DavidWebb

filmy ma fakt bavia

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 18.4.2021  14:16
    Helstrom (TV seriál) (2020)

Zo začiatku, asi tak prvé dva diely, je to po obsahovej a rovnako aj formálnej stránke rýly pôsobivé a síce tak, že ma to slušne navnadilo. Je vidno, že tvorcovia si dali na mnohých veciach záležať, včítane scenára, ktorý nie je úplne blbý rovnako ako väčšina dialógov. Neopozeraní herci si sériu celkom užívali čo je tiež pozitívom. Takže kde dostala kosa od kameňa do zubov? Seriál má v zásade iba jednu dejovú linku a hoci dostatočne hutnú, na 10 dielov to začne byť po čase otravné jak strychnin. Rovnako ako v tínejdžerských seriáloch si to každý rozdáva s každým aby mohol byť seriál naťahovaný donekonečna, aj tu démon "preblafne" každého/každú aby mohol zostať v našom matrixe a plánovaných 10 dielov mohlo byť odfajknutých. Posledné dve časti posielajú seroš pod produkčnú červenú čiaru a jeho zrušeniu sa nedivím. Napriek všetkému som to dopozeral do konca, čo sa mi v poslednom čase stáva zriedka.

• 24.3.2021  22:44
    Come True (2020)

Slušný výplach, ale bavilo ma to. Tá holka, ja som najprv ozaj myslel, že má 10 možno 11 rokov, teda občas som nevedel či je holka alebo chlapec, či nosí plieny alebo už šukala. Neviem kde ju objavili, ale podala pôsobivý výkon, dlho ma takto nezaujala neznáma herečka. Filmík dobrej

• 9.2.2021  18:41

Pilot ako nástrel v tejto žánrovke vôbec nevyzeral zle. Tak dúfam, že to nespľasne. Dobrý soundtrack

• 31.1.2021  15:13

Žáner dobrodružný mám sakra rád, a že od takého 'Indianu Jonesa' alebo 'Honby za diamantom' už ubehlo pekných pár rôčkov, človeka pekne štve. No a keď sa po takých dlhých rokoch konečne nejaké dobrodružné žúžo natočí, tak je to pre deti... škoda. Ale zabaviť som sa zabavil, to zas hej. 60%

• 30.1.2021  16:09
    Děvjataja (2019)

Novodobí ruskí režiséri sa až moc spoliehajú na čarovný vizuál, ktorý spolu s výpravou a dobovými prvkami hrá v Devjatej prím, o to väčší problém majú s vyrozprávaním príbehu. Takže, prachy sú v tom fliku vidieť ale scenár má jednu nohu kratšiu než druhú a rejžovi nepomohol ani strih, ktorý je v druhej polovici tak bláznivý, že aj koxknutých rejžov hudobných videoklipov by z toho boleli oči. Herecky priemerné, atmosféra takisto priemerná, takže... vydržať sa pri tom dalo, ale nie je to nič pamätihodné. Aj moje hodnotenie je priemerné 50%.

• 15.1.2021  18:00
    Synchronic (2019)

Cestovanie v čase je už slušným filmovým klišé, ale v tomto fliku je to celkom iná káva. Nie je totiž zapotreby žiadneho prístroja ani akéhokoľvek externého zdroja, iba jednu syntetickú pilulku, ktorá "aktivuje" epifýzu a všetko funguje na chemickej báze. Presne podľa hesla nič nehľadajte vonku (mimo seba) ale vnútri (v sebe). Naposledy som mal podobný nadšený pocit z neznámeho filmu, keď som dopozeral "Upgrade" s Marshallom-Greenom. Má podobnú atmošku a dokáže rovnako vtieravo vliezť pod kožu. Na jednej strane som rád, že podobné nápady niekto má a sfilmuje ich, na druhej strane sa sám seba pýtam, čo by z podobnej látky vedel vytrieskať špičkový rejža s veľkým budgetom. Tým nechcem zhadzovať Bensona a Moorheada, pretože odviedli slušnú prácu a s väčším budgetom by možno vedeli i oni z toho spraviť megabuster. Takže, dobre vymyslené, slušne zahrané a pekne to odsejplo, oba palce hore. Akurát by to chcelo lepší soundtrack. PS: Synchronic? Niekto máte...?

• 3.1.2021  22:41
    Země nikoho (TV seriál) (2020)

Tak toto sa mi pacilo... posobive, casto dost realisticke a rejza evidentne vie, ako zaujat divaka. Ak som mal mobil za celu dobu raz v ruke, tak to je moc. Velmi bych privital druhu seriu.

• 1.1.2021  19:46
    Letuška (TV seriál) (2020)

Opatrne, veľmi opatrne som šiel do tohto flicku, keďže vôbec nemám páru kto je Penny a ani nikto iný z osadenstva, včítane rejžu. A je tomu/jej čo vyčítať... tak v prvom rade, keďže už mám niečo odpité a že toho bolo (pyšný nie som, ee) viem s určitosťou povedať, že keby holka hentak otáčala do seba panáky jeden za druhým, tak nielenže odíde hnetka do "nepolapitelna", ale na štvrtý deň by už nevedela kde je sever a nie obsluhovať pasažierov na palube lietadla. V druhom rade, áno, bola na facku asi tak 30 razy. A v treťom rade replika "I'm sorry, I'm sorry" sa v jej prípade vyskytovala toľkokrát, že ona sa vlastne vôbec nemusela učiť scenár ty volee! Stačilo jej tresnúť akúkoľvek kravinu čo ju práve napadla a za tým 5x zopakovať I'm sorry. Odhliadnuc odtoho, to bolo svižné, celkom zábavné, slušne zrežírované a celú sériu som dal na jeden záťah. 70%

• 1.1.2021  16:52

Ale dalo sa to. Síce je pravda že Hedonista si príbeh vycucal z prsta, čo by ani nevadilo keby už teda dal tomu väčšie gule, ale spracovanie marné nebolo. No jo no, sestra bloncka predviedla, ako tým svetlovláskam začnú mozgové bunky škúliť do seba s jazykom fkútiku, keď na ne zaútočí panika a stres. Ale extra prísny by som na ňu nebol, predsa len tak moc chcela ségre pomôcť, až som jej to neveril. Herecky veľmi priemerné, ale ako som už písal bavilo ma spracovanie a celkom fajn hudba. Jo, rejža asi chcel na konci žďýmať divácke emócie, ale toto ešte severania nevedia. Alebo teda, aspoň Hedonista. 65%

• 29.3.2020  13:29
    Pod vodou (2020)

***Guilty pleasure...*** V niektorých komentároch som si prečítal rôzne prirovnania k iným filmom s podvodnou tématikou a s mnohými súhlasím. Preto pridám jedno aj ja, aj keď trochu mimo misu, pretože sa jednalo o iný žáner... spomína si ešte niekto na Sphere s Dustinom Hoffmanom? A že tam ta šejronka mala rovnaký imidž ako stjuartka, kruci! No nič, k filmu, je to čo to je, mozgový výplach s množstvom scénaristických lapsusov, ale ja osobne patrím ku skupine ľudí, ktorí ak im film sadne, tak drobnosti neriešia a navyše ja sa na stjuartku pozerám rád. Akože fakt rád, mne na nej nič nevadí. Žiadna frančíza z toho nebude to je tiež jasné, ale celú dobu počas filmu som sa nepotreboval hrať s mobilom a podobné prkotiny a krásne som si to vychutnal až do konca. Eubank v minulosti zlátal celkom zaujímavé veci a hoci Underwater k nim nepatrí, tak sa aspoň vybláznil so svojou vlastnou predstavou godzily. Pohodový filmíček, ku ktorému sa v budúcnosti rád vrátim.

• 15.3.2020  23:40
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Zaokrúhlil som to na 5 lebo... neviem či sa vôbec kedy podarilo Amazonu vypotiť takúto kávu. Napriek miernej nevyváženosti jednotlivých dielov celkový dojem zostáva dosť silný a posledný diel serii nasadil korunu. Človeku napadne, kruuuciiii... ak to takto funguje aj v realite... Bez ohľadu na národnosť hercov a s prihliadnutím už na somínaný Amazon, slušné - ozaj slušné herecké výkony včítane Lagardeovej (pun intended) Riseborough. Rozhodne to zapôsobí, hoci si nie som istý či mám chuť si to niekedy zopakovať. Ale prípadnú ďalšiu sériu by som rozhodne nevynechal.

• 25.1.2020  20:49
    Togo (2019)

Tá hudba v závere je už v TREŤOM filme! Bez ohľadu na jasný zámer rejžu vyždímať emocionálne diváka (čo som dopredu vedel) ma to aj tak dostalo. Čovek má chuť zohnať si psa, kruci. Dobre sa nato kukalo.

• 27.5.2019  17:37
    Oslněni světlem (TV seriál) (2018)

***Poliaci si týmto riadne šplhli***. V komentároch to tu už kolegovia celkom dobre zhrnuli, preto sa obmedzím iba na svoje dojmy. Keby som nevedel dopredu, že to točili Poliaci a mal by som hádať pôvod seriálu, tak to tipnem niekde na Dánov. Spracovanie je viac než slušné, rozmýšľal som aj nad piatimi hviezdami, ale to už by som sa asi nechal uniesť lepšími prvkami seriálu. Hodne sa to podarilo a rozhodne to necháva dojem, ešte na druhý deň som mal toho plnú hlavu.

• 30.12.2018  09:12
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

***Bravo. Pre milovníkov žánru by bola večná škoda minúť túto Le Carrého adaptáciu.***.Nejedná sa iba o slušne prepracovaný príbeh z prostredia tajných služieb. Agenti mossadu skúsia naverbovať mladučkú amatérsku herečku, znudenú ešte len začínajúcim životom a predsa dosť ambicióznu, charizmatickú a blbú (aj keď na prvý pohľad sa zdá, že je inteligentná), aby sa s tými hovnami nechala zmiešať dobrovoľne. A tak nás so sebou vezme na dobrodružnú cestu poznávania seba samej... Samozrejme k úspešnému seriálu síce patrí dobrý príbeh, ale všetci dobre vieme, že vo výsledku to nestačí. Preto mi nedá nespomenúť fantasticky zvládnutú réžiu v podaní Chan-wook Parka, ktorý už má na svedomí "Old Boya", "Pani pomstu" alebo "Stokerovcov", ale až týmto serošom ma definitívne zaujal. Pri réžii to ale nekončí, je tu ešte casting a herecké výkony. Všetci sa rozhodli predviesť v tom najlepšom svetle. Všetci okrem Skarsgårda, ktorý bol akýsi neprítomný. Michael Shannon od prvého dielu k poslednému stále lepší a lepší. Ale pre mňa absolútne neznáma hlavná predstaviteľka Charlie, ktorú si strihla akási Florence Pugh, tak tá ma úplne zhypnotizovala. Keď vie niekto takto hrať v takom mladom veku... vlastne ľutujem každého chlapa ktorý si vezme herečku za manželku. Aj kvôli nej som sa nakoniec rozhodol pre piatu ester. Hoci to nie je žiadna manekýna, má charizmu a talent na rozdávanie a rozhodne sa ju oplatí sledovať v jej kariére ďalej. Hodne ma to bavilo. Spolu s The Haunting of Hill House a Killing Eve najlepší tohtoročný seroš. Quote: "Šťať niekomu na nohu a tvrdiť mu že prší... pre Boha veď my sme to vymysleli..." Palec hore.

• 3.9.2018  22:07

Slabšie 4 hviezdy ale ten flik má svoju "charizmu". Niekoľko scén, ktoré sa mi vybavovali v hlave ešte na druhý deň. Niekoľko scén, ktoré si "požičiavajú" z iných flikov. Niekoľko (samozrejme) prihlúplych dialógov. A niekoľko zábavných momentov. Spoiler:"To nie sú dni ale slnovraty... alebo tak nejako... faqq :) 70%

• 22.8.2018  18:23
    Upgrade (2018)

***Nevýrazné spracovanie vyvažuje mrazivý námet a nekomromisný záver*** Ťažko povedať či by som po tomto fliku vôbec siahol nebyť Marshalla-Geena na obálke, ktorý zároveň pravdepodobne "odobral" značnú časť prostriedkov z rozpočtu. Bez ohľadu nato a na Whannellovu lacnú formu výpravy, príbeh a réžia dokáže diváka slušne napnúť už po počiatočných 15 minútach, ale zároveň sa rejžovi podarilo udržať spôsob rozprávania na takej úrovni, že som vôbec nerozmýšľal ako by som sa v pozícii hlavného hrdinu zachoval ja. Čo je celkom na budku teda. Totálne B-čková parádička, ktorá vo mne našťastie nezanechala Stema. Jo, a, celkom dobrá muzička na konci...

• 23.7.2018  15:11
    Impulse (TV seriál) (2018)

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo.

• 23.10.2017  01:35
    Wanted (TV seriál) (2016)

Tak ja tu zatiaľ zostávam po prvej sérii bez slof čéče... Veľmi pohodová, príjemná záležitosť z austrálie, kde sa objavila aj moja kedysi obľúbená herečka z Halifaxovej Rebecca Gibney. Samozrejme že zostarla, ale k seriálu... dve babenky sa úplnou náhodou dostanú pri čakaní na autobus k nehode, v ktorej účinkujú dvaja gauneri a vďaka tomu sa stanú obeťami únosu. Pri ceste za slobodou sa dostanú do viacerých situácií kedy treba použiť aj nelegálne prostriedky a z obetí sa razom stávajú psanci. V hre je auto s drogami, ukradnuté peniaze, kriví policajti a rodiace sa priateľstvo dvoch žien, ktoré sa predtým nepoznali. Navyše sa to celé odohráva v mojej srdcovej Austrálii. Ľudkovia hovorím vám, že s hodnotením preháňam a nadsadil som. Ale na prvú sériu sa mi pozeralo fakt fantasticky. Sympatické, pohodové od začiatku dokonca, príbeh nie je žiadna ťažká hádanka, ale ten spôsob akým je to celé podané... proste si ma to totálne získalo, babám držím šecky pesce aj na nohách a idem fofrem do druhej série.

• 22.10.2017  10:59
    7 životů (2017)

***Sedem sestier je hodená rukavica priamo do xichtu všetkým filmakerom, ktorí si myslia že v akčnom/sci-fi žánri sa už nedá prísť s ničím zaujímavým*** Vždy budem ochotný prehliadať nejaké tie logické lapsusy keď ma snímok baví. Film má diváka vtiahnuť do deja a baviť - to je jeho prvotný zámer a takto kráľovsky som sa napr. v akčnom žánri bavil naposledy pri Johnovi Wickovi. Ja môžem v zásade celému flicku vytknúť iba jedinú vec, sedem krát hnusnú, neympatickú a asexuálnu Noomi v hlavnej úlohe, ktorú musel vyberať castingový exprd pár exeláns. Fantasticky mi sedela v trilógii Millenium, pre ktorú sa doslova narodila, ale nechápem jej obsadzovanie do podobných úloh a snímkov. Podľa mňa je jej výber chybou ktorá bude stáť 7 sestier v záverečnom účtovaní veľa bodov. Možno som sa dotkol nejakých jej fanúšikov, ale každý predsa píše do svojich komentárov svoje subjektívne názory, alebo? Inak sa jedná o zaujímavý akčák s niekoľkými originálnymi nápadmi a v mnohých momentoch aj dobrou muzičkou. Sedem identických sestier žijúcich v dystopickej budúcnosti, kde má každá z nich právo len na jeden deň v týždni stať sa členom spoločnosti a v jeden deň sa jedna z nich nevráti z práce. Čo sa stalo? Prečo sa nevrátila? A začína zábava... Tlieskam scénaristom a celému technickému týmu.

• 22.10.2017  10:00

***Piráti sa týmto dielom dostali na jednotku intenzívnej starostlivosti a prežívajú už len vďaka podpore všetkých životných funkcií*** Najsilnejšou emóciou, ktorú som z tohto podľa mňa najslabšieho dielu dokázal absorbovať, a ktorá z neho ciaka na všetky strany je NOSTALGIA. Jo, a aby som nezabudol tak ešte únava. Pretože všetci zúčastnení už len smutne spomínajú na rannú slávu celého projektu v dobe, keď oslavovali svoju originalitu a obrovský záujem divákov. Pričom oboje pomaly ale isto vyčpieva z neprestajného prešľapovania na mieste. Áno, v každom ďalšom novom diele sa objaví nový zloduch a aj nový cieľ cesty, ale nikto ma nepresvedčí o tom, že je to v bledomodrom stále to isté. Konkrétne týmto pirátom nepomohlo ani niekoľko nových postáv/tvárí, ktoré mali síce umierajúceho pacienta oživiť, ale púšťanie žilou v tomto prípade skôr uškodilo. Hezoun z austrálie sa tu nemôže nikomu rovnať, Barbossova dcéra je úplne mimo mísu a španiel ktorý si to celé ako jediný evidentne užíval, bol jednorázovým zbožím. Som smutne prísny a v budúcnosti ešte svoje hodnotenie možno zmením, ale dám 2 hviezdy za gilotínu a banku.

• 21.10.2017  11:03
    Mumie (2017)

***Múmiu považujem za čistokrvný blockbuster a nevidím pri nej dôvod, prečo byť prehnane kritický*** Nová Múmia s Tomom Cruisom je v niektorých ohľadoch odlišná od staršej verzie s Brendanom Fraserom, zároveň ale majú niekoľko vecí spoločných. Rozdiely prinášajú obom filmom svoju vlastnú jedinečnosť, ako napr. doba v ktorej sa odohrávajú a ktorá mení veškeré prostriedky nutné na dosiahnutie svojho cieľa. Naša doba uberá novej Múmii romantiku 20-tych rokov minulého storočia, ale mne sa vojenská technika použitá v súčasnom Iraku alebo prevoz sarkofágu lietadlom a ich následný pád do Británie páčil rovnako, ako jazda na ťavách po rozpálenej púšti alebo plavba po Níle na starej lodi. Spoločná zas je snaha o občasný humor a tu asi netreba vysvetľovať, že Cruisovi sa podobné herecké polohy až tak nedaria. Ničmenej, do čiernej zeme by som ho zato nezadupával. Potešil ma aj Russell Crowe, ktorého som dlhšiu dobu nevidel. Takže na záver... nová Múmia bola pre mňa zábavou a môžem byť len rád, že houlyvúd má stále snahu podobné flicky točiť.

• 21.10.2017  10:41
    Wind River (2017)

***Na konci ma napadla jedna pre mňa zaujímavá otázka: Ako by to celé vyzeralo, ak by to natočili škandinávci?***. Tá otázka nie je myslená ako výčitka, príbeh o vyšetrovaní smrti mladej indiánky, položený do zasneženej krajiny niekde na severe, ktorý sa spočiatku tváril dosť mysteriózne nakoniec v sebe síce toľko mystiky neskrýva, ale i napriek tomu je to prinajmenšom dobrá detektívka/triler. A to mi ako divákovi stačí. Úprimne, napr. ani pôvodných obyvateľov ameriky zase až tak často vo filmoch nevidíme, čo je takisto pútavý prvok. Výborný casting, kde bude spokojný každý kto "môže" Jeremyho Rennera a Elizabeth Olsenová ma pozitívne hodne prekvapila. Ako som spomenul na začiatku, zaujímalo by ma podanie tohto príbehu stvárnené švédmi alebo dánmi, pretože vedia podobné veci vyšperkovať ešte lepšie, ale som spokojný aj s amíkmi a Wind River stojí zato, aj sa k nemu v budúcnosti ešte vrátiť. Pozitíva sú rozhodne príroda, príbeh, herci a technické prevedenie. Trochu horšie je na tom atmosféra, ktorá nebola taká hutná ako som si želal a čakal som silnejší dojem.

• 18.9.2017  12:06

***V rámci zabehnutej šablóny duchárskych thrillerov síce nič nového pod slnkom, aj tak sa ale Annabelle 2 stáva pôsobivým prírastkom vo svojej skupine***. Ešte som nevidel horor/triler, v ktorom by sa všetky postavy chovali tak ako si to divák predstavuje alebo želá a tento flick nie je výnimkou. Ničmenej aby som to mohol odsudzovať, musel by som sám napísať dokonalý scenár, čo sa samozrejme nestalo a asi ani nestane. V každom prípade by som rád podčiarkol tri veci: 1) Hoci som prvú Annabelle videl, dnes si neviem spomenúť ani o čom presne to bolo, ani na žiadnu pamätihodnú scénu a ani nato, kto tam vlastne hral. 2) V tomto pokračovaní naopak herecky pôsobivé detské predstaviteľky Talitha Bateman a Lulu Wilson si rozhodne zapamätám. 3) Rovnako si zapamätám meno režiséra Sandberga, pretože v podstate uplietol z hovna bič. Možno som v hodnotení príliš odviazaný pretože som dlhšiu dobu žiadny horor nevidel a momentálne sa ešte len chystám aj na tohtoročné It, ale kukal som nato sám v noci a mrazenie to bolo príjemné. 70%

• 26.7.2017  15:15
    Kruhy (2017)

***12 rokov po druhej časti prichádza pokračovanie(?), ktoré nanešťastie skĺzlo na úroveň pokračovaní Final destination...***. Tých 12 rokov spomínam preto, lebo ten, kto chcel nadviazať na úspech dnes už kultovej jedničky alebo aspoň zneužiť jej meno ako pozerateľná dvojka, mal 12 rokov nato aby vymyslel niečo čo dá pokračovaniu jednoznačne novú "kinetiku". No, ono sa to tvorcom podarilo tak sotva spolovice. Video vo videu resp. ovplyvnenie videa a jeho zmena - tento moment zostal podľa mňa trestuhodne nevyužitý a tak z môjho pohľadu celý flik zachraňuje odhalenie Samarinho pôvodu a jej skutočných rodičov. Všetko ostatné je kopírovaná vata z predchádzajúcich filmov a prvá polovica je poriadna otrava. Slabé herecké výkony takmer všetkých včítane hlavnej predstaviteľky. Mizerný soundtrack ktorý opäť len čerpá svoju "silu" z originálu. Vzhľadom na svoje očakávania a úspech predchodcov mi neostáva než byť kritický, hoci záverečná polhodinka s Vensántom dobieha aspoň sčasti zameškané. Čo sa týka samotného záveru... ak ešte niekto dokáže zo Samary vymačkať niečo zaujímavé do štvorky, tak už asi prekoná hranice fantázie...

• 25.7.2017  19:23
    V utajení (2017)

***Tu by bola pasovala Gina Carano omnoho viac než v slabšom, nemastnom-neslanom Haywire***. Teda ani Noomi Rapace čuduj sa svete nehrá v tomto áčkovými hercami obsadenom špionážnom srileri nejak špatne alebo nebodaj tretie husle, ale čo už, fanúšik-nefanúšik takto nejako to môže vyzerať keď sa béčkový rýchlokvas nehrá na niečo viac. Opäť raz úradujú semiti ako inak, opäť ide o rozsiahlu hrozbu civilnému obyvateľstvu (tentokrát bio) a opäť sa diváci stretnú so zradou tam kde by to jeden nanešťastie čakal. A to je mojou najväčšou výhradou, pretože zvyšok tohto flicku technický tím pretavil do celkom pozerateľnej zábavy a vo svojom žánri dôstojného zástupcu. Po ženskom Bourneovi som jednu dobu hodne túžil, síce neviem či je Rapace tá pravá, ale dobrý scenár na ďalšie časti, a nedbám. PS: V ktorom špionážnom srileri nesmie chýbať Prague? Potešilo...

• 23.7.2017  11:37
    John Wick 2 (2017)

***Nikto nevie odkiaľ prišiel, no zrazu bol tu - nejaký Chad Stahelski, režisér ktorý na prvý pokus zvládol takýto luxusný akčňáčik...*** Samozrejme že prvá bola síce jednička a nestáva sa to často ale dvojka je ešte o voľačo vyšperkovanejšia než tamtá jeho nedávna prvotina. Pri Johnovi Wickovi som si znovu uvedomil o čom všetkom film vlastne je. Jednoduchý príbeh pomsty doplnený o všetky potrebné ingrediencie a voalá, parádna zábava je na svete. Mňa osobne asi najviac premohla atmosféra tohto fliku, obrazová a hudobná stránka, spolu s údivom nad Keanu Reevesom. Pretože len ťažko uveriť, že tomuto chlapíkovi bude onedlho 53 rokov. Klobúk dole. Jedna vec ktorej význam som príliš nepochopil je, že hoci sa Reeves a Fishburne veľmi dobre poznajú z Matrixu, neviem prečo rejža na tento flik vo viacerých scénach odkazuje. Inak sa jedná o drsný akčný snímok plný všetkého čo podobný film potrebuje. Pri takto nastavenej laťke sa na ďalšie pokračovanie rozhodne teším.

• 9.7.2017  20:13

V tomto Votrelcovi sa spolu s úplne novými postavami diváci ocitnú na planéte "inžinierov", kam na konci Promethea zamierila Elizabeth Shaw, a kam si dala zelenú nová posádka po nehode ich vesmírnej lode na ceste niekde úplne inde. Mno, možno som si to celé predstavoval dosť odlišne a rozhodne by som netvrdil, že viem, čoo sa Ridleymu odohráva v hlave a ani to, či náhodou nemá v pláne urobiť z Aliena telenovelu s 60-timi dielmi. Ale Covenant nechal vo mne niečo znepokojujúce, niečo ozaj hororové a len tak ľahko naňho nezabudnem. Nie som si istý či súhlasím so všetkými výhradami smerom k chovaniu posádky v určitých momentoch, pretože ruku na srdce, ak by sa hocikto z nás ocitol v podobnej, nikdy predtým nezmapovanej situácii ktorá si vyžaduje rýchlu akciu, ako by sme sa zachovali my? A tak mojou najväčšou výhradou je predvídateľnosť zámeny Waltera s Davidom (ako tu už spomínal kolega korbitch22) a filozofovanie Davida by mi asi prekážalo menej, ak by ho Ridley spracoval inak. Odhliadnuc od toho je to v rámci Aliena slušný diel a osobne by som vyzdvihol ozaj "creepy" soundtrack. Mne osobne sa páči smer, ktorým chce Ridley Aliena posunúť - k inžinierom (a linku s xenomorfom by úplne vynechal keby to bolo na ňom, čo je proti srsti väčšine fanúšikov a podobne aj filmovým štúdiám). Takže z toho robí akýsi kompromis, ktorý všetkým nesadne, ale na druhej strane je to jediný spôsob, ako v Alienovi pokračovať tak, aby bol aj vlk sýty aj koza celá...

• 8.7.2017  19:27

Tak som sa konečne aj ja dozvedel aký je to pocit poznať predlohu filmu. Originálny animovaný japonský Ghost in the shell mal pre mňa svoje kúzlo a myšlienka ktorú so sebou priniesol sa nanešťastie jedného dňa stane realitou, o tom nepochybujem. Preto ma zaujímal spôsob akým tvorcovia pôvodnú ideu divákom predstavia tentokrát, lepšie povedané čo a ako urobia po svojom, to za prvé. Za druhé som sa tešil na Scarlett, ktorá ma posledné roky nesmierne priťahuje. No a čo sa týka toho prvého, patrím k divákom ktorí boli skôr sklamaní. Pretočiť animovaný film do hranej podoby a to je všetko? Tam sa ponúka otázka, načo to všetko bolo vlastne dobré... možno oprášiť ľuďom ich nevyhnuteľnú budúcnosť, ktovie. Ale mňa osobne celková atmosféra a hlavne Scarlett nesklamala. Pre mňa je niečím, čo dáva tomuto fliku šťavu a hlavne kvôli nej by som si ho bol ochotný mrknúť aj viackrát. Bez ohľadu na povedané, nevidieť originál tak tá štvrtá ester by bola za film samotný, takto ju dávam skôr za svoju obľúbenú herečku.

• 27.4.2017  12:51

Nesmierne podmanivo natočené. Pôsobivé v mnohých ohľadoch. Viac nemám čo dodať

• 26.3.2017  19:59
    Anthropoid (2016)

***Prvé dve tretiny šedivého priemeru prípravy atentátu vystrieda intenzívna posledná tretina, ktorá ma doslova zdvihla zo stoličky***. Atentát na Heydricha síce nikdo z nás nezažil a mladším ročníkom to pravdepodobne ani nič nevraví, ale každý kto sa trochu zaujíma o 2. svetovú vojnu vie o čom je reč. Zo začiatku som dlho premýšľal kto je Sean Ellis a ako sa tvorcom podarilo do projektu nalákať Cilliana Murphyho, pretože to dlho na mňa pôsobilo dojmom rýchlo uplácaného filmíku na objednávku, možno k nejakej výročnej príležitosti. Neviem či spôsob akým sa režisér rozhodol stvárniť celú udalosť bol zámerne surový (z technického hľadiska) a podľa mňa to snímku hodne uberalo body, ale spomínanej záverečnej tretine práve jeho spôsob réžie naložil filmu riadnu dávku intenzívneho precítenia, pri ktorom som si takmer začal obhrýzať nechty. Úplne ma vtiahol do deja a takmer som mal pocit, že som v kostole súčasťou "tímu". Nechce sa mi komentovať detaily ako zlyhanie Gabčíkovho samopalu (aj Hitler pri pokuse o atentát nezomrel, akoby to tak malo byť) ani ostatné drobnosti, podstatné je, že Anthropoid zanechal vo mne tú hľadanú divácku brázdu...

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20