Ombak▼Penari

nebezpečný fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 20.2.2019  14:32
    Roma (2018)

Má to nepřehlédnutelné filmařské kvality, ale nejsem sto je docenit. Dějově je to vcelku jalové a v kombinaci se značnou délkou snímku se jedná o poněkud nestravitelný kus.

• 20.2.2019  14:10
    MOST! (TV seriál) (2019)

Opravdu nečekaně dobrá záležitost. Martin Hofmann je bůh a vlastně zbytek osazenstva zrovna tak. Není to přitom vůbec můj styl humoru a tím spíš jsem nadšený. Je to vtipné, nahláškované až po strop, je to dobře poskládané, s výborně vybranou hudbou a exteriéry, vše perfektně zapadá do sebe. Tohle se prostě povedlo. Snad jen ta agitace v ožehavých tématech a je až příliš prvoplánová a školometská, občas se to nedá zakrýt kvalitou a působí to poněkud propagandisticky. Ale jinak klobouk dolů.

• 31.1.2019  14:06

Melancholická romantika v poetickém retrohávu, čili poněkud těžší na sledování, nicméně zanechá uvnitř silné pocity. Ovšem moc jsem nerozuměl chování obou, kteří volí ty nejtěžší cesty k tomu, aby mohli být spolu. Nic na mě.

• 31.1.2019  11:47
    Favoritka (2018)

Sorry, možná to má svoje velké kvality, ale Yorgos Lanthimos mě opět přesvědčil, že pro mě své filmy rozhodně netočí. Nechť si to užije kdo chce, pro mě je to moc šílené a místy nechutné.

• 29.1.2019  16:38

Zamyšlení nad nesystémovým způsobem života a naopak sešněrováním společenskými konvencemi, ale především síle rodiny. Zajímavé, ale forma mi přeci jen úplně nesedla a celkové poselství bylo pro mě přeci jen poněkud nesrozumitelné.

• 29.1.2019  12:47

Není co vytýkat. Film šlape po všech stránkách od pódiových scén a hudby, hereckých výkonů (skvělí Brad i Lady Gaga), romantiky až po úžasně přirozené dialogy, které se často ztrácely ve vlastním překřikování nebo v okolním halasu a působily dokonale ledabylým a civilním dojmem. Všechno dohromady tvoří neuvěřitelně přesvědčivý romantický příběh, který jakoby se ani nehrál, jen natáčel. Super.

• 28.1.2019  17:25

Dlouhé dlouhé předlouhé, především první polovina vyloženě volala po zkrácení anebo zahuštění, ale ve výsledku z toho je příjemně vtipný a oduševnělý snímek, kde se vztah obou postav krásně pozvolna vyvíjí až do poetického vánočního finále. Mortensen i Ali výborní až skvělí.

• 28.1.2019  13:48

Lehce nadprůměrný snímek se zajímavým tématem a zbytečně přestřelenou délkou. Nejvíce zaujal Jasper Pääkkönen ve vděčně násilnické negativní roli.

• 28.1.2019  11:05

Atmosfericky méně vybroušené než jednička, nicméně to na kvalitě zas tolik neubírá. Více než důstojné pokračování.

• 28.1.2019  11:00

Obecně lepší než jednička. Dokonce i Michael Peňa mi tentokrát přišel vtipný, to je co říct.

• 28.1.2019  10:35

Průměrný životopisný snímek se vcelku snadno sveze na neutuchající popularitě Queen a polovinu filmu prostě udělá hudba. Rami Malek je skvělý a minimálně za závěrečný Live Aid si tu nominaci na Oscara zaslouží. Ale i přes zábavnost snímku mám pocit laciného vítězství. Mohl z toho být i výrazně zajímavější film.

• 25.1.2019  11:33
    MovieZone Live Speciál (TV pořad) (2018)

Podívat se hlouběji na zoubek slavným filmům minulosti je skvělé, spousta informací, které se jeden jen tak nedozví.

• 24.1.2019  16:05
    Dračák 3 - Podzemí (amatérský film) (2018)

Stále k dokonalosti chybí několik koňských délek, ale počin je to sympatický a zlepšení od prvního dílu je velmi znát. Chválím některé nové postavy, protože mě opravdu bavily - jak nová Barča, tak její alchymista hrají svou upjatou či šprťáckou postavu velmi uvěřitelně. A rozhodně je velmi zajímavá malá vědma, ta holka prostě umí. Co naopak haním je celkové nasnímání podzemí - nevím, jak moc je to obtížné a náročné na techniku, ale přeci jen při dungeonu z dračího doupěte se mi vybaví především temné dlouhé chodby, zatuchlé místnosti plné krys a mihotavý plamen pochodně. Ani jednoho jsem se nedočkal a to je obrovská škoda, ta atmosféra prostě nevyšla. Ale i tak si dračák rád pustím ve volné chvíli.

• 24.1.2019  12:15
    Miss Hanoi (2018)

Nebylo to zlé, ale chyběla tomu větší hloubka a zajímavější okamžiky. Špičkování mezi vyšetřovateli bylo sice zajímavé, ale vyznělo poněkud do prázdna a případ samotný zase postrádal vyhrocenější okamžiky. Nápad dobrý, jen to zpracování chtělo více dotáhnout.

• 23.1.2019  14:02
    Rašín (TV film) (2018)

Vůbec to není zlé a zhruba takové jsem to i čekal, ale rozhodně bych místo dvou ukecaných dílů uvítal jeden, který trefí do černého a Aloise Rašína pevně zasadí do hlavy diváků, ať už by zpracoval jakoukoliv část jeho života.

• 23.1.2019  11:18
    Jan Palach (2018)

Zpracování v zásadě důstojné, jen mě mrzí, že se podobné stěžejní národní příběhy nedočkají zpracování, které by je proslavilo i za hranicemi naší kotliny. Palach by si to zasloužil.

• 22.1.2019  15:25

Velmi zajímavý snímek s hutnou atmosférou, který se nezatěžuje s vysvětlováním souvislostí a ničemu to nevadí, stejně jako logické nesrovnalosti.

• 22.1.2019  10:23

V podstatě nabízí stále to samé, jen o něco slabší než jednička.

• 21.1.2019  14:53
    Venom (2018)

Průměrná a krátká komiksárna s průměrným Hardym. Zítra už si to nebudu pamatovat.

• 18.1.2019  12:20

Kdyby to nebyl Predátor, tak by to byla taková průměrná akční scifi. Takhle je to ale bohužel zásadní nepochopení predátoří přitažlivosti. Vzkříšení machistické jiskry prvního dílu se bohužel nekoná a adekvátní náhražka pro nové tisíciletí se také nedostavila. Bohužel i Predátoři byli zajímavější.

• 14.1.2019  11:56
    Složka 64 (2018)

Po skvělém Vzkazu v lahvi dle mého názoru mírný sešup, dost jsem odhadl předem, ale pořád velmi kvalitní kousek.

• 14.1.2019  10:07

Je to z filmařského hlediska velmi zajímavý snímek. Zvolený formát celého filmu na jeden záběr a zvlášť práce kamery, která se chovala stejně jako prchající a ukrývající se obyvatelé ostrova, velmi dobře dodávala snímku na realističnosti a originálnosti. Potud lze jen chválit a jedině tak lze také snímek brát, jako realistickou výpověď události. Bez tohoto pohledu by ovšem snímek neobstál, protože se v celé hodině a půl dohromady neděje mnoho a atmosféra není ve výsledku tak vtahující, aby snímek obstál i u nepoučeného diváka.

• 4.1.2019  12:45

Docenil jsem až po deseti letech od prvního sledování, ale svěrákové prostě umí.

• 2.1.2019  12:35

Nic extra objevného, ale rozhodně povedeného ano. Jednoduchý příběh plný pohádkových klišé, který však pobaví a potěší severským prostředím. Milion za takovou pohádku z českých luhů a hájů. Líbilo.

• 2.1.2019  12:30
    Outlaw King (2018)

Luxus nad luxus. Tak syrovost a naléhavost je neuvěřitelně dokonalá. Historický příběh, který jakoby slavnou kapitolu vyprávěl se zdánlivou ledabylostí a velkou postavu skotské historie líčí jako obyčejného a vlastně ničím vysloveně zajímavého člověka, který jen dělal, co považoval za nutné a nedělal to nijak zvlášť dokonale správně, prostě jen tak, jak mu to dovolily okolnosti a přesto nakonec všechny ohromil. Příběh naprosto postrádá jakýkoliv patos a heroické scény, ale přesto nádherně dokumentuje vzestup člověka, který se stal králem. Doporučuji pouštět jako pokračování Statečného srdce - oba snímky jsou svým zpracováním v zásadě naprosté protiklady, ale v porovnání obou vzniká zajímavá ukázka toho, jak lze dokonale představit historického hrdinu ve filmu buď cestou totální epičnosti a heroičnosti nebo zcela mimochodným konstatováním příběhu. Plné hodnocení nedávám jen proto, že snímek má na můj vkus velmi pozvolný rozjezd a konec díky tomu přijde poněkud rychleji, než bych si přál a čekal. Skotské dějiny tak nyní mají na kontě dvě skvělá zpracování svých slavných postav a přiznám se, že Skotům pekelně závidím.

• 2.1.2019  12:10

Hezké zpracování, které v zásadě nenudí, ačkoliv občas rozpočet a bombastické scény zachraňují celkem nijak oslnivě svěží scénář, ostatně co taky čekat u pohádkového remaku číslo dvěstědvacetšest. Herecky celkem není co vytknout, Emma i Luke Evans na jedničku, jen to zvíře se mělo na konci změnit v někoho přeci jen více charismatického. Takže vcelku spokojenost, ale stejně jako u dalších verzí příběhu si neodpustím konstatování, že národ, který má Pannu a Netvora, tohle v zásadě nepotřebuje. Chvála Juraji Herzovi.

• 2.1.2019  12:00
    Paddington 2 (2017)

Paddington obecně je velmi milý a opravdu vtipný pohádkový humor. Dvojka je snad ještě vtipnější a lepší než první díl. Nejvtipnější jsou scény z vězení, vyřádil se Hugh Grant i Brendan Gleeson, všechno to do sebe hezky zapadlo a já osobně jsem neměl žádný pocit opakování nebo vyčpělosti. Rád se podívám i na další pokračování.

• 2.1.2019  11:39
    Sestra (2018)

Za mě mohutná očekávání a bohužel i velké zklamání. Přitom takový potenciál - hororová figura, která již byla povedeně představena dříve, přitažlivé prostředí starého kláštera, návaznost na zajetý a funkční filmový vesmír. Téměř dokonalá látka. Výsledek? Selhání ve všech směrech - kouzlo ponurého kláštera naprosto nevyužité, občas z toho vyloženě čučel ateliér, hororová atmosféra se nedostavila a chudák titulní Sestra to dotáhla jen na otravného strašáka, který už v polovině filmu neměl moc co nabídnout i přes svojí celkem zajímavou mytologii. Věřím ale, že ještě na papíře to mohlo vypadat na velmi povedený zářez do hororového univerza. James Wan je bohužel jen jeden. Tolik zbytečné škody...

• 6.12.2018  17:30
    Rocky IV (1985)

Produkt osmdesátých let se všemi klady i neduhy, těžko dnes hodnotit. Dnes bych řekl, že je to vyloženě debilní, ale vidět to před lety, asi bych mluvil jinak. Nicméně Dolph Lundgren byl skvělá trefa do role Ivana Draga, to se musí i po těch letech ocenit.

• 21.11.2018  11:59
    Husí kůže (2015)

Pohodová nenáročná blbina pro celou rodinu. Proč ne, nebudu se v tom víc hrabat.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29