dejww

okres Praha-západ

<< předchozí 1 2
    • 21.5.2020  03:05
    V síti (2020)

S takovýmto konceptem jsem se ještě nesetkal a dost ho oceňuji. Domnívám se však, že mohl být celý dokument mnohem delší a více se věnovat konkrétním věcem, jako třeba vydírání, které bylo jen tak mimochodem zmíněno, ale v podstatě nebylo ukázáno. Cítil jsem se proto trochu ochuzeně protože co si budeme povídat, pokud jste viděli nějaká oficiální videa na či rozhovory, tak vás film opravdu neobohatí o moc více. Ano je to ucelenější a ano jsou tam detaily, které jinde nebyly zmíněny ale prostě nic víc. Cože je ohromná škoda, protože téma je to velice zajímavé a určitě by mělo cenu věnovat mu ještě více času.

• 21.1.2019  14:28

Super koncept a velice plynulé přechody mezi jednotlivými možnostmi. Celkové zpracování je tedy dobré. Bohužel velice záleží na tom jakým směrem se v rozhodování vydáte. Pokud se vydáte směrem špatným film vás nepustí jít tím špatným směrem a musíte akci opakovat což mě velice zklamalo. Pokud se však vydáte víceméně správným směrem nemusíte si toho ani všimnout a výsledný dojem bude velice dobrý. Při opakovaném průchodu s pokusu o jiné konce však velice tvrdě narazíte na nutnost opakovat sekvence dokud je neuděláte podle plánu a dokud neprojdete všechny potřebné byť v jiném pořadí. Znovu "hratelnost" je tedy mizerná. Určitě objevíte nějaké nové sekvence které jste neviděli a jsou však pouze řekněme kosmetické a spíše prohlubují příběh než že by to mohlo dopadnout jinak. Je tu však možnost, že to byl všechno záměr jelikož se přece jenom jedná o Black Mirror a kdo ví co si tím Netflix testuje :) To je také důvod proč se nad tím dají přimhouřit oči a přijmout to jako záměr. Zajisté by to šlo však udělat více na oko svobodné a zamotaně spletité v což jsem doufal a bohužel nedostal.

• 2.6.2018  01:48

Pro mě jako člověka, který má svět Harryho Pottera má rád jak ve filmové, tak především v knižní podobě bylo ohlášení toho snímku poněkud rozporuplné. Na jednu stranu jsem byl rád, že bude nový příběh z tohoto univerza na druhou stranu jsem se bál faktu, že film není podle knižní předlohy. Kniha fantastická zvířata a kde je najít je v podstatě bestiář nikoli román. Výsledek je docela slušný a z mého pohledu se nejedná o dehonestaci značky. Příběh s nemá prakticky souvislost s tím, co známe z předchozích dob a postavy se také neprolínají. Což je asi dobře uvidíme, jak to zvládnou v dalším díle, kde tomu už tak nebude. Z mého pohledu je nejškodlivější fakt, že se děj neodehrává v Bradavicích jako většina předchozích dílu věnovaných Harrymu. A to z jednoho prostého důvodu. Kouzelnický svět nefunguje tak dobře když se pohybují mezi samýma mudlama, ve městě, které není kouzelnické. Vzniká zde pak tolik otázek ohledně prozrazení, a tak vůbec o tom, jak to může být pro ministerstvo kouzel udržitelné. Doufám, že slíbené pokračování udrží alespoň stejnou kvalitu a nebude pouze těžit ze značky.

• 2.6.2018  01:19

Neopouštěj mě je přesně ten druh filmu, jak na jeho hodnocení potřebuji čas a musím si všechno v hlavě srovnat a několikrát pořádně promyslet. Ihned po skončení jsem byl opravdu znechucen chováním postav přišlo mi hrozně nelogické. Neméně po důkladném probrání a věnování mnoho kognitivního úsilí tomuto snímku jsem musel zkonstatovat, že tak nelogické nebylo a vlastně principiálně chci film, nad kterým budu muset poté přemýšlet a ideálně s někým i diskutovat, a to jsem dostal opravdu nadstandardně. Takže ve finále odházím velice obohacen a s přesahem, který není vůbec obvyklý. Kdyby se filmu podařilo více vystihnout vzájemné vztahy postav, které jsou v knize naprosto stěžejní. Hodnocení by mohlo být plné. (Knihu jsem nečetl, pouze jsem se o ní bavil s někým, kdo jí četl, protože jsem to prostě potřeboval s někým probrat).

• 2.6.2018  00:53

Film doprovází poměrně velké všeobecné nadšení a podpora. Konceptuální se jedná o zajímavý projekt a slibuje interaktivně reflektovat politickou situaci. Těží ze základny fanoušků seriálu, který toto zadání plní poměrně obstojně. Všechno tedy na papíře vypadá tak nadějně. Co by se mohlo pokazit? Některým už to možná došlo. Pokazilo se to. Rozhodně jsem nedostal to, co jsem očekával. Začněme u slíbené satiry a interaktivity s probíhající prezidentskou volbou. Tento bod, který byl z mého pohledu pomyslnou vlajkovou lodí vitrínou celého projektu jaksi chyběl. Jeho absenci opravdu nenapraví Tonda nadávající jak dlaždič všemu a všem o kolo. To je vlastně všechno. Nic jiného. Jediné trochu zajímavé, jsou opravdu sporadické vstupy osobností současné politiky do filmu. Což bude s odstupem času také nezajímavé jelikož si na ně nikdo už nevzpomene.

• 2.6.2018  00:38
    Moucha (1986)

Moucha je opravdu velice odpudivý film nejsem si vědom si, že by mě někdy nějaký film znechutil takovýmto způsobem. Aby to nevyznělo špatně, jedná se o velice dobrý film z celkového zpracování nicméně je opravdu nechutnou záležitostí. Pozorovat celou proměnu je opravdu velice znepokojivé a bylo to pro mě opravdu nepříjemné. Vzniká tedy ve mně jakési schisma toho, jak o tomto filmu mluvit. Byl to určitě silný zážitek a patří mezi filmy, které stojí za to vidět. Možná to tak vidím jenom kvůli tomu, jak podivný pocit to ve mně zanechalo. Jelikož čistě racionálně nedostanete od toho filmu nic nečekaného. Žádnou dech beroucí zápletku nelze čekat.

• 2.6.2018  00:29
    Pomsta (2017)

Další film, kterému škodí spojující trailer. Jsem přesvědčen, že bych si film mnohem více vychutnal, kdyby nebylo předem jasné jak to celé dopade. On už samotný název dává jasně najevo o čem to bude, takže asi tak k ději. Nicméně přestože jsem tušil dějovou zápletku tak jsem byl na konec poměrně mile překvapen formou, jakou to tento snímek servíruje. Dost syrově. Mnoho scén působí, tak absurdně až je to komické. Překvapivě komické. V této absurditě jsem viděl jakousi analogii se zpracováním, na jaké jsem zvyklí od Tarantina. Nicméně pouze v jakémsi aranžmá scén. Scénář a dialogy rozhodně nejsou nosnými aspekty tohoto filmu. Takže suma sumárum na to, jak je to celé dopředu jasné je Pomsta překvapiví snímek, který neurazí.

• 2.6.2018  00:19
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Podobně jako staršímu bratru to tomuto seriálu šlo skvěle na začátku. Doufal jsem, že dostaneme odlišný pohled na celí vývoj nákazy. Ten jsem na začátku vskutku dostali a přes první zdlouhavé díly první řada skončila velice nadějně. Další dvě řady se povedly možná ještě o něco víc. Nicméně čtvrtá na mě zatím působí tak, že tvůrců. Řekly tvůrci staršího bráchy: „Hele my jsem to už úplně zkazil. Musíte to taky zkazit, aby nikdo neříkal, že jste lepší seriál.“ To se bohužel stalo. Dostali jsem naprosto nelogický a zbytečný časový posun který nikdo pořádně nevysvětlil a nejlogičtější vysvětlení je, protože prostě Morgan je magor a my ho v TWD nechceme. Tak si ho vmete časovou osu si nějak polaďte a hotovo. Nerozumím tomu, proč oba seriály z tohoto světa začaly víceméně “realisticky“ a postupem času se z toho stává čím dál tím větší absurdita a surová akce za použití výdobytků kultury před nákazou stoupá. To je potřeba se opravdu hnát za akcí za každou cenu?

• 2.6.2018  00:06
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Tento seriál byl pro mě opravdu splněný sen. Začal jsem ho sledovat v době kdy ještě neměl seriál kompletní ani druhou sérii. Ta byla o poznání nudnější než první. Nicméně se následně seriál zvedl a 3 a 4, sérii považuji za vrchol seriálu a v této fázi jsem ho považoval za nejlepší počin na zombie téma. Kdyby v tuto dobu seriál skončil, tak bych na něj vzpomínal jako na seriál, který poskytoval to co filmy na tuto tématiku neposkytují a to určitý vývoj skupiny zasazení survival prvků, které se objevili tuším v čtvrté sérii, kde byl náznak farmaření a osadnického života. S tímto vývojem jsem byl spokojen. V tomto momentě měl seriál skončit nebo se vydat tou osadnickou cestou. Bohužel přišli série, které zcela zahodil tento noví směr a snažili se udělat co největší show. Najednou nebyl problém se zásobami, ať už základními potravinami nebo střelivem. Všechny zainteresované skupiny měli dostatek prostředků na to, aby mezi sebou válčili jako v ranné fázi seriálu, kdy je nákaz a zcela čerstvá. Co na tom, že wallkři si chodí po světě už něco kolem pěti let, my máme všeho dost a neřešíme to. Jsem přece Američani ti musí jezdit obrovskými auty, který jsou na seznamu Greenpeace jako největší zabijáci životního prostředí. Nedočkaly jsem se výrazného příklonu k chladným zbraním nebo něčemu co není závislé na zásobách z doby před nákazou. Ano byl tu náznak, který byl pak opět vzápětí zahozen a zpět do Dodge za kulomet. Teď čekáme na devátou sérii a já se už jenom bojím co dalšího absurdního uvidíme a kam ještě seriál ve své absurdnosti klesne. Moc bych si přál, aby tomu tak nebylo. Snad se tvůrcům povede koncept nějaký způsobem zachránit a rychle ukončit.

• 29.5.2018  10:58
    The Terror (TV seriál) (2018)

Seriál začíná poměrně slibně. Postupně nastiňuje, o co půjde a vytvoří velká očkování jenom pro to, aby je mohl v zápatí zahodit a diváka unudit k smrti. Jestli se snažili navodit atmosféru nudy, jakou museli zažívat námořníci na lodích zamrzlých v ledu, tak bravo. Vlastně nevím, co má být ta zajímavá věc na tomto počinu. Protože “horrorové scény“ skončí vždy dříve, než v podstatě začnou. Vztahová rovinu byste tady také hledaly marně. Co také očekávat na lodích plných chlapů, a i to co by vás mohlo napadlo ohledně lodi plné chlapů, tak toho se také nedočkáte. Prostě nic! Parádní kostýmy a celkové vizuální zpracování stojí za to. Jenomže to prostě nestačí. Filmaři by rozhodně neměli vyměnit vizuál za scénář. Opravdu mě netěší, jak často to v poslední době vídám.

• 29.5.2018  10:38
    Westworld (TV seriál) (2016)

Zajímavě nastavený koncept, který ve mně vzbuzoval velké očekávání. Z počátku toto očekávání neopadalo. Bylo to však pouze očekávání, že už to přece musí přijít, že přece nemůže být celí děj takhle mělký a blíží se veliké finále, po kterém mi nezbyde nic jiného než zatleskat. NO ne, nic takého nepřijde. V podstatě po první sérii netušíte vůbec nic. Naopak seriál sám vytváří řadu paradoxů, jak to už u smiček bývá… Čímž si opravdu mé sympatie nezíská. Když série skončila tak mé myšlenky byly: „A co jako, to je všechno? HBO vážně udělalo takto výpravný nákladný počin a vznikne toto?“ Takže poté co jsem si uvědomil, že jsem seriál dokoukal jen kvůli precizní výpravě a očekávání skvělého rozuzlení, které NEPŘIŠLO! Musím zkonstatovat, že odcházím značně zklamán.

• 12.6.2017  15:44

Já mám rád post apokalyptické scénáře. Skutečně me to baví. Jenomže musí to dávat smyl. Vlak v zmrzlé planině kojící kolem světa smysl nemá. Proč proboha vlak? Pokud se však pokusím odpoutat od této nelogické věci film v zásadě plní svou funkci a to co se od něj dá očekávat. Přidává i zajímavou myšlenku udržitelné společnosti. Takže jo, pokud by to dávalo o troch více smysl mohlo by to být opravu moc fajn.

• 12.6.2017  15:33

Dopředu misím sdělit, že s Warcraftem nemám absolutně, žádnou zkušenost. Nikdy jsem nehrál, žádnou hru či nečetl knihu. Zpracování je po audiovizuální stránce velice precizní a poutavé. Příběh mě však nějak zvláště neoslovil. Možná je to tím, že neznám širší souvislosti a principy fingování světa Warcraft. Každopádně film mě docela bavil a rozhodně se jedná o silnější 3 hvězdy.

• 12.6.2017  15:27
    Rozpolcený (2016)

Naprosto excelentní herecký výkon McAvoye! Na něm to všechno stojí a stojí to skvěle! Přišlo mi trochu zbytečné mluvit o 23 různých osobnostech protože jich není prezentována ani půlka. Také je super, že se jedná o film, který umí pracovat s koncem a konec je povedený. Možná až trochu moc přestřelený ale rozhodně povedený.

• 12.6.2017  15:22
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Zjemně jeden z nejlepších českých komediálních mini seriálů. Skutečně skvělá a vystižená satira. Pravda je, že seriál mě li slabší momenty, nicméně v konečném součtu byl velice vtipný. Hlavně nebyl trapný jak často v takovýchto formátech bývá téměř zvykem. Víc takovýchto českých komedií!

• 12.6.2017  15:17

Animák na který jsem byl opravdu zvědavý. Z traileru vypadl film vtipně a očekával jsem přejemnou dětskou komedii. Bohužel většina vtipných momentů (ne-li všechny) byly právě v tom traileru! Ještě k tomu byly použity hned na začátku filmu. Zbytek děje byl takový nijaký, nikam pořádně nesměřoval a nudil. Snad jediné za co bych tvůrce opradu pochválil je právě promo kampaň před filmem. Protože to marketingově opravdu zvládly. Film jako takový však za moc nestojí.

• 12.6.2017  15:11
    Trollové (2016)

Tvůrci museli snad při vymýšlený tohoto světa být permanentně sjetí LSD. Jinak si neumím vysvětlit jako mohlo někoho napadnout vytvořit takto šílený svět. Postavy se chovají nelogicky a celkově celý film nedává moc smysl. Přesto, že hlavní myšlenka je hezká, tvůrci jí zabalili do tolika nesmyslů, že je sotva zachytitelná. Pokud se na to koukám jako na pohádku pro děti tak mi to přijde snad ještě hroší. Myslím, že si z toho děti nic moc nemohou odnést.

• 12.6.2017  15:05

Skvěle komické a výstižné. Do současného dění skutečně zapadající. Jenom je škoda, že se tvůrci filmu nedrželi více knižní předlohy a pár věcí si vymyslely. Jinak nemám filmu prakticky co vytknout. Rozhodně jedna z nelepšících komedií které jsem kdy viděl.

• 12.6.2017  15:02
    Marťan (2015)

Skvěle uchopený film který velice krásně přistupuje k zvolenému tématu. Je opravdu skvělé vidět použití vědy v praxi. To jak je ve filmu přistupováno k řešení problému je hrozně super. Člověk si potom může uvědomit, že všechna ta chemie a biologie co se musel učit ve škole také k něčemu je. Je smutné, že to lidem musí ukazovat film. To by ale bylo zase na trochu jinou diskuzi. Marťan je krásnou ukázkou lidského odhodlání a vynalézavosti a toho jak se dají řešit problémy vědecky.

• 12.6.2017  14:53

Velice super koncept. Chválím tvůrce za odvahu natočit celý film z pohledu vlastní osoby. Doufám, že se jedná o první vlaštovku, které podpoří další tvůrce k filmům tohoto formátu. Další film tohoto formátu by mohl už být více o ději. Toto dílo vnímám spíše jako manifestaci toho jakým způsobem jde dělat film. Takže jsem ochoten překousnout praktickou absenci děje. Jelikož děj je zhruba tak na úrovni příběhu z her Call of Duty. Jak říkám, doufám, že v budoucnu bude více filmů tohoto formát, jelikož je to formát rozhodně zajímavý.

• 12.6.2017  14:48

Velice krásné a pozvolné budovaní vztahů a atmosféry. Jak je u Tarantina zvykem opět brilantní dialogy, skvělé obsazení a ta hudba... Přes minimalistické střídání prostředí a fakt, že se většina filmu odehrává v jedné budově, vůbec ničemu neubíral na kráse. Pravě na opak naopak, je krásným důkazem toho, že film je opravu o postavách v něm. Tarantino stále dokazuje, že patřím mezi nejlepší režiséry této doby a společně s hudbou od Ennio Morricone tvoří skvělou dvojici. Už se nemohu dočkat ne jeho další počin.

• 12.6.2017  14:38
    Deadpool (2016)

Dlouho mě, nějaký film nenaštval jako tento! Všichni neustále: "Deadpool je super, nejlepší, to musíš vidět" atd. Jenomže co teda ten Deadpool je? Nesmyslná slátanina, která opravdu není vtipná! Mnoho trapných narážek, které se snaží neobratně reflektovat dobu. Je to však pouze trapné. Jestli je toto ten humor, který se líbí takové spoustě lidí, tak to tedy potěš pánbůh. Hlavní hrdina vůbec není konzistentní. Působí jak zfetovaný schizofrenik, který je chvíli velký drsňák, pak si nandá ten oblek a je z něj infantilní idiot! Nejhorší na tom všem je fakt, že bude další pokračování. Další dávka trapných vtipů a dementního Deadpoola. Děkuji a už nikdy více.

• 12.6.2017  14:29
    The 100 (TV seriál) (2014)

Opět seriál který má super start a funguje úplně skvěle na začátku. Hezky se rozvíjejí vztahy mezi postavami. Všechno je docela přirozené a dává smysl. Postupem dílů však kvalita začne prudce klesat. První série byla opravdu dobrá jenomže ten zbytek... Přiznám se, že jsem seriál nedokoukal. Takže třeba to další série zachrání. Já se k tomu už asi ale nevrátím.

• 12.6.2017  14:01
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Od tohoto seriálu jsem čekal víc. Seriál který, má pár dílů by rozhodně neměl po úvodních dílech ztrácet dech. Pak se také seriál neubránil řadě paradoxů. Tomu se dá však těžko vyhnout a je spíše ojedinělé, když se tvůrcům podaří dodržet všechny náležitosti ohledně fenoménu cestování časem. Kdyby úroveň byla stejná jako v prvním díle, mohlo by se jednat skutečně o skvostný seriál.

• 12.6.2017  13:51
    Život (2017)

Moc pěkný hybrid Gravitace a Vetřelce. Nápad to není nejoriginálnější, ale mě se tenhle koncept prostě líbí :). Z mého pohledu, si to z obou konceptů bere přesně to, co bych si v takovémto filmu přál. Možná jsou 4 hvězdy moc a objektivně to taková bomba není, nicméně mě se to dost líbilo.

• 12.6.2017  13:46

Opravdu jsem byl velice příjemně prekvapen. Rozhodně nejsem fanoušek X men série. Popravdě jsem se na Logan podíval jenom kvůli tomu, haló kolem toho. A je to tak, opravdu to stojí za to! Obzvláště bych vyzdvihnul onu syrovost a surovost která v X menech nemá obdoby. Další překvapení pro mě bylo, kladení důrazu na výtahy mezi postavami. Troufám si tento počin zařadit vedle takových filmů, jako série Temný rytíř. Tu osobně považuji za nebe pomyslné žánru superhrdinů.

• 19.4.2015  01:24

Kdyby tam nebylo tak zbytečně moc digitálních efektů, mohlo být mé hodnocení o tu hvězdu lepší. Zároveň ale musím říct že digitální část byla pěkně udělaná. Jen ty přechody mezi digitálními a nedigitálními částmi mohly být plynulejší. Ovšem pokud máte rádi hektolitry bíle krve tak se vám to bude líbit. Jak se tvůrcům nepovedlo propojit digitalizaci tak propojení postav příběhů se jim povedlo. Bylo příjemné vidět postavy z jiných dějových liniích postávat někde bokem zatím co čekali až přijde jejich chvíle. A sem tam se do děje vmísí. Za mě 72%

• 4.8.2014  23:54
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Skvělé předvedení chemie v praxi takhle by se měla učit na školách i když by se potom z Česka stala ještě větší varna perníku než je ted. Seriál neztráce dech v dalších sériích jak je to u spousty seriálu, ale plynule pokračuje ve strhujícím příběhu. 98%

• 4.8.2014  23:48

Dost slabé pokračování předchozího dílo. Z původního filmu nezůstalo téměř nic kromě podobného názvu a upírů. 20%

• 4.8.2014  23:38
    Mrtvý sníh (2009)

Další ukázka zabitého potenciálu. Na začátku velmi vážné a dá se říct že i hororové ale potom se to změníl ve frašku s náckovsekjma zombíkama a partou retardu který se snaží vtipně kosit zombie což se jim vážně nedaří. Jediné co filmu v mích očích zvedá hodnoceni je má obliba zombie filmů. 40%

<< předchozí 1 2