anatheman

anatheman

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 30.6.2020  12:45

Dám tomuto filmu nakonec 3 hvězdy, i když jsem se musel trochu přesvědčovat. Na jednu stranu se jedná o příšernou infantilní a trapnou blbost plnou nepochopitelných jevů. Herci k tomu děsně přehrávají. Nicméně... film je i velice příjemný a po celou dobu jsem se díky mému retardovanému výrazu ve tváři celkem dobře bavil. K tomu scenérie Islandu a Edinburghu dobře fungují. Tak tedy tři hvězdy a asi už nikdy více.

• 2.6.2020  10:58
    Hledání Kleopatry (TV film) (2017)

Oceňuji, že ČT2 nyní vysílá každé pondělí dokumenty týkající se slavných osobností starověku. Každopádně kvalita těchto filmů není nikterak dobrá. To platí i pro Hledání Kleopatry. Nejprve začnu pozitivy. Oceňuji, že se dočkáme i několika lokalit spojených s dobou Ptolemaiovců, které nejsou až tak provařené. Zaujaly mě i některé 3D modelace. Rovněž je dobré, že se dokument snaží přiblížit interdisciplinární přístup ke studiu dějin. Vše ale padá na tom, že film má debilní premisu. Snaží se totiž hledat odpovědi na to, jak slavná egyptská královna ve skutečnosti zemřela a jak je pohřbená. Beru i to, že se snaží nastínit cesty, kde by mohl výzkum pokračovat. Každopádně toto hledání vyžaduje systematický a několikaletý výzkum, který zkrátka nemůžou tvůrci s narychlo sehnanými vědci vyřešit. Ani tento přístup by však tolik nevadil, kdyby ke každé interakci s libovolným vědcem nebyla pronesena fráze: "Nemáme její tělo." Všechno se pak točí okolo hypotéz, které nemají příliš pevný základ. Dalším nedostatkem seriálu je, že podle všeho cílí na naprosté idioty. Jde mi o to, že například máme jednu scénu, kde je přijatelně popsaná alexandrijská knihovna. Ovšem, aby se tento fakt "upevnil", je třeba, abychom navštívili současnou knihovnu, kde zdejší badatelka zopakuje prakticky totéž, co bylo řečeno v předchozí scéně. Netřeba dodávat, že tento přístup svojí vatovostí účinně zabíjí čas, využitelný na něco jiného. Dalo by se říci, že už pomalu a jistě začínám nesnášet dokumenty zaštiťující se tzv. tajemstvím a točící se okolo mělkých hypotéz. Mám rád zkrátka dokumenty, které svojí kompilační formou dosahují populárně naučného formátu. Zkrátka ty, které vám dají nějaká hodnotná FAKTA a odkáží vás na další studium. Po zhlédnutí Hledání Kleopatry jste však informačně prakticky na stejné úrovni jako před zhlédnutím, protože bylo utrženo příliš velké sousto. Dokumenty zkrátka nemají v kompetenci řešit otázky, které jsou předmětem mnohaletých výzkumů. Dokumentu tedy uděluji 2 kobry z 5.

• 25.5.2020  22:17

Za mě tedy slabota. Sice tu nejsou žádné závažné faktické nedostatky, ale spíše se mi nelíbil způsob, jakým se tvůrci vypořádali s tak šťavnatou látkou, kterou představuje osoba kartaginského vojevůdce Hannibala. Máme zde prakticky jen následující strukturu: Hannibal se narodil - zkoumáme hovna v Alpách - máme jediný dobový popis tehdejších událostí - sloni asi chytli v Alpách rýmičku - děsně urychlený konec. Kromě toho mě moc nepřesvědčily důkazy o popisované stezce. Možná jsem to nepostřehl, ale při takovém výzkumu mi chybělo to nejzásadnější, a to komparace s jinými naznačenými trasami. Ale pokud mi tato informace unikla, klidně mě na to upozorněte. Jinak ten konec byl fakt děsně odfláknutý. Nejzásadnější momenty, ke kterým došlo po přechodu Alp, tu byly uvedeny jen v několika větách. To jako ne-é. Kromě toho by bylo i pro veřejnost docela přínosné, kdyby se více rozebral Hannibalův osud po bitvě u Zamy, jelikož ani po této osudové bitvě neřekl slavný kartáginský vojevůdce své sbohem. Takže za mě 2 hvězdy.

• 23.5.2020  22:26

Tak jsem konečně dal Final Cut dlouhý tři hodiny a půl, kterého jsem musel dát na třikrát. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, že bych se během projekce nudil. Zkrátka tato délka představuje těžkou časovou investici, na kterou je třeba hledat vhodné časové mezery. Musím však říct, že Final Cut je velice dobrý a přináší vskutku mnoho nového. Sice se spíše jedná o rozšiřování původních scén, než o přidávání zcela nových, jako tomu bylo například ve Scottově Království nebeském, byť i na ty občas dojde. Další změnou je poněkud přeházená chronologie. Každopádně jsem byl rád, že jsem tato DLC mohl spatřit. A musím podotknout, že z díla dělají ještě o něco lepší počin. Obecně nebudu daleko od pravdy, když uvedu, že Alexander představuje snad nejvíce autentický historický film mainstreamového ražení. Je tu spousta jevů, na kterých si dali tvůrci záležet. Především výzbroj, taktika... Pěkně sehraná falanga a jízda, zkrátka skvělé. Bitva u Gaugamel je až na pár detailů snad nejlépe natočenou filmovou bitvou ever. Povedl se i Hydaspes, byť zde se více hraje na symbolické rovině. I v ději není příliš mnoho historických bot. V podstatě dochází jen k chybám, že se nějaké události přesunuly na jiné, pro vypravování vhodnější pozice. A i tak se nejedná o žádné zásadní přešlapy. Také oceňuji, že příběh vypráví Ptolemaios jakožto skutečný historik Alexandrovy anabáze. Zároveň je třeba podotknout, že se film snažil přiblížit dobovou mentalitu a moc neprotlačoval na určitá témata dnešní úzus. Ano, můžeme zde možná spatřovat "nadčasové" odkazy týkající se boje mezi "západem" a "východem", popřípadě multi-kulti apod., ale tento přístup je zde držen opravdu na uzdě. Vše se snaží držet intencí doby. Zároveň je však velice obtížné určit, jaké je stěžejní téma filmu, jelikož je tu přítomno mnoho vrstev. Stručně řečeno - snímek můžeme vnímat jako monografii jednoho z největších vojevůdců v dějinách, který změnil svět. Tato monografie, ačkoli v mnohém oslavná, se však nebojí i kontroverzních témat, která tradiční vnímání Alexandra dosti narušují. Můžeme jej zde vidět jako geniálního vojevůdce, revolucionáře, snílka, jako přítele, milovníka, ale i jako neurotika, alkoholika a prakticky oběť problematického dětství. Poslednímu jevu napomáhá skutečnost, že je zde vhodně uplatněn princip paralelnosti, kdy prakticky sledujeme dva prolínající se filmy. Jeden začíná bitvou u Gaugamel a končí Alexandrovou smrtí, druhý začíná Alexandrovým narozením a končí krátce po Filipově smrti. A dle mého názoru to velmi dobře funguje. Každopádně už píši příliš dlouho a chtěl bych se pohnout k závěru. Herecké obsazení je vskutku skvostné. Pamatuji si, že to byl první film, kde jsem spatřil Colina Farrella, jenž od té doby také patří k mým velice oblíbeným hercům. Pro samotného Colina musel film představovat velikou výzvu, jelikož se ve tři a půl hodinovém filmu vyskytuje prakticky v každé scéně. Jelikož jsem viděl teprve až nyní film v originálním znění, trochu mě překvapil východoslovanský akcent Angeliny (to tak nějak nechápu). Velice dobrý byl i Jared Leto, Val Kilmer... Hopkins i jako vypravěč tradičně epický. Osobně mě potěšila i přítomnost Jonatana Rhys Meyerse, který se tu několikrát vyskytl. Kamera a záběry jsou skvostné. Ty scenérie.... špica. Ovšem zde máme soundtrack od Vangelise, u kterého jsem byl překvapen několika negativními recenzemi.Jako .... WTF?! Vždyť je to nádhera! Je to jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel. Skladby jako Young Alexander, Titans, Roxane's Veil (byť ta se objevila jen na CD), Across the Mountains, Eternal Alexander jsou naprostými hudebními klenoty.... Film tedy i po letech hodnotím známkou nejvyšší. Podle mě Alexander představuje poněkud nepochopené dílo, které patrně nepřišlo ve vhodný čas. Místo antického superhrdinského filmu byla vytvořena psychologická monografie o komplikované historické osobnosti. Alexander podle mě však představuje nezapomenutelné dílo, řadící se mezi nejlepší historické filmy všech dob.

• 15.5.2020  13:38

Spíše Soda pro slony, vzhledem k tomu, co tam s chudákem Rosie dělají... Co říci o filmu? Za mě spokojenost. Zdejší hodnocení zhruba odpovídá kvalitě díla. Děj je konvenčně odvyprávěn a je krásně přímočarý. Vše se točí okolo tří postav. Pattinson byl OK. Witherspoon mám celkem rád a její přítomnost mile potěšila. Ovšem zde máme Waltze, kterej je prostě borec. Zkrátka opět předvádí polohy, ve kterých je nejlepší - charismatický gentleman X šílený psychopat. Prostě hraje to, co u něj máme rádi. Na filmu mě rovněž potěšila výprava a skvostný soundtrack od mistra Howarda. Co se týče chování postav, shledávám jednu výtku. Osobě jsem sice nikdy nebyl v kontaktu s cirkusáky, respektive jsem nikdy nebyl na žádném představení. Co mě ale přišlo divné, byly situace, kdy se v jedné scéně chtěly postavy skoro zabít a hned v dalším záběru byli protagonisté opět nejlepšími kamarády. Nechápu. Nějak to oklepávání probíhalo děsně rychle. Filmu tedy uděluji poctivé 4 flašky whiskey z 5.

• 12.5.2020  11:17
    Big Eyes (2014)

Podle mě velice dobrý film od Burtona, jehož stylizace je zkrátka skvostná. Tim se dokáže dostatečně vyřádit i v relativně komorním prostředí. Ty barvy... úžasné. Film může působit i jako pomyslné "meta" dílo, neboť se tu neustále řeší otázka umění, jeho komercionalizace a kýče. Což tedy trochu zavání Burtonovou vlastní obhajobou, ale to možná už zabíhám příliš daleko. Snímek se však primárně zaměřuje na příběh - řekněme - fascinujícího podvodu Waltera Keanea, ztvárněného Christophem Waltzem, jehož herecký výkon byl opět naprosto fenomenální. V podstatě tu zopakoval svého Landu z Hanebných panchartů. Opět balancuje mezi charismatickou, až teatrální expresí a stavy totálního rupnutí v kouli. Což tedy jde Waltzovi na jedničku. I Amy Adams je vynikající - jak jinak. Interakce mezi nimi má tu správnou chemii. Zkrátka výborně sehrané herecké duo. Za zmínku rovněž stojí uchu lahodící hudba, o kterou se opět postaral Timův dvorní skladatel Danny Elfman. Co je ale třešničkou na dortu, je přítomnost Lany Del Rey. A já tuto melancholickou sériovou sebevražedkyni prostě žeru, takže jsem při první auditivní interakci s ní metaforicky ucvrnkl štěstím. Zkrátka velice dobré 4 hvězdy!

• 30.4.2020  23:22
    Vlastníci (2019)

Za mě celkem OK film s několika povedenými momenty. Máme zde hvězdné obsazení, ze kterého mě nejvíce zaujala Voříšková/Ramba se svými afektovanými výstupy. Jinak většina herců zahrála takový standard. Jinak snímek sráží dvě věci. Tou první je značná přehnanost. Ačkoli se film snaží ponořit sondu do hlubin české mentality (a zcela jistě narazíte na jednoho či dva známé z předložených charakterů), ve výsledku je dosti přitažený za vlasy a sází tedy především na to, že všichni aktéři představují bandu nekontrolovatelných hovad. Druhým problémem je závěr, který je dle mého názoru neskutečně debilní. Na to, jak jsou všichni zásadoví, podlehnou zcela ZJEVNÉ manipulativní píčovině.... Jako what the.... No radši dále nic neříkat. Zkrátka 3 hvězdy a adieu!

• 30.4.2020  11:54

Rozhodně tomuto počinu šanci dám. Hlavně kvůli Natalii Dormer, o které jsem přesvědčen, že se v tomto seriálu vyřádí. Má zde několik rozdílných "rolí" a zatím jí všechny sednou. A obsahová náplň? Ano, je zde nějaké mysterózno... dále zde máme krimi, Mexikánce, nácky.... A zatím to podle mě funguje. Je to zcela jistě odlišné od Penny Dreadful s Evičkou Zelenou, ale s tím jsem počítal a nemám s tím problém. Možná se ze seriálu vyvine nějaká nesourodá píčovina, ale zatím to celkem úspěšně drží. Rovněž je třeba ocenit výpravu a záběry. To je špičkové. Každopádně efekty jsou docela na štýru - například ta úvodní pasáž s ohnivým polem. To radši nekomentovat. Ale kvůli tomu asi tento seriál sledovat nebudeme. A ještě na závěr - opět zde máme Thomase Kretschmanna, který hraje nácka. Jeho přítomnost v obsazení by už měla být považována za spoiler. Ten chlap musí normálně už hajlovat ze spaní... :-D

• 30.4.2020  11:47

Silnější 3 hvězdy. Kupodivu celkem neotřelý comedy-thriller s několika pozoruhodnými zvraty. Nicméně musím poznamenat,že jsem filmem nebyl zcela pohlcen a že je možno najít několik vatovitých momentů. Ale i tak se jedná o celkem dobrou jednohubku.

• 27.4.2020  10:02
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Druhá série se dle mého názoru drží kvalitativní úrovně série první. Je třeba podotknout, že prakticky u všech linií došlo k restartu. Až na pár odkazů k minulosti se mi zdá, že by druhá série mohla fungovat zcela samostatně. To je v podstatě moje jediná výtka. Tímto způsobem by seriál mohl mít každý rok novou sérii. Tomu napomáhá i skutečnost, že After Life není příliš dějový, spíše je organizován do schématu: video se zesnulou manželkou - pošťák / štětka - reportáž s nějakým podivínem (asi nejlepší náplň celého seriálu) - noviny - psychiatr (další plodivé momenty) - divadelní kroužek - návštěva otce s Alzheimerem - rozhovor na hřbitově - depka při koukání se na video se zesnulou manželkou. Možná působí můj komentář příliš kriticky, ale právě tato schematičnost představuje jednu z předností seriálu, jelikož se tímto způsobem efektivně buduje vývoj postav. Spíše kritizuji to, že když děj na začátku další série restartujete, můžete tak pokračovat prakticky do nekonečna. Jinak tedy musím uznat, že zde máme opět typicky gervaisovský humor, který snad nemůže zklamat. Seriál opět dobře balancuje mezi černou komediálností a všudypřítomnou depkou. Myslím si však, že v této sérii poněkud zesílila druhá hodnota. Což rozhodně není na škodu, neboť je tu přítomno několik vskutku silných momentů. Za mě tedy poctivě 4 hvězdy.

• 27.4.2020  09:42

Za mě jinak průměrný a nikterak záživný film, který však obsahuje velice dobře natočené akční scény a využívá sekvence s iluzí nepřerušovaného záběru. Tomu pochopitelně napomáhá umná kamera. A Hemsworth je v pohodě. Zkrátka tři hvězdy a bye bye.

• 22.4.2020  10:24

Vzhledem k tomu, že několik filmů, které jsem nedávno spatřil, se řadí do kategorie marmelád, rozhodl jsem se, že zkusím i tento počin, který se odehrává v překrásné italské Veroně, kterou jsem sám před dvěma roky navštívil. Nejprve si řekněme, že Verona a krásy italského venkova jsou tím jediným důvodem, proč jsem dal tu jednu hvězdičku. Nebudu již chodit okolo horké kaše..... TO BYLA DĚSNÁ PÍČOVINA!!! Zatímco jsem se ze začátku snažil naladit na film, postupem času jsem začal přicházet na to, že s ním nejsem zcela kompatibilní. Samotná premisa filmu se mi zdá neskutečně tupá. Skupina kvočen je odhodlaná odepisovat na dopisy, které zmenstruované nadrženkyně v průběhu času nalepily na zeď gotického domu, kde nikdy žádná Julie nebyla. Alespoň ta Shakesperova. Ale ok. Jedna postarší Britka s výrazem konstantního zdrogování se rozhodne, že do města veronského přijede a bude po zdejším okolí hledat italského hřebce, do kterého se zde v období puberty zabouchla. Napomáhá ji Sophie, jež přijela do Verony se svým přítelem, který raději než ji ojíždí díry v italských sýrech. Je to tedy kokůtek, jehož sice zpočátku miluje. S výše zmíněnou Britkou však přijede její vnuk, jehož první představení jasně napoví, kam budou v budoucnu směřovat Sophiiny vlhké sny. Ano, i on je kokot, ale ona se do něj ke konci filmu zamiluje. Jak šokující?! Britka sama najde svého italského hřebce a jejich znovusetkání je .... To byl snad nejdebilnější moment, který jsem za poslední léta ve světě filmu spatřil. Britka nejdříve narazí na vinici na 2 generace potomků svého Vinopalnixe, přičemž ji zachvátí panika a chce okamžitě zdrhnout. On se však zjeví na okraji vinice jako héros. Vymění si pár emocionálně a filozoficky bohatých dialogů a za chvilku na to (asi) vlítnou. No... nebudu dále spoilerovat. Všechny další prvky tohoto mistrovského kousku jsou již zřejmé. Ještě pouze nastíním závěrečnou scénu na balkóně, která byla opět neskutečně idiotská. Inu... Zatímco počátek filmu působí nudně, po setkání na vinici se z něj stává děsná prdel, protože nepřestanete žasnout zkrátka nad vším. Všudypřítomná kýčovitost a vytékající marmeláda, příšerná hudba... Dále toporné herecké výkony, kde je zkrátka patrné, že se nikdo ani nesnaží... No... Zkrátka jedna hvězda a delete. Opravdu esenciální zážitek.

• 21.4.2020  08:46

Velice příjemný film s Jimem Carreym, který opět hraje člověka, co má problém s podvody. Carrey citlivě balancuje mezi svým komediálním a dramatickým herectvím. Opět dává najevo, že to pan Herec. Ewan McGregor mu adekvátně sekunduje. Zajímavé je, že jsem nedávno viděl Birds of Prey, kde jeho postava měla poněkud neurčitou orientaci. Asi zřejmě kvůli marketingu v Číně. Zde ovšem nic neskrývá a je tu vskutku roztomilý :D. Každopádně je na každém záběru zřejmé, jak si herci natáčení evidentně užívali. Film není sice jinak jakkoli světoborný, ale několikrát přesto překvapí. Nejedná se o bránici ničící komedii, ale zato vám přinese příjemný uculující výraz. Rovněž musím ocenit kompozici, která si s dějem efektivně pohrává. Filmu tedy uděluji 4 v análu přenesené vězeňské dopisy z 5.

• 19.4.2020  10:54
    Yes Man (2008)

Podle mě skvělá komedie, které vévodí Jim Carrey. Ačkoli se jedná o film, který se spíše pohybuje v "uculující" rovině, obsahuje několik momentů, které mě zcela odzbrojily. Hlavně lepící páska a redbull. To se vážně povedlo. :-) Carreyho gumový obličej zkrátka zvládne vše. Hlavní myšlenku díla se podařilo dohnat úspěšně až do samotného konce, byť je zřejmé, že se několik děr jistě najde. Ale opravdu to nemá cenu řešit v nadsazeném filmu, kde hlavní hrdina kývne na vše, co po něm chce okolí. Z herců mě zaujala i Zooey Deschanel, kterou jsem dříve moc neznal. Každopádně byla cute a potěšil mě i její zpěv. Koneckonců soundtrack je v tomto snímku velice dobrý a obsahuje několik (zřejmě) původních skladeb. Několikrát se zde blýskne i Cooper, který několikrát Carreymu efektivně nahraje. Za mě tedy zasloužené 4 hvězdičky - zkrátka pohodový film.

• 19.4.2020  10:47
    Velké momenty evoluce (TV seriál) (2016)

Velice pěkný dokument, který evoluci nepřibližuje striktně chronologicky, ale spíše se zaměřuje na to, jak se vyvinuly konkrétní biologické jevy. Oceňuji názornost, přehlednost a srozumitelnost. Zaujaly mě i animace. K tomu zde vystupují taková jména, jako je Jane Goodall nebo Richard Dawkins. Takže spokojenost.

• 19.4.2020  10:33

Celkem OK film, ale nezdá se mi příliš výjimečný. Asi jsem měl trochu jiná očekávání vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Snímek jistě obsahuje několik originálních momentů, ale zcela postrádá nějakou dynamiku. Taky mě štvalo využívání voiceoveru. Oceňuji ovšem ústřední dvojici a skutečnost, že aktéři mají v oblibě osmdesátkovou britskou hudbu. Potěšily mě trička s Joy Division, které měl na sobě J G-L. :-) Trochu ale zamrzí, že jsme ve filmu nezaslechli Love Will Tears Us Apart, což by se sem zcela jistě hodilo. :-)

• 15.4.2020  15:03
    Don Jon (2013)

Chápu dobře, že hlavní poselství tohoto snímku je, že ze závislosti na pornu vás vyléčí vztah se zkušenou milfkou? Ok... No problem. Každopádně snímek představuje jinak ničím výjimečný počin s několika vtipnými momenty. Ano, máme zde Scarlett, ale asi jiná vzpomínka vám z filmu nezůstane. Film doporučují 3 uživatelé Pornhubu z 5.

• 15.4.2020  14:59
    Stopy (2013)

Za mě jen lehce nadprůměrný film. Vyskytl se zde problém tolik typický pro filmy zabývající se dlouhými výpravami, a to ten, že se postupně schyluje k poněkud nudnému stereotypu. Ano, přiznávám, že se snímek snaží osvěžovat děj různými tématy. Můžeme jmenovat obecné chování člověka v přírodě, jeho vztah k jiným druhům, dále zde máme romantickou vložku, otázku domorodců, ozvěny minulosti hlavní hrdinky, problematiku žurnalistů atd. To všechno oceňuji, každopádně.... pořád je to celkem nuda. :-) Filmu aspoň děkuji za to, že mě seznámil s neznámým příběhem Robyn Davidson, která byla dobře zahraná Miou Wasikowskou. Herečku vskutku vybrali dobře, což můžete porovnat při závěrečných titulcích.Totéž platí i pro fotografa Ricka Smolana ztvárněného Adamem Driverem. Musím říct, že se z Kylo Rena pomalu a jistě stává jeden z mých velice oblíbených herců, protože zkrátka "umí". Film Tracks tedy doporučují 3 velbloudi z 5.

• 15.4.2020  14:47

Z obsahu uvedeného na ČSFD jsem očekával průměrný film, ale dostalo se mi potěšujícího překvapení. Film se sice nemůže pyšnit příliš komplikovaným dějem, ale i přesto je velice poutavý. Sází se zde především na vztahy výborně napsaných postav. Charaktery mají přijatelnou hloubku a je zajímavé sledovat jejich relativně nepředvídatelné chování. To souvisí i s tím, že děj dokáže několikrát překvapit, a dokonce i šokovat. Film jsem zhlédnul především kvůli Emily Blunt, ale překvapili mě i ostatní herci. Snímku tedy uděluji přijatelné 4 hvězdičky.

• 15.4.2020  14:38

Vcelku milý film s mírně šlehnutými postavami (což mám rád) a lehkou dávkou britského humoru (což mám také rád). Jessicu sleduji už od Downtonu a musím říct, že byla dobrá i zde. Zasněnou a pedantskou Bellu s obsedantními tendencemi ztvárnila uvěřitelně. V některých momentech jsem spatřoval paralely i z mého života. :D Film se nesnaží být příliš dějový, spíše sází na zajímavé postavy a pohodovou atmosféru, v čemž je celkem úspěšný. Současné hodnocení 72% (15.4.2020) docela odpovídá kvalitě snímku.

• 15.4.2020  09:13

Slabší 4 hvězdy. Je to sice infantilní marmeláda, ale bavila mě. K tomu obsahuje několik funkčních vtipných momentů. Dá se rovněž ocenit, že na 2 hodiny a 10 minut má snímek celkem přijatelné tempo a nenudí. Rovněž vatových scén je minimálně. Film každopádně stojí na ústřední dvojici, na které je vidět, že ji natáčení evidentně bavilo. Kromě Segela a Blunt stojí za zmínku i Brie a Pratt. K tomu je zde Bert z Big Bang Theory, který je zde zastoupen takřka totožným charakterem. Pouze jako vlastník kuše musím poznamenat, že scéna s touto zbraní byla neskutečně stupidní. Respektive by její majitel musel být vskutku vymaštěný, aby ji nechal válet někde na stole, a to prosím nabitou. K tomu její účinnost je daleko destruktivnější, než jsme spatřili ve filmu. Ale to jen má hnidopišská poznámka. Jinak jsem s filmem spokojen.

• 12.4.2020  12:41

Pokus o film se Červenému trpaslíkovi vskutku povedl! Určitě se zde najde několik povedených vtípků, byť je jasné, že tu nejsou ambice vyrovnat se prvním sériím. Hodně se hraje na nostalgii, která je plná odkazů na minulost, takže současný Červený trpaslík může nejvíce zaujmout skalní fanoušky. Zaujalo mě, že ve filmu dobře fungují i dramatické pasáže. Hlavně linka týkající se Rimmera a jeho existenciální krize. To se vážně povedlo. Dočkáme se i Hollyho. Jeho první přivítání bude poněkud podivné, ale na konci to již bude náš bezchybnatý počítačový kamarád. Velký klad představují i felis sapiens. Červenému trpaslíkovi tedy uděluji tradičně pět a půl pračky Whirpool. Značka vítězů.

• 11.4.2020  13:31
    Piknik na Hanging Rock (TV seriál) (2018)

Za mě dosti utahaný příběh, který by vystačil na 2 hodiny. Nebudu zřejmě příliš přehánět, když řeknu, že vše podstatné vám řekne první a poslední díl. Zbytek totiž působí jako těžká vata. Seriál se k tomu tváří děsně tajuplně a komplikovaně - přitom je to celkem zbytečné. Přiznávám, že jsem seriál dokoukal pouze kvůli Dormerce, která byla opět úžasná. Za pozornost stojí i prerafaelistické pojetí záběrů. Tím to ale končí. Zkrátka dvě hvězdy...

• 9.4.2020  13:25
    50/50 (2011)

Po dlouhé době velice silný počin, který jsem ohodnotil známkou nejvyšší. Je vskutku podivuhodné, jak se do uvedeného tématu podařilo propašovat funkční komediální prvky i přes to, že snímek působí ve výsledku velice depresivně. Předesílám, že budu obtížně volit následující slova. Jde o to, že se "dá" trochu předpokládat, že filmy o těžce nemocných lidech budou zaměřeny na to, že vše nebudou hrdinové vzdávat, ale budou se snažit uzpůsobit život tak, aby si jej co nejvíce "naposled" užili. No.... Je pravda, že se k něčemu podobnému schyluje i v tomto snímku. Nicméně se několikrát dojde do vskutku kritického stavu, kdy na vás dýchne těžká depka. To i vede k tomu, že není příliš snadné odhadnout konec. To ale nechci spoilerovat. Snímek jistě představuje pro Gordon-Levitta jeho životní roli. Vskutku znamenitý herecký výkon! Za zmínku stojí i Rogen, který zde sice představuje trochu dicka, ale do snímku jeho postava určitě patří. Potěšila mě i Kendrick. Ta zde byla opět cute. :-) Role začínající psycholožky jí sedla. Snímku 50/50 tedy uděluji hodnotu 50 + 50. Zkrátka nezapomenutelný zážitek.

• 8.4.2020  10:05

Slabší 4 hvězdy. Je to sice poněkud klišojdní marmeláda, ale mně se film celkem líbil a bavil mě. Za to se asi nejvíc zasloužili Amy a Matthew. Já nevím, nikdy jsem v Irsku nebyl, ale je to už další film, kde je tato země představena jako svět z Diabla II. :-)

• 5.4.2020  23:04

Jednoduché, příjemné, přirozeně emocionální, relativně originální a k tomu se sympatickou trojicí postav. Zároveň oceňuji "Inception" závěr. Zasloužené 4 hvězdy.

• 5.4.2020  08:34
    Našrot (TV seriál) (2016)

Mrzí mě, že seriál není příliš konzistentní. Nachází se tu totiž mnoho momentů, které mohou atakovat na 5 hvězd. Například kvíz v úvodní epizodě, celý druhý díl s questem, dále také veškeré události týkající se slavnosti atd. Naprosto fenomenální jsou všechny momenty se Seanem Beanem, který si dělá ze sebe těžkotonážní prdel. Dalšími přednostmi seriálu jsou nezapomenutelné postavy, všudypřítomné šílenství a poměrně fekální humor. Pokud máte rádi temné britské komedie, Wasted nesmíte minout.

• 4.4.2020  21:05
    Genius (2016)

Za mě lehce nadprůměrné drama, které mě donutilo si oprášit vědomosti o amerických spisovatelích počátku 20. století. Velice zajímavé a originální je téma, které řeší vztah editora a spisovatele. Respektive u diváka jistě vyvolá film pochybnosti nad tím, co ze stěžejních děl světové literatury představuje skutečně autorovy myšlenky a co je pouze produkt dobových trendů a ideologií. Ke konci každopádně filmu dochází dech. Rovněž jsou zde nevyužité některé postavy, respektive herci (Pearce, West, Kirby). Trojlístek Kidman, Law a Filrth je každopádně úžasný. Za mě tedy silnější 3 hvězdy.

• 4.4.2020  20:59

Za mě OK film, jehož hlavní devizou je zřejmě ta skutečnost, že se odehrává jako jediný terminátorský snímek celý v budoucnosti. Není to film, nad kterým by se zřejmě dalo příliš přemýšlet, ale je to vcelku zábava. Musím ocenit atmosféru. V podstatě jsem měl pocit, jako bych sledoval robotickou verzi Mad Maxe. Rovněž se mi líbil design některé techniky. Film se může pyšnit velice dobrým obsazením, ale ani to se nemůže příliš blýsknout. Bale je každopádně skvělý, což je možné tvrdit i o Worthingtonovi. Film poněkud sráží patos a docela nepřehledná akce. Ale i tak - 3 hvězdy.

• 4.4.2020  20:52

Snímek jsem chtěl původně spatřit pouze kvůli Kate Mara, nicméně musím podotknout, že mě mile překvapila i Ellen Page. Zároveň mě velice potěšil i samotný příběh, který je poměrně mnohovrstevnatý. Především oceňuji, že vztah mezi Lucy a Mercy působí naprosto přirozeně. Dále se zde řeší otázka trestu smrti, což v některých státech USA představuje i nadále problém. Velmi silné 4 hvězdičky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16