Cival

Cival

Petr Cífka

okres Brno
Dříč z MovieZone.cz

homepage

4778 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
  • 13.12.2018  13:33
  Aquaman (2018)
  ****

  Nesmírně rozmáchlá fantasy pohádka o svalnatým vodníkovi, která sice není intelektuálně obohacující, ale parádně se na ni kouká. Epická, vizuálně podmanivá a sympaticky blyštivá podívaná.

  • 1.7.2018  19:01

  Celkem slabota. Tuctová road-movie, které schází opravdová síla i punc výjimečnosti. Takhle bych si představoval absolventský film průměrného famáka. Uvážíme-li, že je Omerzu považován za výkvět českého filmu i FAMU, přesně to vystihuje, jak bídně na tom místní kinematografie i její stěžejní instituce jsou.

  • 1.4.2018  16:03

  Playtvák je specialistou přes dějově těžce vyprázdněné piloty.

  • 9.3.2018  16:48

  Ondřej Hudeček na pána. Libová práce. Perfektní vytěžení ikonického momentu českých (sportovních) dějin a vydrcení na max po stránce fanouškovsko-emocionální, nostalgické i řemeslné. Nejlepší film českého režiséra minimálně za posledních pět let... a doufám, že Frank Marshall přehodnocuje režiséra Indiana Jones 5 :)

  • 14.2.2018  16:10

  Další povedená marvelovská sólovka, která z černošského apendixu vyrostla v ambiciózní velkobiják, co vlastně může mluvit za celé etnikum. Tedy za dvě miliardy lidí... a další čtyři se svými východisky konfrontovat. Je to comicsová black power v originálním etno-future podání, které rozhodně je většinu času cool a po kostýmní i výpravné stránce perfektní, i když se má hlavně zpěněžovat po hračkárnách a ukájet dvanáctileté kluky. Zároveň je to ale sytý hrdinský příběh, co výborně funguje i v osobní rovině. Marvel to zase ustál a našel svoji Wonder Woman, jen při dvakrát vyšší řemeslné kvalitě. Instant afro classic, která na rozdíl od Shafta nemusí držkovat na bílý systém zevnitř, ale celý ho převrací ve svůj prospěch.

  • 6.1.2018  13:48

  Na to jak je to literární, to nepůsobí užvaněně, a na to jak roztříštěné, to má celkem dobrou flow a rytmus. Ale celovečerák by to neutáhlo.

  • 13.12.2017  16:47

  Ty mladý na to bohužel nemaj. A ten často překvapivě vedený příběh, kde se relativizuje Síla a schází ryzí zlo s věrozvěstem typu Dartha Vadera a Císaře, utáhnout úplně nezvládnou. I když máte řemeslně vypucovaný blockbuster realizovaný v maximálních produkčních podmínkách špičkovým filmařem, může výsledek haprovat - když na skladě nejsou hotové (a dost cool) postavy, rozmělňuje se i síla jejich dobrodružství.

  • 4.11.2017  23:50

  Totální imploze Klusákova stylu v bídu, která je neautentická, bez přesahu i nudně repetitivní. Předvádění exota, na konci něhož se sám autor projeví jako duševní mrzák, co kvůli svému filmu hodlá stresovat babičku, co přežila Osvětim, a navíc si u toho honí ego jako Robin Hood. Ještě jednou se týhle šmíře bude tleskat a pobleju se.

  • 13.10.2017  14:21
  matka! (2017)
  **

  Když chceš natočit radikální variaci Felliniho a vyleze ti z toho afektovaná a vyfetlá Žena ve vodě, pardon, v baráku. To přehrocení strnulosti vztahu dvou lidí v celospolečenskou hororovou apokalypsu je místy až parodie. Vyhoněnina biblických rozměrů.

  • 8.10.2017  16:31

  Villeneuvova atmosférická režie pomáhá k tomu, abychom se nedočkali dalšího sequelového failu, ale koncepčně velmi přísného a hudebně, zvukově i výtvarně propracovaného pokračování. První Blade Runner byl ale o level výš, protože jeho nálada byla opojnější a podání energičtější. Pokračování je ale opravdu důstojným následníkem, který posouvá příběh o další level, účelně ho rozpracovává a při úctě k základním motivům do jisté míry relativizuje. Je to dokonale nadesignovaná podívaná, akorát ne s naplno rozehřátým dynamem. Pokud nečekáte zrovna přelomovou sci-fi a nej film roku, může vás i při svém emocionálním chladu a jisté mechaničnosti uspokojit.

  • 8.10.2017  16:28

  Velká škoda, že jeden z výtvarně nejzajímavějších a výpovědí nejpodnětnějších filmů letošního hollywoodského roku, je i jedním z těch nesmyslně nejdelších.

  • 12.9.2017  13:03
  To (2017)
  ****

  Instant classic, jen víc v rámci teen báchorek než mezi horory. Výtvarně a atmosféricky vyladěný upgrade Stand By Me, který je chvályhodně i chytře věrný předloze.

  • 16.8.2017  17:23

  Průšvih. Totální vyprázdnění svěrákovské poetiky ve filmu bez příběhu, který je rozháraným a bezobsažným sledem nostalgických vzpomínek. Scénáře uměl skvěle psát zjevně jen starší Svěrák. A u komických výstupů Vetchého mě fackoval stud.

  • 5.7.2017  00:33

  Ken Loach byl vždycky ohromnej borec, jak za kamerou, tak v civilu. A tahle esence jeho sociálních dramat přesně vystihuje veškerou sílu jeho tvorby.

  • 5.7.2017  00:31
  Odnikud (2017)
  ****

  Diane Kruger je v tomhle filmu neskutečná, famózní, dokonalá. A to jsem o ní nikdy moc extra mínění neměl. Bravo.

  • 5.7.2017  00:29
  Baby Driver (2017)
  ***

  Edgar Wright umí inscenovat akci a stříhat zvukové efekty do rytmu popových hitovek. To z něj ale fakt nedělá režijního génia. Drive pro čtrnáctileté neposedné děti, lesklé na povrchu, prázdné uvnitř.

  • 15.6.2017  11:38
  Zvláštní vyšetřování (TV seriál) (2016)
  odpad!

  Absolutně nechápu jak tvůrci tak skvělejch nebo aspoň podnětnejch věcí jako jsou Český sen (i po letech možná nejlepší domácí porevoluční dokument), Český mír a Český žurnál můžou vyrukovat s takovou rádobyskandální srágorou, která za bulvárním/šokantním titulkem skýtá jen dva potulující se redaktory, co si asi myslí, že rozhovorem s Grossovou příbuznou zmáknou svoji Watergate. Ty polohraný dialogy mezi Slonkovou a Kubíkem ve stylu „A ty myslíš, že nám něco tají?“ jsou jak z blbý parodie, zvlášť při vědomí, že máte x dlouhých minut koukat na sérii rádoby odhalení, z nichž beztak nikdy nemůže nic zásadního vylízt, protože když by vylezlo, už by o tom dávno napsaly noviny i Novinky. Navíc všichni přeci víme, že investigativní žurnalistika není fotogenická, akční, sexy, napínavá, takže dělat dokumentární detektivku na tohle téma je už z podstaty totální blbost. Je to tak maximálně zabíjení těch pár udejchanejch zbytků investigativní žurnalistiky „v přímým přenosu“, odpad v rámci detektivek, dokumentu i týhle seriózně kutací novinařiny.

  • 1.6.2017  10:49
  Wonder Woman (2017)
  **

  Tuctový a nesmyslně dlouhý comicsový origin (když by se vyndalo 45 minut, o nic nepřijdete), který vrcholí stejně přeplácaným finále jako Batman v Superman. Gal Gadot střídá dva výrazy s jednou hrdinskou pózou - představa, že s její hrdinkou uvidím další biják mě upřímně děsí - a akce je zase snyderovským odvarem. Fakt mě to nebavilo, i když Pine zachraňoval, co mohl. 50%

  • 19.5.2017  18:30

  Ohromná pecka, v níž Ritchie přetvořil fantasy žánr k obrazu svému. Z hlediska vyprávěcích postupů a střihové skladby nejzábavnější a nejsilnější blockbuster od Šíleného Maxe. Fantastická práce.

  • 15.5.2017  16:15

  Je to lepší než Prometheus, a přesto nejhorší Vetřelec. Co je to? Ridley Scott může na sklonku kariéry točit cokoliv, bohužel se ale rozhodl pídit po podstatě naší existence a ohledávat zázraky zrození... a bohužel tak dělá zrovna skrze vetřelčí sérii. Na ní přitom lidé milovali přesný opak než velké a vzletné filozofické úvahy - právě tu slizkost, ostrost, děsivost, buď syrová akční jatka, nebo hororové peklo s bubákem ve strašidelném domě uprostřed vesmíru, kde vám poldové nepíchnou. Ridley Scott pohříchu nechápe sílu látky, kterou stvořil, a tak se zase noříme do podivné filozofující sci-fi, která je často banální, povrchní a strašně nelogická z hlediska chování astronautů, zároveň je ale řemeslně velmi silná a místy co do krvavosti a sexuálních podtextů slušně oplzlá. Problémem tak nejsou jatka, ale spíš ansámbl plný nevýrazných postav, který zlotřilý Fassy masakruje v jedné z nejméně pochopitelných úloh své kariéry. Nebaví mě ten koncept, nebaví mě tyhle dva filmy a irituje mě, že někdo przní Vetřelce zrovna tímhle směrem, že jsme si za dva Promethey poctivého vetřelčího masakru skoro neužili a místo toho se tu mění různí xenomorfové a licituje se s podivnostmi o stvoření života a světa. Nový Vetřelec není špatný film, Ridley u něj ale strašně plýtvá potenciálem látky i svým vlastním kreativním časem. Škoda i podruhé.

  • 7.5.2017  16:37
  De Palma (2015)
  ****

  Koncepčně hodně blízko knižnímu rozhovoru Hitchcock - Truffaut, jen v rychlejší a light verzi. Projedou se chronologicky všechny zářezy ve filmografii a vyzobávají se z nich detaily nebo přidávají inspirativní dodatky, většinou k roli režiséra, studiovému systému a nejsilnějších vlivech (Hitchcock, Godard...). Pro ctitele De Palmy povinnost. Nejlepší Baumbachův film :)

  • 12.4.2017  12:21

  Poctivá popcornová šleha. Špičková řemeslná práce, která je trikově přesvědčivá, i když se na plátně dějí absolutní pekla, navzdory šíleným dějovým konstrukcím a šachům s postavami celkem fungující scénář, jehož poradce na hlášky by měl dostat extra příplatky, a postavy, jež přesně znají svoji úlohu v týmu a mají charisma i silné momenty. K tomu fajn záporačka a skvělé taky-finále s Jasonem Stathamem a jeho malým parťákem a výsledkem je ulítlý blockbuster, v jaký jsme ani náhodou nedoufali.

  • 29.3.2017  14:07

  Myšlenkově poněkud analogová ozvěna cyberpunku, která je řemeslně bez problémů a hezky se na ni kouká, ale ani s náskokem dvou dekád se na Matrixy absolutně nechytá, a to ani akcí, ani triky (ty komplet CGI scenérie jsou příliš umělé). Scarlett je nepřesvědčivé dřevo s jedním výrazem a ani digitální zeštihlování ji nespasí.

  • 1.3.2017  13:40

  Nejdrsnější, nejsyrovější, nejbrutálnější, nejkrvavější a taky naštěstí i nejpůsobivější Wolverine. Náramná rozlučka s comicsovou legendou, do které dal Jackman zjevně všechno, co mohl. 90%

  • 26.2.2017  16:23
  John Wick 2 (2017)
  *****

  John Wick zůstal svůj, jen přitvrdil. Finále mezi zrcadly a neony je esteticky jednou z nejopojnějších scén v historii akčního filmu. Skvělá práce a rychle trojku.

  • 23.2.2017  11:36

  50% Slabý a zbytečný. Prázdnej a příliš vzpomínkovej derivát jedničky, kterej nepřináší nic moc inspirativního. Hodně sympatický snahy, málo kýženýho efektu.

  • 19.2.2017  13:50
  Chart Show (TV pořad) (2017)
  odpad!

  TV Barrandov na Nově. Peklo nejryzejší povahy.

  • 5.2.2017  19:03
  Mlčení (2016)
  ****

  Náramný snímek pro kina, který je co do filmové řeči precizním opakem Vlka z Wall Street, má ale podobnou sílu a po obrazové stránce se může stát stejnou ikonou. Neokázalé, prakticky bez hudby a pomalé, přesto uvnitř nesmírně působivé spirituální zamyšlení nad vírou a jejím místě v srdci i na jazyku. Inspirativní konverzačka, ve které můžete sympatizovat v podstatě s každou jednotlivou postavou.

  • 8.11.2016  23:25
  Semestr (TV seriál) (2016)
  ****

  Možná nejpůsobivější výpověď o mladejch, co tu kdy vznikla. Navíc podaná supermladou formou. Za těma rozvolněnejma klikačkama po facebooku a skypeu a hanbárnama a gifama je tak kurevsky silnej pocit, jakej jsem nahmatal třeba u Půlnočního kovboje nebo Klipu (ta velkoměstská prázdnota, odcizení, marnost v přetechnizovaný době... a další postmoderní libůstky). Adam Sedlák a spol. zvládli z těch klišé (nebo spíš věčně platnejch vzorců, jak vypadá rozpad vztahu, zvlášť na Erasmu), z jakoby nahodilejch střípků a z nedoslovnejch náznaků vydupat tak hlubokou existenciální výpověď, že jsem to nežral. Pátej díl je opravdovej masterpiece (dokonalý zachycení, jak vypadaj emohovna v roce 2016) a finále drtivý jak Vicky Cristina Barcelona a bezútěšný jak Čínská čtvrť ;) Těším se na další kus.

  • 8.11.2016  21:43
  Příchozí (2016)
  *****

  Příchozí je zatím nejlepší a rozhodně nejpůsobivější Villeneuvova hollywoodská velkoprodukce. Jde sice o sci-fi s pořádně ambiciózním konceptem, který si s kruhy hraje nejen při komunikaci s emzáky... ta matematická propočítanost a klasicky villeneuvovská audiovizuální vypiplanost ale pracují ve prospěch velmi emotivního a místy až nesnesitelně dojemného sci-fi melodramatu o zásadních aspektech života na Zemi. Zatraceně silná, místy až vyčerpávající podívaná, jež suverénně pokračuje v tradici procítěných science-fiction z ranku Kontaktu nebo Interstellar. Zatím film roku.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace