• Krátkometrážní

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 2: Kmeny Tatooinu (2022) (epizoda)

Jakože akce dobrá, ale vlastně nebylo třeba na začátku ukazovat "současnost" podle mě. Celý díl mohli nechat ve flasbacku s Tuskeny. Nicméně i tak to byla trošku otrava, protože nám divákům stále nedali důvod, proč by nás flashbackové pasáže měly zajímat. Ale je mi jasné, že tvůrci mají s nimi určitě nějaký záměr.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Hodně zajímavý (a moderní) high concept a celkový setting příběhu. Pak už se jede podle klasické šablony. Ale baví to.

Stíny v mlze - Klec (2022) (epizoda)

Tak zase nic... achjo.  Asi bych to ani nepřičítal hercům, tohle je prostě špatně zrežírovaný a vizuálně to taky nic nenabídne.

Hrana (2014)

Filmařsky adekvátně zpracované, byť formálně nezajímavé, s výjimkou animáku na konci. Celý film drží nahoře osobnost až absurdně geniálního skladatele, kterého staví do nebes jeho rodina a přátelé. Zároveň se nebojí kousnout do nepříjemného tématu drog, byť je to často výrazně omlouváno jeho osobností. Takto zpětně si vlastně můžeme říct, že ty kampaně proti drogám, které do nás mileniálů už od dětství sypali ve škole opravdu měly smysl, protože si odvážím říct, že v dnešní době by Marek nebyl tak blbej, aby šel do heroinu.

Duna (2021)

Velkolepé a přitom komorní. Dá se to vůbec takhle říct? Ten pocit z toho mám. Tohle je prostě sci-fi. Ne ty kolotočářský srágory od Marvelu.

Sviňa (2020)

Téma, o kterém je třeba mluvit a točit, je tady zpracováno velmi povrchně. Především matoucí je, že film se až do konce nedokázal rozhodnout, kdo je jeho hlavní postavou. Očividně asi spíš jen producentský kalkul než snaha o film s vysokou výpovědní hodnotou.

Nadace - Po probuzení (2021) (epizoda)

Prvních 20 minut rovnou přeskočte, flashback nám neříká vůbec nic podstatného pro příběh. Pak už se něco trochu děje, ale furt je to hrozně řídké a to se tam tentokrát ani nemračili Cleoni.

Nadace - U bran jsou barbaři (2021) (epizoda)

Už jsem se oprostil od toho, že seriál nekoresponduje s předlohou. Ale do vole p***le proč krucinál zakončíte třetí epizodu cliffhangerem a ve čtvrté ho vysvětlujete tak dlouho, až se vůbec nic nestane?? A skončí to dalším dementním cliffhangerem?? Give me something! Kecací epizoda úplně o ho*ně. Malej kl(e)oník se zamiluje do zahradnice a stalkuje ji. Hardin(ová) odhalila to, co minulou epizodu. A zřejmě je džedáj nebo co. Fuck off. Tohle je scenáristické diletanství, Goyer by se měl sebrat a jít do pr*ele prodávat mixéry nebo něco, protože doku*vit další franšízu ho může nechat jen producent bez pudu sebezáchovy.  O to víc mě štve ten fantastickej vizuál a dobré herecké výkony, které přicházejí šíleným způsobem nazmar.