Mládí (2015)

Po Mad Maxovi, letos druhý nejlepší vizuální zážitek. Celou dobu to na mě působilo, jak kdyby Mládí točil fotograf. Perfektní práce se světlem, barvami, hloubkou ostrosti. Každá scéna byla dokonale promyšlená, z jakého bude snímána úhlu a co se v ní odehraje - nádhera. Absence nominace na Oscara za kameru či střih? Zvláštní. Rozhodně bych vystřihl několik málo scén, které mi do tohoto konceptu nezapadaly a působily malinko lacině (např. noční můra). Kdybych měl vypíchnout jednu věc, rozhodně by to nebyl výkon Fondy (nominace na Glóby?), na druhou stranu nominaci pro masérku s rovnátky bych si představit dokázal. 90 %

Kung Fury (2015)

Takovou absurdnost, s takhle podmanivýma efektama a vizuálem, ze kterého jsem měl bradu až na zem, jsem neviděl od.....no dobře....Mad Maxe před dvěma týdny, ale předtím roky ne! Nejhorší a zároveň nejlepší vizuální efekty v historii filmu. Oskara za kraťas pro Kung Furyho! Krátkometrážní událost desetiletí.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

První půlka je brutální non-stop hardcore nářez na jasných pět hvězd!!! V druhé půlce se film trochu zklidnil, ale nikdo se nemůže divit, že se takové tempo nepodařilo udržet po celou stopáž. Konečně měl někdo vizi post-apo pustiny, která mi vizuálně vyhovovala. Do teď jsem narážel na samé kýčové mullet, sadomaso, kožeňáky v poušti s občasnou snahou o nějakou inovaci (motorky v Priest), ale v novém Mad Maxovi se rozhodli dát si záležet na každém detailu a dojem je perfektní. Auta, kamiony motorky - radost pro oko, nejen pro milovníka tuningu. Jsem vděčný, že se na rozpočtu nešetřilo, stálo to za to. Lidi jsou opravdu špinaví, mutanti opravdu nechutní a to absurdní REPROMUSIC auto to dovedlo jako celek k dokonalosti! Je sice sranda, že Max za celou dobu promluví asi 10 vět a je tak trochu na vedlejší koleji a film vlastně nemá ani žádný příběh (dějová linka je jen !!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!! o přesouvání z bodu A do bodu...no A), ale když si vzpomenu, že jsem od Mad Maxe původně nic nečekal a že jsem měl v kině asi 45 minut bradu skoro až na zemi, tak nezbývá než těch 5* nastřelit. 90 % Je to trochu předčasné, ale film roku?!

Godzilla (2014)

Velice rozpačitých pět. Nová Godzilla je splněný sen mého malého já, je poctou pro těch asi 30 prapodivných Godzilla movies vzniklých v Japonsku mezi tou původní a Emmerichovou a zároveň je to nejspíš kompromis režiséra Edwardse, jak si natočit "remake" svých Monsters s velkým rozpočtem. Rozhodně je to áčkový blockbuster "o" mém nejoblíbenějším filmovém monstru, na kterém jde vidět každý utracený dolar. Víc snad ani nelze napsat abych nespoileroval, protože já jsem vděčný, že se nic zásadního o ději nevyneslo před projekcí ke mně. 90 % Nejočekávanější film roku 2014 - spokojenost. KINO

Clinical Sodomy (2012) (hudební videoklip)

Každý, kdo tomuhle dá/dal víc jak 2* je totálně zvrácený!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Buďme upřímní, v kolonce žánrů chybí komedie. Ona je to dokonce možná až velmi chytrá parodie, plná narážek a odkazů na současný život hlavních protagonistů, kterou si kluci kolem Slye natočili, spíš než aby dali světu nějakou velkou filmařinu, jako poděkování věrným fanouškům a asi tak trochu aby se u toho pak společně zasmáli. Ale člověk, který je aspoň trochu fandou osmdesátek a starých akčních hrdinů a aspoň maličko zná pozadí, si Expendables 2 musí užít na max. Rest in pieces.

Prometheus (2012)

Vizuální a technická dokonalost. Všechna čest panu Scottovi, který je ve svém věku opravdu puntičkář a pan hračička. Jelikož jsem velmi jednoduchý člověk, tak mě dokonale uspokojil i příběh a odpovědi, které přinesl. Takže ačkoli jsem od Promethea čekal něco naprosto rozdílného, spokojenost je obrovská, možná dokonce průběžný film roku! Pár hlavních postřehů: 1) mapování v podobě vypuštění štěňátek a vůbec celý průzkum byl famózní, stejně jako prostředí a všichni tvorové 2) výborné herecké výkoný, a obzvlášť robotův, už jen skvěle doplňovaly to, co jsem už chválil 3) dlouho jsem neměl tušení, koho hrál Guy Pearce 4) jediné, co možná maličko narušilo požitek, bylo několik málo klišé, obzvláště jedno, jehož přítomnost by až tak nevadila, ale jehož zpracování bylo až téměř parodické 5) čekal jsem horor a dostal čistokrevné sci-fi, možná s několika málo hororovými okamžiky. 90%/kino/3D

Diktátor (2012)

Přijímám sázky na to, kdy a kým bude Sacha Baron Cohen zavražděn. Možností je nekonečná řada, já tipuju nějaké radikální feministky a tak do pěti let. 90%/kino

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Dokonale vybalancované na pomezí únosnoti a fekálně-buranského humoru, propletené značnou dávkou dobře fungující nostalgie. Bezpochyb komedie roku. Pro tebe Douby => 90,53%/kino