Dexter - Zůstane to v rodině (2022) (epizoda)

Asi zatím nejlepší díl této řady. Líbí se mi prostředí, ale už to není Dexter jako ten před víc jak 10 lety. Tohle je moderní krimi, anebo to tak vnímám já. V době Dextera tehdy nebyla seriálová konkurence jako teď, Dexter byl prakticky poklad v šedi TV seriálů, ovšem dnes jsem velmi rozmazlená a s touto řadou dost bojuju...

Stín samoty (2021)

Mazec co si ta děcka musela kdysi vytrpět, ať už v souvislosti s lidovým folklórem, halucinacemi z izolace, či vůbec dospíváním. Ony vlastně dětství ani neměly. Dnes si představte 8-10 leté dítě se zbraní v ruce. Dřív byly alespoň vedeny k píli a k přežití, zabít, vykuchat, upéct, nakrmit rodinu, postarat se o slabší rodiče, dnes by s tím akorát tak z legrace vystřílely půlku školy. A přesně jak říká domino85 - zde hodnotí jen milovníci Marvel sraček. Aneb když děti mají právo na názor a pokud nevidí 2 hod akci, auto honičky nebo tunu krve, proklamované herce, roboty a technické novoty, je film odpadem. Každému bych přála zkusit si tuhle dobu, byly byste posraní až za ušima a rázem by vám na postrašení stačil běžný den a hlavně noc tam někde v pustině. To předčasně dospět, protože nemáš volbu, to je skutečný horor a u filmového chlapce - mamánka, to v závěru vidíte nejlíp. Každý jednou můžeme dojít fáze, kdy budeme děsit sami sebe. Samota je nepřízní osudu.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Klasika. Má to chyby, ale je to perfektní pro každé odpoledne s bližními, které nechcete, aby uteklo.

Zlo s lidskou tváří (2019)

V reálu musel být tento soud zajímavý, ale ve filmu je každé soudní stání děsná nuda. Rovněž mi tam chybí akce - jak je vraždil. Tohle je všechno post, ani popravu zde nezahrnuli. Docela dost nuda

Doteky osudu (2012) (seriál)

Po půl hodině jsem to vzdala. Nic pro mě tyhle hrátky osudu.

Astronautova žena (1999)

Muži jsou jako místa na parkování - ty dobré jsou obsazené a ostatní jsou pro mrzáky 😆

Ďáblův advokát (1997)

Dokonalé! Tyhle filmy se dnes už netočí, ale to budeme o současných za dekádu let mluvit taky. Každé období má své kouzlo, hrozně důležitá u filmu je i nostalgie. Vybavuji si, když jsem tento film viděla poprvé. A dnes ho vidím po nějakých 20 letech. Všichni stárneme, móda se obměňuje i vrací, poslední snímky na VHS páskách přeskakují. Život jde dál a nejvíce to poznáváme na technice. Zato zlo je věčné. A to nejen ve filmech.