The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Od srdca zrežírované a zahrané. Bratia idú naplno a vidno, že James Franco The Room zbožňuje. Škoda, že z toho nie je aj dobrý film.

Auta 3 (2017)

Povodne som chcel dat 2*, ale finalny pretek ma emocne dostal. Dava mi to nadej, ze Pixarovci este nezabudli ako zdimat emocie. Skoda, ze sa McQueen rozbehol az na finalnej rovinke a nesiel uz od zaciatku na 100%

Já, padouch 3 (2017)

Jednotku som nedokazal dopozerat ani na treti pokus. Dvojka je skvely rom-com a trojka niekde uprostred. Fantasticky 80-tkovy zaporak a perfektni mimoni vo vazeni. Zial cele to tahaju dole Gruove rodinne patalie, osobne by som Drua vystrihol uplne. Tentoraz za 50/100

Labyrint (1986)

Vizuálne temer dokonalé, avšak príbehovo trosku prosté.

Planeta Krull (1983)

SPOILERT ALERT! Kurnik ten záver! Neskutočne som sa nasmial. 10 minút stojí princínek ako debil a čaká na šakram, ktorý ukradol Xene. Uber dragon fajt a navyše Fevil. KONIEC SPOILERU! Keby sa to celú stopáž netvárilo tak vážne tak tomu dám určite aj vyššie hodnotenie. Takto len príjemná blbôstka na nedeľný večer. PS: efekty podarené.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Film v ktorom sa hlavná postava celú stopáž chová ako kretén (človek ho chce skrz plátno/TV tresnúť do toho dreveného ksichtu), romanca na úrovni základnej školy a stopáž (relatívne: odtiaľto až do večera) o dĺžke Amazonky či viac. Jediné čo to ako tak zachraňuje je sympatický Obi-Wan a Padmé (nevýrazná, ale dobre sa na ňu pozerá). Jedna príbehová línia s Obiwanom celkom fajn, príjemná detektívka; druhá s Anakinom zúfalá rovnako ako jeho herectvo. Poteší menej Jar Jara, viac súbojov, krásne prostredia či záverečný konflikt. Osobne považujem Ep II za najslabšiu zo sveta Star Wars. PS:Bol teda hrabě Dooku záporák či nikoliv? Po znovu pozretí si jeho cieľmi nie som úplne istý.

Úsvit planety opic (2014)

echt, 7/10 s odretými ušami. Bolo to fajn, bolo to lepšie ako jednotka rebootu remaku, ale už nemám dôvod to vidieť znovu. Rovnako ako jednotku. Pôvodná planéta opíc ma dojala, posadila na zadok a nechala plakať radosťou. Tu sme síce dostali perfektnú prvú polhodinku, ktorá dorovnala záver pôvodných opíc, rovnako aj úžasné efekty, kde som si nebol istý či sledujem blockbuster, alebo dokument z BBC. Žiaľ celé to ťahajú dole ľudia. Ja by som ich škrtol úplne, alebo aspoň osekal na dreň. Mali až priveľa priestoru, čím drhlo celkové tempo filmu. Do tetice všetko dobré? To dúfam, aj keď sa bojím blockbustrovkého šialenstva, kde emócie sa už netvoria prepracovanou psychológiou postáv či nemými dialógmi ale citoslovcami BUM-TRESK-WUAAA pod dozorom profesora Michala Zálivu.

To je náš hit! (1996)

Dobrý soundtrack. Toť asi všetko. Kde je kurník vyvrcholenie? Všetci prišli do jednej miestnosti, povedali si aký sú všetci ostatní úbožiaci a šli domov. Hlavný hrdina bez škvrnky. žiaden milostný trojuholník, nič. Čmuchám, čmuchám obrovský potenciál, žiaľ zrejme ho zabili a zakopali niekde veľmi hlboko. Jediné čo celý čas ťahá film je prekvapivé odhalenie, že Liv Tyler sa nenarodila ako elfka (23) a v časoch dávno minulých bola tínedžerka. Táto informácia ma úplne odzbrojila a dokázal som ju spracovať až so záverečnými titulkami. Celý herecký ansámbel sa celkom snažil, boli charizmatický a hralo im to dobre. Škoda réžie (tudy cesta nevede Tome) a prosťučkého deja. Jednohubka, nič viac, nič menej,

Osamělý jezdec (2013)

Podľa mňa to bolo takto. Prišiel Bruckheimer za Verbinskim a hovorí: „Počuj toto je naša posledná šanca.“ Dal mu 200 mega v malých neoznačených bankovkách. „Natrieskaj tam toho čo najviac“. Po pár mesiacoch filmovania príde pozrieť a zistí že Verbinski minul len asi 70 mega (a aj to len výplaty). Producent sa zhrozil a prikázal tam nasekať čo najviac digitálnych záberov aby mali čerpanie. Po dokončení si sadli na pivko pozreli sa dokončený film a zistili, že takú brečku už dávno nikto nesnažil predať ako plnohodnotný popcorn (ach zabudol som na Míšu a jeho hračky). Spolu teda rozbili svoje prasiatka a za posledné drobásky natočili niečo čo s pôvodným filmom nemalo nič spoločné. Herci hrali, hudba a obraz boli v dokonalej súhre a navyše si to evidentne všetci užívali. Takže nabudúce to pretočím rovno na peckoidnú záverečnú polhodinku a hlavne očarujúcu Ruth Wilson. Dúfam, že sa raz objaví aj 90 minútová verzia, ktorá bude šlapať ako hodinky (nie ten šmejd čo mal Depp, ale fungel nové, zlaté s vykladané diamantami, s vodotriskom a Mickey Mousom) HAWK

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Nemám rád westerny, pri českých a slovenských filmoch zväčša trpím, ale toto je pecka. Výborná komédia s podtextom. Joe krásne zobrazuje kapitalistický svet vo všetkých svojích podobách. "Zákon to je Kola Loka" . Perla českej kinematografie s presahom. Must see. 90%.