ArchAngel_

ArchAngel_

Česko

homepage

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 13.6.2019  14:36

  Překvapení. Nečekal jsem moc, ale je to příjemné pokračování, dobře se na to kouká, herci dobrý, triky skvělý, stále je to originální, pobaví, zabaví ... co více od tohoto filmu chtít? Tvůrci do puntíku splnili zadání a je to solidní film v rámci této komediální sci-fi série. Ano, není to veledílo, někteří se diví, že se neválí smíchy po zemi, ale to jsme se naváleli u žádného z předchozích dílů, protože tohle není bláznivá střela apod. je to blockbusterová digitální oddechovka. Plní zadání a nezaostává za předchůdci, i když se vší úctou, Will Smith v té hlavní roli byl lepší, to je má hlavní výhrada ;). Za mě solidní 8/10.

  • 7.6.2019  13:38

  Kdyby nebyly MARVEL filmy, a nezvykli bychom si na jejich produkční kvalitu, asi by tenhle film prošel hodnocením velmi slušně. Doba se ale hodně posunula. Protože víme, jak dobře se dnes dají udělat komiksové filmy, je tu problém. Jako vyvrcholení jedné éry a epochy, je tenhle film opravdu hrozný. Je na něm příliš vidět, jak se hodně věcí se při jeho vytváření dodatečně měnilo, předělávalo atd. Výsledek je přesně takový, jak se dalo očekávat. Nefunguje. Několik dobrých momentů nevyváží to hrozné všechno ostatní ... vedle kvalit a stylovosti LOGANa, který uzavíral kapitolu jedné z nejpopulárnějších X-men postav, je Dark Phoenix hrozný film bez atmosféry a stylu. Ve srovnání s posledním AVENGERS, který je stylově velmi podobným filmem a vyvrcholením série, ale dělá všechno skvěle, je Dark Phoenix naprosto nepřijatelný a dělá všechny chyby, které lze vůbec vymyslet, zejména vzhledem k tomu, kolik stál. Dávám 1 hvězdičku za Hudbu (parádní), překvapivě za Jean (a to nemám rád S.Turner, přijde mě velmi nesympatická jako člověk, ale tady jí to sedlo) a také přidávám tu 1* za těch pár povedených scén. Všechno ostatní je FAIL! Znudění herci, mizerný scénář a většina dialogů, nelogické a navíc to v mnohém kazí solidní originální předlohu. Ano, do tvorby tohoto filmu zasáhla politika ale nic z toho neomlouvá "kvalitu" tohoto díla. Můžeme jen děkovat, že je konec a čekat na restart pod vedením mnohem schopnějších fandů žánru .... je to smutné. Pro mě Xmeni skončili LOGANEM a mělo to u toho zůstat. Dark Phoenix film nemá absolutně žádný důvod existovat, ztráta času, sil a prostředků pro skoro všechny zúčastněné. Ušetřete si ty nemalé peníze, na tohle do kina nechoďte, budou lepší filmy ... Hodnocení: 30%

  • 26.4.2019  23:19

  Řeknu to jednoduše .... tohle je Star Wars: Episode IV - A New Hope naší doby, jen o mega velký kus epičtější s výhodou provázanosti "seriálu" Marvel filmů posledních 11ti let. Viděl jsem už tisíce filmů spoustu z nich dobrých, pár skvělých, ale tenhle je můj nový nejlepší film všech dob. Poslední hodinka je prostě filmová historie, mistrovské umělecké dílo, pro každého kdo trochu zná a má rád komiks neskutečná jízda. Kdo tohle hodnotí na méně než 5/5 nemá srdce nebo rozum a o filmech a filmovém řemesle nic neví. Mám chuť upravit hodnocení prakticky všech filmů, kterým jsem dal 5/5 ..... tenhle film je 5/5. Mám jedinou obavu ... Marvel nasadil všem, včetně sebe, laťku tímhle neskutečným spektakulárním filmem tak strašně vysoko, že to s dalšími filmy bude mít fakt těžké. Každopádně superhrdinové jsou mezi námi, kromě jiných se jmenují Anthony a Joe Russoovi ... Hodnocení filmu: Ještě nikdy jsem si u hodnocení nějakého filmu nebyl tak jistý. Takhle vypadá film za 100%, 5/5 ... tady se píše filmová historie.

  • 11.4.2019  19:12
  Hellboy (2019)
  *

  Tohle je připomínka toho, jak špatně působila většina komiksových filmů před cca 15 lety. Režie, kamera, střih, efekty, hudba, scénář, výprava … vše odfláknuté, bez nápadu, zájmu, splácané a snažící se to maskovat naprosto nefungujícím humorem. Rkový rating sice něco zachrání, ale špatný Bčkový film vydávající se za Ačko prostě nezachrání. Ano, něco má film dobře z hlediska předlohy, ale kvalitativně jako film je to na úrovni horšího béčka dnes. Vedle toho, jak se dnes točí komiksové filmy Marvel, DC apod., jaké kvality filmový komiks dnes má, je největším překvapením, že tohle takhle vůbec někdo pustil do kin. Je to ostuda. O to větší škoda dnes je, že del Toro nemohl kdysi natočit i třetí díl své Hellboy série. Tenhle reboot si Hellboy nezasloužil. Do kina na to vážně nikomu nedoporučuji jít, až to bude na DVD za 49,- pak možná … za víc to nestojí. Hodnocení 20%.

  • 8.4.2019  21:52
  Shazam! (2019)
  ***

  Určitě slušný komiksový film, ale je na něm vidět poměrně nízký rozpočet jen 90 milionů dolarů a sázka na mladší publikum. Na druhou stranu DC už dokázalo, že dokáže utratit mnohem více, za víceméně stejný výsledek v kinech, takže hraje obchodně na jistotu. Obsazení herecky dobré (hlavní postavy výborné), film má překvapení, bohužel první polovina je dost utahaná a když se film konečně rozjede a přidají se ostatní postavy, je najednou konec :(. Film také obsahuje několik nelogičností, které mlátí do očí. Například hlavní hrdina se učí být hrdinou a poznávat své schopnosti a trvá mu to nějakou dobu. Jenže když ty stejné schopnosti dostanou další, hned všechno umí stejně a žádné učení nepotřebují? Hlavní záporák je taky nudnej ukňouránek, tady se toho ale asi moc vymyslet nedalo. Osobně mě také docela vadí obsazování některých herců, kteří už hráli i třeba v DC projektech, ale jiné a poměrně známé postavy. Mate to. Ve filmu je hned několik postav (například otec hlavního záporáka, který hrál Lionela Luthora ve Smallville a čaroděj, který hrál velmi nedávno poskoka Ronana v Marvel filmech). Díky nízkému rozpočtu je ve filmu poměrně málo akce a CGI. Také soundtrack je mizerný - žádný. DC má některé fantastické znělky postav, Superman, Wonder Woman, které utkví v paměti. Ale SHAZAM nic. Každopádně DC konečně pochopilo, jak to ten Marvel dělá, prostě nabízí komiksovou zábavu, která je skutečně zábavou, ne zírání do tmy za deště. Ale pochopil to už s Wonder Woman, rozhodně to pochopil s Aquamanem a tak SHAZAM je logickým pokračováním stylu. Nicméně chce to učesat, přidat na „wow“ efektech a stylovosti a kvalitě produkce. Bavíme se o postavě, která je mocnější než SuperMan , dokonce celé „rodince těchto postav“, a tenhle film to nedokáže ani trochu prodat a sotva se ostatní objeví na scéně a rozjede se to, je konec filmu :(. Celkově kvalitativně jako film je minimálně o třídu horší než Man of Steel či Wonder Woman. Rozhodně se to nedokáže srovnávat s filmovými kvalitami aktuální "Captain Marvel", kde je prostě všechno prakticky perfektní jako produkt (filmový komiks), protože Marvel to prostě má vychytané po všech stránkách. SHAZAM je rozhodně krokem vpřed pro DC, má potenciál, ale kvalitativně je prostě DC 10 let za Marvelem. Nicméně díky Marvelu se i DC snaží a Shazam je jaký je. Slušný film s rozhodně dobře zpracovanou předlohou, ale chybí tomu hodně k dotažení. V první polovině filmu jsem se několikrát díval na hodinky, což není dobrá vizitka filmu, druhá polovina to naštěstí vybrala, ale chtělo to víc. Za mě tedy hodnocení 6,9/10, v rámci nízkého rozpočtu filmu s poměrně neznámým hrdinou běžné populaci, je to OK. Film si na sebe v pohodě vydělá, takže dvojka je jistá. Bohužel DC je evidentně v problémech, zejména se Supermanem, přitom kooperační film Superman + Shazam, to je to co fandové DC chtějí především. Tak uvidíme. Každopádně SHAZAM! dobrý, pobaví, ale upřímně je to jen pro fandy komiksu. Hodnocení 69%.

  • 8.3.2019  00:41

  Smekám! Čekal jsem, že to bude dobrý, ale je to mnohem lepší. Skvělý film od začátku do konce. Spojení devadesátek se současností, spojení stylu prvních Marvel filmů se současností, dokonalé zaplnění a vyplnění příběhových mezer, které vznikly za poslední dekádu v různých Marvel filmech a především jednoznačně spojení s pokračováním universa a Avengers, neustálé na narážky na Mar-vel, na události minulých filmů, pocta Stanu Lee …. prostě úžasný film a nad všemi těmi detaily a easter eggy se fandové musí tetelit blahem :). A v hlavní roli skvělá příjemná postava, skvěle zahraná a obsazená, k tomu konečně rozumný a uvěřitelný padouch, film má styl, pointu, překvapení, smysl a směr. No a potitulkové scény to všechno přesně zapasovávají, jak to má být. Tohle je další díl velkolepého Marvel seriálu a je naprosto skvělý. Navíc v hlavní roli nová megasupersilná postava, na kterou se budete těšit do dalších filmů a je to „hu-man“ :). A skvělá zpráva, nebudete čekat dlouho. Už první veledůležitá potitulková scéna je jasná pozvánka k velkolepému pokračování, které nás naštěstí čeká už příští měsíc. Skvěle Marvel. Prostě skvěle! Nechápu, jak tenhle film někdo může hodnotit na méně jak plný počet. Copak existuje lepší film s Captain Marvel než tohle? Copak se tomu dá něco vytknout, když to nemá být jen tak samostatný flák, ale součást obřího již existujícího universa? Nedá. Tohle je jeden z nejlepších Marvel filmů, připomíná skvěle začátky, ale v současné velkolepé kvalitě. Měl jsem obavy z obsazení a postavy Captain Marvel, ale jsem příjemně překvapen. Postava je od první chvíle sympatická, dobře se na ní dívá, a hlavně působí jako člověk. I když závěr filmů a její "představení na orbitě", to je nový level všeho. Dokonalý! Thanos se má na co těšit … Captain Marvel je další film, kterým Marvel ukazuje, jak dalece je nad všemi ostatními fimovými studii a tvůrci, tohle je další díl skládačky, a přitom působí skvěle stylově, neokoukaně a originálně, kdy naštěstí nevymýšlel nic nového a převratného. Jediná negativa jsou, že prostě je to další díl skládačky a seriálu, takže pokud to někdo bude hodnotit mimo kontext vytržený, může mu to připadat trochu divné. Pro mě je největší negativum, že to není delší. Chci více Captain Marvel. Jestli tohle je podle někoho průměrný film, tak nevím, co jsou jiné filmy. Ano, tohle je možná dnes běžný průměr na Marvel poměry, ale to neznamená nic jiného, než že je to skvělý film, skvěle odvedená práce ve všech ohledech, příběh, překvapení, herci, hudba, vizuál a level sám pro sebe proti prakticky běžné blockbusterové produkci. Za mě 95% a jeden z nejlepších samostatných Marvel filmů vůbec. Skvělá práce od všech. Tak jen držet tuhle kvalitu minimálně další dekádu …

  • 15.2.2019  01:40

  Skvělá žánrovka, ohromující technické provedení a podívaná. Stěží se dal udělat tenhle film výrazně lépe vzhledem k předloze. Bohužel největším problémem je, že předloha má 3 díly, tohle je tedy vlastně první díl/film, konec je tak prakticky plně otevřený, a protože film byl hodně drahý na výrobu, pravděpodobně se stěží zaplatí z kin. Takže naděje, že bychom se dočkali pokračování (která by měla být správně 2), není příliš velká. Je to škoda, protože kvalitativně by si je tenhle film prostě zasloužil. Problém je, že 200 milionů dolarů, co tenhle film stál, je strašná částka, škoda že se nedokázali vejít do polovičního rozpočtu. Uvidíme, jaký je Cameron srdcař, jestli tohle dokončí. Film je velmi dobrý ale mohl být drsnější (a původní scénář takový byl - R rating), to je má jediná velká výtka. Hlavní postava je úžasná, její zpracování excelentní, bojové scény vynikající, prostě pro fandy žánru skvělá podívaná … přál bych si Rkové pokračování. Za mě hodnocení 95%.

  • 14.12.2018  22:27
  Aquaman (2018)
  *****

  Slušný nadprůměr na MARVEL …. Jenže tohle je DC! Gratulace, u DC pochopili, proč se lidem líbí MARVEL filmy, takže použili stejnou šablonu. Je to barevné, je to i veselé, má to dobrý konec, prostě se na to dobře dívá. A je toho tak akorát. Co bych vytkl? Mohla se tam mihnout alespoň na chvíli Wonder Woman :). 90% PS: jeden z mála filmů, který opravdu dobře udělal obří bitvy a potvory, výsledný dojem je fantastický a velkolepý.

  • 14.12.2018  01:06
  Equalizer 2 (2018)
  **

  Jednička byla rozhodně lepší ... dvojka je příliš podobná mnoha jiným filmům :( generický zloduch generická zápletka .... škoda promarněné příležitosti ....

  • 14.12.2018  01:05
  Upgrade (2018)
  ****

  Drsný film. Zajímavý nápad solidní provedení.

  • 14.12.2018  01:03

  Málo Olivie Munn a otevřený závěr ... proč ona není v tom brnění? :) 60%

  • 14.12.2018  00:52

  Animák roku 2018 naprosto bez konkurence ... není to úplně pro děti, má to docela složitou stavbu příběhu a postav i mnoha narážek, ale právě to je na něm zajímavé. K tomu parádní nápad, parádní provedení prostě velké překvapení. A to na kreslené filmy do kina moc nechodím. Každopádně tohle je snad lepší než jakýkoliv hraný Spider-man ... už se těším na další díly :) ...

  • 4.10.2018  22:54
  Venom (2018)
  **

  Hmm … tak tohle se nepovedlo. Film má skvělé obsazení, skvělé postavy (až na padoucha) a velký potenciál. Jenže hádám že hlavouni v SONY rozhodli, že to zničí. Film, který poslali do kin působí jako něco, co bylo o něco obráno. Prostě jako pracovní verze dobrý, ovšem do hotového produktu tomu hodně chybí. V první řadě, tohle měl být mnohem drsnější film, rozhodně „R“ko a laděné do hororu s humorem, který k VENOMovi patří (a částečně v tom filmu slušně naznačený je). Díky PG13 ve filmu v podstatě chybí atmosféra, smrt (a tedy potenciál) jedné dobré postavy přejdou diváci bez povšimnutí a hlavní hrdina také, potenciál soubojů byl naprosto nevyužit (vše dobré ukázaly už trailery, zbytek je zahalený tmou - doslova) … dalo by se pokračovat dál a dál. VENOM sám jako postava je zpracován skvěle (ženská verze by byla možná zajímavější ;) ), ale v podstatě nedostal příležitost cokoliv ukázat. Moc by mě zajímalo, zda existuje nějaká nesestříhaná delší verze (říká se že ano). Stálo by za to ten film stáhnout z kin a dodělat/předělat … jinak je to prostě propadák, protože SONY nám servíruje „komiksový“ film, v kvalitě, jak se tyhle filmy točily před MARVELovo prvním IRON MAN (2008). Pamatujete na The Incredible Hulk (2008), který předcházel prvnímu IRON MANovi? Tak hraný VENOM v podání SONY má naprosto stejnou kvalitu … gratuluji SONY, zkazili jste to … sázka na PG13 se nevyplatila, sázka na „R“ by byla mnohem jistější … Film má pár parádních scén, ovšem také velké díry, skvělé 3-4 postavy, hrozný zbytek včetně hlavního „padoucha“ aneb zlý MUSK :) …. film je nehotový, nemá atmosféru, potenciál je zašlapán. Stáhněte to a dodělejte a upravte. To je má rada. Fakt, že potitulková ukázka z úplně jiného(!) filmu (navíc animovaného) pobaví mnohem více než většina VENOM filmu, tomu nasazuje korunu. V době MARVEL filmů je prostě to, co SONY předvedlo připomínkou, kde a jak tyhle filmy byly před 10-15 lety, než nastoupil MARVEL .... dnes je tedy VENOM maximálně těžký průměr, či reálně prostě podprůměr a nemusel tak dopadnout. SONY to zmršilo … Hodnocení: 40%

  • 19.9.2018  11:21
  The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)
  *****

  Takhle se píší seriálové dějiny. Mistrovské dílo, parádní atmosféra, dobové zasazení, úžasné dialogy a herečka v hlavní roli. Víc víc víc! :)

  • 18.9.2018  01:21
  Pomsta (2017)
  *

  Odporný film o odporných lidech ... mladá kravka zlatokopka a parta ubožáků. Jo podobné typy se hledají. Velké zklamání, že to neskončilo pro všechny stejně. Návod pro zlatokopky?

  • 18.9.2018  01:16
  Taxi 5 (2018)
  **

  Čekal jsem to horší .... bohužel série prošvihla šanci na znovu-nastartování. Přitom fandy i potenciál stále má ... nebo měla? :(

  • 18.9.2018  01:15

  Tleskám ... tohle se v Rusku líbit nebude, protože to ukazuje realitu, jakkoliv se nám film zdá přitažený za vlasy, takhle to tam bylo ... jen bez toho humoru.

  • 18.9.2018  01:13

  Ale jo. Dá se. .... škoda že už tam není Karoline Herfurth. Na první díl to ale nemá.

  • 18.9.2018  01:11
  Velká hra (2017)
  ****

  Jessica Chastain ..... úžasný, prostě úžasný.

  • 18.9.2018  01:06
  Akční park (2018)
  ***

  Neuvěřitelný, že je to film podle skutečnosti ..... :)

  • 18.9.2018  01:05
  Mrakodrap (2018)
  ***

  že je to vykrádačka starých akčních filmů mě vůbec nevadí .... ale toho CGI .... tenhle film nebude stárnou dobře.

  • 18.9.2018  01:03

  Kdyby si tvůrci dali skutečně záležet, mohlo to vypadat lépe než jen jako nastavovaná kaše za účelem snadného výdělku pro studio ... příběh měl určitě větší potenciál .... mnohem méně skutečného humoru než v předchozích dílech.

  • 18.9.2018  01:01

  Některý lidi jsou divný ....

  • 18.9.2018  01:00

  Ok .... dříve herečky odcházely do důchodu po 40cítce, dnes můžou blbnout před kamerou v podobných komediích doslova do smrti. Takže asi dobrý pro všechny :)

  • 18.9.2018  00:58

  Překvapivě výborný film, něco mezi pohádkou a rodinným filmem, skvělá atmosféra, skvělá herečka, i když závěr mě trochu zklamal :). Každopádně na německou produkci fantastické a "bohužel" kvalitativně překonává pohádky, které se točí u nás. Kdysi to bylo naopak.

  • 18.9.2018  00:55

  Standardní pokračování výborné akční série .... což znamená vynikající reálné efekty a scény a prostě akční podívaná a poctivá práce a k tomu solidní herecké lidské obsazení atd. To se dnes už moc nevidí. Film sice není dokonalý, ale mezi současnými akčními filmy je to pecka. Takže plný počet. Nechápu proč dělají 3D verzi, na tu se nedá koukat.

  • 14.7.2018  01:24
  Doktorka z Dixie (TV seriál) (2011)
  *****

  Takhle se dělá příjemný, oddychový seriál! Ačkoliv je možná konec, že skončil, je to lepší než by to natahovali a tím ho zkazili jako mnoho jiných. Takže za mě celkově super! je to vtipné, je to pěkné, a příjemně přitažené za vlasy (schválně) s vynikající herečkou v hlavní roli, která jí dokonale padne. Prostě 95%, tohle se nedalo udělat lépe.

  • 14.7.2018  01:22
  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)
  ****

  Absolutní klasika :) doufejme, že nikdy nevznikne remake!

  • 14.7.2018  01:21
  Andromeda (TV seriál) (2000)
  ****

  Super seriál, až na poslední sérii, která je prostě divná :(. Spousta lidí tento seriál odsuzuje a nevím proč. Je to výborná nápaditá sci-fi. Hodnocení: 80% )škoda té nepříliš povedené poslední série a závěru samotného)

  • 14.7.2018  01:16
  Futurama (TV seriál) (1999)
  *****

  FUTURAMA je mnohem lepší než Simpsonovi, škoda že není tak úspěšná. Pro mě nejlepší a nejoblíbenější animovaný seriál vůbec. Absolutní komedie. Hodnocení: 95%

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace