Duna: Část druhá (2024)

Masivní podívaná. A špičkový audiovizuální zážitek. Snad nebudeme na trojku čekat celou dekádu.

Electra (2023)

Famózní. Mistrovské dílo i v globálním měřítku. Daria dobude svět.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

This is fucking cinema! Blockbusterový masterpiece, který hledá nová audiovizuální i vypravěčská maxima a má potenciál stát se milníkem na poli komiksů i animáků. Znovu. Zatímco Paralelní světy byly v jádru easy jízdou, dvojka je nabušeným osudovým masakrem, který fascinuje mnohostí nápadů, vjemů i atrakcí, ale nikdy neztratí svou hlavní postavu a dokonale soustředěně pracuje s jejím archetypálním superhrdinským příběhem. Strhující podívaná s absolutní komiksovostí. Sofistikovaná, přitom i přímočaře působivá. Perfection.

Elvis (2022)

Jeden z nejlíp sestříhanejch filmů všech dob. Baz v plné formě, jen mohly nůžky i krátit.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Skvěle padnoucí završení povedené trilogie. Hollandův Spidey pokračuje tam, kde posledně skončil, jen naplno využívá možností, které se mu otevřely díky multiverzu. A funguje to na výbornou. Šikovný scénář těží z náletu ozkoušených postav tunu atrakcí i nezvykle silných emocionálních dilemat. Hollandův Spidey tu definitivně dospívá a čelí prvním opravdu vážným osudovým výzvám, čímž se zručný režisér znovu proplétá s naprostou suverenitou, byť v easy teenagerském duchu komiksové předlohy. Výsledek je zábavný, dojemný i velkolepý a jako návrat starých známých se trefuje maximálně. V mnoha směrech ultimátní hraný Spider-Man.

Duna (2021)

Esteticky nejopojnější film posledních let, u něhož jsem se velkou část stopáže těšil na rozmáchlejší druhý díl.

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Lars von Trier na bombičkách aneb nevídaně živelný, hravý i mozkovnu stimulující satirický výlev. Krása.

Chicagský tribunál (2020)

Instant classic. Mistrovsky napsaný, působivě poskládaný, šikovně zrežírovaný. Crowd-pleaser s přesahy.

Poslední představení (2020) (seriál)

Jasně, jsem zaujatej, protože mám Jordana za nej sportovce všech dob a éru Chicago Bulls za vrchol mýho vztahu k NBA, ale - fuck it - tahle dokumentární série je ryzí dokonalost, komplexní, vyčerpávající, nepolevující. Mistrovskej kousek.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Půvabná retropohádka, která potvrzuje, že je Brad Pitt neokázalým mistrem svého oboru.