DavidWebb

filmy ma fakt bavia

4 body

• 31.1.2016  12:44
    Regresión (2015)

O čo vo filme ide si prečítate v krátkom obsahu na stránkach CSFD od užívateľa Marcelaa. Z môjho pohľadu ako diváka je celý príbeh vystavaný/podporený otcovým priznaním, bez ktorého by žiadny príbeh (ani film) nebol. Minimálne v prípade súdnych a inteligentných policajtov. Mne sa nato pozeralo vlastne celkom dobre, až na ten záver, ktorým režisér (a scénarista zároveň) urobil zo všetkých divákov hlupákov, ktorých vodil za nos nočnými morami (neopodstatnenými a nevysvetlenými ! ), a bez nich a bez otcovho priznania, by ste záver odhadli od prvého záberu na Emmu Watson, o ktorej som si len myslel, že proste zle hrá. Lenže jej zlé herectvo vysvetľuje práve ono záverečné vysvetlenie, ktoré z neho robí paradoxne herectvo veľmi dobré. Vlastne nemá zmysel byť na snímok prehnane prísny, pretože rejžovo varenie z vody môže byť iritujúce rovnako, ako pre potreby filmu ospravedlniteľné.

• 24.1.2016  14:42

Keďže som už pred týmto videl Suburru, tak M83 nemohli urobiť na mňa zamýšľaný dojem, ale to nie je až také dôležité. Aby podobný „vyvarený“ príbeh nejako vyznel, musel by mať buď super audio-vizuálnu formu, alebo byť aspoň v niektorých maličkostiach nejako originálny. Solace (v „A“ kategórii) nemá ani jedno. Jediný moment, ktorý ma dostal bol prvý Hopkinsov predhraný vývoj udalostí, asi v 60. minúte. Ťažko povedať, či bol výber režiséra Alfonsa Poyarta na podobnú látku správny, podľa mňa buď nemá dostatok skúseností alebo mal nízky budget (alebo oboje). Ja neviem nič o kompozícii, nasvietení a výbere scén, ale keď agentka klope na Clancyho dvere, ktoré sú evidentne pootvorené, a ktoré počas záberu niekto zvnútra zavrie, aby ich ona mohla otvoriť – to nesvedčí o veľkej profesionalite. Herci boli štandardne dobrí, až na Abbie Cornish, ktorá sa hodne spolieha na svoj vzhľad (podľa mňa je ona TOP sexi kočka), ale v hraní je len priemerná. Záver ma len utvrdil v tom, že aj napriek Hopkinsovi a Farrellovi sa celú dobu pozerám na „B“-čkový flik, ktorý iste nebol až taký zlý, ale predsa len horší než mohol byť. Slabších 70% zaokrúhlim dole, pretože nemám žiadnu chuť vidieť to znovu.

• 23.1.2016  19:46
    The Veil (2016)

No tak bacha na Karla Vlacha, pretože tuná nám spolu s The Veil prichádza ľahký, ľahučký závan originality. Aj keď celok je namiešaný z rôznych momentov (určite v hororovom žánri už videných niekde inde) režisér to celé namixoval tak umne, že aspoň na mňa film pôsobil vo výsledku ako niečo, čo som ešte nevidel, teda aspoň jeho hlavná premisa. Aby som niekoho neuviedol do omylu – nemyslím, žeby v réžii už nebolo čo zlepšovať, práve naopak, snímok mohol byť ešte o niečo lepší, lenže vzhľadom na odhadovaný budget 4MM to už moc nešlo (Jessica Alba atď.). Dobré herecké výkony, Lily Rabe dokonca výborný, v zásade sa jedná o ducharinu, a za seba môžem napísať, že som sa aspoň tri krát slušne naľakal, takže flik splnil svoj účel, čo viac, udržal ma celú dobu v slušnom napätí a to od hororu očakávam. Po pravde, nízkym hodnoteniam (aj na IMDb) nerozumiem, síce si to nejdem pustiť hneď druhý krát – ten efekt by to už samozrejme nemalo – ale na prvé pozretie to bola parádna jazda. 85%

• 11.1.2016  19:43
    Spectre (2015)

James Bond sa utápa v konkurencii iných sérií o nezničiteľných agentoch ako aj v konkurencii svojich vlastných predchodcov. Pre mňa osobne najslabší diel minimálne v ére Daniela Craiga. Celý snímok mi pripadal ako prísť do špičkovej, luxusnej reštaurácie a od šéfkuchára dostať ako špecialitu podniku studenú sekanú so zemiakovou kašou. A to by Zdeněk hodil do koša rovno aj s tanierom, odo mňa slabé tri ester.

• 11.1.2016  14:12
    Lovci lvů (1996)

OBSAHUJE SPOILERY! Atraktívnemu príbehu podľa skutočnej udalosti z prostredia Afriky počas výstavby železnice z konca 19. storočia neuveriteľne podráža nohy len tak ľahko nevidená neschopnosť na strane lovcov. Najprv traja chlapi s puškami v predelenej uzavretej pasci, z ktorých ani jeden nedokázal ani raz zasiahnuť leva z vzdialenosti menšej! než 10 metrov, no tak to bolo na smiech, neskôr Kilmerovi zlyhá zbraň (čo by som ešte pochopil) aby následne Douglas - vyhlásený lovec, v tom čase najznámejší v Afrike - nedokázal z troch výstrelov zasiahnuť leva ani raz, aj keď ten nebol od neho ďalej než 20 metrov. A to už o tom skutočnom príbehu začnete pochybovať, a začnete mať podozrenie, či si scénarista neupravil príbeh podľa svojej potreby. Hrozil by mu totiž film omnoho kratší a bez potrebnej dávky "napätia", ako by to iste nazval. To je vlastne moja najväčšia výhrada, aj keď ich je viac, ktorá mi pri sledovaní snímku pila krv. 70%

• 10.1.2016  18:38

Ten film nie je o hľadaní hlúpeho lana, je o tom, že sa niekedy snažíme riešiť veci, ktoré riešiť netreba a nakoniec sa vyriešia sami. Výsledok je nepodstatný, počítajú sa veci, ktoré sa na ceste za výsledkom odohrajú a všetky tie maličkosti a naše jednotlivé rozhodnutia, vlastne tvoria naše životy. Benicio Del Toro sa pre mňa definitívne stáva sympaťákom, ktorý ako herec dokáže "nakŕmiť" kameru a spoločne s Timom Robbinsom si tu vlastne strihli postavičky zamestnané v Aid Across Borders v povojnovej krajine na Balkáne, kam podľa všetkého utiekli pred svojimi vlastnými neuspokojivými životmi v Amerike. Svojím spôsobom je to tak trochu road movie a tak trochen relax o živote, v ktorom ide aj o vzťahy ((ex)manželky), aj o smrť, a samozrejme aj o život. Celkom pekná oddychovka, ktorú si niekedy v budúcnosti rád pozriem znovu.

• 9.1.2016  18:35
    Husí kůže (2015)

Vlastne je to rozprávka, v štýle typických amerických "hororových" poviedok. Ale v pohode, mňa to bavilo. Jazda na ruskom kolese v závere vyzerala skvele, škoda že jej nevenovali trochu viac času a efektov.

• 8.1.2016  20:28
    Rukojmí (2015)

No jo no... Černoch je odsúdený za znásilnenie (ktoré podľa neho nespáchal), tak sa rozhodne celému svetu dokázať svoju nevinu tak, že ujde zo zadržiavacej väzby po vynesení rozsudku a na svojej ceste pritom pozabíja štyroch ľudí a jednu rozfláka tak, že to už dosmrti nerozchodí. To predsa nemôže byť žiadny násilník! Môže?! Jasné že nie! To sa fakt čudujem, prečo vlastne uteká človek, ktorý nemá vôbec žiadny plán čo ďalej. Čo si vlastne myslel? No ništ, v base má aspoň dosť času na pozeranie Prison Break, aby sa mohol inšpirovať od Michaela Scofielda ako nato. Kate Mara je presne typ herečky ktorú neznášam, je mi vyslovene nesympatická, ale jedno jej uprieť nemôžem – že vie hrať. Inak sa jedná o jednoduchý, priamy film, z ktorého mi celkový dobrý pocit rozbila na franforce obstarožná, hnusná prasnica Odpad Winfriová počas záverečných titulkov. Ten záver mal ostať len pri fotkách, toho je škoda.

• 8.1.2016  17:55
    Křišťálová lebka (TV film) (2014)

Ak by mali niekedy v budúcnosti zničiť svet krištáľové lebky mätajúce hromy-blesky, tak až pôjdete k nim do miestnosti, aby ste zachránili svet, nasaďte si na hlavu igelitový sáčok - to by malo stačiť/pomôcť. Ľudia, toto bola taká krásna hovadina, že si to odpad! nezaslúži. Najskôr ani tie dve hviezdy, ale v neprebernom množstve céčkového televízneho bahna, vám toto aspoň občas zdvihne kútiky úst. No nie, Mr. Hastings?

• 8.1.2016  13:48

Forest Gump zabalený do "iného" príbehu s inými hercami. Niet čo dodať, snáď len, že to síce nenudí ani napriek svojej dĺžke, ale nevidím ani dôvod, prečo sa k filmu vracať. PS: Finchera asi preceňujem.

• 7.1.2016  19:12
    Návrat (2003)

Už dlho ma žiadny film takto neofajčil. Nie, nemám na mysli percentuálne hodnotenie tu na ČSFD, ale jeho obsah, ktorý režisér rozpráva spôsobom, že divák neustále očakáva kam to celé vlastne povedie a ako to skončí. Pravdu povediac, pre mňa bola najväčšou návnadou nálepka "mysteriózny", slovo, ktoré je definované ako záhadný, tajomný, nadprirodzený, neskutočný... Nič z toho som však vo filme nezaznamenal. Príbeh dvoch bratov, ktorých po dlhom čase sa navrátivší otec vezme na prázdninovú jazdu s cieľom ostrov, je pekne natočený, s fluidom už spomínaného očakávania, ktoré ale vytečie do stratena, bez akéhokoľvek efektu. Teda, ony tam určité náznaky boli, ale fungovali iba ako barličky, umelo vložené do deja bez vzťahu k nemu. Takže, filmársky vymakané, ale viac ako za tri to nevydá.

• 6.1.2016  12:36

Celkom zaujímavý námet prevedený lacným, televíznym spôsobom, preto má podľa mňa najväčší podiel na priemernosti celého snímku režisér. Môže to mať väčšie grády pre obdivovateľov Richarda Gereho, ku ktorým nepatrím. Naopak, od jeho hereckých začiatkov až doteraz (čo je už pekná kôpka rokov) ho pokladám za slabého herca. Určité fluidum mu uprieť nemožno (hlavne asi pre ženské publikum) a nie je ani vyložene zlý herec, ale ani dobrý. Spomínam to preto, lebo jedine hlavná postava mala šancu to potiahnuť o level vyššie, nanešťastie sa nestalo. Celý flik je dosť nevierohodný, lacno vyzerajúci (ani sa nedivím, budget 25M a máte tam Gereho a Howarda, tak si spravte matiku). Vedľajšie postavy dosť možno hrali len za coca-colu a hamburger a tak scény, v ktorých malo gradovať napätie, vyzneli skôr smiešne. Navyše, fliky s podobným námetom sa nevyhnú zaujatosti, čo sa samozrejme stalo i tu a aj preto odkaz, ktorý mal byť divákovi doručený, u mňa doručený nebol. 50%

• 5.1.2016  20:56
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Seriál zo suchopárneho prostredia obchodovania na finančných trhoch, ktorému dávajú šmrnc motivácie jednotlivých postáv, pričom nie vždy sa jedná o peniaze. Rozhodne mal od začiatku poriadne ambície, či už sa jedná o priemerných divákov alebo profesionálnych kritikov. Za seba môžem povedať, že som sa vždy na ďalšiu časť tešil a technicky je to zmáknuté tak dobre ako sa len dá. Napriek všetkému to predsa len nezanechalo vo mne taký ťažkotonážny dojem, aby som šiel až na 5 hviezd alebo mal chuť si seriál pozrieť znova. Z hercov by som (nie vyzdvihol) ale určite spomenul Maggie Siff, ktorú som vôbec nepoznal, ale svoju postavu zahrala úžasne, vniesla do nej kus elegancie z ktorej zasa vyžarovala charizma a atraktivita. Druhú sériu si ujsť nenechám, ale ako som spomínal, nemienim si ho ani zopakovať.

• 3.1.2016  17:04
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Roztrhlo sa nám vrece s parádnymi režisérmi akosi. Alebo všetci šukajú múzu, predali svoje duše diablovi za úspech? Fantasticky natočená klasika od Agathy Christie, ktorú som dal na jeden šup (veď toho nie je veľa, 3x60) a vďaka rejžom som mal pocit, že dýcham ten istý vzduch, čo postavy na obrazovke. Paráda.

• 3.1.2016  11:53
    Havran (2012)

Najviac mi vadil Hnusakov herecký prejav, v jeho zobrazení E.A.Poeho som takmer neustále videl Mikoláša Klietku a to je hrúza hrúzovitá. Režisér James McTeigue však jeho príbeh namaľoval divákom vcelku príťažlivo a v neposlednom rade treba zobrať do úvahy aj jeho detektívnu zložku, ktorej záverečné rozuzlenie som dlho nevidel. Úplne posledná scéna Luka Evansa v dostavníku bola jak lajna koxu, skvelý nášľap, škoda, že tam takých nebolo viac.

• 2.1.2016  14:06
    Po smrti (2008)

Afterwards som chcel vidieť hlavne kvôli Evangeline Lilly, do ktorej som bol kedysi (Lost) platonicky zamilovaný. A keďže nemám problém ani s vierou ako takou, ani s vierou v osud alebo nadprirodzeno všeobecne, tak moja voľba padla na tento kúsok. Nebudem nič predstierať, ani vďaka Johnovi Makovichovi som od toho nečakal príliš a tak nie som nijak zvlášť sklamaný. Má to TV look, nie moc originálnu zápletku a vcelku slušné herecké výkony, čo všetko dohromady stačilo nato, aby si to odo mňa vyslúžilo priemerných 60%. Vlastne som chvíľku aj uvažoval, či dať tri alebo štyri hviezdičky, napokon rozhodol záver, ktorý je nemastný-neslaný a v podstate aj nedopovedaný. Takže, priemerný flik, ktorý má z môjho pohľadu určitú hodnotu kvôli Evangeline.

• 30.12.2015  17:58

Asi každý čo i len trochu slávnejší režisér má tzv. dvorných hercov, to je jasné. Lenže Tarantino tak spyšnel (a možno aj zlenivel), že hercom evidentne dáva voľnú ruku, nijako ich nevedie, čo vo výsledku vyzerá asi takto: Niektorí hrajú tak, ako sa im zdá že to stačí (Russell, Jackson, Leigh), niektorí prehrávajú (čiastočne Roth, Goggins), a niektorí nevedia hrať vôbec ani po rokoch v brandži (Madsen). Čo sa týka filmu, ja nepatrím k divákom, ktorí by sa často sťažovali na stopáž, ale... toto už rejža prehnal. Tá dĺžka je neopodstatnená. Inak, flik som si užil a celkom slušne sa zabavil. Viem si predstaviť, aká koprivka sa okamžite vyhodí všetkým Tarantinovým fanúšikom (medzi ktorých nepatrím), keď napíšem, že tento jeho flik sa mi zdá byť najlepší, ups, hneď po Kill Bill, a aj zábavný, pretože mám chuť si to pozrieť onedlho znova. SLJ: "G h i i m m i i . . . m y y y . . . p h i i s s t l l ..." Quentin dáva divákom na konci parádnu satisfakciu. Neverím, žeby kvôli tomu koncu vzala postavu Jennifer Jason Leigh ktorákoľvek iná populárna herečka.

• 30.12.2015  12:32

Len v krátkosti: Leo je jedným z mojich obľúbených hercov ale po prečítaní zaujímavostí k filmu sa mi pôvodný zámer na jeho postavu javí ako zaujímavejší (Christian Bale). Leo má vo svojom veku na účte už toľko charakterov, že mu to proste neverím. Snímok je nesmierne realistický zobrazením doby a dobových reálií - žiadne farby, len špina, šeď a hnedá. Režisérova láska k metafyzike mi je síce sympatická, ale v tomto prípade možno až prehnaná. Myslím, že na odľahčenie mohol použiť len jeden jediný komický moment, snímku by to pomohlo. Aj keď si tento filmík rozhodne zapamätám, do svojej topky ho nedám, rovnako ako nemám chuť okamžite ho vidieť znova. Záver bol podľa mňa strhujúci a s Hardym som takmer fyzicky bojoval za Lea. 90%.

• 28.12.2015  19:07
    Suburra (2015)

Taliansko-francúzska variácia na Drive s prímesou vyššej politiky. Píšem to preto, lebo od prvých minút mi to s M83 tak pripadalo a asi do necelej polovice som to považoval za pozitívum - prínos hudby na celkové vyznenie filmu odhalil relatívne dávno napr. Sergio Leone, ktorý veľmi plodne spolupracoval s Enniom Morriconem, a že im to spolu išlo. Lenže režisér Stefano Sollima to nakoniec nezvládol a paradoxne hudba je to, čo mi na Suburre vadilo najviac. V podstate počas celého snímku (okrem prvého Midnight city) používa ten istý hudobný motív a to príliš často, mnohokrát v nevhodnú dobu a nevhodne dlho. Samotný príbeh bol slušne realistický a aj sugestívne podaný, takže celkovo ma to bavilo a niekedy som sa cítil až nepríjemne stiesnene z toho, ako som tomu uveril. Takže si myslím, že to mohol byť ešte silnejší zážitok, ak by rejža experimentoval s hudbou iným spôsobom. Aj tak to však na štyri v pohode vystačí.

• 27.12.2015  15:24

Podľa mňa je tretí Jurský park celkom zábava. Pravdu povediac som dvojku kvôli komentárom ani nikdy nevidel a k trojke som sa dostal iba náhodou keď som prepol TV a ubehnutých bolo možno len 5 minút. No už po pár záberoch a dialógoch som sa do toho zahryzol a užil si slušnú jazdu s W. H. Macym, Samom Neillom, T. Leoni atď., atď. Jasné, že chápem všetky tie trojhviezdičkové hodnotenia, predsa len, diváci, ktorí mali určité očakávania (navyše v roku svojho vzniku) z toho asi moc odvarení neboli, ničmenej, mne sa to páčilo. Celkom podarený dabing, primeraná akcia, kvapka humoru - a papučovo fotelková zábava je na svete. Ja som dostal ešte o chĺpok viac než som očakával, takže... 70%.

• 26.12.2015  19:53

Až na druhý krát som dokázal oceniť tento postapo road movie s Denzelom v hlavnej úlohe. Až na druhý krát som sa pozornejšie započúval do soundtracku, zamyslel sa, vychutnal si tú atmosféru a uvedomil si, že to celé má niečo do seba. Herecky tomu nedáva výšku iba Denzel ale určite aj Gary Oldman, ktorý sa pre záporné úlohy narodil. Rozhodne mu verím jeho vlastný výrok, že keby sa nestal hercom, tak je z neho kriminálnik, ktorý by s najväčšou pravdepodobnosťou sedel buď niekde v base, alebo by bol už mŕtvy. Mojou výhodou bolo, že som si matne pamätal o čom to bolo, poznal som hlavnú kostru príbehu, preto som sa mohol viac sústrediť na detaily a celkové spracovanie. Denzel má luk, Denzel nemá luk, cez Denzela prejde guľka, cez Denzela neprejde guľka... Ono, keď sa mi flik páči, tak chybičky neriešim (a samozrejme naopak). Kto má problém s vierou v Boha, alebo s Bibliou, nech uváži, či do tohto fliku ísť. Môj prípad to nie je.

• 26.12.2015  16:35
    Titanic (1997)

V televíznej ponuke nebolo nič, čo by ma akýmkoľvek spôsobom zaujalo a tak som prehrabal svoj filmový archív, aby som zbadal že Titanic, koxo, tak to som už dlho nedal. A nech si o ňom vraví kto chce čo chce, že má svoje výšky a pády, že je tam spústa patosu a klišé a neviem čo všetko ešte, ale ja som si ho v teple svojej obývačky perfektne užil a nechal sa opájať Cameronovou réžiou. Pekný príbeh, napätie v závere, solídna linka s Billom Paxtonom zo súčasnosti... skrátka, dobrý flik. Jediné čo ma sralo, je hudobný motív a stará Rose, ktorá ten šuter mala celú dobu pri sebe, aby ho nakoniec... no ništ. Nejdem tu hrešiť.

• 23.12.2015  20:35
    Everest (2015)

U tohto filmu najviac zaváži to, ako vám sadne Kormárkurova réžia, a ktorý z žánrov tam prevládne najviac. Keď si to tak spätne prehrávam v hlave, tak thriller to podľa mňa nebol a nepasuje mi tam ani dobrodružný. V postate hlavnú úlohu tam hrá počasie, pretože nebyť toho, tak to celé vyzeralo ako úplná brnkačka pre kohokoľvek, kto sa nato odhodlá. Všade sú rebríky, skoby a laná - to už akoby ani nebolo lezenie ale školské výlety. Nechápte ma zle, ja o lezení neviem zhola nič a nechcem to ani nijako dehonestovať, ale ten spôsob akým to bolo natočené na mňa jednoducho takým dojmom pôsobí. Kto si zaplatí, toho vezmeme na Everest. A všetko okolo toho bola iba omáčka bez chuti a zápachu. Až samotný záver ma trochu prebral z letargie.

• 21.12.2015  16:06

Ad1, Villeneuve natočil príručku pre začínajúcich režisérov, v ktorej divák nemusí o postavách vedieť zhola nič! Ad2, A aj tak je to nárez pár excelánce. Ad3, Účel nielenže svätí prostriedky, on si ich proste vyžaduje a hranice neboli len posunuté, oni už neexistujú. Ad4, Josh Brolin vs Benicio Del Toro 1 : 1. Ad5, 1000/500 (moje)

• 21.12.2015  12:23

Páčilo sa mi, ako sa Jackie do toho od začiatku pustil a od začiatku do toho natrieskal vodopád akcie. Samozrejme, že aj s ohľadom na rok vzniku a určite aj na výšku badžetu to dnes už nevyzerá nijako pôsobivo, ale ten zápal, tá snaha dať divákovi čo najviac, sa minimálne u mňa počíta, rovnako ako jeho ne/chcená túžba stať sa akýmsi ázijským Indiana Jonesom. Určite som si všimol množstvo nedostatkov ako sú slabé herecké výkony, príšerná hudba alebo len chabé pokusy o komédiu, ale samotný príbeh o hľadaní strateného nacistického zlata je niečo, načo si rád občas zaspomínam. Tak tomu bolo i teraz, a i teraz, po rokoch, mi to dokázalo vylepšiť náladu.

• 19.12.2015  21:07

Posádka prachychtivých rybárov sa rúti v ústrety solídnej búrke a... nemuselo to dopadnúť až tak priemerne, čo možno paradoxne súvisí s údajnými pravdivými udalosťami, pretože tá posádka je zložená z tak nezaujímavých karakterov, že som nemal žiadnu chuť alebo záujem vo svojej predstavivosti k nim zapadnúť. A bez empatie nie je požadované napätie a bez napätia ani úžasné zábery morskej búrky nezanechajú chcený efekt. Neviem, či je správnym slovom pre popis celej udalosti slovo povrchný alebo nezáživný a ak je to tak, tak si nie som istý, koho chyba to je. Prvých 30 minút je využitých úplne nesprávne a takisto vedľajšiu linku s jachtou a záchranármi, som chápal ako režisérov podvedomý strach z toho, že tá hlavná linka nebude mať dostatok „pary“. Paru mala, ale iba na efekt, nie na city diváka. A tá klišoidná hudba! Uff. Je to škoda, ja som si fakt myslil, že to s Clooneym a Wahlbergom na tie štyri vytiahnem, ale chýba mi chuť pozrieť si to niekedy znova. PS: Neverím, že by v takom počasí dobrovoľne lietalo nejaké lietadlo alebo vrtuľník. A Clooneyho posledný záber...? To bolo zbytočné.

• 19.12.2015  14:10
    Humr (2015)

Komédia? (IMDb comedy, drama, romance) A kde?!? A pri tom to komédia mohla byť neskutočná, ale to by nesmel byť scenárista nejaký vypatlaný čurák , ktorý má spolu s režisérom nejakú fóbiu zo sexu a vzťahov (mimo iných). Odkazy na totalitu a vnucované správanie spoločnosti tu úplne zlyháva... pardon, asi som nepochopil "artové" a "intelektuálne" ambície tohto snímku a jeho "presah" a tak mi zostal len pocit ukradnutých dvoch hodín života pri sledovaní nudnej sračky za doprovodu príšerne vŕzgajúcich sláčikových nástrojov. Jednu hviezdičku udelím sám sebe za utrpenie, ktoré som si spôsobil tým, že som to chcel dopozerať do konca. Pane na nebi ten film je hrôza!

• 19.12.2015  09:46
    Kostka (1997)

Komentár písať nejdem, pretože by to bol iba inými slovami napísaný plagiát komentára j*a*s*m.

• 18.12.2015  11:37

V prvom rade by ma zaujímalo, prečo distribútori neustále prekladajú slovíčko crimson ako purpurový. Purpurové rieky, Purpurový vrch, kruci... karmínová resp. krvavo červená predsa nie je magenta. To len tak na okraj. Čo sa týka filmu, aj napriek svojim určitým kvalitám, ktoré má, veľa vecí mi pri jeho sledovaní lezie na nervy. Okrem vtedy začínajúceho Vincenta Cassela je to v mnohých komentároch spomínané záverečné rozuzlenie, ktoré je minimálne smiešne. Ešte celkom beriem to, kto je vrahom. Ale prečo? Že niekto v pôrodnici vymieňal deti súviselo s vrahom a jeho matkou ako presne? To som sa absolútne nedozvedel. Inak sa jedná o remeselne skvele zvládnutý snímok s parádnym vizuálom a ani určitá atmosféra sa mu ubrať nedá. Bez ohľadu nato, že keď ho zbadám v TV ponuke a celkom rád si ho pozriem, vždy mi na jeho konci zostane silno pokazený zážitok z odfláknutého a nedomysleného záveru. Je to tak na 7/10 a zaokrúhlim to dole, lebo môžem.

• 17.12.2015  14:28

Rozprávka to nie je zlá, má však zle napísaný scenár, zlú réžiu, ktorá je celkom dobrá v jednotlivých scénach (niektoré si dodnes veľmi dobre pamätám) ale celkovo vytvorila z dobrého námetu nudnú zlátaninu, a predovšetkým absolútne hrozný! slovenský dabing. A že sa jedná o chyby jasné a strategické, to si krásne dokážem (sám sebe) porovnaním napr. s Perinbabou. Tá je takisto medzinárodným projektom, má slovenský dabing ale omnoho lepší scenár a hlavne režiséra. Galoše šťastia sú Bohužiaľ rozprávkou, ku ktorej sa pravidelne vracať nedokážem. 50%