moriero

moriero

okres Praha
miluju chytré thrillery a klasické scifi

LinkedIn: moriero

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 19.6.2019  00:40
    Stockholm (2018)

Moc příjemné překvapení. A hlavně výtečný casting! Trochu mi to připomnělo jeden starý vtip o policajtech: "Postřílíme jim všechna rukojmí a oni se nám pak vzdají!" To zplynování v sejfu jsem nějak nepochopil. Být Noomi, tak při vycházení z trezoru plivnu těm fízlům do ksichtu. Kdyby to bylo celé fikce, mohl by někdo podotknout, že tomu chyběl drajv a překombinovanost. Ale to by si tento příběh nezasloužil. Moc mě bavila ta pasáž s "mrtvou" Rapace a plynem v sejfu. Za mě poctivých 70%.

• 17.6.2019  00:14
    Kursk (2018)

Tři čtvrtiny filmu mi pořád něco padalo do oka. Já... já vážně nevím, co říct/napsat. Pořádný útok na chlapské emoce. Snad jen, brilantně natočený přežívák. Jeden z mála, kdy jsem byl napnutý až do konce, i když jsem dobře věděl, že nepřežil nikdo. A taky tvůrci skvěle zachytili ten dusivý pocit bezmoci rodin, zahraničních záchranářů a vlastně i samotných námořníků na Kursku. Člověku se chce říct: Sakra, když nemáte prachy na pořádné vybavení, neposílejte lidi na vodu, pod vodu, do vzduchu a do kosmu! A když něco poserete, spolkněte tu svou zatracenou sovětskou hrdost a přijměte zahraniční pomoc! Nevím, jestli závěrečný moment, kdy děti v kostele nepodaly ruku admirálovi, se zakládá na pravdě, ale dost mě vzal za srdce. Takové filmy by se prostě MĚLY točit.

• 6.6.2019  00:34
    Skleněný (2019)

Velkolepé završení nejnudnější a nejzbytečnější trilogie o superhrdinech. První dvě třetiny jako pokaždé standardní nuda, aby vám ta poslední vzala dech. Všechno hezky propojené a plné pravé filmové nostalgie. Tak to mám rád. Co ale rád nemám, je Vyvolený. Nuda k uzoufání. Rozpolcený už byla jiná káva. A tohle... jak říkám, důstojné završení. Pro mě to ale byl především herecký koncert McAvoye. Ten chlap je génius... nebo blázen. Vyberte si. A kingkongovský prvek - kráska zabila zvíře - by si zasloužil trochu větší prostor. První dvě třetiny 45%. Poslední třetina 85%. Bez debat.

• 19.5.2019  00:41
    Lovci hlav (2011)

A teď vám něco povím o tom, jak mrňavý slizký zlodějíček během šílené, krvavé odysey plné sraček (doslova) k lásce norské Daniely Peštové přišel. A víte vy co? Byla to docela zábavná jízda. A kdyby mě ten ústřední skrček tolik neiritoval, vypálil bych snad i 4 hvězdy.

• 30.3.2019  00:43
    Creed II (2018)

Jo, máte mě. Přiznávám. Jsem kýčař. Po ikonické čtyřce jasně nejlepší rockyovka natřískaná emocemi. Zarazila mě jen jedna věc. Přesto - anebo právě proto - že v rockyovkách tak funguje "cesta losera na vrchol", fandil jsem mladému Dragovi (Florian Munteanu je teda neskutečné hovado). A když ho do té doby přísný Dolfík po zápase objal a utěšoval, něco mi spadlo do oka. Jen Stallonova ex-manželka "olympijská plavkyně Ludmila Drago" měla dostat víc prostoru. Ne jako megabitch, ale jako matka. Za Creedův trénink v poušti a geniální vstup do ringu 97%.

• 27.3.2019  00:09

Hodně silných momentů. Viděl jsem mraky válečných a poválečných filmů, ale nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, kdo ten bordel musel uklízet. Až teď. A budu o tom přemýšlet ještě dlouho. A připomnělo mi to jednu slavnou fotografii, jak německým zajatcům těsně po válce pouštěli záběry z koncentráků. Většina z nich neměla ani tušení, co ta kníratá svině prováděla, a ten šok v jejich očích snad ani nešlo předstírat. A kluci v tomto filmu na tom byli podobně. Neměli ani šajnu, která bije. A dost mě překvapil počet roztrhaných postav. Fakt síla.

• 19.3.2019  02:27
    Patrick (2013)

Telepati v komatu komunikující prostřednictvím reflexů jako plivání a prdění do filmu prostě nepatří. Možná tak do Scary movie. A ten jeho urputný pohled do stropu tolik vychvalovaný v originálu ze sedmdesátek, jsem tomuhle manekýnskému dřevu ani trochu nevěřil. A taky jsem začal být alergický na jméno Patrik (ač se tak jmenuje můj brácha), protože ho ve filmu řekli 198 x. A co to mumlání ostatních v komatu? "Patrik ho chce vykouřit!".Ne. Ne. Ne. Takhle prostě na mě jako na diváka ne.

• 18.3.2019  01:39

Po La cara oculta další výtečná španělská záležitost s Clarou Lago. Amíci by z takové béčkové zápletky uklohnili jen další béčkový film. Španělé na to jdou ale od lesa. Každý dílek příběhu je tak nějak plnokrevný a tíživě napínavý. A absurdní brutalita násilí na vás dolehne jaksi zpětně, kdy ve vás ještě doznívají příjemné pocity z předchozího záběru. Skvělé. Prostě tleskám. Za mě poctivých 99%. P.S. Ta dlouhá sexy striptýzová scéna, během které se událo víc věcí najednou, mě úplně rozložila na molekuly.

• 11.3.2019  00:33
    Motýlek (2017)

Jsou kultovky, které by nikdy neměly mít remake. Nový Papillon k nim naštěstí nepatří. Tohle se mi líbilo víc jak originál. I když srovnávat tyto dva snímky není moc fér. Jsou jako přes kopírák. Tady to vlastně mohlo pohořet hlavně na nesouznění mezi oběma hlavními protagonisty. Chemie naštěstí zafungovala a oba kluci udělali čest jak Stevovi tak Dustinovi. Rami se věrně držel původního charakteru. U Papiho jsem byl ale napnutý. McQueen je prostě McQueen, mlčenlivý řízek z oceli. Ale Hunnamovo pojetí mladého berana, co jde hlavou proti zdi, bylo příjemné osvěžení. P.S. Moje životnost v té kolonii by byla asi 15 minut.

• 10.3.2019  01:17
    Overlord (2018)

Přes nepokrytě béčkový námět (náckové, lékařské experimenty, nesmrtelní zombíci) to mělo drajv, sympatické postavy a dechberoucí vizuál. Obzvlášť na počátku. Scény před seskokem vás vtáhly do toho pekla víc než kdejaké dokumenty. Asi si to už nikdy nepustím, ale dneska mi to dost sedlo.

• 25.2.2019  00:22

Hele, víte vy co? Mně se to líbilo. Takové trochu úsměvné (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny) , vymazlené (kopírování mozku) béčko s céčkovou zápletkou (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny + kopírování mozku). Keanu (ač ho jako jeden z deseti lidí na této planetě moc nemusím) coby šílený vědec hravě utáhl celý snímek, pořád se tam něco dělo a většinu času jsem měl sevřený žaludek, kdy a jak praskne pravda o Zoe. Za mě 68%.

• 24.2.2019  01:40

Čarodějky ze Salemu & Charlieho Andílci & Očista v naprosto bizarním hávu. A jako k bizáru jsem k tomu od počátku přistupoval. První třetina hraničila s pubertální slátaninou. Ty nány byly fakt na zabití. Naštěstí se to brzy zvrhlo. Jako fakt zvrhlo. I když je Hari Nef se svým chlapeckým vzhledem (a hlavně hlasem!) nejméně přitažlivá kůstka z tohoto kvarteta, příjemně se na ty holky s puškami koukalo, vesměs se furt něco dělo a mělo to příjemnou atmosféru. A konec překvapil. Takže za mě palec nahoru.

• 10.2.2019  00:21

Jsem rád, že existuje tento film. Námět mě docela zaujal a na seriál bych neměl čas ani trpělivost. Takže teď už vím. A nechápu diváckou fascinaci takovýmto světem. Je nerealistický, zpátečnický a kontraproduktivní. Ty dvě hvězdičky nepatří ani tak této verzi z roku 1990, ani kouzelně půvabné manželce Liama Neesona Nataši... patří tomu debilnímu ději (z tohoto zpracování vůbec nejde poznat, kdo proti komu bojuje, co přesně způsobilo neplodnost, jak se vesměs pokrokové Spojené státy přerodily v represivní totalitu - anebo to tam všechno řekli, a já to prospal. To je taky možné). V tom případě sorry, tak nízké hodnocení patří této verzi z roku 1990.

• 5.2.2019  20:39

Tohle se strašně těžko hodnotí jako film. Už od počátku jsem k tomu musel přistupovat jako k rekonstrukci. Hodně naturalistické rekonstrukci. K tomu výrazně dopomohla absence střihu a hudby. A jsem moc rád, že toho podčlověka Brejvika vlastně pořádně neukázali. V podobě nečekaného výstřelu odkudkoliv byl jako čiré zlo trvale přítomen i tak. Píšu "podčlověk", protože to si z celého srdce přeje - abychom ho nazývali démonem nebo zrůdou. To on samozřejmě je, ale takovou satisfakci bych mu nikdy nedopřál. Je to slaboch, který by si na nikoho beze zbraně netroufl. Kdyby došlo na měření sil, postava takové Kaji by mu sama o sobě pěkně nakopala prdel. Takže jsem svým způsobem rád, že jsem tento film viděl... i když byl mnohem horší, než jsem se obával.

• 3.2.2019  23:25
    Číslo 9 (2009)

Akční animáky jsou teď v kurzu. To je jasné. Ale tohle mi už přišlo jako takový soft horor plný hrůzu nahánějících příšer a brutálně povražděných človíčků. Být dítětem do 12 let, dlouho budu usínat s rozsvícenou lampičkou. Ale protože dítko do 12 let nejsem, budu ty animované vraždy brát jako takové nevšední filmové zpestření.

• 3.2.2019  14:27

Bylo to nádherně zabalené, velkolepé... nic. Zkrátka jako celý steampunk - styl, který hýbal světem asi 15 minut v roce 2000.

• 3.2.2019  00:48
    Vdovy (2018)

Uživatel LIVINGDEAD položil řečnickou otázku: "Co to ale za hnusné ropuchy obsadil režisér do hlavních rolí?". No, termín hnusné ropuchy bych asi nepoužil. Spíš "nevzhledné ženy." Tedy až na Debickou, kterou jsem si oblíbil už v U.N.C.L.E.ovi jako úplně jinou mršku. Musíme si nalít čistého vína. Totálně to postrádalo drajv originálního seriálu. Nějak se mi nedařilo těm Vdovám fandit, bát se o ně. A to je sakra škoda. Námět je i po 35 letech prostě skvělý!

• 28.1.2019  21:45

Tak tohle byl prvoplánový útok na chlapské emoce. Místy jsem bulel jako želva. Sbohem, Hoode... Nech se vysmát, Bodyguarde. Bezesporu nejlepší Kevinův film. Miluju důstojnické školy a miluju plavání. A beru tě na milost, Kučere. A díky tvůrcům za tip. Beringovo moře si píšu na úplný konec svého seznamu dovolenkových destinací.

• 28.1.2019  14:52

Hele - mně se to líbilo. A to jakože dost. Příjemná žánrovka s výtečným soundtrackem. A ta alžírská gazela by ani nemohla hrát nikoho jiného než nájemného vraha. A konec skoro až ve westernovém duchu. Hodně podceňovaný film na ČSFD.

• 27.1.2019  23:07

Ježiš, to mi udělalo radost. Napřed jsem se trochu lekl: "Ach jo, zase film, ve kterém dělají škaredí lidi škaredé věci..." Ale ono se to celé rozjelo pro mě nečekaným směrem. A pak už to bylo jenom lepší a lepší. Novozélandské překvapení roku, anebo hodně muziky za málo peněz.

• 27.1.2019  14:52

Kdyby to mělo standardní hoďku dvacet, možná bych tomu vypálil aspoň jednu hvězdu (za Milu). Ale ta stopáž byla fakt vražedná. Když už jste si mysleli, že se postava té husy Morgan nemůže ztrapnit víc, pokaždé se jí to nějak podařilo. Až vás ta holka přivedla do stavu naprosté nenávisti. Nedoporučuji ani jako výplň času na nedělní oběd.

• 26.1.2019  19:26
    King Kong (2005)

Mraky let jsem měl zažito, že verze z roku 1976 je ta jediná správná a věrná legendě. Ale až s tímto snímkem z roku 2005 jsem si uvědomil, že tamto bylo jen laciné mdlé béčko. Peter Jackson nám servíruje dech beroucí dobrodružství s neuvěřitelnou láskou k filmařině a pokorou před divákem. Najdete tady kouzelnou výpravu, odpustitelně absurdní podzápletky, ale hlavně úžasné charaktery ruku v ruce s perfektním castingem (Black, Watts, Brody, Kretschmann). Je mi jasné, že v roce 76 by papundeklový T-Rex působil spíš směšně, takže na přijatelné pojetí jsme si holt museli počkat. Ale stálo to za to. Tři hodiny vám utečou jako prd. Tento snímek se zastavil jen příčku pod mým TOP10 nejlepších filmů za celou dobu kinematografie.

• 26.1.2019  14:12

Naprosto bizarní panoptikální záležitost v tarantinovském duchu s pozvolna gradujícím násilím a končící v ohnivém infernu. Moc se mi líbila scéna s kamuflážním zpěvem a tleskáním do rytmu úderů kladiva.

• 22.1.2019  00:32
    Alfa (2018)

Napřed jsem se trochu lekl dokonale vystajlované doby ledové, ve které naši prapředci připomínají spíš vikinské metrosexuály, kýčovitých západů slunce a efektních zpomalovaček, ale poté se snímek naštěstí přerodil v docela hutný přežívák. Sžívání člověka s vlkem (Alfou) bylo ztvárněno citlivě a nenásilně. A na konci mě to zvíře totálně převezlo. A díky tvůrcům za - pro mě neznámý - domorodý jazyk. Pralidí s oxfordskou angličtinou jsem už viděl dost. A ten vizuál bral fakt místy dech.

• 9.1.2019  01:07
    Bird Box (2018)

Jak poměrně nevybíravě Verbal poznamenal, Sandra dokázala, že má pořád svoji krabičku na ptáky... a celý snímek hravě utáhla levou zadní. Pár lidí tady naznalo, že bylo Tiché místo o pár levelů lepší. Naprosto nesouhlasím. Bird Box je temnější, tajuplnější a daleko lépe vygradovaný. A ty paralelní časové roviny - super (Kde přišla k dvojčatům?... Aha. Její dítě je jenom jedno! A které asi?... Aha, už vím... A když známe její vlažný mateřský pud, které dítko nakonec obětuje? Aha, rozhodla se takto... ) A ve finále mi bylo úplně buřt, co to venku poletuje za sajrajt.

• 31.12.2018  01:01
    Hastrman (2018)

Konečně poctivý český film s velkým F, který nepůsobí jako generátor náhodných scének a dialogů, ale tvoří souvislý smysluplný příběh s úžasnou atmosférou. Démonický Dobrý celý snímek s přehledem diktuje a k tomu mu sekunduje krásná a naprosto přirozená Simona SPOILERová. Ale i všechny vedlejší postavy působily životně a sympaticky (včetně rázného faráře... a z toho, co ukrýval v almaře, vám teda spadne brada). Česká pecka desetiletí.

• 28.12.2018  07:28

Náměť je naprosto fantastický, ale do dnešního dne je Meet Joe Black tím nejnudnějším filmem, jaký jsem kdy viděl. Záživnější je i encyklopedie o lišejnících. A ta stopáž je fakt vražedná.

• 26.12.2018  23:57
    Fišpánská jablíčka (TV film) (2008)

Hmmm, od odpadu to zachránil celkem slibný začátek. Ale vydýchat laciné efekty, žalostný hudební doprovod a pitvoření (nikdy jsem nepotkal malé dítě, kterému by se to líbilo), dalo docela zabrat. Ale co je vážně největší pecka, je zdejší anotace na ČSFD. V mé grafice má 26 řádků, haha. Než to přelouskáte, pohádka stihne skončit a vyšumět z vašich hlav.

• 25.12.2018  23:47
    Moon (2009)

Já jsem se poměrně dlouho tomuto snímku vyhýbal. Vždycky jsem si říkal "Ježiš, to bude super-psycho-ponorka s jednou postavou, které cáklo a vidí bludy!" Jak jsem byl bláhový. Rockwell mě úplně převálcoval stejně jako celý příběh. Takovou pointu jsem vůbec nečekal. Fakt jsem si dlouho myslel, že Sam bojuje s halucinacemi. Ale to, co na základně našel (nebo spíš to, co našlo jeho) mě dostalo. Za mě 90%. P.S. A frajer Gerty je bezesporu vedle Bishopa ten nejsympatičtější robot filmového univerza.

• 18.12.2018  03:43
    Saljut-7 (2017)

Brilantně natočený, brilantně nastříhaný, brilantně ozvučený film hollywoodských parametrů bez hollywoodského klišé.Tady se Rusáci teda fakt předvedli. To napínavé "spojení" mi připomnělo citát Alberta Einsteina: "Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné. Ale pak se objeví nějaký cvok, co neví, že je to nemožné, a udělá vynález." Konec citace. Voloďa byl prostě těžký frajer, který se s tím nepáral. A díky lidem jako on lidstvo kráčí kupředu. A filuta Víťa, který se vždy na poslední chvíli vytasil s nějakým spásným nápadem, mu skvěle sekundoval. A ten sympatický tlouštík ve velíně má tu nejnevděčnější a nejšílenější práci na světě. Nedělal bych to ani za zlaté prase. Za mě 95%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13