Drôles de villes pour une rencontre (2020) (seriál)

Zaujímavá sonda do najzvláštnejšich miest na svete...Las Vegas, mesto na vode, mesto kde je niekoľko mesiacov tma atď...

Tenkrát podruhé (2019)

Ťažko niečo filmu vytknúť. Príbeh o tom aké je vrátiť sa do doby svojej mladosti a opäť prvý krát stretnúť svoju životnú lasku. Film o tenkej hranici medzi realitou a fikciou poprepajany dávkou nostalgie.

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

Veľmi kvalitne a zaujímavo spracovaný film o bratoch, ktorý neskôr založili konkurenčné značky Puma a Adidas. Zistíte veci o ktorých ste ani netušili.

Láska bez bariér (2018)

Ťažko niečo filmu vytknúť. Človek sa skutočne zabaví. Z jednoduchej témy vyťažili maximum.

Psí ostrov (2018)

Originálne animácie, suchý, bizarný miestami až čierny humor. Wes Anderson opäť ukázal ako vie jednoduchú pointu obaliť do niečoho originálného na čo sa veľmi dobré pozerá po vizuálnej stránke.

Někdo to rád zahalené (2017)

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu.

American Honey (2016)

Film je obrazom skutočnej Ameriky, ktorá veľa krát ostáva pod povrchom. Kontrasty, na jednej strane obrovské domy, bazény, ranče, peniaze ...na druhej strane chudoba, špina. Falošná kresťanská morálka. Mládež bez budúcnosti uväznenená v blúdnom kruhu. Pastviny premočené krvou od najväčších bitúnkov na svete. Ropné polia. To všetko je Amerika. Detaily, ktoré vyskladali veľmi dobrý film.

Belgica (2016)

Jazda na pozadí eklektickej a elektronickej hudby za cestou poznania seba samých a hľadania šťastia. Film o tom, čo sa stáva, keď už človek prekročí určitú hranu...a život sa začne točiť už len okolo hudby, prachov, sexu a drog. Nemyslím si, že film ma dlhú minutáž... je presne načasovaný aby zvýraznil celú atmosféru klubu a aby divák mal pocit, že naozaj v klube bol. Čo sa podarilo minutážov filmu, strihom a kamerou. Za výbornu hudbu dávam piatu hviezdičku.

Smrtelné historky (2016)

Pekne spracované 3 poviedky vyplnené troma jednohubkami, ktoré nekončia veselo, čo je logické už z názvu. Každý je iný - čo robí dobre vyváženie. Kto ma rád animáky pre dospelých si príde na svoje. Ťažko tomu filmu niečo vytknúť.

Vietnamská válka, Historie a důsledky (2015) (seriál)

Stručný,jasný a vizuálne zaujiímavy dokument bez zastierania informácií o vojne vo Vietname, ktorý zaujme hneď od začiatku. Chronológia udalosti, ktoré vojne podliehali až po jej koniec. Doplnený tematickou hudbou z daného obdobia od The Doors, Creedence Clearwater revival a pod.