DavidWebb

okres Kysucké Nové Mesto
filmy ma fakt bavia

4 body

• 16.12.2015  19:26

V zombie žánri sa u tohto v mnohom jedná o inovatívny počin s výškami a dnami, preto tomu nemôžem dať plný počet, predsa len, ako táto sranda osviežujúco "dýcha", tak ju zhadzuje niekoľko trápností. Už samotný nápad, žeby stredoškolskí tinečri boli skautmi a nosili skautské uniformy s pionierskymi šatkami je u američanov nielen pritiahnutý za vlasy, ale absolútne neuveriteľný. Ale nevadí, nechcem vypichovať chybičky, hlavne že príbeh je aspoň z časti niečím nový a v neposlednom rade je to aj celkom slušne natočené. Toto by som ešte niekedy v budúcnosti vedel dať. PS: Ako to, že na konci nevial na stožiari hajzľový papier s červenými pruhmi a bielymi hviezdami?

• 15.12.2015  18:39
    Velká ryba (2003)

Opäť sa mi podarilo vymáknuť jeden ťažký databázový (percentuálny) prešľap. Big Fish je iba hrozným zmätkom z prevarenej režisérovej hlavy prenesený bez ladu a skladu na obrazovku. Keďže sa jedná o príbeh, ktorý neustále niekto hlasom v pozadí "rozpráva", ja môžem za seba napísať, že tak ako tento "predsmrtný sen" nezvláda rozprávajúci, tak ho nezvláda ani rejža, ktorý vytvoril z knižnej predlohy (ktorú som nečítal) emocionálne nezáživnú, takmer nudnú halucináciu hlavnej postavy, ktorá mi bola úplne ukradnutá. Možno malo byť pre mňa varovaním meno Tima Burtona ale... aby som zase nehádzal iba hovná, napr. jeho Batmani alebo Ospalá diera sa mi páčili, tak som to riskol. Chyba. Takéto fliky totiž dokážem omnoho ľahšie stráviť, ak sa im dá poriadny komediálny nádych. Pretože takto nerealistický príbeh bez toho nádychu vyznieva mimoriadne hlúpo a už vôbec nie poeticky. Na toto sa už druhýkrát dobrovoľne nepozriem.

• 14.12.2015  16:04

Takto ťažko sa nudiť pri "rozprávke" od Martina Scorseseho, to by jeden nečakal. Ak by som mal niekomu, kto film nevidel, vyrozprávať jeho obsah, išlo by to asi takto: Malý chlapec príde o otca a následne musí žiť na železničnej stanici, kde... a dosť. Ďalej je to nezmyselná púť všade a nikam bez myšlienky a cieľa. Ja som mal vlastne pocit, akoby to niekto natočil iba pre splnenie zákazky, potažmo sa ešte poflakovať v blízkosti detských hercov, z ktorých chlapec vyzerá ako chlapec a dievča zároveň a jeho najväčšou hereckou devízou sú svietivo modré oči. Hoci som snímok pozeral na dvakrát, i tak bol pre mňa problém vydržať to dokonca. Toto nie je ani rozprávka ani dobrodružstvo ani rodinný, pretože ako som z toho nemal nič ja (ako dospelý), tak neviem, čo by z tohto fliku mohli mať deti. Väčšie vzrušenie by som zažil strávením dvoch hodín na skutočnej stanici ktoréhokoľvek väčšieho mesta.

• 13.12.2015  15:02

V skratke: Film som si užil aj keď som sklamaný, že nebol lepší. S čím som mal najväčší problém je to, že neviem či tomu príbehu uveriť. Aby som to trochu rozviedol, napr. Gladiátor bol čistá fikcia a tak som ho i bral, ale keďže vôbec nepoznám historické fakty, neviem či je Kráľovstvo nebeské pravdivé, z časti pravdivé alebo úplne vymyslené. Čo sa týka technickej stránky filmu, nemyslím že Ridley Scott v niečom pochybil, vizuálne je to krásne, výtky k hlúpym dialógom síce chápem, lenže na druhej strane, myslíte že v tej dobe ľudia viedli nejaké zložité filozofické úvahy pri bežnej konverzácii? Možno bol rejža/scenárista iba realistický. Hudba podľa mňa takisto dobrá a tento flik si zapamätám jednoducho preto, že podobným námetom sa režiséri príliš nevenujú a ak áno, tak to musí byť ďaleko väčšia hrôza než toto, keďže mi žiadny podobný na um nepríde. Ešte jedna výhrada smerom k obsadeniu. Orlando Bloom síce nato "má", ale sem sa moc nehodil a zo svojho umenia tu nič moc neukázal. Aj preto sú tie štyri odo mňa len slabé.

• 11.12.2015  12:36
    London Spy (TV seriál) (2015)

Podľa názvu London Spy správne predpokladáte, že sa bude jednať (aj) o špiónov, a to že tam hrá Ben Whishaw - no to sú dohromady dve veci, ktoré som o tejto mini-sérii vedel a na základe ktorých som sa do nej pustil. Vedieť aj to ostatné, tak to možno vynechám, ale to by zase bola chyba. Homosexualite sa v dnešných filmoch a seriáloch dáva až neprimerane veľa priestoru, čo mne osobne už začína vadiť, ale tuná to tvorcovia nedávajú divákom po žiadnych „kvapkách“ a cez prvý diel som sa musel doslova pregr... s prstami na tvári s tým, že chýbalo ozaj málo a celé to vyhodím aj s notebookom do koša. Postupne sa ale dostáva do popredia druhá linka, tá pôsobivejšia a seriál zrazu naberá na obrátkach a ani som si neuvedomil ako som to celé „zmákol“ na jeden šup, vždy zvedavý na ďalší diel. Navyše režisér Jakob Verbruggen (ktorého vôbec nepoznám) evidentne vie ako nato a dokázal divákom namiešať pôsobivý kokteil napätia, atmosféry, netypických vzťahov a celé to podkreslili patrične dobrou muzikou. Špiónska „linka“ je podaná veľmi netradične, bez akcie, skôr s dôrazom na ich takmer neviditeľnú prácu a aj tá je hodne zameraná na vzťahy (Danny a Scottie). Všetci herci výborní, aj keď si myslím, že Whishaw do toho nedal všetko, a možno bol z celého excelentného hereckého ansámblu on ten najslabší, nechcem uraziť ani jeho ani jeho fanúšikov, proste som mal iba ten dojem. Rozhodne a dôrazne však neodporúčam divákom, ktorí hľadajú niečo v štýle Jamesa Bonda alebo Ethana Hawka, tento seriál má celkom inú koncepciu.

• 10.12.2015  15:03
    Vlna (2015)

Ja sa na žiadny film nejdem pozerať preto, aby som sa rozčuľoval, túto vlastnosť dokonale zvládajú politici alebo môj samotný osud, takže od filmu očakávam akúkoľvek formu zábavy a ak to má byť thriller tak aj napätie a ak je to horor tak strach. Ale napätie sa netvorí rozčuľovaním divákov! Nórsky režisér Roar Uthaug nemá ani šajnu ako napätie, alebo atmosféru vo filme vyrobiť. 10% za pekný vizuál a tradične peknú nórsku krajinu.

• 8.12.2015  20:50
    Gett (2014)

Holt, o Izraeli ešte neviem zďaleka všetko. Vlastne... skoro nič.

• 8.12.2015  18:06
    Midwinter of the Spirit (TV seriál) (2015)

Trojdielna mini-séria z prostredia modernej anglickej cirkvi a konkrétnejšie, podkreslená mysterióznym prvkom posadnutosti, pohanských rituálov a okorenená pár nevýraznými a vniveč vyprchajúcimi vraždami. Remeselníci od filmu odviedli kvalitnú prácu čo vyústi vo veľmi príjemný a efektný vizuál s občasnými až umeleckými zábermi, avšak scenár je tak trochen... „riedky“. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že si ide od začiatku za svojim, asi to tak nebude, pretože som sa počas sledovania cítil častokrát otravovaný zbytočnosťami, ktoré až prisilno tlačili na brzdový pedál v dobe, keď to nebolo potrebné a takto dochádzalo k strate tempa. Proste tam chýba tá závislosť – hneď vidieť ďalší diel. Inak si myslím, že sa jedná o jeden z tých lepších britských pokusov aj vďaka hercom a strašne dlho som uvažoval, či zaokrúhlim na štyri. No a... tu sa budem trochu rúhať, pretože asi by som uvítal dabing. A pretože iba vtedy by som bol ochotný si túto sériu zopakovať.

• 7.12.2015  18:28
    Undeniable (TV seriál) (2014)

Priemerná dvojdielna mini-krimi dráma, ktorá môže mierne vybočiť smerom nad priemer u divákov, pre ktorých bude hlavná premisa a záverečné rozuzlenie zatiaľ nevidené/originálne. Ja som nanešťastie toto "odhalenie" videl už v jednom z dielov série CSI konkrétne myslím, že to bolo v Las Vegas. Takže ostávam pri zemi a skromných troch hviezdach.

• 6.12.2015  18:33
    Mladý Indiana Jones (TV seriál) (1992)

Dostal som chuť na niečo dobrodružné a keďže v dnešnej dobe sa televízne seriály tomuto žánru vyhýbajú, spomenul som si na jeden z tých starších, ktorý som nepravidelne pred nejakými 15 rokmi sledoval. A som zato rád, oprášiť takto spomienky na mladšie roky a nechať sa divácky zviesť na nostalgickej vlne rádoby špiónskych "preťahovačiek" v chabo osvetlených uličkách starého Paríža, Prahy, Madridu alebo na rozpálených pieskoch Afriky a Arábie... To ma hodne bavilo. Súhlasím zároveň s výtkami k nevyváženosti jednotlivých dielov ale s výhradou, že tie slabšie boli práve časti, v ktorých o dobrodružstvo, akciu, 1. svetovú alebo špionážnu činnosť, nešlo. Pretože tie spomenuté ma bavili takmer bezvýhradne všetky. A celkový dojem mi pokazili tie "vatové" ako napr. ten o jazze alebo Indyho láskach. Preto som sa rozhodol, že do svojho hodnotenia tie slabšie jednoducho nezahrniem. Je škoda, že tento žáner vymiera. PS: "Mami, co se mnou táta udělá?" - "Zítra časně ráno za úsvitu tě zastřelí. A já ti zavážu voči." Aj niektoré z tých detských boli fajn.

• 2.12.2015  12:26

Heist je presne ten typ filmu, aký budete očakávať už pri pohľade na filmový plagát a prečítaní krátkeho popisu od ywa666. A je jedno, že ako prvá z plagátu na vás čumí tvár Roberta De Nira, nie je to prvý krát (ani zďaleka) kedy sa Bob účastní na jednoduchšej, béčkovej zábave a že sa jej zúčastnil proste svedčí o tom, že sa nudí. Je herec, a čo vo svojom veku robiť (okrem hrania), čo mu ešte môže dať pocit, že žije, že má čo ponúknuť? Chybičkou krásy tohto fliku nie je čo ale skôr ako. Celý "twist" je samozrejme úplná hovadina a scénarista so strihačom sa asi stavili kto z nich je väčší kúzelník, pretože si treba položiť otázku ako by to s tou tehotnou babenkou v autobuse prebehlo tak, aby to nikto nevidel. A nehovoriac o vodičovi auta ktorý zdrhol hneď na začiatku (čo nikto nemohol predpokladať) a umožnil tak otočiť dej smerom k autobusu. Takže, chybičky sa vloudili a poriadne, ale na druhej strane, vydržal som pri tom do konca bez vyrážky a po dlhšej dobe ma potešila Gina Carano. 60%

• 24.11.2015  10:12

Za každý nový filmový pokus o vzkriesenie Bourneových akčných problémov som vďačný, nanešťastie u Safe House to celé zostalo len pri tej akcii v atraktívnom prostredí Juhoafrickej republiky a "Bourneovskej" kamere. Snímku podkopáva nohy príbeh, ktorý je príliš plochý a má len jeden "vektor". To z neho robí v podstate iba jednoduchý akčný film v štýle Štefana Seagala so zvučnejšími hereckými menami a zručnejším režisérom. Ryan Reynolds je síce relatívne často obsadzovaný (pretláčaný) herec, ale tu ma znova utvrdil v tom, že nato nemá. U mňa zostane zapísaný ako herec vhodný na vedľajšie úlohy a ak by mal hrať úlohu hlavnú, tak skôr v B-čkovej kategórii, kde mu robia "sparingpartnerov" herci, ktorí ho až tak nezatienia. O jeho postave divák vlastne nič nevie, jeho osud mu je ukradnutý a má len jednu úlohu - ustrážiť Frosta, nič iné! A preto i film je prijatý takto vlažne. S Denzelovou postavou je to takmer to samé, akurát že Denzel je Denzel. Nespravodlivé, ale je to tak.

• 23.11.2015  17:54
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Netflix, komixy, marvel... A mňa to bavilo. Veľkú zásluhu na tom majú režiséri, pretože scenár je slabučký vývar všetkého možného, a potom ešte subjektívne to, čo sa mi po pilote javilo ako slabina - Krysten Ritter v hlavnej úlohe Jessicy. Tá holka si ma jednoducho časom získala a tipujem, že v mnohých užívateľoch bude vyvolávať protichodné pocity, ale podľa mňa má extrémne výraznú a ľahko zapamätateľnú tvár aj chôdzu a v pohode celú prvú sériu utiahla. Jej seriálová sestra je možno krajšia ale menej zaujímavá a David Tennant ako hlavný badass vo mne síce žiadny strach nevzbudzoval, ale nasieral ma so železnou pravidelnosťou vždy keď sa objavil na scéne. Celé to má pekných pár múch, napr. ako ľahko/ťažko si vie/nevie Jessica poradiť v akčných scénach - podľa toho, ako sa to práve hodí scénáristom, niekoľko zbytočných postáv (mne najviac vadil Luke kvôli svojim schopnostiam - je tam cítiť duplicitu a ak už tam musel byť, tak radšej ako obyčajný "pešiak"), ale na druhej strane sa mi páčila Jessica, atmosféra, hudba, réžia a samotný záver. Druhú sériu by som prilízal. 85%

• 18.11.2015  21:49
    Marťan (2015)

Ridley Scott is an old son of a bitch!. Čistých päť to nie je ale seriem nato, ako dlho budem zase musieť čakať na podobnú zábavu? Žijeme len raz. Ozaj? PS: Waterloo? old sanavabič...

• 18.11.2015  18:50
    Curve (2015)

Máte chuť na priblblú reklamu na jazdu bez bezpečnostných pásov? To bolo až trochu neskôr, pardon. Najprv príde taká tá okúzľujúca chvíľa, keď si bez ohľadu na vek a počet bielych krviniek zakryjete oči oboma rukami. Chachar napudrovaný ponúkne kočke s pokazeným autom pomoc pri oprave motora, ale predtým si ako zúfalec z hviezdnej roty "Hľadá sa superstar" (k0k0t) frajersky vyzlečie košeľu do polonaha, aby vás táto trápnosť úbohá mohla na úvod doslova prefackať cez obrazovku. Pretože som mal zhrozením zakryté už spomínané obe oči rukami, netrafil som lakťom tlačítko STOP a statočne to napokon dopozeral dokonca. Mix 127 hodín a Stopára v béčkovom prevedení zachraňuje len upršaný večer, krátka stopáž a olympijský bazén omnoho horších splaškov v ponuke. 50% a Asta la pixľa.

• 16.11.2015  14:42

Ak sa v súvislosti s filmom všeobecne stretávam s výčitkami o nedostatku originality, tak to chápem, rovnako mi je ale jasné, že pri súčasnom dopyte po filmoch ako po tovare, vlastne uspokojiť originalitou každý jeden snímok pre každého jedného diváka je absolútne nemožné. Na druhej strane sa mi príbeh Crimson Peaku nezdá až taký prevarený alebo nezaujímavý, aby si vyslúžil mnohokrát toľko hany, hlavne ak si s tým dal rejža toľko práce a takto nádherne si ho "vymaľoval". Takisto môžem polemizovať o "kráse" herečiek v hlavných úlohách, hrajúcich sokyne v tomto pokrútenom (aj keď z môjho pohľadu príliš málo) vnímaní lásky s hororovým nádychom, nikto ma však nepresvedčí o tom, že tie baby nevedia hrať, alebo že nemajú charizmu. Preto keď vidím niektoré nízke hodnotenia tak ma tak napadá, že prečo ešte polovica užívateľov databázy nepracuje v amerike ako scénarista alebo rovno režisér. Ja sa priznám, že Guillermo del Toro si ma tu získal a primerane ma pobavil.

• 15.11.2015  20:50
    Unforgotten (TV seriál) (2015)

Je to silná pocitovka. Nechce sa mi o tom písať veľa, pretože po hodnoteniach na IMDb to bolo pre mňa mierne sklamanie. Celý príbeh je v podstate do niekoľko hodinových dielov rozťahaný Cold case, takže takto rozriedený stráca silu a pútavosť aj napriek tomu, čo na mňa urobilo dobrý dojem: krásne mimopríbehové "odbehy" na krajinu s úžasnou muzikou, keď hlavná predstaviteľka niekam cestuje, či už vlakom, autom, to mi proste urobilo v hlave vlny. Inak je to slabší priemer.

• 13.11.2015  21:24
    Kód (TV seriál) (2014)

Austrálčania občas majú svoje chvíľky a v žiadnom prípade by som ich nepodceňoval, ale... V tomto hackersko-novinársko-politickom seriáli sami seba strčili do pozície čínskeho automobilu na európskom autosalóne. Ten tiež môže vyzerať dobre, ale výkon, materiál a bezpečnosť je niekde o dva levely nižšie. Aby som to upresnil, je tu určitá snaha o vytvorenie príbehu, ktorý si veľa berie z Dievčaťa s dračím tetovaním, trochu z Borgenu a celkovo som mal pocit, že majú asi veľa napozerané z trilerovej Škandinávie, no a práve tu vzniká paralela s Čínou. Hoci sa im podarilo dostať do projektu talentovaných hercov, nie najhorší scenár a natočené je to zručne, režisér Blake Ayshford vôbec nevie vytvoriť atmosféru, udržať divákovu pozornosť a navyše to korunovali veľmi nevhodne zvoleným hudobným doprovodom. Ani nie, žeby bola hudba zlá, ale k jednotlivým scénam úplne nešťastne zvolená, niekedy až rušivá. Preto je celkovo seriál zaujímavý iba austrálskym prostredím, námetom a Lucy Lawless vo vedľajšej úlohe, ktorú som už dlho nikde nevidel. Myslím, že aj amíci (tí správni) by vedeli z tohoto námetu urobiť omnoho pútavejší "output". Škoda.

• 12.11.2015  20:13
    Hvozd (2015)

Fimfárum Jana Wericha na britsko/"hororový" spôsob bez hlasového doprovodu Jana Wericha. Paralela sa vzťahuje hlavne na "masky", čo sa týka ostatného, Fimfárum je jednoznačný víťaz. 50%

• 12.11.2015  16:41
    River (TV seriál) (2015)

Aké milé, vskutku, že keď už vymieranie ľudí nejde tak rýchlo pomocou otráveného jedla, vody, vzduchu a vojen, tak je tu ešte televízia, ktorá pomôže všetkým ešte nerozhodnutým, potencionálnym samovrahom sa konečne rozhúpať a streliť si tú zasranú guľku do hlavy. Fantastický Skarsgård spolu s hudbou vás totiž počas sledovania tejto zvizualizovanej melancholickej depky donútia pomaly si na stehnách začať šúľať vlákno, z ktorého si v priebehu ďalších častí upletiete povraz, aby ste si ho na konci mohli navliecť na hlavu a s úplne pokojným výrazom na tvári v očakávaní niečoho ďaleko lepšieho, než je to, čo je v tomto patetickom, nespravodlivom a smutnom matrixe, si bez váhania podkopnete taburet (každý podľa možností, tí menej majetní aj polorozpadnutú stoličku). Bez ohľadu nato, že mnoho divákov má podobný štýl medzi svojimi obľúbenými - niečo tam chýba. Cieľ. Ten akoby bol nepodstatný, skoro až prekážajúci. Je to iba cesta, cesta ktorá bola taká pekná napr. vo Wallanderovi ale tam bol omnoho jasnejší a zaujímavejší cieľ - uzavrieť v každej časti prípad. A to je to, čo tu chýba a zato hviezda dole.

• 2.11.2015  13:10
    Tommy a Pentlička (TV seriál) (2015)

Veľmi príjemná mini-séria z dielne BBC, ktorá je rozdelená na dve polovice. Prvá polovica (prvé 3 diely) bola z môjho pohľadu lepšia. Aj keď sa na prvý pohľad javí ako jednoduchšia, nie je to tak. Má prepracovanejší a zaujímavejší scenár, viac napätia aj zábavy. Mladý manželský pár sa nevedomky stáva doručovateľom tajnej nahrávky na ceste z Francúzska do Londýna a následne aj (ne)chtiac tajnými agentmi svojej krajiny. Veľmi pozitívne ma tu prekvapila Jessica Raine, ktorá keď sa ocitla v zábere, tak si ho vždy celý ukradla pre seba. Rozhodne jej však pomohli aj tvorcovia, ktorí do úlohy jej manžela obsadili nevýrazné herecké poleno. Druhé tri diely pokračujú s postavami špiónov na vlastnej pôde avšak kvôli prebytku postáv a slabšiemu scenáru je príbeh trochu vágnejší, menej pútavý a vašu pozornosť si už tak neudrží. Celkovo je to krásne, atmosféricky zobrazené staré Anglicko tesne po 2SV, výborná výprava s tradične (Poirotovsky) presnými kostýmami a tomu všetkému zodpovedajúca réžia. Ja som sa s celou sériou parádne zabavil počas skoro celej nedele. Jo a, ... idem hľadať nejaké ďalšie filmy s Jessicou Raine.

• 30.10.2015  18:56
    Mrtvý bod (TV seriál) (2015)

Potetovaná babenka v cestovnej taške na time square, ktorá si nanič nepamätá? To nemusí byť zlý nápad... Ide o to, že podobné seriály, v ktorých sa vyšetrujú kriminálne prípady (oficiálny zástupca FBI + niekto "z vonka") sú vždy! závislé na hereckej posádke hlavných predstaviteľov a ich vzájomnej chémii. Príkladov kde to fungovalo je mnoho, takisto ako príkladov kde to nefungovalo. V tomto prípade sa mi zdá hlavná mužská postava po pilotnom dieli ako ľahký fail (nesedí mi tam), ženská je síce v pohode ale oscara dostane jedine tak od svojho nabijaka vo forme robertka. Takže, skúsim ďalšie časti, ale ak sa to začne točiť v kolotoči schémy a neposunie sa to k zaujímavejšej premise, tak tomu dám ľahko vale. Edit: 17.11.2015 Tak nie, po 9. časti mám toho už plné zuby, je to slabé, bez atmosféry a napätia, pozerať, ako sa všetci protivníci postavia našej hlavnej dvojici ako terče na strelnici aby následne mohli byť odbachnutí je jedna z najväčších trápností tejto mydlovej opery. To si radšej pozriem NCIS celé od začiatku.

• 30.10.2015  17:16

Včera večer som nato narazil na ČT1 a čo vám budem hovoriť ja som sa proste príjemne zabavil. Starý nemecký televízny formát z toho sála cez obrazovku až do ksichtu ale Schimanski bol, je a bude skrátka ikona. Ikona, ktorú robí nezameniteľnou aj fantastický český dabing, ktorý je bezkonkurečný. Navyše tento diel si do seba "vtiahol" zápletku zo židovskej komunity a mne to jaksik padlo do nálady a veľmi razantne by som bol schopný poslať akýkoľvek "holýúd" do svojho náprotivku. Takže... spokojných 70%.

• 28.10.2015  22:10
    Howl (2015)

Boh mi je svedkom, že mám vlaky rád. Takéto skvelé umiestnenie hororu - do vlaku a hustého lesa za tmavej noci "osolenej" hmlou a takto lacno to celé zahodiť... Všetky postavy s beznadejne sebevražednými sklonmi vychádzajúce v ústrety smrti, snažiace sa maximálne zjednodušiť prácu svojim "zabijakom", a herectvo študujúce v kine s rýchlym občerstvením. Tomuto hovorím predať výherný tiket za polievku. Pozrieť sa to dá, ale... tie možnosti a tá škoda! 50%. PS: Stavím kilo, že nejaký šašo pôjde aj do dvojky.

• 28.10.2015  20:29
    Přeludy (2015)

Visions vnímam ako pokus o povýšenie obyčajného, klišoidného a béčkového scenára na áčkový mysteriózny triler. Bohužiaľ sa to podarilo len remeselne - režijne a castingom. Teda - dobre sa nato pozerá, čo je rejžova a kameramanova zásluha a herecky to taktiež obstálo. Takže pieskom medzi ozubenými kolesami je príbeh samotný. Mladý pár sa po autonehode manželky nasťahuje do nového domu s vinohradom a žena začne mať vidiny... blá, blá. Aké originálne! Celý flik je tak priemerný, ničím nezaujímavý a utlmený, že nebyť veľmi krátkej stopáže (76 min.) tak sa začnem nudiť. Navyše som mal neustále pocit, že všetko čo sa vo filme odohráva (najmä záverečné "vysvetľovanie"), som už niekde inde videl a nemôžem si spomenúť kde. 50%. PS: Tí dvaja chytráci na konci si so sebou priniesli všetko vybavenie, chirurgické náradie a žiadne sedatíva?

• 26.10.2015  18:03

Výskum parapsychologických schopností vedie za tzv. skeptikov totálne vypatlaný debil bez mozgu, ktorý skúša schopnosti tzv. mentalistov tak, že ich nechá hádať karty s obrázkami ktoré sám vybral, a to pri umelom osvetlení a nosí pritom okuliare. Koxo, to snáď... na to by nenaletel ani tinečer, a ten "inžinier" to tam celé vedie, koxo. Film je to inak dobrý, atmosférický, herci ma presvedčili a pred koncom som bol správne "našpanovaný" na záverečné odhalenie, mno a potom prišiel koniec. Koniec, za ktorý musím dať 20% a celú hviezdičku dole.

• 25.10.2015  11:14
    Poslední nepřítel (TV seriál) (2008)

Koľkí z vás sa už stretli s možnosťou pozrieť si seriál celý naraz - v jednom kuse? Je to podľa vás výhoda alebo naopak? Podľa mňa je to rozhodne výhoda a rovnako rozhodne to ovplyvňuje moje konečné hodnotenie. V tomto prípade som musel nechtiac urobiť asi týždňovú prestávku pred posledným dielom a na moje prekvapenie mi dobrú chvíľu trvalo, kým som si spomenul o čom vlastne boli predchádzajúce časti. "Na prekvapenie" spomínam preto, lebo dovtedy som seriál v duchu hodnotil o jednu hviezdičku vyššie. A podľa mňa je to pre nevýraznú, lacnú a minimalistickú (všetky tri artribúty také charakteristické pre Anglicko) réžiu. Skvelé obsadenie, celkom dobrý scenár a predsa vás to nijako neohúri. Nemôžem si pomôcť - ak by tento projekt mali na starosti určití Dáni, tak z toho mohla byť IMO pecka.

• 24.10.2015  21:08

Pre niekoho môže byť hlavná premisa Flashforwardu originálna a úplne vymyslená, avšak každý kto pozná posolstvo z Garabandalu vie, že sa tvorcovia práve ním museli inšpirovať. Samozrejme že v seriáli nie je "výpadok" spôsobený Bohom, ale to má tiež svoj dôvod - širšie publikum a väčšie možnosti manévrovania v scenári. Snaha autorov nahradiť Lost niečím aspoň z diaľky podobným je síce chvályhodná ale i po toľkých rokoch stále márna. Seriál mohol byť o dosť znesiteľnejší už len lepším castingom. Mnohí herci v hlavných úlohách mi nesadli, veľmi priemerná a nevýrazná hudba s podobne obyčajnou réžiou tak dávajú divákom len tú hlavnú premisu, do ktorej sa tvorcovia zaplietli a pomerne zavčasu si uvedomili, že takýmto spôsobom udržať divákov v napätí viac sezón je úloha nesplniteľná. Takže som rád, že po 22. dieli skončil - skôr, ako by ma začal nudiť. 65%.

• 21.10.2015  15:15
    Dárek (2015)

Ten povyk okolo tohto fliku moc nechápem. Mne to až také zaujímavé neprišlo a to ani príbehovo ani filmársky. A ani scenár sa mi nezdá príliš chytrý. Odhliadnuc od toho, že vo výsledku si Simon uštedril takmer všetky rany sám, tak čo vlastne Gordon získal? Ak by bol chlapec jeho, tak Simon mohol ísť s dôkazmi na políciu a Gordon sedí v base na pekne dlhý čas. Ak by nebol jeho, tak by sa s ním (so Simonom) maximálne rozviedla manželka a ten by si následne našiel novú prácu a zariadil si nový život. Takže? Skôr nie. Toto ma nijako neohúrilo. 40%

• 20.10.2015  15:05

Pennovi sa pretočili pieskové hodiny. Herec, ktorý celý život hráva "karakterné" úlohy a na plytkú akciu sa pozeral v mladých rokoch zo strechy mrakodrapu, si vo svojich 55 rokoch podáva prihlášku do Expendables. Začalo ho baviť fitko? Alebo objavil čaro injekcií? No, ja si myslím, že sa iba nudí a to všetko si jednoducho môže dovoliť. Marná sláva, s Gunmanom žiadnu veľkú dieru do sveta nespraví, rovnako ako ani režisér Pierre Morel a to ani do sveta jednoduchého akčného filmu. Celý hviezdny tým totiž vytvoril obyčajnú, priemernú, skoro-až-nezaujímavú zívačku na jedno pozretie. Je to bieda, keď musia filmári lákať na akčný film len bezpočtom známych hereckých tvárí...