DavidWebb

filmy ma fakt bavia

4 body

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>
    • 5.12.2012  23:48

Tak to mám za sebou. Dlho som sa nevedel odhodlať pozrieť si tento film a stále som to odkladal. Ani poriadne neviem prečo. Charlize je moja obľúbená herečka a Kristen mi zatiaľ nevadí pretože som ju ešte nikde nevidel (even no Twatlight). Keďže som od toho nič nečakal nie som ani sklamaný ani uveličený. Vizuálne je to spravené naozaj pekne - ale ktorý film v dnešnej dobe (so slušným rozpočtom) nie je? Charlize ma už tradične nesklamala dokonca to bolo na jedničku, Kristen má charizmu a asi aj slušnú kariéru pred sebou. Chris Hemsworth - iba vizáž hercovi nestačí, bolo to na pol biedy. Na celom filme je najslabší príbeh. To je fakt napísané dobre: "Dobrodružný/Fantasy/Akční/Drama/Mišmaš" Budiš, ak to chce mať široký záber. Ale nemá. Celý film mohol byť skôr o Ravene, Snehurka mi tam príde veľakrát ako stratená. Ako princezná mala byť skôr zachránená aj so svojim kráľovstvom a nie zachraňovať ho ako Johanka z Arcu spolu s lovcom a ostatnými. A kto ju teda vlastne miluje: Lovec alebo ten chlapec z detstva? A koho miluje ona? Ani nemala šancu to zistiť. Akoby to bolo narýchlo naškrabané... , no čo už keď sa všetko robí pre prachy a nie pre divákov. Bojím sa že mi tento film rýchlo vyšumí z hlavy (iba spomienka na Ravenu a vizuálne efekty). Slabšie 3 hviezdy.

• 5.12.2012  00:56

Ako hovorí klasik: "Originál každým coulem!" Skvelý námet, myslím, že podobný film som ešte nevidel. A je to aj dobre natočené. Mrazivé... Čo mňa zaskočilo jest - bola by skutočne taká naivná? Druhý španielsky hovoriaci film po "Los ojos de Julia", ktorý je fakt pecka. Do piatich hviezd mu ale chýba neodolateľná chuť vidieť film čím skôr znova. "... kultovka to ale není jasný pane."

• 4.12.2012  10:57
    Sinister (2012)

Čakal som od toho viac. Tak trochu mi príde tento film ako slepý náboj. Narobí rachot ako skutočný ale hneď nato zistíte, že ním nič netrafíte. Zámerne točený väčšinu času v noci a v dome, s podprahovou psychadelickou hudbou, pôsobí príliš jednofarebne. Film (horor), v ktorom by som nečakal Ethana Hawka alebo Vincenta DOnofria - ten bol pre mňa príjemným prekvapením keďže som toho chlapíka dlho nikde nevidel. Dva tri razy som sa aj naľakal. Atmosféra je síce tiesnivá, ale nič nové pod slnkom. Koniec filmu sa tak trochu dal predvídať, SPOILER: Ethan sa hneď pri prvom páse pýta sám seba: "Kto film točil?" a za tým " z každej rodiny je jedno decko missing". Na jedno pozretie môže byť. Kruh je však len jeden...

• 4.12.2012  09:22
    Pád (2006)

Takéto filmy nie sú zrovna moja šálka kávy. Vizuálne je to pútavé, až som sa pýtal sám seba, kto si dá takú ohromnú námahu s každým záberom - to je šialené. A príbehovo ma to nenudilo, to dievčatko ma dostalo, občas mi skoro aj slza v oku zatrblietala sa. Originálna neoddychovka pre žánrových fanúšikov.

• 4.12.2012  09:03

V tomto filme sa akosi miešajú dobre urobené veci so zlými. Slušná kamera s peknými zábermi na prírodu ale v istých momentoch už akoby rejža príliš tlačil na pílu a je tam cítiť snahu urobiť z toho viac ako to je. Nevýrazní herci, ktorí filmu príliš nepomohli. Zaujal akurát Idrisa Elbu dvočátko a, no a Kája... Scénar by tiež ušiel nebyť tých dvoch debilov, ktorí z pušiek strieľajú ako ja zo vzduchovky keď som mal 7 (obidvom sa zaseknú zbrane v rovnakom momente!). A tie spomaľovačky - no tak to tiež nepomohlo. Záverečných 20 minút dáva deju pridanú hodnotu a oplatí sa kvôli nim vydržať do konca. Celkový dojem z filmu to už ale nezachráni (aké klišé, však?). V každom prípade pozerať sa to dalo, lepší priemer - rovné tri hviezdy.

• 29.11.2012  18:50
    Teror (2011)

Hrôza. Nie. Nie hrôza plynúca z filmu. Filmová hrôza. Scenár k tomuto filmu musel napísať zhulený tínejdžer, ktorého tatko je asi majiteľom nejakého filmového štúdia, a ktorý chcel urobiť svojej ratolesti radosť bez toho aby uvažoval nad následkami svojho činu. Nezáživné, tupé, bez nápadu... Tuctovka spoliehajúca sa IBA na obsadenie hlavných predstaviteľov. Keď poviem, že Klietka je priemerný herec, tak mu lichotím! "Sáááááro...Kajléééééé.... Néééééé" počúvať toto polovicu filmu - pre Boha živého, ja som vlastne držal palce tým záporákom.Škoda času. Jedna hviezda pre Nicole, aj to iba preto, že si ju vážim za iné postavy.

• 29.11.2012  17:08

Meno ruže je nesmierne atmosférický film. A najlepší, aký som kedy s Seanom Connerym videl. Úprimne, neviem si predstaviť herca, ktorý by sa na úlohu Williama hodil lepšie ako on. Od prvej minúty až do konca je nepochybné, že sa nejedná o americký výtvor. Neviem ani vyjadriť ako som pri sledovaní tohto filmu vždy opantaný vizuálnou stránkou, výpravou, kulisami ... Dej filmu sa posúva dopredu pravidelne a nemá veľa hluchých miest. Zaujímavý určite musel byť výber hercov pre stvárnenie ostatných postáv. Salvatore (Ron Perlman) je geniálny, tam ani niet čo dodať. "Já ne člověk literatus, já nevědět nic, magnifisensisimo..." Asi by nikoho nevzrušovala predstava žiť v tej dobe - temný stredovek so svojou špinou, chorobami a inkvizíciou, ktorá má povolenie na všetko. Pre mňa jednoznačne kultovka. Oba palce hore.

• 25.11.2012  23:04
    Hunger Games (2012)

Ajhľa, američania majú novú Elizabeth Taylorovie (safriš, dúfam že som nezaťal príliš vysoko). Tak film pre násťročných - súhlasím. Nie že by sa na to nemohli pozrieť aj staršie ročníky, ale predsa len to tínejdžeri zhltnú asi ľahšie. Prvá polovica filmu na mňa pôsobila nevýrazne a lacno. Druhá sa zasa odohrávala tak, ako to divák predpokladá. Všimol som si porovnávanie s Battle Royal, ktorý som zatiaľ nevidel. Ale pri sledovaní mi občas preblesol hlavou Arnieho Running Man, kde sa tiež "hralo" o život aj keď v celkom iných súvislostiach. Čo chcem v tomto filme veľmi subjektívne vyzdvihnúť, je Jennifer Lawrence. To dievča za 1. má talent, za 2. je pekná, za 3. je charizmatická a za 4. môže mať našliapnuté na skvelú kariéru. Videl som jej prvý film a držím jej palce. A kvôli nej revidujem svoje hodnotenie na 3 hviezdy z predchádzajúcich dvoch.

• 25.11.2012  19:04
    127 hodin (2010)

Ten film nie je zlý. Dokonca by som povedal že je až zaujímavé, ako si mohol rejža vystačiť s tak "málom" aby z toho dokázal vytrieskať tak veľa. Odpoveď - hodne dobrý rejža. Napriek tomu, že film je dobre urobený (réžia, kamera, strih), tak nedokázal udržať moju pozornosť celú minutáž. Mám na mysli dej niekoľko minút potom, ako sa hlavnému hrdinovi stane nehoda. Tam to začne príbehovo nudiť až do okamihu kým nezačne byť zjavné čo jediné ho môže zachrániť (pre toho kto nepozná skutočný príbeh). V každom prípade musím povedať, že je to film na ktorý nezabudnete hneď na druhý deň. Aj tak si ale kladiem otázku: "Chcem to vidieť znova?" Skôr áno. Ale asi až o nejaký čas... 3 a1/2 hviezdy

• 24.11.2012  23:20

Pravdepodobne "zakončenie" mojej najobľúbenejšej trilógie (?) vôbec. Takto si predstavujem akčný, špionážny thriller. Príbeh udržaný vo svojej línii bez zbytočných odbočiek niekam inam od začiatku až do konca. Skvelé tempo filmu podporené výbornou rytmickou hudbou, udržiava moje oči stále prilepené na obrazovke. Nemôžem si pomôcť ale, tak ako som kedysi Matta "nemusel", tak s Jasonom si ma získal a vyslovene mi tu sedí ako "r*ť na šerbel". Dočkáme sa niekedy niečoho podobného? Ak áno, za ako dlho? Je mi z toho tak trochu smutno. Bourne Legacy som ešte nevidel ale viem, že tam Damon nehrá. Takže to tak či tak nepočítam. "...I remember... ... I remember everything..." A už nemám čo dodať.

• 23.11.2012  20:41

"Kto by to pozeral..." To bolo prvé čo mi prešlo mysľou, keď som zbadal názov filmu (wtf?). Keď som to potom prvý krát náhodou zhliadol, pri záverečných titulkoch som s otvorenou hubou nechápavo krútil hlavou a šomral si: počkať, počkať, to bolo čo, to čo ...? to si musím pozrieť znova. Play again. Mne sa ani nedá na tom filme nájsť nejaká chyba. Celý príbeh, tak komorne ladený a vizuálne rozmaznaný, výprava, kostýmy, kamera, herci, všetko ako má byť. Pri niektorých scénach (Ben a dievča so slivkami, labyrint, ben a prostitútka, dastinus hofmanus, atď.) som bol úplne zhypnotizovaný. Pane na nebi a tá hudba! Knihu som nečítal porovnávať nebudem. Pre mňa obrovské prekvapenie v pozitívnom zmysle slova čo ale do určitej miery bolo spôsobené práve tým, že som od filmu nič moc nečakal. Veľmi pôsobivé...

• 22.11.2012  19:07
    Mezi vlky (2011)

Ak vám neprekážajú filmy, ktoré dokážu v človeku navodiť melanchóliu alebo ak chcete smútok, tak si to pozrite. U mňa ho navodil. Ale taký príjemný smútok. Liam bol skvelý a celkom ma strhol. Bolo zaujímavé sledovať ako sa zo zlomeného človeka, ktorý už nechce viac žiť, stáva zúrivý bojovník o ďalší deň ne tejto modrej loptičke. Banda zvyšných preživších spolu s útočiacimi vlkmi mi často pripadali ako niečo navyše, akoby rušivé. Súhlasím s tým, ako to tu už niekto spomenul, že Liam celý film vlastne ťahá a určite by si tu vystačil sám so svojimi spomienkami a nepriateľskou prírodou. Ale - to by už musel byť trochu iný scenár, ktorý sa mi zdá ako najväčšia slabina filmu. Hoci to celkovo pôsobí troch lacno a jednofarebne (vizuálne efekty, scenár), pre mňa to nebola strata času. Štvrtá hviezdička je za poslednú scénu.

• 21.11.2012  18:28

Tak fajn... Tento film ma v podstate donútil zaregistrovať sa v ČSFD hoci doteraz som bol čistým (a častým) iba návštevníkom. O čo mi ide. Akýkoľvek film vždy vnímam ako celok a asi budete so mnou súhlasiť, že vo Vás zanechá určitý dojem, pocit, skrátka niečo, niečo pozitívne alebo negatívne alebo neutrálne, nič, atď. Keby som "Nedotknuteľných" rozobral na jednotlivé "súčiastky" - réžia, kamera, herci, námet, hudba, atď, tak by si každá z nich naozaj zaslúžila slušné hodnotenie. Ale ako celok? Nie. Jednoduché nie. Mal to byť doják alebo komédia, dráma? Po prvej polhodine som sa začal nudiť a doslova som sa nemohol dočkať konca. Takže môj pocit z tohto filmu: Zhodnotil by som ho ako veľmi priemerné dielko na nedeľné popoludňajšie podriemkavanie vo fotelke, pretože vonku prší, fúka vietor a ostatné tv stanice nefungujú. Niečo ako Nora Roberts: Nebo nad parížskym vozíčkarom a jeho opatrovateľom. Nie som príliš tvrdý kritik a vyššie hodnotenie by som dal. Jedna hviezdička je možno krutá ale je to moja odpoveď na pre mňa nepochopiteľné vysoké hodnotenia tohto filmu.

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>