Ombak▼Penari

okres Praha
nebezpečný fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 13.1.2020  10:47

Po letech shlédnuto znovu a musel jsem jít s hodnocením dolů. Atkinson úspěšně recykluje svůj humor, ale krom něj je film neslaný a nemastný blábol, který stárne o sto šest. Raději klasické seriálové scénky.

• 10.1.2020  12:40
    Král (2019)

Netušil jsem, že jdu vlastně sledovat Shakespeara. Došlo mi v polovině snímku a neubránil jsem se pak srovnání s Brannaghovým Jindřichem V. Z tohoto srovnání nevyšel Král úplně dobře, ale v zásadě se jedná o povedenou historickou hru, která se snaží netvářit jako hra.

• 10.1.2020  12:34

Seznam karikatur obvyklých skupin českých turistů ze zájezdových dovolených. Nějak mě to vyloženě neoslovilo, ale v zásadě se tomu zručnost a vtip nedá upřít. Není nutné něco hanět.

• 10.1.2020  12:28
    Maják (2019)

Naprosté šílenství v uměleckém hávu, který ho činí pro někoho ještě méně stravitelným, pro někoho naopak zcela hypnotickým. Nicméně filmařská kvalita snímku je neoddiskutovatelná, naprosto skvělý Dafoe a herecky sympaticky rostoucí Pattinson, atmosféra silná až k prasknutí, na čemž má podíl jak jak obrazový formát, tak skvělý zvukový doprovod. Už dlouho jsem neviděl něco tak ohavného v tak dokonalém provedení. Robert Eggers má po Čarodějnici další krajně znepokojivý zářez a jsem na jeho další práci velmi zvědav.

• 10.1.2020  12:11

Docela dobrá chujovina. Ale na to, co to stálo peněz, to bohužel byla jen průměrná chujovina. Letní film jak vystřižený, ale pachuť zmařené příležitosti na fajn žraločí scifi zůstává.

• 30.12.2019  23:22
    Trhlina (2019)

Velmi pěkné tři hvězdy. Předloha má sice své limity, přesto by se z ní ale dalo vytřískat ještě víc. Nicméně má to slušnou atmosféru, která povedeně graduje. Nečekal jsem mnoho a dostal jsem docela fajn natočený mysteriózní příběh, při kterém občas skutečně mrazí.

• 12.11.2019  16:53

Vzpomínám si, že po návštěvě kina jsem pro tento film dokázal najít jen jediné hodnocení - NEUVĚŘITELNÝ!

• 8.11.2019  14:26

Ze začátku to působilo jako poměrně dramatické líčení údálostí, postupem času se však změnilo spíše v náboženské uvažování. Šlo by to celé natočit i podstatně zajímavěji, vidím nevyužitý potenciál. Nicméně i tak je to snímek, který stojí za pozornost.

• 7.11.2019  16:25
    Far Cry (2008)

Takhle zmrvit takovou fajnovou počítačovou hru, to chce fakt hodně netalentu. Je to prostě strašný. Není nic, co by se dalo pochválit. Tam tam je exotická atmosféra, ta tam je akce, scifi prvky, monstra a vůbec všechno, co hru dělalo přitažlivou. Tušil jsem průser už před sledováním, ale že to bude až tak strašné, to bych sám nečekal ačkoliv už jsem pár výtvorů od Bolla viděl.

• 7.11.2019  13:01
    Prometheus (2012)

Přeci jen s odstupem času tomu trochu přicházím na chuť. To rozvíjení mythologie je provedené opravdu dobře, ale je to strčené do stupidního filmu. Kreténismus postav je na takové úrovni, že se to nedá ignorovat a je to bohužel naprosto zbytečné a nepochopitelné. Krom toho to ani v nejmenším nefunguje jako horor. Takže rozhodně to stojí za pozornost v rámci Alien univerza, ale i tak je to prostě fail.

• 10.10.2019  17:05
    Apollo 11 (2019)

Parádní dokumentární snímek, který líčí nejlepším možným způsobem celé přistání na měsíci od prvního zážehu až po přistání zpět na zemi. Pro přehled od celé události nejlepší volba.

• 10.10.2019  16:57
    Tolkien (2019)

Jako fanoušek díla J. R. R. Tolkiena jsem se nedozvěděl zhola nic podstatného a jako divák jsem se nudil. Hezké na pohled, ale bohužel zcela zapomenutelné.

• 9.10.2019  17:22
    Kursk (2018)

Pocit zoufalství a zmaru ještě silnější než už Černobylu, člověku se chce až křičet vzteky, jak se tohle může stát a jak to takhle někde může fungovat, respektive nefungovat. Naprosto dokonalé zpracování, které doslova chytí za srdce a vzbudí obrovské emoce, což je u tohoto typu snímku nejpodstatnější. Nenacházím vady.

• 9.10.2019  17:15
    Aladin (2019)

Přeci jen na můj vkus poněkud přebarvičkováno a přejucháno, ale v zásadě povedená pohádka. Will Smith výborný, ani jsem to nečekal.

• 9.10.2019  17:13
    John Wick 3 (2019)

Přitopilo se pod kotlem, jde se téměř z akce do akce, ale kupodivu to neztrácí šťávu a neopakuje se. Většinou. Zklamání až na konci, nečekal jsem otevřený konec do dalšího dílu, mělo to vzít nějaký určitý konec a bylo by mnohem lépe. Ale budiž, dobrý film.

• 9.10.2019  15:05

Obsazení je plná ruka trumfů, lokace v jižní Americe jsou parádní, ale výsledkem je celkem bezvýrazná akční jednohubka s jednoduchým a okoukaným poselstvím, že krást a nechat se unést touhou po penězích se nikomu nakonec stejně nevyplatí. Krom předvídatelného scénáře hoří i akční scény, k akci skutečných profesionálům to má totiž zatraceně daleko, spíše to připomíná Arnolda a Slye v nejlepších letech. Velká škoda.

• 9.10.2019  14:14

Sterilní story s nezajímavými hrdiny zachraňuje originální vizuál, ve kterém jsou zajímavé lokace dávkovány přesně tak, aby dokázaly na diváka udělat dojem. Výsledek tedy není vyloženě průser a příjemně se to sleduje, ale opakují se zhruba chyby Zlatého kompasu. Čtvrtou hvězdu přidávám spíš proto, že jsem milovník fantasy a mám tím asi pokřivený úsudek.

• 26.9.2019  15:34

Čím víc hrdinů, tím méně člověka zajímají. Zakončení dekády filmových Avengers je tak poněkud přeplněné a přitom o jednotlivých hrdinech nic neříkající. Možná to vadí jen mě, ale při vzpomínce na první Avengers nebo Winter Soldier celkem o desítce postav nemohu říct, že by mě ta nynější totální změť hrdinů a akce ještě nějak oslovovala, že bych žasl nad neotřelými scénami, že bych zažil jedinou zimomřivku v nečekané události nebo mě třeba nějak výrazněji zasáhl závěrečný doják. Oceňuji tak pouze chytře zakomponované návraty do různých událostí z předcházejících filmu a setkání s mrtvými postavami univerza. Jinak nic moc pro mě.

• 17.9.2019  14:59
    Hastrman (2018)

Působivě natočená vesnická fantasy. Karel Dobrý podal výborný výkon, Simona Zmrzlá dokonale podmaňující mužské oko, atmosféra historického venkova se všemi jeho pověrami zachycená velmi přesvědčivě a vyzdvihnout je třeba i skvěle pasující hudební složku a výběr písní. Více méně není co hanět, velmi povedená záležitost.

• 5.8.2019  10:27

Snímek jakožto možné vysvětlení skutečného zmizení strážců majáku příliš nečerpá ze skutečností, zjištěných na místě v roce 1900. Spíše bylo využito staré záhady pro rozehrání psychologického drama, což by snad nebylo na škodu, ale měl jsem bohužel problém pochopit motivace některých postav k jejich činům. Výsledek tak pouze není špatný film s celkem hutnou atmosférou, ale bez větší návaznosti na skutečný případ.

• 1.8.2019  11:22
    Zkáza lodi Endurance (TV film) (2012)

Nejlepší možné dokumentárně laděné vylíčení slavně neslavné cesty Ernesta Shackletona se zacílením na osobnost kapitána lodi Endurance Franka Worsleyho. Dle mého ještě lepší než povedený snímek s Kennethem Brannaghem.

• 25.7.2019  10:53
    Franklinovy ztracené lodě (TV film) (2015)

Dokument skvěle shrnuje všechny dostupné informace i dějiny pátrání po zmizelé expedici. Ještě by to chtělo pokračování o nalezení i druhé lodi a bylo by to dokonalé.

• 16.7.2019  14:47

Nejdříve průměrně zábavný snímek, od poloviny velké WTF a trochu problém přijmout na co se to vlastně dívám. Matthew standardně dobrý výkon, jinak ale v zásadě zapomenutelné přes jistou originalitu příběhu.

• 16.7.2019  14:23
    Free Solo (2018)

Kdybych nevěděl, že to dopadne dobře, tak bych si asi při sledování nervozitou ukousl nohu, což jsem málem udělal i tak. Silný zážitek.

• 16.7.2019  14:22

Jakkoliv jsou Harrelson a Costner herecká dvojice snů pro podobnou roli, přeci jen tento snímek nedokáží utáhnout bez pocitu zdlouhavosti. I přes nesporné herecké kvality a skvělou výpravu snímku chybí větší náboj a je to škoda. Nicméně je to sympatický počin.

• 16.7.2019  14:18

Nejlepší medvídek Pů, možná však spíš pro dospělého člověka. Především pro půvabně jednoduchý způsob, jakým bylo podáno ústřední poselství, které jde až k duchovnímu základu celé pohádky. Jinak to není žádné super velké dobrodružství a je to příběh trochu více k zamyšlení než konzumaci, což beru jako pozitivum. Ve mě zanechal snímek hluboký dojem a bude patřit určitě k evergreenům pro chvíle čerpání pozitivního myšlení.

• 25.5.2019  01:01
    Motýlek (2017)

Původní snímek jsem neviděl a tudíž nesrovnávám originál a remake. Z tohoto pohledu můžu s čistým srdcem prohlásit, že Motýlek z roku 2017 je dobrý film s kvalitními hereckými výkony a neváznoucím, značně pochmurným, dějem. Vychází mi to na zcela zasloužené čtyři hvězdy.

• 14.5.2019  15:37

Tma mi vadila ze všeho nejméně. Absence kvalitního a inteligentního scénáře bitvy, díky čemuž byla celá obrana Zimohradu jedna velká komická taškařice, o poznání více. A kvůli něčemu takovému musel padnout největší nepřítel Západozemí a celá nemrtvá hrozba, propracovávaná už od první série. Naprosté zklamání.

• 14.5.2019  13:02

Další odfláknutá bitva. Dva mrtví draci, vyčerpaná armáda a zoufalá dračí královna proti obrovskému loďstvu, hradbám a armádě nejlepších žoldáků. Síly se pomalu, ale jistě srovnávají, Cersei to měla dobře propočítané. Proč? Aby to všechno prostě pokosil jeden drak a v podstatě na pořádnou bitvu ani nedošlo. Cersei a Euron evidentně trpí neuvěřitelnou tupostí a nedostatkem vojenského nadání, když dokáží o své sídlo přijít tak neskutečně hloupým a primitivním způsobem. Zbytečný díl, většina děje by se vešla do deseti minut a oslnivá výprava a velikost to bohužel vůbec nezachrání. Snad ještě horší kopanec než bitva o Zimohrad, asi jsem rád, že už nás pravděpodobně žádná další bitva nečeká.

• 24.4.2019  13:26
    Overlord (2018)

Atmosféra příliš slabá, příběh příliš jalový, herecké výkony příliš tuctové. Celkově příliš málo všeho, ale nakonec se na to koukalo docela dobře. V rámci žánru průměrný průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30