Cival

Dříč z MovieZone.cz

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 1.6.2020  18:56
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Jasně, jsem zaujatej, protože mám Jordana za nej sportovce všech dob a éru Chicago Bulls za vrchol mýho vztahu k NBA, ale - fuck it - tahle dokumentární série je ryzí dokonalost, komplexní, vyčerpávající, nepolevující. Mistrovskej kousek.

• 19.4.2020  16:17

Dogma 95 at its best, teda až na tu hudbu. Výborné pražské indiečko. Čistá, i když neokázalá a skrz naskrz rukodělná práce.

• 30.12.2019  00:27
    Pád anděla (2019)

O jeden, možná i dva levely výš než Rambo 5. Poctivá žánrová práce.

• 19.12.2019  14:35

J.J. Abrams znovu v recyklačním módu, příběh odfláklý, jak se na scenáristu Batman v Superman sluší a patří, tuna trikových lákadel a nových postav, ale osudovost nulová. Uspěchaná podívaná, která přeskakuje napříč prostředími i bezvýznamnými epizodkami, drama ale staví jen na okoukaných základech, často na náhodách a nesmyslech. Za tři filmy toho Disney předvedl hrozivě málo - i kvůli nulové koncepci celé trilogie. Hanba vám! Takhle se o nejslavnější ságu filmové historie nepečuje.

• 1.12.2019  13:24
    Irčan (2019)

Scorsese to má pořád náramným způsobem v ruce a tu gangsterskou fresku jsem si díky tomu užil parádně po celých dvě stě minut. Škoda jen toho digitálního omlazování a trochu umělohmotného vizuálního ladění, výsledek pak nejde tolik pod kůži, protože je sice monumentální a božsky odvyprávěný, ale malinko fake.

• 1.12.2019  13:16
    Vlastníci (2019)

Kina jsou plný a diváci se v nich smějí v pravidelných intervalech, ale za mě bohužel docela slabota, o jeden možná i dva levely slabší než skvělá divadelní hra. Ta jiskrnná živost předlohy se na plátno úplně nepovedla převést a ani ji nic adekvátně nenahradilo, navíc hvězdnější herci v některých momentech nepůsobí úplně přesvědčivě (Havlová, zčásti Voříšková) a i dějově se to v poslední třetině notně rozpadne. Radši bych šel znovu do divadla.

• 15.11.2019  23:31
    Moje svoboda (2019)

Ke zhlédnutí tady.

• 15.11.2019  23:29
    Předělávači (TV pořad) (2018)

Ke zhlédnutí tady.

• 18.8.2019  21:21

Půvabná retropohádka, která potvrzuje, že je Brad Pitt neokázalým mistrem svého oboru.

• 4.7.2019  13:47
    Monos (2019)

Obrazově a zvukově nejsilnější letošní kousek, který mě tou příběhovou rozeklaností od první popravy vlastně jen mučil.

• 23.5.2019  23:26
    John Wick 3 (2019)

Novej benchmark akčního řemesla. Vrchol žánru, co je odpracovanej a vypocenej do posledního záběru. Tohle může překonat v podstatě jen stejný tým ve čtyřce.

• 25.4.2019  21:46

Ultimátní završení comicsového univerza, které je o level výš než všechny ostatní marvelovky. Parádně napsaný, vynalézavý, originální, opravdu napínavý, překvapivý (díky za tajnosnubnou kampaň!) a nakonec regulérně dojemný megablockbuster, který je absolutním požitkem. Bůh žehnej kryse!

• 21.4.2019  01:01
    Creed II (2018)

Škoda, že to sportovní sexy big-muscles-nigga-porn je v menšině oproti poněkud únavnému rodinnému drámu, které není zdaleka tak záživné. Parádně nasnímáno a ozvučeno, ale už jsem cítil jisté vyčerpání série.

• 21.4.2019  00:54

Fajn oddychovka, na marvelovském standardu. Pořád si ale myslím, že bylo u téhle látky zaděláno na trochu víc a že z těch příběhových i produkčních základů šlo vytěžit silnější (osobitější?) comicsovou popcornovku.

• 20.4.2019  14:28
    Lajna - Krize (S01E06) (epizoda) (2017)

Langoš jede na max.

• 19.4.2019  18:42

Michael Jackson byl největším hudebníkem, tanečníkem, zpěvákem, hvězdou své doby. Ale taky prznil děti a je dobře, že to tenhle dokument takhle přesvědčivě a tématicky komplexně zaznamenal. Silná věc.

• 22.3.2019  00:03
    My (2019)

Hezky to vypadá a parádně zní, ale v napínání to je nevěrohodné, ve vraždění bez koulí a ve filozofování tak nabubřelé a doslovné, až to ztrácí smysl. Po Uteč sešup.

• 13.3.2019  15:44

Klasická hladivá oscarovka, která je báječně napsaná, zahraná i odtočená. Hřejivě hollywoodská instant classic.

• 29.1.2019  17:35
    Rédl (TV seriál) (2018)

Solidní, skvěle nasnímaná a chytlavě napsaná kriminálka, která je ale nesmyslně roztažená na pět hodin. Uklízeči Hofmann a Novotný boží, Sokolovi jsem ale úplně nevěřil. Hlavně se tam ale asi hodinu jen chodí a jezdí autem... Ukázková televizní natahovaná. Mrzí to.

• 29.1.2019  14:58

Prázdný fashion klip postavený na povrchních asociacích z Bergmanova díla.

• 22.1.2019  12:05
    Trilobit 2019 (TV pořad) (2019)

Audiovizuální ceny, jejichž ceremoniál je audiovizuálně totálně ponořenej v minulým století. Pak to má k něčemu být.

• 13.12.2018  13:33
    Aquaman (2018)

Nesmírně rozmáchlá fantasy pohádka o svalnatým vodníkovi, která sice není intelektuálně obohacující, ale parádně se na ni kouká. Epická, vizuálně podmanivá a sympaticky blyštivá podívaná.

• 1.7.2018  19:01

Celkem slabota. Tuctová road-movie, které schází opravdová síla i punc výjimečnosti. Takhle bych si představoval absolventský film průměrného famáka. Uvážíme-li, že je Omerzu považován za výkvět českého filmu i FAMU, přesně to vystihuje, jak bídně na tom místní kinematografie i její stěžejní instituce jsou.

• 1.4.2018  16:03

Playtvák je specialistou přes dějově těžce vyprázdněné piloty.

• 9.3.2018  16:48

Ondřej Hudeček na pána. Libová práce. Perfektní vytěžení ikonického momentu českých (sportovních) dějin a vydrcení na max po stránce fanouškovsko-emocionální, nostalgické i řemeslné. Nejlepší film českého režiséra minimálně za posledních pět let... a doufám, že Frank Marshall přehodnocuje režiséra Indiana Jones 5 :)

• 14.2.2018  16:10

Další povedená marvelovská sólovka, která z černošského apendixu vyrostla v ambiciózní velkobiják, co vlastně může mluvit za celé etnikum. Tedy za dvě miliardy lidí... a další čtyři se svými východisky konfrontovat. Je to comicsová black power v originálním etno-future podání, které rozhodně je většinu času cool a po kostýmní i výpravné stránce perfektní, i když se má hlavně zpěněžovat po hračkárnách a ukájet dvanáctileté kluky. Zároveň je to ale sytý hrdinský příběh, co výborně funguje i v osobní rovině. Marvel to zase ustál a našel svoji Wonder Woman, jen při dvakrát vyšší řemeslné kvalitě. Instant afro classic, která na rozdíl od Shafta nemusí držkovat na bílý systém zevnitř, ale celý ho převrací ve svůj prospěch.

• 6.1.2018  13:48

Na to jak je to literární, to nepůsobí užvaněně, a na to jak roztříštěné, to má celkem dobrou flow a rytmus. Ale celovečerák by to neutáhlo.

• 13.12.2017  16:47

Ty mladý na to bohužel nemaj. A ten často překvapivě vedený příběh, kde se relativizuje Síla a schází ryzí zlo s věrozvěstem typu Dartha Vadera a Císaře, utáhnout úplně nezvládnou. I když máte řemeslně vypucovaný blockbuster realizovaný v maximálních produkčních podmínkách špičkovým filmařem, může výsledek haprovat - když na skladě nejsou hotové (a dost cool) postavy, rozmělňuje se i síla jejich dobrodružství.

• 4.11.2017  23:50

Totální imploze Klusákova stylu v bídu, která je neautentická, bez přesahu i nudně repetitivní. Předvádění exota, na konci něhož se sám autor projeví jako duševní mrzák, co kvůli svému filmu hodlá stresovat babičku, co přežila Osvětim, a navíc si u toho honí ego jako Robin Hood. Ještě jednou se týhle šmíře bude tleskat a pobleju se.

• 13.10.2017  14:21
    matka! (2017)

Když chceš natočit radikální variaci Felliniho a vyleze ti z toho afektovaná a vyfetlá Žena ve vodě, pardon, v baráku. To přehrocení strnulosti vztahu dvou lidí v celospolečenskou hororovou apokalypsu je místy až parodie. Vyhoněnina biblických rozměrů.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43