zsn

zsn

Česko
Filmový a hudební kritik. Cynik. Prokrastinik. Agnostik. Ortodoxní filmomol. Čtenářský slimák. Pisatel. Cestovatel. Freelancer. Provokatér. Mudrc. Umělec. Vědec. Bohém. Podivín. Fotoúchyl. Luddita. Milovník žité historie. Sběratel. Tajnůstkář. Žena. Zuz

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 31.5.2020  00:47
    Brassic (TV seriál) (2019)

Dokonalost.Joe Gilgun je dokonalý. Oživí každý seriál. Miluju jeho humor.

• 31.5.2020  00:44
    Bažináč (TV seriál) (2019)

Krásné prostředí i atmosféra, ale děj totální kundovina.

• 2.5.2020  14:08
    Ptáci (1963)

To byla ale za vlasy přitažená ptákovina. Horor? Spíš dobrodružná romance a zkouška počínajícího vztahu. Strach z ptáků.. ti by se z koronaviru zbláznili. No aspoň zase vím, kde se k filmu vzala další hvězda, jako je Melanie Griffith. Vše se ty herecké posty akorát dědí. Zde od slavné matky a múzy Tippi. Hitchcock je docela dost přeceňovaný. Jediné hororové kouzlo, které jeho filmy mají je to, že jde o filmy pro pamětníky a všechen děj, chování, grafika i herecké výkony jsou nám současným chápáním vzdálené.

• 10.3.2020  18:13
    Ozark - Hrana (S01E10) (epizoda) (2017)

Geniální!

• 10.3.2020  18:13

To je jízda!

• 10.3.2020  18:12
    Ozark (TV seriál) (2017)

Do hajzlu, to je seriál! A ty poslednidva díly první řady, bože!

• 10.3.2020  02:47

Opravdu nejslabší díl. Avšak vysvětluje celé dění příběhu.

• 7.3.2020  02:10

Dalo se u toho vydržet spíš než u jedničky. Ale stejně trotlovina. Jak zfilmované Stopy hrůzy. Ty jsou úžasné čtivo pro všechny generace jako podpora přirozené fantazie, ale ve filmu je to totální brak. První povídka byla jak od Christophera Pike. Musím se na to podivat...

• 5.3.2020  15:06
    Creepshow (1982)

Na verzi z 2019 se to nemůže z hrobu hrabat, byť Ed Harris s vlasama je samo o sobě creepyshow :-D Příběh s Holbrookem a Nielsenem byl fajn už jen pro jejich výkony. Totéž příběh s Kingem. Jsem ho snad neviděla nikde jinde v tak dlouhé roli a sehrál to bravurně na introvertního pisálka. No nepustila bych si to ani na Halloween, a to je co říct. Je to tak na 2,5*, ale za 3 to není. To hodnocení o pěti hvězdičkách je fakt neobjektivní.

• 4.3.2020  16:54

Pěkně se to rozjíždělo a zas je konec. Poslední díl byl super, zázračné hubnutí a trochu slabší lochnesska. Teď se dám na tu starší osmdesátkovou sérii.

• 4.3.2020  14:50

První povídka je klasickým námětem pro typický celovečerní hororový brak. Bylo to fajn na vypnutí mozku, a to na večír potřebuju. Druhá povídka absolutní hujdovina s Arquettem. Přesně v takových filmech on vždy hraje.

• 4.3.2020  14:48

První povídka se strašákem naprostá bomba. Zatím nejlepší spolu s finger vetřelcem z druhého dílu. Druhá povídka taky ušla.

• 3.3.2020  19:01

Tak 2,5*. Ani Halloween mne neukojil, mohl být lépe zpracovaný.

• 3.3.2020  16:15

První povídka totální kravina, ale ta druhá s vetřelcem předčila zatím vše.

• 3.3.2020  16:06
    Creepshow (TV seriál) (2019)

Příjemný retro brak mód! A takové staré povídky byly, a i přesto se z nich staly kultovní strašáky k popcornu pro pamětníky, jakým jsem třeba já. Kdo nesledoval staré strašáky Spielbergrovy Neuvěřitelné příběhy, Bojíte se tmy? apod. - vše, u čeho jsem se jako dítě zdravě bála, ten nepochopí. A to je většina mladých ročníků zde. Všichni to tady kritizujete s tím, že ta stará verze je top, ovšem to z 82 je neskutečná hovadina, i přes tehdy ještě málo populární herce.

• 3.3.2020  16:03

Příjemný retro mód! První a druhá povídka zatím bomba.

• 1.3.2020  01:56

Betty teda toho Jugheada moc neprožívá. Jde jí o holou prdel, tak kašle na ztrátu lásky. Průlomová série. Všichni se sice rozešli a šli svou cestou, ale pořád je to lepší série než ta třetí. Jen Archieho linka mne vůbec nebaví.

• 26.2.2020  00:25

Tohle umí jen Američané. V tradicích, lásce a projevech smutku, úctě k druhému, vůbec emocích lituji, že nejsme jako oni. Ten příjezd s rakví do města... vůbec i ta Brenda... málem mne omylo. Takto emotivní projevy ani ve scénáři a na place, ani ve skutečném životě, Češi prostě neumí. Skvělý nápad s takovou verzí rozloučení se s Lukem Perrym. Původně jsem čekala, že to obkecají, že jel dlouhodobě někam za zakázkou, ale toto jsem nečekala. Jak s prvním dílem, tak se čtvrtým ukazuje tato řada už teď, že je lepší než předchozí.

• 26.2.2020  00:19

Halloween by mohl být klidně každý den. Miluji to tajemno a výzdobu kolem. Skvěle to přibarvili - s bláznem na útěku, tajemné telefonáty jak ve Vřískotu, do toho předčasný pohřeb a "Norman Bates s mrtvou matkou"... Bomba. Čtvrtá řada je zatím mnohem lepší než třetí.

• 26.1.2020  01:26

Topka. Jde vidět, že vztahy jsou stejné napříč kontinenty. Dokonalá vztahová filosofie. Dokonalé vyvěrání zmařené lásky vztahu po x letech. Neukojené touhy. Pohádka jako od Woodyho.

• 25.1.2020  20:18

I takové příběhy se v životě odehrávají... Vím, o čem mluvím. Nejkrásnější, nějvětší a nejvěčnější lásky jsou ty předčasně ukončené , utnuté, zmařené...

• 25.1.2020  15:51
    Dracula (TV seriál) (2020)

Teda jen tři díly, jo. To mne hrozně zklamalo. Claes byl tak sexy a od druhého dílu se to perfektně rozjelo... aby to záhy absurdně skončilo.

• 24.1.2020  23:39
    Close (2019)

Proč zase to ubohé hodnocení? Jste magoři.

• 24.1.2020  23:37
    Stockholm (2018)

Dost nuda. Parodie, která parodií není. Ovšem Ethan je dokonalý komik. Noomi se mi tam naopak vůbec nehodila. Hodí se spíš na akčnější scény a rodinná dramata. Nic, co bych musela ukládat na externí disk.

• 24.1.2020  23:32

Další nedoceněný snímek s ještě nedocenějším pokorným Panem hercem od ještě nedocenějšího Pana režiséra. Shame!

• 24.1.2020  10:31

Nuda. Výpadky vnímání z nudy. Úplně mi uniklo, jakou roli tam hrál Miles Teller. Prostě o ničem. A ten titulní poster s jediným náznakem vzrušení v tomto filmu, je fakt vtipný.

• 22.1.2020  14:45

Bomba, miluju tahle stará dramata.

• 22.1.2020  02:12

"Tak co, byla Rachel moje prokletí?" O čem, že to bylo - o naivním dědovi? O naivním zajíčkovi? O tom, že je svrběl až do zamilování? O vášni, o které se jen mluvilo? O nudě? Přesto reálná Rachel si vybírá opravdu kontroverzní vztahové snímky a je to skvělá herečka. Toto je ale opravdu chabě využitý snímek s málo intrikami. Nepochopila jsem, že ač skeptický k ní od počátku, po setkání okamžitě zamilován. Tak bleskublbý není ani náctiletý kluk.

• 21.1.2020  00:56
    Dunkerk (2017)

Nuda k uzoufání! Miluju válečné filmy, ale toto bylo naprosto zbytečné, tak jako obsazení Murphyho a Hardyho. V Peaky Blinders předvádí oscarové výkony a tady sedí celý snímek v rohu a letadle, budižkničemu. Nolan přestřelil! Téměř nulová akce, respektive nic výživného, takže chápu, že něčím si sympatie nahonit musel, takže mladé holky na lícní kosti H. Stylese a zbytek na výše jmenované. Za mne to ale pět hvězd neudělá, nehodnotím vagínou. Po božském Interstellaru je toto katastrofa, byť nepopírám, že některé záběry byly vskutku umělecké. Dám si ale radši za svůj život již po sté dvacet let starého Nepřítele před branami.

• 19.1.2020  18:02
    Togo (2019)

To byla taková nádhera, co z vás vypudí jedině upřímný pláč. A zvlášť po vlastní ztrátě oduševnělého zvířete... Dobrodružství. Adrenalin. Láska. Divoká příroda. Živly. Samota. Smrt. Nejlepší možné herecké obsazení. Hudební skvost na konci. Chtěla bych to zažít. Nemusím filmy se zvířaty, ale toto je opravdu poetické a tak upřímné. Neskutečně hrdinské, neskutečně smutné. Záslužné. Dojemné. Dafoe je Pán herec. Je to výprava dvou starých pardálů.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24