Ombak▼Penari

okres Praha
nebezpečný fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 22.3.2021  12:13

Není moc co hanět, je to prostě dobře a zajímavě zpracovaný jeden speciální filmový fenomen. Dokument toto téma podává vyčerpávajícím způsobem.

• 10.3.2021  11:46

Westernová atmosféra snímku je sympaticky snová a jakoby neskutečná, podpořená dobře vybranou hudbou, hlavní role obsazeny dobře, ale výsledek ničím extra neuchvátí, schází tomu nějaké opravdu silné momenty a zajímavější finále. Škoda.

• 2.2.2021  10:20
    Chlast (2020)

Skvělý Vinterberg, skvělý Mikkelsen. Nápad snímku více než zajímavý, jeho příběhové zpracování ještě lepší. Nejzajímavější je ovšem závěrečné vyústění, které alespoň já považuji za sympaticky nejednoznačné.

• 2.2.2021  10:13

Poněkud těžko stravitelné pro člověka odkojeného moderním filmem. Pravdou je, že dogmatická pravidla, použitá při tvorbě filmu z něho dělají dokonale autentické homevideo, díky kterému máte pocit, že ten vážný příběh je ryzí skutečnost, kterou někdo jen zachytil na kameru.

• 2.2.2021  10:08
    Lví srdce (2013)

Skvělý Peter Franzén ve variaci na Kult hákového kříže. Příběh skinheada, který je krze lásku k ženě nucen zrevidovat svoje jednoduché a vyhraněné názory na rasu a národní hrdost. Vtip se mísí s vážnosti a srážka extrémních názorů s nečernobílou realitou je o to tragikomičtejší.

• 2.2.2021  10:03

Jensen opět servíruje svou oblíbenou skupinu excentrických hrdinů v příběhu na hranici parodie a tragédie. I tady se jedná především o vtipnou podívanou, založenou na vážném tématu. Absurdní situace se kupí jedna na druhou, aby ve výsledku vyústily v něco naprosto jiného, než by divák očekával a snímek se uzavře zcela jinou myšlenkou než ke které děj směřoval. K tomu luxusní obsazení Mikkelsen - Lie Kaas a je tu další Jensenův majstrštyk.

• 2.2.2021  09:45
    Idealista (2015)

Politický thriller bez zbytečných okras a pozlátek. Příběh o rozkrývání vládních lží a snaze vše ututlat a současně drobný vhled do moderních dějin Dánska. Především však snímek o tom, že otřást státem dokáže i jediný člověk, pokud má jasnou představu o tom, že některé věci se prostě nedělají a nesmí se trpět bez komentáře.

• 2.2.2021  09:37

Na příběhu dívky, snažící se za každou cenu vymanit z opovrhované škatulky sámského původ, film pohledně a srozumitelně vykresluje rasistické poměry ve Švédsku během minulého století. Velmi zajímavý pohled na problematiku jednoho z mála tradičních pasteveckých národů v Evropě.

• 29.1.2021  10:48
    Mrzout (2014)

Spíše než komedie bych řekl úsměvný film o mezilidském nepochopení a přesvědčení o vlastní pravdě. Film je místy opravdu vtipný a místy naopak až lyricky a nostalgicky hloubavý, ve výsledku příjemný. K dokonalosti chybí dotáhnout či vygradovat některé důležité momenty, aby byla myšlenka snímku lépe uchopitelná.

• 29.1.2021  10:23

I bez přehnané explicitnosti velmi těžký reálný příběh, který autenticky přenese tragický úděl všech postav na diváka a donutí ho o tématu uvažovat i po skončení snímku. Žádná samoúčelnost, jen dokonalý prožitek toho, co ve skutečnosti znamená únos osoby, jeho věznění a strach a snaha rodiny dostat ho ven. Velmi zaujal Tobey Kebbell, v závěsu ale i všichni ostatní.

• 29.1.2021  10:07
    Únos (2012)

Pokud je libo pocit autentičnosti, určitě bych volil Únos, jinak Kapitán Phillips.

• 27.1.2021  11:09

Vtipně a odpočinkově podaný boj jednotlivce proti korporaci. Snímek krásně těží z divoké islandské krajiny, prodává příběh jako klasickou indiánku a oddechově se zaobírá ekologickými a společenskými tématy. Hlavní role skvěle ztvárněná, ve snímku vtipné originální prvky jako filmová hudba, zosobněná přímo ve filmu, nebo vyloženě smolařský cyklocestovatel, který se už určitě nikdy na Island nebude chtít vrátit.

• 27.1.2021  10:55
    Shorta (2020)

Příběh policistů, uvízlých v nepřátelském ghettu vzorově rozebírá nepochopení, netoleranci a oboustrannou nenávist, díky kterému eskaluje dlouhodobý konflikt společenských skupin i jednotlivců mezi sebou. Film velmi zručně kombinuje akci se zamyšlením se nad podstatou společenských problémů.

• 27.1.2021  10:49

Psychologicky velmi drsně a naturalisticky vykreslená lekce vášně a dominance, která se na začátku jeví jako nevinná hra z nudy, která na konci rozmetává lidské životy. Z některých scén člověku naskakuje husí kůže. Velmi silný zážitek.

• 27.1.2021  10:37
    Greta (2020)

Pro potřeby představení Grety takové, jaká je a toho, co za polední dobu dělala a kam se dopracovala, je to zcela dostačující a nehodnotící dokument. Schází mě však hlubší analýza její osobnosti, díky které by si divák mohl z dokumentu odnést poznatky jak dospěla ke svému rozhodnutí protestovat nebo proč zrovna ona se v tom stala světovým fenoménem. Přeci jen nevyužitý potenciál.

• 27.1.2021  10:29

Až sarkasticky vtipné vykreslení jednoho "slavení" Vánoc v rodinném kruhu. Úsměvy a vánoční nálada, za kterou se skrývají vnitřní rozdíly a nevyřčené konflikty. Skvělý je kontrastní prvek malé blonďaté holčičky, ztělesňující andělsky ten nezkažený vánoční ideál, na který si všichni ostatní vlastně jen stereotypně hrají.

• 16.1.2021  01:29
    Král Artuš (2004)

Kladem snímku je skvělý casting a hudba, která táhne polovinu zážitku ze sledování. Záporem především fakt, že je to volovina od začátku až do konce. Snímek se snaží nacpat legendu do historického rámce pomocí epického fantasy looku. Z toho nemohlo vzniknout nic smysluplného ani na jednu stranu. A krom toho scénář připomíná školní cvičení, silný moment aby jeden pohledal.

• 27.10.2020  17:17

Neuvěřitelně o ničem.

• 22.10.2020  00:37
    Neviditelný (2020)

Jako ukazatel směru, kam posunout klasické horory, to obstojí dobře, ale to neznamená, že je to dobře vytěžený potenciál. Napětí výborně drží první polovinu, ale s postupujícím časem se vytrácí a nahrazuje jí občas pohledná akce. Nakonec ale v obojím zůstane v půli cesty a výsledkem je slušný a celkem originální snímek, který však zanechá dojem, že se nepovedlo dotáhnout do konce dobrou myšlenku.

• 19.10.2020  13:48

Tomu popojíždění prostě chybí jakýkoliv náboj. A to je první díl aspoň zajímavý tím, že je vidět zrod projektu a práce na Trajdě. Dál už to je jen nuda a nuda. Tatru kolem světa 2 zatím strčí do kapsy nejen trabanti, ale dokonce i amatérští Vagabundi na cestách a jiní youtubeři.

• 13.10.2020  11:31

Poplatné režimu až příliš za únosnou mez, nejde se od toho oprostit. I bez toho by to bylo průměrný film. Když si představím, jak jinak by se dalo naložit s krajinou Pálavy v dětském filmu...

• 13.10.2020  09:38
    Oáza (1972)

Okouzlující prostředí vyprahlé pouště a opuštěné oázy je jako stvořené pro komorní válečné drama, ale s tak neuvěřitelně utahaným příběhem není o co stát. Krom Hrušínského a Vinkláře tam ani neměli jinak výborní herci pořádně co hrát.

• 19.6.2020  12:40
    Kořist (2019)

Nakonec fajn horor(ový film), který prostě baví zajímavým prostředím a monstry a má dobře vybrané a zahrané postavy. Kvalitní odpočinkovka.

• 13.1.2020  10:47

Po letech shlédnuto znovu a musel jsem jít s hodnocením dolů. Atkinson úspěšně recykluje svůj humor, ale krom něj je film neslaný a nemastný blábol, který stárne o sto šest. Raději klasické seriálové scénky.

• 10.1.2020  12:40
    Král (2019)

Netušil jsem, že jdu vlastně sledovat Shakespeara. Došlo mi v polovině snímku a neubránil jsem se pak srovnání s Brannaghovým Jindřichem V. Z tohoto srovnání nevyšel Král úplně dobře, ale v zásadě se jedná o povedenou historickou hru, která se snaží netvářit jako hra.

• 10.1.2020  12:34

Seznam karikatur obvyklých skupin českých turistů ze zájezdových dovolených. Nějak mě to vyloženě neoslovilo, ale v zásadě se tomu zručnost a vtip nedá upřít. Není nutné něco hanět.

• 10.1.2020  12:28
    Maják (2019)

Naprosté šílenství v uměleckém hávu, který ho činí pro někoho ještě méně stravitelným, pro někoho naopak zcela hypnotickým. Nicméně filmařská kvalita snímku je neoddiskutovatelná, naprosto skvělý Dafoe a herecky sympaticky rostoucí Pattinson, atmosféra silná až k prasknutí, na čemž má podíl jak jak obrazový formát, tak skvělý zvukový doprovod. Už dlouho jsem neviděl něco tak ohavného v tak dokonalém provedení. Robert Eggers má po Čarodějnici další krajně znepokojivý zářez a jsem na jeho další práci velmi zvědav.

• 10.1.2020  12:11

Docela dobrá chujovina. Ale na to, co to stálo peněz, to bohužel byla jen průměrná chujovina. Letní film jak vystřižený, ale pachuť zmařené příležitosti na fajn žraločí scifi zůstává.

• 30.12.2019  23:22
    Trhlina (2019)

Velmi pěkné tři hvězdy. Předloha má sice své limity, přesto by se z ní ale dalo vytřískat ještě víc. Nicméně má to slušnou atmosféru, která povedeně graduje. Nečekal jsem mnoho a dostal jsem docela fajn natočený mysteriózní příběh, při kterém občas skutečně mrazí.

• 12.11.2019  16:53

Vzpomínám si, že po návštěvě kina jsem pro tento film dokázal najít jen jediné hodnocení - NEUVĚŘITELNÝ!

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31