TomasRichtr

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 18.12.2020  13:43

Nikdy jsem ničemu nedal pět hvězd s takovou jistotou jako zde.

• 29.11.2020  00:17

Ani nevíte, jak moc cením jakožto hráč SWTOR, že se poletí na Tython... Yes! A Thrawna k tomu pls. (Mimochodem, asi to znamená, že se objeví i Ezra? Viz konec Rebels.)

• 21.11.2020  03:02

Opět vlastně jen seek n destroy. Ne že by to nebylo dobře udělané a vlastně celkově zábavné, jen si říkám, jestli není trochu škoda zaplácat už čtyři díly z osmi na takovéhle dílčí 'questy', které celkový příběh posouvají vždy jen v posledních 5 minutách. Kdyby ta série měla dílů 20, tak bych to chápal víc. Navíc v téhle sérii je Baby Yoda prakticky dějově nevyužitý (kromě cuteness overload) a Sílu použil taky teprve až v tomto díle. Celkem škoda. Příští díl snad už bude ta Ahsoka, nemůžu se dočkat.

• 21.11.2020  02:47
    Vážná známost (studentský film) (2015)

Martinova verze někde mezi 4 a 5*, Kláry verze přinejlepším na 2*. Rozdíl ale není v úhlu pohledu, ale filmařské kvalitě. Zatímco první verze je filmařsky originální, moc pěkná kamera, dobrý casting a přesné vedení herců s dobře vybudovanou atmosférou, kde vlastně všichni jsou hajzli, ale zároveň nikdo. "Ženská" verze je záběrovaná prapodivně, herci jsou nesympatičtí a možná tak Dočkalová je jediná, která z nich trochu umí hrát, oba kluci se akorát furt tváří jak pičusi. Režijně je to naprosto mimo, záběrování prapodivné, kamera nefunkční a nenápaditá... scénář podivně vybudovaný, kde překvapivě (!) je za největší krávu Anča, Radim je jen nevinnou obětí situace a Kuba je retardovaný blbeček, který je duchem mimo.

• 17.11.2020  18:50

Scénář není ani příliš blbý, i když často zbytečně ukecaný. Některé vtípky by i fungovaly, kdyby byly dobře zahrané. Ale je to příšerně zrežírované, herci tam stojí jako prkna a deklamují svoje repliky, jako kdyby tam ani nechtěli být. Dejte to schopnýmu režisérovi a máte hit.

• 14.11.2020  01:30
    Pytlácká noc (studentský film) (2019)

V některých detailech dobrý film. Jak je u FAMO zvykem, velice dobrá kamera a výtvarná stránka celkově. Zajímavé prostředí i pointa filmu (ale bohužel nedohraná). Na druhou stranu je to neudržené co se týče vedení herců, a to padá především na režisérovu hlavu. Herci skáčou zničehonic do extrémních emocí, mladý klučina očividně nikdy nehrál a nikdo mu s tím nepomohl, některé repliky tahají za uši a celá anabáze na oslavě velice nezvládnutá. Linka s přítelem motorkářem naprosto zbytečná a odstředivá, což je zase chyba scenáristy. To se také týká konce filmu, kdy nechápu, co měl znamenat ten poslední záběr. Divákovi to nedá nic, jen to ukazuje scenáristovu neschopnost uzavřít příběh adekvátní katarzí. Nicméně kolem a kolem je to na druhý ročník dobrá práce a výše zmíněné chyby do budoucna není zas tak složité odstranit :)

• 13.11.2020  23:50

Zatím nejlepší epizoda 2. série, i když se opět struktura dílu nemění, tentokrát jsem měl aspoň pocit, že to k něčemu vede. Katee jako Bo-Katan je skvělá volba a už se těším na Ahsoku. Snad nám ji opravdu dají už v příštím díle.

• 9.11.2020  04:07
    Tři tygři (TV seriál) (2019)

Fenomén. Jen tu technickou stránku si dolaďte, chlapi.

• 9.11.2020  04:02
    VyPlašení (TV pořad) (2020)

Nápad dobrej, ale chtělo by to dost prostříhat, protože někdy to už nebylo moc zábavné, jen zbytečně dlouhé. Dost pak vylezou momenty, kdy herci nevědí, co říkat, takže opakují furt stejnou polohu. Kozub je skvělej herec, co ale cením daleko víc, je Milanův psychologický oblouk. Nejpropracovanější a nejzábavnější postava.

• 6.11.2020  21:29

Slabší díl než předchozí, tentokrát už mi trochu začalo vadit, že to opět neposouvá hlavní příběh.

• 6.11.2020  21:28

Jako kritika společnosti celkem dobrý, ale kromě pár dobrých pasáží to nemělo moc vtip, ani spád. A některé situace mi připadaly vybudované hodně na sílu, jen aby tam byla kontroverze. A vtípky na ženskou rovnoprávnost se taky po chvíli omrzí.

• 30.10.2020  18:47

Možná by se dalo něco namítat proti rozvláčenjšímu příběhu, ale ten nádhernej vizuál mě nenechá.

• 29.10.2020  01:17
    Nauč ma Čardáš (studentský film) (2019)

Škoda, že to bylo utnuté takto brzo, příběh mohl ještě pokračovat. Zapracoval bych víc na zvuku, občas jsem měl problém rozumět hercům. Jinak moc dobrá filmařina.

• 28.10.2020  17:31
    Milosrdná lež (studentský film) (2019)

Scénář plný klišé, nepřinášející nic nového, prapodivná katarze. Ale aspoň to funguje jako příběh se začátkem a koncem. Kamerově nezajímavé, nehezké svicení (a setdesign), odfláknutý zvuk a hlavně naprosto příšerná hudba (ta mě štvala nejvíc). Film celkově na úrovni laciné televizní inscenace z devadesátek, k dobru lze přičíst maximálně tak dobré herecké výkony ústřední dvojice. Přes to všechno lze vidět, že autor prošel nějakým vzděláním, takže rozhodně se nejedná o odpadní záležitost.

• 28.10.2020  16:01
    Čára (2017)

Krásně natočený, velice dobrý casting. Ale scenáristicky dost nastavovaná kaše, nejdramatičtější pasáž filmu je zhruba na 80. minutě, a pak už si jen říkáte, proč to vůbec dokoukáváte dál, když se tam už skoro nic neděje. Opět se potvrzuje, že napsat dobrý scénář není vůbec sranda.

• 6.10.2020  10:32

But... why?

• 20.9.2020  19:12
    Taxikář (1976)

Tak tohle mě úplně minulo... Nějak nevím, co je na tom filmu tak geniálního.

• 17.9.2020  20:18

Fakt mě baví ty na první pohled cheesy dekorace "ruské laboratoře". Nechápu, jak si tohle někdo může dovolit, projde mu to a ještě je to tak skvělé.

• 17.9.2020  12:27

Cením, že konečně dali postavě Willa hloubku. Doteď to byla jen postavička bez charakteru, která většinu času někde vleže umírala.

• 16.9.2020  00:45

Problém s tímto dílem je hlavně ten, že úplně odvádí od hlavní dějové linky. Aspoň máme vysvětlení, proč tato série má o jeden díl navíc oproti předchozí.

• 20.8.2020  02:48

Čekal jsem to.

• 16.8.2020  00:20
    Dark - Lži (S01E02) (epizoda) (2017)

Bavím se, i když se ještě trošku ztrácím v postavách. Jenom na tu hudbu by nemuseli teda tolik tlačit, není to potřeba.

• 3.8.2020  10:11

Nechápu, proč od Svěrákových filmů ještě čekám něco víc...

• 28.7.2020  00:07
    Rocker (2008)

Přesně podle příručky, nic navíc. Taková School of rock, except it sucks. Nebylo by to ani tak zlý, kdyby hlavní postavu nehrál ten slizkej trapák z The Office. Kam ty se hrabeš na Jacka Blacka, chlape.

• 22.7.2020  16:37

Velmi dobrý film se skvělými herci. Ovšem nic tak výjimečného, aby si zasloužilo všech pět hvězd.

• 20.7.2020  22:34

Dobré, i když vlastně depresivní. Měl jsem z toho dost pocit, že se mě snaží přesvědčit, že všechny ženský jsou opravdu svině.

• 8.7.2020  17:41

Stále mě zaráží jakým způsobem je v amerických filmech glorifikovaná šikana na školách. Film není zlý, ale vůbec jsem si to neužil.

• 16.6.2020  15:42
    Spolu sami (studentský film) (2018)

I když podobnou dokumentární formu jsem už viděl, tento film na mě velmi silně zapůsobil a inspiroval, co se týče přístupu k tvorbě dokumentů. Díky za to.

• 16.6.2020  14:38

Vizuálně propracované, ale scenáristicky relativně slabé. Hlavní problém vidím v tom, že pro diváka není možné pochopit princip fungování tohoto "filmového světa", nebo možná je jen tento svět logicky nekoherentní. Mimo jiné i díky tomu je hrozně těžké se napojit na postavy filmu.

• 8.6.2020  18:16

Ten Zedníček s tím přízvukem je fakt příšerný. Mladý herci taky nic moc... případ nezajímavý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9