Peter Pan a Wendy (2023)

Velmi sterilně a politicky korektně podaný příběh o Petru Panovi. Upřímně se přiznám, že mě nikdy tento chlapec, který nechtěl dospět, dvakrát nebral, ale toto zpracování je opravdu špatné. Nevyvolává žádné emoce, osud postav je vám vlastně celý film fuk. Jakýmsi svěžím závanem je kapitán Hook v podání Jude Lawa, ale ten to sám bohužel nevytrhne.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálně stejně dokonalé jako první film, příběhově o mnoho lepší. Posunem k lepšímu bylo přesunutí části dobrodružství pod vodu, která nabízela mnoho možností jak vizuálních tak dějových. Celkovému příběhu, ačkoli ne zrovinka originálnímu (žádný nový dějový kolotoč se nám tu neodehrává), rozhodně pomohlo i rozšíření rodiny Sully, všechny jejich děti (ať už vlastní či osvojené) byly super. Trošku mě ovšem mrzel tak malý prostor pro Sigourney Weaver, myslela jsem, že ji tvůrci využijí více. Na třetí díl už musím zajít na to hojně vychvalované 3D a zažít tu atmosféru filmu naplno.

Loupežník Hadrafous (2022)

Rodinný, komedie? Ani náhodou. Po celý čas sledování tohoto výplodu, jsem si říkala, který šílenec tohle napsal a poté, který blázen to natočil. Všechny postavy se chovaly jako chovanci v blázinci, malinkou špetkou rozumu oplývala pouze víla ala ropucha. Za celkem sympatické kluky v hlavních rolích a za trošililinku vtipného čaroděje ve spodním prádle, dávám 1*. Tomuto výplodu šílence se vyhněte obloukem.

Za vším hledej ženu (2022)

Film nejlépe vystihuje hláška babičky -  Kup si psa. To je jedinej případ, kdy za peníze získáš lásku. Daniela Kolářová byla v tomto díle úplně nejlepší, svůj malý prostor dokázala skvěle využít. Vše ostatní bylo jedno velké klišé, x krát viděné.

Kukačky (2021) (seriál)

Člověku se nechce věřit, že je v dnešní době vůbec taková záměna dětí možná. Kdyby se příběh odehrával v dřívější době, tak bych dokázala i uvěřit, že se děti v porodnici (která tedy připomíná spíše skladiště svou temnou chodbou někde v suterénu) nechávají na nezamčeném pokoji, bez dohledu sester. Také bych pominula skutečnost, že děti celých 6 let nikdo nevyšetřoval, nikdo jim nebral krev, nikomu nebyla divná jiná krevní skupina dítěte, žádný z rodičů nepoznal, že je jeho dítě jiné než po porodu, nikomu nebyly divné odlišné údaje ve výšce a váze po porodu. Ale v dnešní době? Tedy 6 - 7 let zpátky, v roce 2015 - 2016? Ale jděte. No budiž, tuto skutečnost jsem tak nějak během sledování seriálu dokázala prominout. Do očí byl ovšem bijící fakt, že hlavní protagonisté kluků byli typově zvoleni úplně shodně se svými náhradními rodiči, hlavně u rodiny Holců bych se na 100% vsadila, že malý Tomáš je jejich - stejné typy, stejné vlasy, stejné povahové vlastnosti, stejné učební výsledky. Taktéž Jakub - když stál vedle svého náhradního otce, klidně bych věřila, že jsou s Markem Adamczykem spřízněni. I jeho chování, povaha, inteligence (navzdory jeho diagnóze) odpovídala spíše rodině Kadleců. Herecké obsazení celkově bylo skvělé (zvlášť musím vypíchnout oba kluky, zahráli to na svůj věk brilantně, hlavně tedy Viktor Sekanina), všichni se do příběhu úplně ponořili. I herci ve vedlejších rolích předvedli maximum (Kostka, Štrébl, Cibulková). Jedinou drobnou výhradu mám k Adamu Ernestovi, tento pán je ledacos, ale herec bohužel ne. Scénář bohužel místy hodně zaváněl papírem, u některých dialogů to bylo hodně slyšitelné a až neuvěřitelné, co dokážou jednotlivé postavy navzdory svým charakterům předvést za chování nebo říci. V hlavě mi utkvělo pár zajímavých momentů a detailů, např. kde rodina Holců vlastně bere peníze? No neříkejte mi, že rodina se třemi dětmi, otec s platem strojvůdce a matka s malým krámkem na vesnici, si může dovolit poměrně luxusní dům s velkou zahradou, pěknou chatu a závodění na motorkách? Nevěřím. Dále také fakt, že Jakub a jeho rodina stále jedí špagety. To jako opravdu autistické děti musí mít pouze jedno jídlo a nic jiného? Nevím, jen o tom trošinku pochybuji (v jednom díle mu byl nabídnut chleba s máslem a přijal). Nyní k jednotlivým sériím. V 1. sérii se ona záměna dětí provalila již v prvních dílech, poté už jen s napětím čekáme, kdo za to vlastně může. Příběh se hezky rozvíjí, sledujeme tápání obou rodin, jejich snahu problém záměny nějak pěkně, klidně vyřešit. V posledním dílu se konečně dovídáme, kdo celý tento problém způsobil, a jaké měl ke svému činu motivace. Dle mého názoru jsou viníci dva - ten kdo děti vyměnil (schválně nepíšu jméno) a nemocnice (o svých pochybnostech píši již výše). Ve 2. sérii už máme poměrně jasno kdo za co může, a sledujeme pouze snahy o fungování dvou rodin na jednom dvorku. Tato série mě osobně velice nudila, žádné významné zvraty v hlavním ději, pouze několik rádoby zvratů ve vedlejších linkách (těhotenství, matka Terezy a její příběh, nemoc babičky Terezy). Jistým zadostiučiněním byly poslední epizody a hlavně soudy, které měly určit jak to celé vlastně dopadne. Upřímně jsem čekala, že hlavní viník nějak dosáhne oné podmínky, a bude z toho venku, ale nestalo se a šel pěkně bručet. Super. Následně u soudu o děti, byla lehce nastíněna možnost, že by děti mohli skončit u jedněch rodičů, což se ovšem díky zásahu Terezy nestalo. A tak máme půdu pro případnou 3. sérii (doufám, že už nebude) připravenou. Na co bych si dala ovšem v případné další řadě pozor, je časová osa. Zejména ve druhé řadě hodně haprovalo počasí - všichni se pořád scházeli na koupališti, nebo chodili v krátkých rukávech a šortkách, i když mělo být září/říjen. Také okolní stromy, keře, tráva, stále zelené jako v létě. A co teprve ty kvetoucí květiny :) Asi hodně teplý rok :) Dále pak v některých momentech ten čas rozhodně neodpovídal, např. dítě cca měsíc po porodu a už mu rostou zuby jo? :) Jako celek se na české poměry a ČT jedná o velmi povedený seriál, se zajímavým hlavním tématem. Já osobně bych tedy zkrátila počet epizod, bylo tam až příliš mnoho vaty, opakujících se záběrů a celkově dílů, které byly hodně o ničem.

Lhář na plný úvazek (2022)

Film se na čistokrevnou komedii drží až moc zpátky. Chtěla jsem více hlášek, více vtipných dialogů, více vyobrazených lží, prostě více humoru.

Assassin (2023)

Kdyby se tohoto tématu chytili schopnější tvůrci, mohl to být skvěle fungující sci-fi akční filmík se zajímavou, poměrně neokoukanou zápletkou. Takto bohužel jen velká nudná šeď s Brucikem, který nebyl zase až tak špatný. Jen za něj 1*.

Městečko Three Pines (2022) (seriál)

Je velká škoda, že plánované pokračování této mrazivé, tajemné až mýtické detektivky bylo zrušeno, a tedy i otevřený konec vyšumí do prázdna. Skvělé obsazení, jednotlivé případy celkem zajímavé, postavy různorodé (Ruth byla nej), jen ten případ zmizelé dívky, který se táhne celým seriálem, mi přišel navíc, jakoby rušivý. No upřímně, mohlo to být ještě zajímavé, jak by se jednotlivé postavy a případy ještě rozvíjely, kdyby se pokračovalo. Škoda.

Bullet Train (2022)

Akční scény fungovaly, komické situace pobavily, Beruška byl dokonalý, ale přesto to nebylo nějak ono a něco zásadního jako by chybělo nebo přebývalo. Možná to bylo pompézní finále (bum bác, všechno musíme pěkně zdemolovat), možná mnoho vysvětlovacích scén (divák není idiot, nemusí se mu všechno polopatě vysvětlit), možná přepálená stopáž, možná pár nelogických momentů (ani ta šalina v ČR se nerozjede s otevřenými dveřmi, ale japonský vlak, kterému odpálíme dveře jede vesele dál..hahaha). Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale objektivně musím dát méně.