Avantgarda

Avantgarda

Eliška Blažková

okres Praha

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osvícení (1980)

  Myslím si, že není možné, aby v budoucnu byl natočen remake Kingovi stejnojmenné knihy lépe, než to dokázal Stanley Kubrick. I přes to, že když se na film dívám, nedokážu se občas nesmát některým absurditám či hereckým výkonům Scatmana Crotherse, film je dle mého soudu téměř mistrovským dílem. Je zde náramně patrný Kubrickův perfekcionismus, který se odráží snad v každé druhé scéně. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na neskutečné a strhující herectví Jacka Nicholsona. Jsem ráda, že Kubrick vybral do role právě jeho, protože si nedokážu představit, který jiný herec by to zahrál lépe! Ovšem někteří mohou namítnout: "že Nicholson vypadá jako šílenec už od začátku a tudíž, že je částečně potlačena ona markantní proměna v šílence!" Ovšem, chápu vaše stanovisko... Avšak posuďte sami, kdo by dokázal lépe zahrát šílence, než šílenec.

 • poster

  Karamazovi (2008)

  Tento film si dovoluji zařadit na samý vrchol pyramidy záznamů divadelních her, pokud se to tak vůbec dá nazvat! Neboť se nejedná pouze o divadelní záznam hry, ale odehrávají se zde dva samostatné děje, které se vzájemně prostupují a vytvářejí tak pro diváka naprosto pozoruhodnou atmosféru. Je úžasné jakým způsobem se zde pracuje s prostorem i se samotným děním mimo divadelní scénu. To vše je, ale pouhé nic v porovnání s hereckými výkony a to především s výkony Ivana Trojana, který jakoby snad ani nehrál, ale po celou dobu, co byl na jevišti byl v jakémsi transu a v okamžiku, kdy se řekne: "stop" se z něj nějakým způsobem probral a mohl si odskočit do samoobsluhy pro vlašák a tři rohlíky.

 • poster

  V jako Vendeta (2005)

 • poster

  Pelíšky (1999)

 • poster

  Honky Tonk Man (1982)

 • poster

  Muž, který věděl příliš málo (1997)

  Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku.

 • poster

  Walk the Line (2005)

 • poster

  Pianista (2002)

 • poster

  Černá labuť (2010)

 • poster

  Počátek (2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace