Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Poslední recenze (532)

plakát

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série) 

Opět se jedná o povedenou sérii, nicméně oproti předchozím dvěma pětihvězdičkovým zde musím s hodnocením poněkud polevit. Jasně, opět se jedná o silně návykovou drogu, kterou jsem zhlédl takřka za jediný den. Jako nesporný klad série vnímám to, že se opět setkáme s velkým množstvím silných momentů, což tedy znamená, že vám na postavách záležet, a to i bez ohledu na sympatie. Nicméně nyní dochází ke dvěma problémům. Tím prvním je to, že se přeci jen částečně vytratilo kouzlo prvních dvou sérií. Hlavně tedy v oblasti onoho "sexuálního poradenství". Chápu, že je tomuto tématu věnována pozornost i nyní, byť poněkud alternativnějším způsobem. A také chápu, že tato změna měla ve třetí sérii své opodstatnění - hlavně v souvislosti s vývojem vztahu Otise a Maeve. Přesto jednou z dřívějších předností byly terapeutické seance na starých záchodech, které tu zkrátka chybí. Druhý problém považuji za závažnější. První dvě série byly úžasné a především úspěšné, proto se zkrátka Netflix rozhodl, že ze Sex Education vytvoří dojnou krávu. Ano, většina témat je stále šťavnatých, přesto je zřejmé (hlavně kvůli finálním vyústěním většiny linek), že se tu otevírají vrátka pro potenciálně nekončící pokračování. A ačkoli tento přístup nepřináší až tak závratné problémy nyní, už se poněkud obávám směřování následující série (která prostě bude). Bylo by zkrátka dobré, kdyby už došlo k definitivnímu uzavření, aby se ze Sex Education nestala vyždímaná parodie sebe sama. Nicméně jak jsem říkal, pořád tato série je dosti dobrá a její kvality jsou zkrátka znatelné. Proto třetí Sex Education uděluji 4 kozou sežrané pornočasáky z 5.

plakát

Had (2021) (TV seriál) 

Začátek seriálu je možná poněkud těžkopádný a musel jsem se trochu přesvědčovat, abych tomuto počinu věnoval další pozornost. Nicméně tato skutečnost byla dána spíše osobními důvody, jelikož mě tehdy zřejmě zaujala jiná audiovizuální díla, která jsem považoval za důležitější. Každopádně jsem velice rád, že jsem se k The Serpent vrátil, jelikož se jedná o opravdu fascinující minisérii. Jistě, primární motivací byla Jenna Coleman, která je v roli "Monique"/Marie-Andrée snad nejnádhernější za svou celou kariéru. Ano. Nemohl jsem si odpustit tuto mírně chlípnou poznámku. Zkrátka jsem blel duhu při takřka kterémkoli záběru na ni. Ale dobře, seriál má spoustu dalších kvalit. Především oceňuji, že působí vskutku velmi výpravným, takřka "mezinárodním" dojmem, jelikož se děj odehrává na mnoha světových místech, zejména tedy v jihovýchodní Asii a v Paříži. Tomu napomáhá i poměrně široké časové zasazení , což je podpořeno užíváním několika časových rovin. Rovněž sedmdesátková atmosféra na vás dýchne takřka okamžitě díky kostýmům, automobilům a psychedelické tématice. Což je tedy opravdu obdivuhodné. Děj samotný je velmi nahuštěný a po zhruba třetím díle se razantně zvyšuje jeho tempo, díky čemuž se ze seriálu stává i ona příznačná droga. Zároveň se mi velice líbí, že postavy mají patřičnou hloubku a jsou skvěle herecky ztvárněné.  Opravdu je vidět, že si tvůrci dali na seriálu záležet takřka ve všech jeho rovinách. Zkrátka skvělé - Uděluji tedy 5 falšovaných cestovních pasů z 5.

plakát

Zhoubné zlo (2021) 

Za mě velmi dobré. Druhá čtvrtina filmu je možná poněkud rozvláčná, ale jinak se jedná o spolehlivou hororovou jízdu. Docela mě překvapilo, že se děj může chlubit několika pozoruhodnými zvraty, které z filmu dělají poměrně originální kousek - přinejmenším na poměry žánru. Atmosférická složka je podle mě rovněž funkční. Herecké výkony sice nejsou ideální, ale zde to rozhodně nevadí. Potěší několik audiovizuálních vychytávek a také slušná hudba. Takže ano, potěšující jednohubka za čtyři hvězdy.

Poslední hodnocení (1 897)

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série) (S03)

19.09.2021

Had (2021) (TV seriál)

11.09.2021

Zhoubné zlo (2021)

10.09.2021

To Kapitola 2 (2019)

06.09.2021

Zátopek (2021)

30.08.2021

Reminiscence (2021)

25.08.2021

Na mušce - Série 1 (2018) (série) (S01)

17.08.2021

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

15.08.2021

Free Guy (2021)

12.08.2021

Reklama

Reklama

Reklama