sedmdevet

sedmdevet

<< předchozí 1 2
    • 22.1.2014  10:09
    Zlá krev (TV seriál) (1986)

Naprosto mě zde uchvátil herecký výkon, který předvedl Jiří Vala a dá se říct že on toto pokračování v roli Nedobyla vytáhl ty hvězdičky. V mém případě. Proto jsem si říkala že když stejně pentalogii nedotočili celou ( a je velice krásná) mohli to klidně típnout dřív, po smrti postavy kterou Vala hrál mi přišli ty dva díli zbytečné. Ovšem celkově výpravě a hercům se nedá co vytknout zejména některým.

• 22.1.2014  09:45
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Mě je to neskutečně líto líto, ale jiné hodnocení si to nezaslouží. Může za to režie, scenář, i herci sami. Slátat x seriálu do jednoho a myslet málem na umělecké dílo, nebo na památku režisérovi, a scénaristovi to měl raději pan Renč koupit květinu zajít k hrobu Jiřího Hubače a poctít jej opravdovou památkou. Vše ostatní v jeho podání vyšlo jako výsměch. Ploché,ploché,ploché, až trapné. Není to o tom že nesedí věk, to by se dalo brát krásně relativisticky, je to tom že tam nikdo nehraje srdcem, natož tělem, jako v žádném českém seriálu zaposledních cca 14,15 let. Je to o plagiátorství a zesměšňování situací, které takto opravdu nefungují. Je to nedílo hodné spachovací mísy.

• 5.3.2013  18:19

Veroničino rozhodnutí je pevné a nezdolné, do té doby dokud nad ním může vládnout. Snímek ukazuje jak jsou blanky mezi oběma rozhodnutími těsné, smutek se snadno přetaví v něco jiného. Film není hluboce skličující, ani v něm není na první pohled tolik k zamyšlení, klíčové situace nejsou vyhroceny, ve filmu je zřejmá jistá odevzdanost a stále rostoucí vzdor a to aniž by si to nějak protiřečilo.

• 5.3.2013  18:10
    Mezi cizinci (2002)

Opět jedna víc jak zajímavá mozaika mezilidských vzahů, (navíc skvělého hereckého obsazení), snímek nepostává na místě ani se nehrne do dramatičnosti, prostě pozvolna plyne a tak nejlépe poukazuje na život nás běžných pozemšťanů.To je pak požitek sledovat.

• 9.12.2012  16:58

Ve filmu v podstatě "hrají" dva herci. Místy je až bizardní, a o Mesmerovi vám nic nečekne, čekáteli životopisné dílo, nepředloží vám to jako na talíři. Jde o momentku velice zajímavou efektně zahranou , Alan Rickman sebou strhl všechny ve filmu a tak budetemít pocit že jde o něco víc, a ono v podstatě jde. není to levná romantika, má to podprah a divadelní podpis a proto je to tak dobré..

• 9.12.2012  16:52

Perfektní, originální film, ale možná jsem, to s tím bodováním přehnala:). Ovšem nechce se mi podhodnit dobrý nápad a dobrý tým, který věci jedině přispíval. V čem příběh možná pokulhává je to že během "přenosů"do minulosti, nedojde k nějaké opravdu závažné komplikaci, bez ohledu na to že režisér popřel trochu logiku na konci tím že zaměnil cestu a taky žádný problém.Ovšem s těmito trhlinkami tomu dávám plný počet, protože to bylo víc jak slušeně vybudované, sestínované víc než pouze uspokojivé.

• 23.11.2012  12:33
    Lidice (2011)

Film jen poukazuje, jak si dějiny vůbec nevztahujeme k člověku, jako takovému a upozorňuje na to celou svou vizáží.. Že uvnitř drastických událostí jako jsou války apod. se odehrávají ještě jiná dramata, často mnohem osobitější, protože jsou člověku většinou srozumitelná a jsou mu bližší, než jakákoliv cizorodost kolem. Příběh má válku a osud Lidic až jakoby v pozadí sám prorůstá úplně jiným dramatickým spletivem všech postav.V úžas uvádí hudba, která odzbrojuje na těch pravých místech.

• 22.11.2012  17:24
    Hannibal (2001)

Asi mi tu doporučíte, abych si zašla koupit brýle, nebo vůbec kam jsem dala něco jako soudnost :), ale mě se ten film líbil, já přirozeně chápu že to podle většiny mělo jít víc na tělo, ale knižní předloha - která je tedy odlišnější než film - taktéž není tak nervydrásající jako Mlčení jehňátek, už má prostě jiný "půvab". Mě to půvabné přišlo. Chybí tomu sice taková rafinovanost pohledů,ale na odpis to není.

• 22.11.2012  17:15

Nádhera, která mě dostala njen pro výborný scenář,ale i protože že Pitt tadykraluje svou nepsatelnou neviností a přesto je příšerně nebetyčný, stejně jako malé dítě. A najednou je v něm tolik energie a paki znovu ten úžas, originalita příběhu z něj u mě udělala srdcovku, navíc pozorovat zrovna je dva - A.Hopkinse a B.Pitta - vedle sebe a bavit se tím nikdy se neokoukatelným britským humorm, který tam uměl prostoupit, je prostě rarita.

• 22.11.2012  17:03

Raplph Fiennes mě o své šílenosti dokonale přesvědčil. Pro srovnání, nesrovnávám, každý film "Mlčení jehňátek", "Hannibal" i " Červený drak" mají jiný obraz i rám a ani jeden se za sebe nemusí stydět. Červený drak, je víc nž jen koukatelný thriller, podbízí se svým pozadím a neujdete ruchu, nepříjemnému a přece neodolatelnému který z něj vyzařuje, režie tu možná opravdu trochu usnula, nebo to už trochu vzdala, ale já nevím zda to filmu jenom neprospělo, protože herci zdá se podnikli vlastní kroky a film patřičně vytáhli.

• 22.11.2012  16:53

Edwardu Nortnovi a Bradu Pittovi jsem tady uvěřila skoro všechno, prostě zvedni se a dělej něco jinak a jinde a jiným způsobem a nedívej se pořád kolem sebe. Dokud jednou nenarazíš:) a jen Bůh ví na co.

• 22.11.2012  16:43

Z poklidného bezvětří do vášnivé bouře, všechno krásné na tomto filmu je to že není komplikován zbytečnostmi, blíží se k nám po starých známých cestách obyčejného života. A to z něj dělá klasiku. Jakási kromobyčejnost, která se nedá přehlédnout nebo jen tak přeletět.

• 22.11.2012  16:38

Bolavý film, velmi bolavý, a to ať jde o bolest matky, otce nebo obou sester či bratra, ketrý tam tak nějak prouplouvá nepovšimnut. Člověk vždycky čeká nějaké záchrané laso. nejvíc se mi chtělo brečet v chcílích kdy jsem měla dojem že se všichni jeden druhého úplně pouští, pak když se semkli a potom když bylo zřejmé že se lastně nikdy nepustili.

• 22.11.2012  16:04

To co tady předvedl Leonardo, no to je absolutně nehodnotitelné, to je pastva takový herecký výkon. Naprosto nenucené, jako by mu to šlo z duše a narodil se jen pro tuhle jedinou roli. Dojemný, naprosto dojemný film, který si nijak netváří, nedělá ze sebe víc než je, nepředstírá, prostě plyne s tím vším co má a tím je neocenitelný. A zapadne přesně tam kam má, a stane z něj srdeční záležitost.

• 22.11.2012  15:56

Na to se dalo koukat jen kvůli hereckému obsazení, příběh samotný byl jako nepovedený obraz, ale v žádném případě abstrakce. Prostě moc barev, zbytečné přehrávání. Odzbrojil mě hudbní doprovod a Gabriel Byrne,takže jeho charisma to u mě vytáhlo možná výš . Nejde o historická fakta, film natočen na motivy knihy od Alexandra Dumase staršího, a on si to taky rád mnohdy idealizoval, ale mě to přišlo přeplácaný, koukatelný, ale přeplácaný něčím příliš voňavým a zbytečným.

• 22.11.2012  15:48

Mě to přišlo povedené, nápad mi přišel originiální i když možná není a kde mě vyvede s omylu. Na víc Tom Hanks a Leonardo DiCaprio to spolu prostě mistrovsky sehrály. Je to dojemné a vtipné natolik aby to člověka dostalo.

• 22.11.2012  15:39

Taková až komorní záležitost, která však zapůsobí, příběh ačkoliv se zdá že by mohl hrát na city na ně v žádném případě nehraje a umí se tím dost dobře vyrovnat tím, že si dokáže docela dobře sám ze sebe dělat legraci. Vkusně, bez triku oslovuje ty části,, které mistrně skrýváme sami před sebou.

• 22.11.2012  09:29
    Ed Wood (1994)

To je snad nejlepší Film Tima Burtona, ve všech ohledech. Johny Depp je naprosto dokonalý, protože zahrát Eda dalo asi práci:) Scény, ať jsou jakkoliv přitažené, jsou prostě nádherné, ať jsou jakkoliv nádherné jsou jako třešinka na dortu. Celé to prostě tak nádherně praská ve šveh.

• 22.11.2012  09:19
    Ben Hur (1959)

Přes velkolepost scén, dlouhých a skvostných je film velice sugestivní, zachoval si tvář románové předlohy a vytvořil si svou vlastní. Je to film jistý se si sám sebou a moc dobře ví proč.

• 22.11.2012  09:14

Neuvěřitelně křehké a potemnělé, prostě sladěné,aby si člověk mohl říct " to je Burton". Tradiční,krásně tradiční, propracované, mistrovská práce Johna Deppa, už jen ty jeho mdloby.

• 22.11.2012  09:08
    Super 8 (2011)

Sympaticky hovořící projekt, svého žánru, začátek je svižný, prakticky člověk nestíhá. Já měla pocit že jsem se ocitla v několika románech od Kinga najednou, ale vůbec nemám představu v jakých: Dětské role zahrané svižně, taková variace na E.T., ale s mrazivějšími prvky a proto poněkud reálnější.

• 21.11.2012  17:06

Už jsem nic podobného nikdy potom neviděla. Nic podobně skvělého. Aby se závěr překaribroval do absolutní neotřesané vyjímečnosti, protože celý film se zdá být vše až podezřele klidné, až na pár dobností, které se přece dají vysvětlit i jinak.To že by mohl být Bruce Wilis duch, to přece ne, on přeci pomáhá tomu chlapci....

• 21.11.2012  16:53
    Vyvolený (2000)

Já jsem na tomto filmu nenašla chybu, ani po prvním, ani po druhém, ani po dalším shlédnutí. Přijde mi originální, není v něm nic všedního, herečtí představitelé jsou také na vysoké úrovni. Přijde mi vlastně až křehký a znovu křehký a všechno v něm se může rozbít na tisíc malých kousíčků. Snad proto jsou si všichni tak jistí, a podezřele reální.

• 21.11.2012  16:36

Tady se vše zdvonásobuje, jako by čas tlačící na Středozem tlačil i na vás, hudba je dokonalá, a jak film postupuje měla jsem pocit že čím dál dokonalejší, Návrat Krále korunuje celé dílo režiséra Petera Jacksona.

• 21.11.2012  16:31

Druhý díl je pružnější, jako by rozpohybovanější, dokonce se vněm objevuje náznak, humoru, kterým je protkána celá knižní triologie. Postavy se rozšiřují, svět se otevírá. O efektech psát nebudu, ty jsou pro film stěžejní a samozřejmé, vše se shrnuje k absolutnímu vrcholu.

• 21.11.2012  16:24

Poněvadž jsem byla "oslovena" ( a to velice) nejdřív knižním Tolkienem, měla jsem strach aby filmařské dílo( a že to je dílo) nebylo katastrofa právě pro své přehnané snažení. NE.NE. Film udává tón a prezentuje se s trojice jako takový přístupovový, snaží se být co nejvěrnější, ale u takových děl to nikdy zcela nepůjde, přesto si zachovává zdravý ráz, jak na straně režisérské, tak herecké.Je odzbrojující svou věrností a odkrytí něčeho co dosud žilo jen našimi představami. Co mě maličko ale opravdu jem maličko nepotěšilo( nechci říci nezklamalo:)), bylo vykreslení Aragorna v poněkud slabším tónu,takového ustrašenějšího a Froda takového moc naivního. Ale celkový dojem byl přesto úchvatný, setkání s čarodějem, a vůbec s celým velkým problémem zvaným prsten. I když se znala cestu film uměl strhnout. Zaslouží si pět hvězdiček, protože převést tuto triologii na plátno byl dle mého nad lidský úkol.O to víc že film byl pro mne zcela uvěřitelný,což bylo dost důležité, a to jsem tam mnohé herce neviděla poprvé, zejména Wigga Mortensena a Elijah Wooda.

• 21.11.2012  15:58
    Rozum a cit (1995)

Vyjímečné, kouzelné, půvabné. Navždy se mi vryl do paměti plukovník Brandon( Alan Rickman), jinou Elinor(Emma Thompson) už taky nemusím. Prostě silný snímek plný superlativ od herců přes scénář po ukázkovou Anglii samotnou.Jane Austen je určitě hrdá.

• 21.11.2012  15:53
    Mary a Max (2009)

Unikátní záležitost, sarkasticky se tak dovídáme kde a jak vlastně žijeme a jak se vlastně cítíme a co všechno děláme blbě a na jaké ptákoviny myslíme, no prostě unikátní záležitost.

• 21.11.2012  15:49

Typické, typické, a proto prostě víc než dobré. Navíc postavy v sobě přes tu neobvyklé náslilí mají jakousi křehkost.

• 21.11.2012  15:43

Nemohla jsem si pomoci a nedat pět hvězdiček. Nepopírám že by ze sebe Johny Depp nedostal víc a že víc umí se ví,( stejně jako Burton), ale i tak se prostě uměl překonat zahrát roli, kterou prostě musel přehrát, Burton chtěl prostě jen pobavit a proč mu to mít hned za zlé, mě tam nechybělo nic z jeho tradice, a už vůbec mi nechyběla ukázková forma Deppa v jeho filmech.

<< předchozí 1 2