jonyyy

homepage
ICQ: 248767816

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 1.2.2017  20:55

Člověk by neřekl, jak moc může film degradovat jedna špatná rekvizita. Kvůli té panence jsem se v oněch "postížených" scénách vůbec nemohl soustředit na herecké výkony. Vše ostatní ale OK! 75 %

• 31.1.2017  17:04

V době hodnocení: IMDB Top 250: #175. Ještě nikdy jsem se u indického filmu z IMDB TOPky nespálil. Spíše naopak. A právě díky Aamirovi Khanovi (už figuruje v mé osobní desítce) jsem si indické filmy dokonce oblíbil. O to větší kopanec do zadku pro mě Andaz Apna Apna byl. Nekonzistentní taškařice (chvíli romantický film, šílená komedie, akční film) plná tragicky trapného přehrávání (po zjištění, že role Crime mastera GOGO byla nominována na ocenění za nejlepší komediální roli, mě málem skolil infarkt), šílených zvukových efektů a grimas, které bych nečekal, že pobaví kojence, natož dospělého diváka. Moderní Bolywood zřejmě směřuje čím dál více k západu a začíná se líbit běžnému publiku, ale klasický indický film je pro tuzemského diváka prostě nestravitelný. 30 %

• 27.9.2016  15:35

Gerard ten scénář nečetl nebo jenom přehlídl, že bude létat na obřích nosorožících a všechny postavy budou mít křídla?

• 21.8.2016  14:09
    Polednice (2016)

Spokojenost. Co mě ale vůbec neuspokojilo, je samotný námět Erbenovy povídky/básně. Přesný opak platí o atmosféře filmu. Forma vyprávění díky spolupráci kamery, prostředí a ozvučení téměř dokonalá a po dlouhé době na mě působil nějaký český film světově. Stejně tak se povedlo obsazení. Každá postava působila opravdu věrohodně. 65 %

• 3.4.2016  10:44

Justice League 1, Avengers 0......80 %

• 19.1.2016  21:29
    The Neighbors (TV seriál) (2012)

V první řadě jsem se smál skoro pořád! Některé vtípky naprosto neskutečné. Druhá řada bohužel přestala býti sitcomem a začla řešit dějovou linku. Larry Bird a Dick Butkus byli neskuteční! 65 %

• 14.1.2016  23:48
    Mládí (2015)

Po Mad Maxovi, letos druhý nejlepší vizuální zážitek. Celou dobu to na mě působilo, jak kdyby Mládí točil fotograf. Perfektní práce se světlem, barvami, hloubkou ostrosti. Každá scéna byla dokonale promyšlená, z jakého bude snímána úhlu a co se v ní odehraje - nádhera. Absence nominace na Oscara za kameru či střih? Zvláštní. Rozhodně bych vystřihl několik málo scén, které mi do tohoto konceptu nezapadaly a působily malinko lacině (např. noční můra). Kdybych měl vypíchnout jednu věc, rozhodně by to nebyl výkon Fondy (nominace na Glóby?), na druhou stranu nominaci pro masérku s rovnátky bych si představit dokázal. 90 %

• 6.11.2015  23:52

Ty vtípky jsou tak strašně samoúčelné - ostatně jako ve všech Arního filmech po ukončení politické kariéry. Ta snaha dělat si srandu sám ze sebe a jeho předchozí kariéry je tááák okatá - jenže i když jsou to od Expendablů a Konečné furt ty samé vtípky, vždycky mě dostanou. A Vizuální orgasmus už je u Terminátora samozřejmostí. 80%

• 28.10.2015  18:54

V dnešní době, kdy 2 - 3 létající superhrdinové v elasťácích ročně vydělávají v kinech skoro miliardu, je příjemné vidět, co doopravdy znamená zfilmovaný komix! Přehlídka charizmatických herců, hlubokých hlasů!, sexy drsňaček a dokonalého vizuálu. 70 %

• 18.7.2015  23:53
    Ghoul (2015)

Bohužel mám FF hororků nakoukáno docela dost a v poslední době mě už začínaly nudit. Na druhou stranu, Ghoul je naprosto srovnatelný s obdobnými americkými díly a v tomto subžánru dosahuje průměru, né-li lehkého nadprůměru. Mám-li být zcela objektnivní, za film dávám 65 % (přijít s tím o 5 let dříve, tak víc) a ten kousek do 4 * přidávám režisérovi za shanu (úspěšnou) přiblížit se holywoodu a za to, že se snaží v té naší krásné, leč žánrově omezené zemi, natočit i něco jiného, než jen hořkou komedii. Jen tak dál Petře.

• 17.7.2015  23:35
    Kmeny: Hooligans (TV film) (2015)

Málo věcí na světě miluju tak jako fotbal. Ale mít cokoli společného s touto skupinkou tupých, zpocených, špínavých, nechutných, tlustých individuí, které si v autobuse zpívají o tom, jak si strkají ruku do p*dele, tak se stydím.

• 9.6.2015  21:18
    Nurse 3D (2013)

Až amatérsky béčkové, ale na druhou stranu to má takovou zvláštní artovou, erotickou atmosféru, že až skoro tvůrce podezřívám, že se přesně o tento výsledek pokoušeli. Postava hlavní hrdinky je opravdu unikátní zjevení. 70 %

• 31.5.2015  23:31
    Kung Fury (2015)

Takovou absurdnost, s takhle podmanivýma efektama a vizuálem, ze kterého jsem měl bradu až na zem, jsem neviděl od.....no dobře....Mad Maxe před dvěma týdny, ale předtím roky ne! Nejhorší a zároveň nejlepší vizuální efekty v historii filmu. Oskara za kraťas pro Kung Furyho! Krátkometrážní událost desetiletí.

• 31.5.2015  22:26
    Chappie (2015)

Původně nejočekávanější film roku svých očekávání nedostál. První půlka byla hrozná! Říkal jsem si co je špatně? Blomkampovy filmy žeru, sci-fi žánr je můj nejoblíbenější, Die Antwoord poslouchám s velkým zalíbením už několik let. Zásadní chyba byla asi nakonec v českém dabingu, který ten dojem, obzvlášť u Yo-Landi a Ninji totálně degradoval. Druhá půlka se zvrhla v přesně takovou šílenost a v reklamu na Die Antwoord, jak jsem původně čekal. A taky Chappie asi mohl trochu míň mluvit. Celkově spíše zklamání a rozpačitých 70 %.

• 13.5.2015  23:12

První půlka je brutální non-stop hardcore nářez na jasných pět hvězd!!! V druhé půlce se film trochu zklidnil, ale nikdo se nemůže divit, že se takové tempo nepodařilo udržet po celou stopáž. Konečně měl někdo vizi post-apo pustiny, která mi vizuálně vyhovovala. Do teď jsem narážel na samé kýčové mullet, sadomaso, kožeňáky v poušti s občasnou snahou o nějakou inovaci (motorky v Priest), ale v novém Mad Maxovi se rozhodli dát si záležet na každém detailu a dojem je perfektní. Auta, kamiony motorky - radost pro oko, nejen pro milovníka tuningu. Jsem vděčný, že se na rozpočtu nešetřilo, stálo to za to. Lidi jsou opravdu špinaví, mutanti opravdu nechutní a to absurdní REPROMUSIC auto to dovedlo jako celek k dokonalosti! Je sice sranda, že Max za celou dobu promluví asi 10 vět a je tak trochu na vedlejší koleji a film vlastně nemá ani žádný příběh (dějová linka je jen !!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!! o přesouvání z bodu A do bodu...no A), ale když si vzpomenu, že jsem od Mad Maxe původně nic nečekal a že jsem měl v kině asi 45 minut bradu skoro až na zemi, tak nezbývá než těch 5* nastřelit. 90 % Je to trochu předčasné, ale film roku?!

• 29.4.2015  00:07

Tak tohle byla pecka! Bojiště Země: Sága roku 3000 má konečně důstojnou konkurenci! Když jsem poprvé zjistil, že Wachowští natáčí sci-fíčko, byl jsem nadšený. Když jsem viděl první trailer, byl jsem zklamaný a po zkouknutí samotného filmu jsem v šoku. Objektivně bych měl hodnotit o deset procent, tedy o hvězdičku výš, ale když si představím, jaký to mělo rozpočet, tak je to k pláči. Pár myšlenek na dobré sci-fi to rozhodně mělo - třeba sklizně planet byla super myšlenka, ale když se tomu dá forma, ve které je ušatý, blonďatý, ne/okřídlený Channing tatum mistr světa ve skate crossu, který zachraňuje planetu Zemi, tak to těžko může mít úspěch, a to i přes krásnou Milu či poměrně slušné ztvárnění některých mimozemšťánků (jen ti malí šedí mužíčci, ostatní byl kýč vedle kýče). Mé pravidlo se opět potvrdilo - jak se někde objeví špičaté uši a nemá to v názvu Star Trek, musí to být zpravidla průšvih. 30 % ....po přečtení některých komentářu se nepřestávám divit nad zdejším hodnocením a přemýšlím...pro jakou věkovou skupinu byl tento film vlastně cílený?!

• 17.4.2015  14:41
    Eşkıya (1996)

Banditu jsem si pustil především díky jeho extrémně vysokému umístění v IMDB TOP 250, kde figuruje snad až někde v půlce! Celkový dojem je ale poněkud rozporuplný, možná i zklamání. Příběh není ničím výjimečný, některé herecké výkony, tedy především ty vedlejší, byly poměrně slabé a akční sekvence bych označil skoro až za hloupé. Nedá se říct, že by Eskiya nemělo silné momenty a jeho poselství respektuji, ale jako celek to na mě působilo dost průměrně. Indické filmy z IMDB TOPky jsou u mě o level výš. Jako zpestření a seznámení s Tureckou kinematografii to ale beru. 65 %

• 10.3.2015  13:55

Taková dvou a půl hodinová sonda do mysli jednoho lakomého trpaslíka. Moc tomu nepřidali ani čaroděj s pos*anýma vlasama a králičím spřežením, Legolas běřící ve vzduchu, milion skřetů vytvořených k jedinému účelu - válce, kteří nejsou schopni zabít jedinou živou bytost, trpaslíci s trapnýma pleškama a ještě směšnějšíma vousama, trpaslíci na bojových prasatech a superterénních kozách...no nemá cenu to dál vypisovat. Ale okej, je to prostě film pro fanoušky Tolkien univerza a v předchozích dílech mě některé věci naštvaly ještě víc. Připočtu kladné body za kamikaze-skřeta-obra-beranidlo a závěrečný díl, stejně jako celá Hobití série dostává 3 hvězdy.

• 14.2.2015  00:40
    Die Antwoord - Baby's on Fire (hudební videoklip) (2012)

Thank you Lord for Satan.

• 31.12.2014  00:13
    Interview (2014)

Představuju si, jak se Kim při sledování Interview tváří a mám chuť přihodit čtvrtou hvězdičku. 70 %

• 22.11.2014  22:02

Má to slabší až amatérský začátek, který bych dokázal natočit líp i já na poli u nás za barákem, ale příchodem Rodena se z Frankensteinovy armády stává neskutečně zvrhlá, nápaditá a zábavná záležitost. Příšery svým provedením a kreativitou střčí do kapsy všechny Silent Hilly a podobné mnohem dražší konkurenty. 70%

• 2.10.2014  23:59
    Cave-In! (TV film) (1983)

Jako by si Irwin Allen řekl, že když už sehnal Leslieho Nielsena pro film The Night The Bridge Fell Down, musí toho využít, a na jeden zátah natočit ještě jeden televizní katastrofák. Zápletka je totožná, a to skupinka lidí uvězněna se zločincem na útěku, tentokrát v zasypané jeskyni místo na zříceném mostě, jsou použity stejné zvukové efekty a stejný způsob představení postav pomoci flashbacků a dokonce i některé herecké obsazení bylo shodné. Cave-In! mě ale bavil o něco více a překvapivě byl i chvílemi napínavý. Dalo se na to dívat, když ignorujete fakt, že v jeskyni hluboko pod zemí by nebylo zrovna moc dobře vidět. 63 %

• 2.10.2014  17:32

Slavný producent katastrofických filmů Irwin Allen už nám ukázal potopu, požár, destrukci podmořského města, mrakodrapu, sopečného ostrova, potopil loď. Tentokrát si však posvítil na dopravní most. Něco k ději: Na normálně klidném Madison bridge se odehraje v krátké době už třetí dopravní nehoda, což vzbudí podezření v inženýrovi Calu Millerovi. Ten zjistí, že mostu hrozí zřícení, což mu, jak tomu tak bývá, nikdo moc nevěří. Než se Calovi podaří na vlastní pěst most zablokovat, je už příliš pozdě. A aby to záchranáři neměli tak lehké s evakuací, život jim ze zříceného mostu ztěžuje ještě uprchlý bankovní lupič, který drží zbytek přeživších jako růkojmí. K samotnému filmu: Je to typický, katastrofický TV film natočený ještě ve stylu 70. let, hodně povídání, nízký rozpočet. Díky různým flashbackům hlavních postav, snaze popsat příběh každého z nich a zbytečně dlouhým a opakujícím se záběrům, má film přes 3 hodiny, ale ani tak jsem se nenudil. A ne každý den máte možnost vidět Leslieho Nielsona jako záporáka. 60 %

• 13.8.2014  22:49
    Cid (1961)

Velkolepé, monumentální, ale herecky lehce prkenné až divadelní a Ben Hurovi to nesahá ani po kotníky. Nicméně historický Heston snad ani zklamat nemůže. Postřeh pro zasmání - v čase 2:18:12 spadne komparzista z koně. 75 %

• 9.7.2014  11:16
    Krakatit (1948)

Obrovské československé překvapení. Jako první mě dostaly herecké výkony, ale Krakatit nemá slabých článků. Stejně tak dobré jsou i efekty, kulisy, KAMERA a i rámec příběhu, který z filmu dělá do sebe zapadající celek hodný zamyšlení. 75 %

• 4.6.2014  00:14
    Godzilla (2014)

Velice rozpačitých pět. Nová Godzilla je splněný sen mého malého já, je poctou pro těch asi 30 prapodivných Godzilla movies vzniklých v Japonsku mezi tou původní a Emmerichovou a zároveň je to nejspíš kompromis režiséra Edwardse, jak si natočit "remake" svých Monsters s velkým rozpočtem. Rozhodně je to áčkový blockbuster "o" mém nejoblíbenějším filmovém monstru, na kterém jde vidět každý utracený dolar. Víc snad ani nelze napsat abych nespoileroval, protože já jsem vděčný, že se nic zásadního o ději nevyneslo před projekcí ke mně. 90 % Nejočekávanější film roku 2014 - spokojenost. KINO

• 18.4.2014  09:34

V dobách, kdy byla počítačová grafika ještě v plenkách, se jeden chlapec z amerického venkova rozhodl, že zachrání celý vesmír s pomocí videohry a pana ještěrky. 55 %

• 18.4.2014  09:27

Ach jo, měl jsem si předem zjistit, že je předlohou divadelní hra. Waltera mám fakt rád, a je asi jediny herec, kterého snesu v podobné multiroli, ale tahle dvouhodinová kritika manželství mě moc nevzala. 55 %

• 1.4.2014  16:13

Myslím, že se Stallonemu po úspěchu šestého Rockyho někde hluboko uvnitř hlavy honila myšlenka o dalším pokračování. Ale ze série už asi nebylo možno vyjít tak, aby se Rocky důstojně vrátil do ringu. Proto autoři Grude Matche udělali to nejlepší co mohli, k "Balboovi" přidali ještě "Zuřícího býka" a vzniklo úžasné rodinné dramátko, které i přes tu hromadu boxerských filmů, má stále čím překvapit, vzbuzuje spoustu emocí a dokonce celou dobu dobře baví a to až do závěrečných titulků. Dám tomu čas a budu přemýšlet jestli jsou 4* vůbec dost. 85 %

• 28.3.2014  12:13

Koukalo se na to stejně příjemně jako na Podivný pár, ale rozdíl je v tom, že u Tance na vlnách jsem se i nahlas smál. Za což přihazuju rozdílovou čtvrtou hvězdičku. Duu Lemmon+Matthau to i po třiceti letech dokonale klape a ani chvilku nenudí. I když o zábavu se stará spíše Walter díky svým nezapomenutelným grimasám a pohybům. 70 %

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67