá vlna šťastia. To mám rád. Sen v realite, realita vo sne. Ak by poézia mala audiovizuálne stelesnenie, je to tento film. 95%

• 15.9.2016  19:12

Kórejská Zelená míľa bez nadprirodzena, zato s tým najzlatším dieťaťom, aké som kedy videl. Sentiment, aký z času na čas treba a ak sadne, tak chytí za srdiečko, povolí mozog a človek dokáže prehliadnuť aj tie nie celkom uveriteľné veci. A že ich je. 95% Btw: označenie "kórejská Zelená míľa" mi napadlo bezprostredne a mal som pocit, že budem strašne originálny. Nevadí. Ja len tak, že som to neokopčil.

• 14.2.2016  17:39
    Hořící keř (TV film) (2013)

Pôvodne som sem chcel napísať aspoň časť z celej recenzie, ale neviem ktorú, aby to dávalo zmysel. Takže celé pokope a aj s trochou zmyslu je to TU.

• 11.2.2016  14:45
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Prvý a pravdepodobne posledný dôvod, prečo mám rád pondelky. Okolo 20. časti to vyzerá byť naozaj zujímavé. Dopíšem, keď dopozerám.

• 15.11.2015  00:56

Možno som nedával v kľúčovom momente pozor, ale celý film mi prišiel, akoby som ho pozeral od polovice. Okrem toho, že to bolo neskutočne ploché mal človek tendenciu stratiť sa v tom (len samá kopa mien) a retrospektívne bola celá pointa filmu vysvetlená v dvoch vetách. To teda žiadnu hĺbku nedodalo. Fakt neviem, či mi niečo ušlo, alebo to bolo také slabé. James bol ale úžasný tak ako vždy, Mark bol naozaj Strong (vo všetkých zmysloch), aj keď jeho postava mala prekreslený charakter asi ako kúsok syra v pasci na myši. Vedieť o hlavnom zloduchovi filmu (ktorý nie je hlavným zloduchom), že je zlý a nič viac, je trochu málo. Ani tá deva už nie je to, čo pri Jamesovi stávalo niekedy (Angelina, Keira,..). Ak nič iné, chcel by som mať regeneračnú schopnosť kolena Jamesa McAvoya v tomto filme. Zatiaľ najslabšie možné tri... like... evah. Najlepší moment: Asi scéna s babičkou. Prípadne vždy, keď James nahodí ten neskutočný výraz "som pán herec".

• 8.11.2015  20:12

Konečne film, pri ktorom som sa v určitých chvíľach skoro posral od strachu a často reagoval "whaaat the fuuuuuck", "no, noo, noooooooo". V ten večer sa zaspávalo ťažšie, s ľahkou paranojou, a to sa cení. Super, James Wan! 90% Najlepší moment: *Clap - clap* počas hry na schovku zo skrine.

• 8.11.2015  17:54
    Spectre (2015)

Tak isto ako je Craig dobrý herec, ale nie je Bond, je Spectre dobrý film, ale nie je bondovka. Spectre je z pohľadu bondoviek opísateľný jedným slovom: Zbytočný. Od tretieho najdrahšieho filmu v histórií by človek čakal viac, naopak, tým striedaním lokácií (Mexiko City - Londýn - Rím - Rakúsko - Londýn a potom som už aj stratil niť, kde sa to vlastne odohráva...) a celou koncepciou scén mi veľmi často prišlo, že tá scéna by tam inak ani nebola, len tie peniaze proste trebalo niekde minúť, tak sa strieľalo, lietalo a ničilo, čo je škoda, lebo to má až moc často tendenciu ísť do zbytočna. Na jednej strane plochý dej, na strane druhej snaha o doteraz najhlbšiu, najväčšiu a najveľkolepejšiu bondovku (nevyšlo ani jedno). Je veľa filmov, ktorých rozpočet je nižší o tri nuly a sú neporovnateľne lepšie. To je tá "kritická" stránka z pohľadu na film ako bodnovku - čerešničkou toho celého a akýmsi stelesneným všetkého, čo nevyšlo, je hlavná pieseň filmu. Že gayov už viac neliečime a považujeme ich za relatívne rovnocenných folks je pekné, ale aj tak, penetrovať ich do každého zadku zato hneď nemusíme - je to celosvetový trend ako ukázať, akí sme pokrokoví a kúl, ale pretláčať to do takýchto vecí proste nemá zmysel. Niekto si ale myslel, že je to dobrý nápad, Samkovi viac nebolo treba, hodil testes do zveráku a vypľul v súčasnosti tak obľúbený "hit" - typ pesničky, na ktorú si potom, ako Spectre odíde z kín, už nikto ani len nespomenie, nie to ešte aby si ju niekto dobrovoľne pustil. Prúser a urážka by to bol už ako všeobecná pieseň pre bondovku, v porovnaní s posledným Skyfallom je to blamáž. Problém som mal aj s Andrejom Scottom, u ktorého je v takejto rýchlosti veľmi ťažké si zvyknúť na niečo iné ako Moriartyho zo Sherlocka (tiež je gay a nemá potrebu to kričať cez svoje dobré výkony). Bodaj by som mal ale takýto "problém" so všetkým... Ústredným predstaviteľom zbytočnosti bola Monica Bellucci a.k.a. ukážme, že Bond si nevyberá len šupy typu Evička Zelená, ale v prípade potreby nemá problém ulakomiť sa aj na kúsky kúsok za zenitom. A vraj bondgirl, tss, veď Monča len ukázala 50 ročnú chacharu a bolo po paráde! Skutočná bondgirl bola samozrejme tá francúzska Mademoiselle, a bolo super ju vidieť opäť v jednom filme s Herr Waltzom. A tým prejdime k tomu dobrému - hudba, okrem tej gayish rýchlokvasky, teda to, čo vyprodukoval Newman, bola úžasná. Herci skvelí, veľmi potešil Ralph a na vrchole všetkého, tak, ako klasicky v každom filme, v ktorom sa objaví, Christoph opäť všetkých a všetko absolútne preWaltzoval. Ak už nič iné okrem tých fancy boom scén, tak kvôli tomuto pánovi hercovi sa tento film oplatí vidieť vo veľkom (keď sa v kine z okolia ozvalo: "Hrozná angličtina, čo?" poukazujúc na britskú angličtinu, želal som si, aby som mal licence to kill...). Zakončenie s popcornovým happyendom patetické a zbytočné ako celkový duch filmu (ten bol mŕtvy možno už od začiatku, aspoň by to sedelo s tou scénou a veľa vysvetľovalo). Celé to vyzerá veľmi kriticky, ale je to z pohľadu bondovky. Z pohľadu filmu ako takého je to dobrý film s pár kúl scénami, skvelou filmovou hudbou, obstojnou réžiou, vtipnými momentmi (vďaka kjú), dobrými hercami a perfektným Waltzom. Rovnako sa mi páčili aj odkazy na predošlé tri filmy a film ako taký sa mi PÁČIL. Proste obstojný film, ktorý človek neľutuje, že videl v kine, ale o nič by neprišiel, kým by si chvíľu počkal a poctivo si ho ukradol z internetu. Nehodnotím bondovku, hodnotím film, ktorý si požičal bondove postavy a z tohto pohľadu mu to celkom išlo. 80% je málo, 85% veľa. Najlepší moment: Pravdepodobne Christoph Waltz pchá Bodovi ihly kade-tade.

• 1.9.2015  14:40
    Drž hubu! (2003)

Dokážete si predstaviť lepší film počas cesty do Paríža? Jediná škoda, že to bolo až neuveriteľne krátke.

• 15.8.2015  00:12

Filmový ukážka dôkazu toho, že trest smrti nie je dobrým riešením. Už len to klasické - zabijeme niekoho, kto niekoho zabil, aby sme ukázali, že zabíjanie je zlé. Totálny nonsens. (Naj)lepšie sa na túto tému aj tak vyjadril Dostojevskij v Idiotovi, tu mi navyše vadí ten náboženský crap. Na druhej strane sa mi páči aj to, že okrem hlavnej myšlienky (trest smrti je zlý) tam bola aj myšlienka mne blízka - nikto, nech spravil čokoľvek a nech je akýkoľvek, si nezaslúži byť sám. Každý by mal mať niekoho. Horšie ako zomrieť je prežiť život sám... Iritovali ma len dokonalé vlasy Seana Penna, to, že tá puška nemala spätný ráz a spomínaný náboženský crap. Určitým pohľadom môže byť, že pred strachom zo samoty sa človek uchýli aj k tomu, čo ho inak nezaujíma/ čomu neverí. 85% Najlepší moment: To, čo sa dialo okolo 00:00

• 10.8.2015  12:57
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Predlohu som nečítal. 1. séria: Prvých 6 dielov to bol pomalší, ale kvalitný rozbeh - pripravenie pôdy. Od siedmej časti to začalo byť veľké a hlavne to skutočne začala byť Hra o tróny. 95% Obľúbená postava: Khaleesi - čo si budeme klamať, obľúbená postava aj doslova. Seriously, dá sa do Emilky nebuchnúť sa?

• 10.8.2015  12:41

Obsahuje rozmaznanca, alebo aj SPOILER. Naozaj napínavé od začiatku až do konca, mohlo byť viac Olifči, Russell perfektný a asi by som bol radšej, keby to urobila. Bolo by to síce blbé, ale svojim spôsobom dosť cool, takto to bolo trošku patetické do sladka. Slabých 90%. Najlepší moment: Letisko a zistenie, prečo našli vrece.

• 2.8.2015  22:27
    Insomnie (2002)

Trochu slabé na Nolana. Trochu slabé na Al Pacina. Trochu zbytočné. Trochu nuda. Každý by chcel byť taký slabý ako Nolan alebo Al Pacino tu, takže je to stále dobré. Veľmi sa mi páčilo, že to skončilo, kedy malo a nebol tam nejaký trápny a zbytočný epilóg. U mňa medzi 3 a 4 *, štvrtá len za trojku Pacino, Williams, Swank, aj to s ťažkým srdcom. P.S.: Neprehľadáva sa najskôr vždy celý byt, či je "clear" každá miestnosť a až potom sa robí ostatné? Takto tam mohol byť aj ten mladý a aj keď neprávom obvinený, mohol sa vypariť niekam, kde Slnko zapadá častejšie ako raz za pol roka. Na Nolana a jeho chytrosť až neodpustiteľne okatý kix... Najlepší moment: Al pod vodou.

• 1.8.2015  21:41

Come on people, progresívna demencia sa volá preto progresívna, lebo hľadí len dopredu, žiadna regres, žiadne ohliadnutie späť... Gosling môže byť fešák aký chce (aj tak je v porovnaní s Pittom, Deppom a pod, ktorí sú skutoční páni herci, čo sa týka vzhľadu, čajový), ale je mizerný herec. To, že neherectvo skrýva za tajomno môže vyjsť v jednom, dvoch filmoch, ale nie stále... Rachelka vyzerala v prvej polovici ako bez obočia a čo vám budem rozprávať, obočie je dôležité... Inak bola fajn. A to je asi tak všetko, koniec tak patetický, že to mohlo radšej skončiť o tých 10 minút skôr. Neveril som tomu ani to, že sú tí ľudia starí... Najlepší moment: Stará Rachelka pozerá von oknom, starý Ryan pozerá na ňu: - " I've never seen anything so beautiful." - " Neither have I."

• 31.7.2015  22:54

Ten pocit, keď sa v situáciách z filmu vidíte na 100%. Ten pocit, keď Zooey ešte aj vyzerá ako ona... Ten pocit, keď to z potenciálne dokonalého filmu na konci spadne na obyčajný podpriemer priemeru. Trestuhodne slabé zakončenie, až mám chuť najskôr poďakovať tomu, kto napísal tento príbeh do začiatku záveru, a vzápätí ho za ten záver dokopať. Niektoré scény boli najlepšie, aké som v poslednom čase videl, iné zase trochu zbytočné, resp. mi veľmi nesadli. K JGL som mal donedávna akýsi prirodzený odpor, ani neviem prečo. Začínam ho mať ale, každým filmom, v ktorom ho vidím, celkom rád. K Zooey, vzhľadom na druhú vetu tohto komentára, nemám slov. Naozaj skvelý soundtrack! Možno (ešte) nie som v období, v ktorom by som vedel ten záver doceniť, uvidíme... Najlepší moment: Scéna "Expectation vs. Reality" - to ma fakt dostalo. V angličtine je na to krásna fráza - my life in a nutshell. Vo väčšinovej časti filmu som sa videl - viac, či menej. K tejto scéne môžem povedať len toľko, že nikdy v nejakom kúsku umenia, nech sa mi zhoda s mojim životom zdala akokoľvek veľká, to nebolo na takých sto percent, ako v tejto scéne.

• 26.7.2015  21:57

Na môj vkus trestuhodne plytký charakter hlavného záporáka, čo zamrzí o to viac, keď je Mads tak skvelý herec a mohlo to byť celé neskutočne Mad. Pochváliť musím bond girl - stala sa mi presne situácia z How I Met Your Mother. Eva Green sa pozerá do zrkadla a ja si hovorím, aká je nádherná s následnou myšlienkou, že však s mejkapom je (skoro) každá pekná. Vzápätí na to sa Evička začala maľovať... Nice. ___ Medické okienko: Jedno zo základných pravidiel ukončenia laickej KPR (kardiopulmonálnej resuscitácie) je, že oživujeme až do príchodu sanitky alebo do vyčerpania človeka, ktorý oživuje. Podľa mňa si Evka, už len preto aká je šupa, zaslúžila od Danka viac - dve kolá a vysral sa na to. Až taký unavený nevyzeral, na traumatológa nevyzeral tiež, o zlom počte stlačení ani nehovorím... Sklamanie z KPR je len akýsi príklad na pocit z celého filmu. Ten som dlho videl na veľmi chabé tri, záver to vytiahol na veľmi chabé štyri hviezdy. Najlepší moment: Bitka na žeriave.

• 25.7.2015  17:35
    Lesní duch (1981)

"Hit her, hit her! Hit it!" Konečne mám tip pre všetky ženy, ktoré sú tučné, téééda, krásne svojim spôsobom, a chcú schudnúť - THIS. To boli nervy. Zub času spôsobil, že občas tam bol úsmev cez hrôzu, ale tá hrôza stále dominuje. Pri tomto filme mi nenapadá nič iné ako: I've seen some shit. Toto je presne dôvod, prečo nepozerám a nevyhľadávam horror films. A to som to ešte pozeral cez deň. God, prečo som to vôbec pozeral?! Najlepší moment: Asi ruky cez dvere, prípadne prvý záber na tú fešandu zamknutú v pivnici. Ale ako hovorím, I've seen some shit, bolo tam toho veľa.

• 17.7.2015  23:26

"Watch your head." Johnny Depp - Aye. Tim Burton - Nope. Danny Elfman - Aye. Príbeh a spôsob jeho rozprávania - Nope. Obraz - Aye. Chcel som sa báť. Bál som sa? - Nope. Vo viacerých momentoch to nechcene vyzeralo (alebo aspoň malo nábeh) na nepodarenú parodiu a to sa mi veľmi nepozdáva. Najlepší moment: Pár ich tam bolo, ale bezprostredne po dopozeraní si neviem spomenúť na nijaký konkrétny, čo tiež o niečom hovorí...

• 9.7.2015  22:49

"What is it?" - "It's a fucking miracle." Vždy keď vidím hrať Williama Holdena, vždy si poviem, že je ten najlepší herec aký kedy bol. Vždy keď vidím hrať Al Pacina poviem si, že lepší herec neexistuje. Vždy keď vidím Jacka Nicholsona, vždy keď vidím Henryho Fondu, vždy keď vidím Ralpha Fiennesa,... poviem si to isté. Dnes som videl Robera De Nira a viem, že vždy, keď uvidím hrať jedného z týchto bezchybných hercov, vždy budú v tej chvíli najlepší herci vôbec pretože oni všetci naozaj sú. De Niro to dotiahol až do paradoxnej roviny rovnako ako Al Pacino vo Vôni ženy a rovnako ako Al Pacino zahral lepšie slepého ako sám slepec, on zahral "Parkinson's disease-like" lepšie, ako samotní pacienti. Herecká dokonalosť. Na Williamsa sa určite pozerá inak ako pred rokom 2014, ale jeho úsmev vo chvíľach, kedy vyjadruje emóciu šťastia, je pre mňa zároveň jednou z tých najsmutnejších emócií na plátne vôbec a to ma odrovnáva na plnej čiare. Sad clown nemá žiadnu bližšiu definíciu.. Celkovo nechápem, prečo pri jeho obrázku vždy všetkých napadnú ako prvé jeho komédie, pretože toto je to, čo by malo prísť prvé. Hudba geniálna, to, ako De Niro zahral radosť z najjednoduchších vecí na svete bolo ešte geniálnejšie ako jeho samotné pohyby postihnutého - myšlienka nádherná a mne je o čosi horšie za to, že si nielen uvedomujeme, ako sú pre nás tie najkrajšie a nenahraditeľné veci samozrejmé a nevenujeme im zvláštnu pozornosť, ale že si uvedomujeme aj to, že si to (z času na čas) uvedomujeme a aj tak s tým nič nerobíme. Penelope Ann Miller prekrásna a úžasná aj na tom kúsočku priestoru. No a film ako celok? Viete si predstaviť tématicky lepší film pre medika nadšeného neurológiou (neurochirurgiou) ? 85% Najlepší moment: Robert De Niro schádza zo schodov a rovnakým spôsobom malé dievčatko kráča oproti smerom hore. / Robert De Niro tancuje (a je mu umožnené tancovať) po tom, ako povie, že mu to nikdy nedovolia.

• 8.7.2015  11:53

"God, I'm such a shit." Všetko, čo by som k tomuto filmu napísal za mňa napísala Madison, navyše nie som žena, takže - Nope... nope, nope, nope. Shirley je úžasná, Jack je geniálny, Jeff potešil. Jediná emócia v Najlepšom momente. Trochu málo... Najlepší moment: Posledná scéna detí s mamou.

• 25.5.2015  19:58

Milé, vo viacerých momentoch mi to však prišlo nedotiahnuté (resp. celé to malo potenciál vytvoriť okolo seba kult typu Harry Potter a vôbec nebyť animované), prípadne maximálne nelogické aj keď je to animák. A možno mi len hrabe zo skúšok. Ako som povedal - milé.

• 11.4.2015  21:45
    Vyvolený (2000)

Komiksy nie sú moja parketa, tento film to potvrdil. Ono to je v podstate o niekoľko dekád slabší The Sixth Sense, ktorý nemá tendenciu nudiť len vďaka úžasnému Bruceovi Willisovi a svoju prázdnotu sa snaží zakryť prekvapivou pointou, ktorá síce prekvapí, ale Šiesty zmysel to proste nie je. Najlepší moment: Bruce je superhero v praxi.

• 26.3.2015  16:30
    Moulin Rouge (2001)

"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return." Moulin Rouge spôsobil, že raz možno aj začnem mať rád muzikály. Popri My Fair Lady jediný muzikál, ktorý som ochotný vidieť znovu. Veľmi ľutujem, že filmu som nevenoval takú pozornosť, akú si zaslúži len kvôli predsudku, že ide o muzikál. Druhýkrát, a vlastne už nikdy, takú obrovskú chybu neurobím. Zároveň prvý film, kde mi Kidman nie že nevadila, ale sa mi veľmi páčila. Ewan McGregor fenomenálny! Ten príbeh!! Tie pesničky!!! Najlepší moment: "Because she doesn't love you!... Him... Hi-him, she doesn't love... she doesn't love him." EDIT:/Niekedy cez letné prázdniny 2015/: Potvrdené a podčiarknuté, Moulin Rouge! je jeden z najkrajších filmov o tom najkrajšom. Kúzelné!

• 16.3.2015  23:30
    V Bruggách (2008)

" That's for John Lennon, you Yankee fucking cunt!"This fucking film is fucking brilliant. Ralph fucking Fiennes fucking kills it fucking all. Literally. Veľká škoda nedotiahnutého finále, kvôli ktorému to celé vyznieva tak trochu zbytočne. Prostredie ale naozaj rozprávkové (tam sa musím raz dostať), humor skvelý, narážky na USA geniálne! Už dlho som nevidel európskejší film. 85% Najlepší moment: Brendan a Ralph sedia v kaviarni, rozprávajú o "fucking children".

• 8.3.2015  14:30
    Birdman (2014)

"I'm nothing. I'm not even here." Na tento film som čakal celý rok 2014 a vôbec mi nevadí, že prišiel až v roku 2015. Alejandro González Iñárritu - brilantná réžia a spolu s ostatnými - geniálny scenár. Už dávno, ak vôbec, som nevidel toľko drzých (a pravdivých) narážok na slávnych ľudí, zväčša z oboru. Michael Keaton. Edward Norton. Naomi Watts. Emma Stone. Zach Galifianakis. To bolo jedno veľkolepé, skvostné herecké predstavenie. Mám zlú skúsenosť, že pri tak dobrom hereckom obsadení (a režisérovi) nestojí film za veľa, ak je však k tomu všetkému skvelý aj samotný príbeh, jeho prevedenie a všetko naokolo, nemám čo dodať. Vlastne mám - kamera!! Spôsob snímania celého filmu, pocit nepretržitého záberu,... Hudba čisto z bicích. Záver však nebol celkom podľa mojich predstáv, ale po čase sa s ním dá stotožniť - dokonca ponúka viac alternatív, ako ho pochopiť a každý si môže vybrať tú svoju. A mne sa tá moja celkom páči. S Oscars sa dá (po čase) stotožniť tiež. 90% Najlepší moment: Edward Norton prvýkrát na scéne - skúška hry.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10