Orphan (2009)

Skvělé, snad jen škoda tak malého prostoru pro Rodena! 80%

To (1990) (TV film)

Asi jsem od IT čekal něco úplně jiného a už vůbec jsem nečekal dětský horor. Rozhodně ale byly děti vybrány dokonale a jejich dějové části se mi líbily snad víc, než ty těch dospělých. Tim Curry podal také skvělý výkon, nedokážu si představit, kdo by pro takovou převážně mimickou roli byl vhodnější. Efekty jsou chvíli parádní a nápadité, chvíli zase takové stop-motion jak ze Sindybáda z padesátých let. Celkově mě to ale bavilo a určitě si postavu Pennywise vystavím do své pomyslné síně slávy klasických hororových monster. 70%

Sanctum (2011)

Malinko mi dojem kazily takové 3 ukázkové klišé - dojemné scény, hloupé chování typu "ne ja si ten neopren po mrtvole na sebe nedám i když mě to bude stát život" a nakonec "jsem v ohrožení života - nutně se z toho musím zbláznit". Kdyby tam tohle nebylo, tak nemám nejmenších připomínek. Tento typ dobrodružných thrillerů miluju a klaustrofobické vodní prostředí mě celkem děsí. Takže paráda. Technicky to bylo zvládnuto dobře, jen občas pan režisér neuhlídal některé herecké výkony. Spokojenost. 75%

Země kůlů (2010)

Upírci mají spíše blíž k hloupým zombíkům, což je netradiční a originální. Forma vyprávění komentářem i ta relaxční doprovodná hudba, všechno okej. A aby to bylo ještě zajímavější, na každém kroku fanatické zlobivé bratrstvo, které do zajištěných bezpečných měst háže z letadel upíry - no paráda. Naprostá spokojenost. 71%

Malviviendo (2008) (seriál)

První díl je naprosto špičkový, ale ty následující už mu nestíhají a háží seriál do průměru. Což je na druhou stranu na webový počin úspěch.

Zrození Planety opic (2011)

Všechny mé otázky ze starých opiček byly zodpovězeny. Už vím, jak bylo vybito lidstvo. Konečně někoho napadlo téma planety opic zpracovat tak, ať se líbí i ženské části diváků - na IMDB dokonce ženy hodnotí lépe než muži. Co se filmu týče - šel dost přímočaře a jednoduše k cíli. Efektová stránka byla super. Po traileru jsem čekal asi větší divočinu a akci při ničení města. Ale celkově si nemůžu na nic stěžovat. Příjemné letní překvapení. 85%/kino/80kč

Vincent (1982)

Ani z daleka nejsem jeden z místních fanatických vyznavačů Tima, ale z tohoto kraťasu jsem naprosto nadšený. Navíc jestli to byl jeho debut.... Myslím, že většina Burtonových fanoušků nemá moc zkušeností s Vincentem Pricem, takže jim to musí na zážitku malinko ubrat. Já většinu citovaných a zmiňovaných filmů viděl, takže mohu ocenit a teda opravdu klobouk dolů. Dokonalá pocta tomuto legendárnímu herci. 91%

Zrada a chamtivost na Planetě opic (1980) (TV film)

Jako díl seriálu a zároveň malé navnadění před kinem (Zrození planety opic) dobré. Navíc na nějaké asi deváté nebo desáté pokračování.. 55%

Dlouhá cesta na Jih (2007) (seriál)

Chlapi už trochu věděli do čeho jdou, tak to bylo méně spontání, ale furt stejně dobrodružné. Velkou chybou je, že nedostal žádný prostor Claudio. Ale aspoň na konci cesty nezklamal, že zas zrušil motorku.. 91%