Mazací hlava (1977)

Lynche nechapu, ale tohle teda nechapu uz vubec. Nevim jestli je dobre, ze se mi chtelo v kine zvracet, ze jsem neustale sledoval hodinky, ze jsem nevedel na co jsou mi tuzky v hlave. Priznavam se dobrovolne - nechapu...

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Těžko lze podat přesvědčivější důkaz o tom, že lze bez problémů natočit film podle světoznámé literární předlohy a uspokojit tím i ortodoxní fanoušky, i dosud neposkvrněné neználky (můj případ!). Bravo, Petere!

Mission: Impossible (1996)

Vynikající. Odpočinková zábava s lehce zamotaným dějem (to si nechám vždycky líbit), De Palma rozhodně nenatočil tak průměrný film, jak se povídá. Některé scény jsou vyloženě esencí napínavého thrilleru - dobývání se do CIA, bitka na vlaku...

Mizerové (1995)

Skvělí Smith a Lawrence, sexy Téa Leoni a odpudivý záporák Karyo ve vynikající akční komedii. Špičkový debut Michaela Baye, jemuž svědčí nováčkovská dravost.

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Když milujete muzikály a obdivujete Edwarda Nortona nemůžete být zklamáni. A pokud máte navíc rádi Woodyho styl a drsňáctví Tima Rotha, budete velmi spokojeni.

Spalující touha (1999)

Odejít se má v nejlepším - Mistr Kubrick to dokázal. Brilantní studie lidského nitra, postihující nenásilně nejintimnější lidské pocity a elegantně je přetiskující na plátno. Mistrovské dílo.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Není to sice dokonalé jako cokoliv z původní trilogie, ale i tak balzám na geekovskou duši. Pro pravověrné fanoušky Star Wars nekončící extáze z toho, že Hvězdné války oproti uslintané jednotce zvážněly. Že Síla znovu hraje prim. A že na pubertálně rebelujícího Haydena Christensena se dá dívat s menší bolestí než na Jar Jara.

Kladivo na čarodějnice (1969)

S Rodáky asi nejlepší český film. Hustá atmosféra, skvělé herecké výkony, formálně překvapující a sugestivní hudbou podtržený - těžko lze najít depresivnější film, jenž se přitom nepřestane ani na moment soustředit na podstatu své výpovědi.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Edward mě prostě nikdy nezklamal, ať už jako režisér nebo jako herec. Díky němu, sympaťákovi Stillerovi a krásné Jenně Elfmann mohla vzniknout výborná romantická komedie, z níž sálá pozitivní energie. Poprvé viděno v životní etapě, kdy na mě film působil až příliš osobně... v dobrém slova smyslu.

Lolita (1962)

Vlastně jeden z nejslabších Kubricků. Ale už jenom kvůli úchvatnému Peteru Sellersovi stojí tenhle film za zhlídnutí.